Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 21.09.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Петку- модераторнови [re: petkuvoevoda]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано28.09.12 05:29



ако ми разрешиш да го постна тук тоя твой разказ, ще бъде много интересно.
ако искаш, направи го ти.

Редактирано от silver.moon на 28.09.12 05:44.



Тема Re: Петку- модераторнови [re: silver.moon]  
Автор petkuvoevoda ()
Публикувано28.09.12 08:45



разказ - силно казано. Нямям нищо против



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Петку- модераторнови [re: silver.moon]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано28.09.12 12:02



Е,добър ден...



Тема баба Зюльфиенови [re: petkuvoevoda]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.09.12 04:51



баба Зюльфие или защо Петку има отношение към клуб КК


Тази история съм я разказвал на Блуфен, защото има отношение към магиите, но ше я разкажа и на останалите:

По- по -миналото лято бех за кленове на Неделинската река /тва е ориентировачно на изток от Смолян и малко след Златоград/
За да стигна до едни уникални вирове трябваше да прескачам некви живи плетове и изобщо да си съдера макарите отсекъде. Оказа се, че съм налазил в частни имоти без да искам и за малко не ме отстреляха. Както и да е.
Изпратиха ме в крайна сметка по живо по здраво и не пропуснаха да ме предупредят да не минавам през бостана на баба Зюльфие, която била изключително зла вещица, омагьосала сума ти народ, включително кмета и ходжата.
От туземците разбрах, че първоначално изпращала само привидения за да ти изкарат акъла и ако игнорираш тва предупреждение нищо чудно да заприличаш на Литвиенко на осмия ден след облъчването.
Немаше как да не мина през въпросния бостан, щото вече бех изръчкал поне 300 километра през нощта, последните 2 -3 от които пеш в пресечена местност с пълна екипировка.
Първо ме нападна некъв огромен пес, който се отказа да ме яде чак като издумках 4-5 газови. Малко насрах в интерес на истината, защото реших, че бабати Зюльфие ме е видела отнекъде и ме е почнала с магиите.
Като стигнах и нагазих реката обаче, моментално забравих и туземците, и песа и дъртата знахарка.
До обяд, освен подивелите кленове, с които се занимавах, срещнах само две-три водни змии и една изключително дебела пепелянка, която се искаше да ме ухапе на два пъти, докато се опитвах да я снимам. /Обикновено като снимам такива гадини, си седят сравнително кротко/. Пак неволно се сетих за бабати Зюльфие
После, в рамките на нема и час си изпуснах телефона във водата / едвам го намерих / , ужили ме една турбонагла оса и си съдрах гащеризона.
Ако знаех обаче, кво предстои сигурно щех да си тръгна оттам на секундата....


Късно следобед бех нагазил до кръста в един уникален разлив, в чийто горен край имаше огромен камък. По едно време гората на отсрещния бряг се раздвижи. Вероятно там имаше неква пътека, която не се виждаше от шубраците, а по нея се движеше нещо. След неколко минути се показа главата на една крава през подобие на прозоче в зеленината. Главата се скри, мернах и опашката, а веднага след нея изскочи некъв тип. Подаде врат през прозорчето и ме видя. Остана така поне десетина минути подобно на безмълвен портрет, след което пропълзя незнайно откъде и се озова клекнал върху огромния камък. Поздравих го. Не отговори. По движенията му личеше, че или е селски идиот или не е от тоя свят. Улових един по-едър клен. Оня изръмжа като видя, че го пускам обратно и подскочи така, както си беше клекнал. Не исках да оставам повече там и продължих нагоре по течението. Привидението ме последва. По някаъкв свой си начин – катереше се по камъните точно като Смийгъл супер ловко и безшумно... по едно време спрях да го виждам, обаче бех сигурен, че е наоколо...
Като се постъмни започнах да се чудя откъде да се върна обратно, без да попадна на призрака. По думите на местните привиденията на бабати Зюльфие само плашели в началото, обаче аз немаше начин да знам на кой етап от магията се намирам...
Почнах да се псувам, що не съм отишъл до Арда или Върбица, а съм се набил у бостана на вещицата. Вървях през гората цела вечност към колата. Нема ви казвам ква тъмница става на такива места, особено ако нема никва луна и колко е лесно да се загубиш.
Като се качих на шосето вече беше почти полунощ. Все едно имах оловни подметки – едвам ходех. Или от преумора или магията не ме пускаше да си тръгна. Домъкнах се до колата със сто и педесе зора, запалих и газ надолу...
Видях призрака отново! Беше клекнал до една крайпъта чешма, а очите му светеха в тъмното като на див звяр.
Никой до ден днешен не ми вярва, че съм стигнал до София за 3 часа без 2 минути

Редактирано от silver.moon на 29.09.12 04:52.



Тема Re: баба Зюльфиенови [re: silver.moon]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.09.12 15:20



Бате Петку, имаш талант, много добре разказано.
Но това, че се плашиш не е хубаво. Не приляга на воевода.





Тема Re: баба Зюльфиенови [re: lvony333]  
Автор petkuvoevoda ()
Публикувано29.09.12 16:57



щом не ти се струва плашещо, значи не съм го разказал както трябва



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: баба Зюльфиенови [re: petkuvoevoda]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано29.09.12 23:15



Не, не, екстра е разказа, аз просто не се плаша. Е, плаша се, но малко, колкото за здраве, не много.
И според мен ти трябва да надвиеш този страх. Първо в себе си, а после да се върш на същото място там, за да си сигурен, че си се справил.





Тема Re: баба Зюльфиенови [re: lvony333]  
Автор petkuvoevoda ()
Публикувано30.09.12 01:33



Другия път те взимам с мене. Колко клена ше хванеш и колко ше си изкараш акъла си е лично твое решение

.

ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: баба Зюльфиенови [re: petkuvoevoda]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано30.09.12 05:24



вземи го, ама го прекарай през бостана на баба ти.
и после му гледай сеира



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: баба Зюльфиенови [re: petkuvoevoda]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано30.09.12 18:04



Ще се радвам да ти покажа, че не е имало причина да си изкарваш акъла, а ако стане и добър риболов ще е идеално.

Единствения ми проблем (на мен) е времето, че 24 часа са ми малко на мен и трябва да се види кога. Ето, другия уйкенд го изключи – дал съм дума за него. По другия пък е Петковден и съм се разбрал, да отида на панаир в едно село. Но през деня ще е петковденски риболов - още преди 1 месец се уговорих за това на реката с едни познати.
Иначе по това време бустани няма. В такъв случай надали ще са поставили и куче да пази дините. Щото от описаната история, кучето ми изглежда най-неприятната част. - Адски е неприятно когато нещо хем те лае, хем налита да те хапе, може да е било женско? А този звяр със светещите очи, може да е и полезен, винаги е добре наблизо да има резервно осветление, ако стане тъмно. Та трябва да се види кога ще е това ходене.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.