Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: Практика VS Теориянови [re: Xaнa123]  
Автор aмпapo ()
Публикувано21.09.12 17:47



значи тази лекция е на поразвален английски - и или далая е прост селяндур (което определено не е вярно), или самата лекция е нарочно структурирана така че да я разберат прости селяндури.

уж с простички примери, пък от каменната ера го докара в 21 век

основната тема беше че много убу западното образование ма понеже твърде много набляга на материалистичното има проблеми с младото поколение понеже израства без достатъчно нежност и внимание. и затуй хората живеели милиони и милиони заедно, пък някои се чувствали самотни. туй било задача на жените да го променят като проявяват повече внимание(affection) към всички.

такива работи.



Тема Re: Практика VS Теориянови [re: Xaнa123]  
Автор aмпapo ()
Публикувано21.09.12 17:51





имам специялен коз с който някой ден ще те изцакам по отношение на вредния ти навик - когато най-не очакваш. казвам ти предварително



Тема Re: Практика VS Теориянови [re: Xaнa123]  
Автор aмпapo ()
Публикувано21.09.12 17:53







Тема Re: Практика VS Теориянови [re: Eholincho]  
Автор jeevess ()
Публикувано21.09.12 18:19



Имам, да.
Много са...и аз си имам коловоз.



Тема Re: Практика VS Теориянови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано21.09.12 19:36



Знаем, че силата е синоним на волята. - От къде "го знаем"? Това е твоя интерпретация, подкрепи я с примери.

Да спреш да задаваш въпроси не е волята, за която говоря. Волята е сила. И тъй като е сила, тя трябва да бъде контролирана и приспособявана, а това отнема време.

Да те питам нещо Ли. Откога не си чела книгите на Кастанеда?

носталгия по безкрая


Тема Re: Практика VS Теориянови [re: Eholincho]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.09.12 19:43



и аз не разбрах това, как може силата да бъде контролирана ?
това да не е автомобил
силата или намерението може само е единствено да бъде ммммм ..употребявано ?
не мога да намеря точната дума.
но на силата, волята или намерението не може да се оказва никакъв контрол, знам го от опит.
нали знаеш, че аз съм практикуващ.
действам, и после си ближа раните от последствията, понякога нещата вземат непредвидим обрат.
но !! за това пък не прекалявам, пробвам, почивам, осмислям нещата и пак напред.
и хич не ме интересуват хората, които казват , че това не може да бъде, няма как !
просто си отминавам с презрение и си действам.
та така..

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Практика VS Теориянови [re: jeevess]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано21.09.12 19:50



В такъв случай излиза, че колкото повече навици има човек, толкова по-малко е волята му. Сега всеки може да измери за себе си и за другите.

Аз също имам навици и въпроса за развиването на волята живо ме интересува. Как според теб може да се развие волята? И според всеки друг де.



носталгия по безкрая


Тема Re: Практика VS Теориянови [re: Xaнa123]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано21.09.12 19:54



Тук не споря. Наистина е така. Един "посветен" разправяше, че тогава родителите получават приток на сила, за да отгледат детето си. Може и да е прав.

носталгия по безкрая

Редактирано от Eholincho на 21.09.12 20:00.



Тема Re: Практика VS Теориянови [re: Eholincho]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано21.09.12 19:55



Ей, ша зема да ви зема ена читалня, в ино читалище и да си читети на воля за волята...



___________



Тема Re: Практика VS Теориянови [re: Xaнa123]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано21.09.12 19:59



а според мен би трябвало да го попиташ дали изпробваните и смислени и работещи практики не създават и те нови навици?

Може би не попитах това, защото не познавам някой да е превърнал в навик изброените от мо32 практики. Самият аз мога да нароча само движенията като навик, но без тях хич не се чуствам добре, така че ако са навик (а те не са, въпреки, че ги правя всеки ден), то това един от хубавите навици.



носталгия по безкрая



Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.