Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:27 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: има един филмнови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано03.11.12 04:26



Ех ма и ти! Кажи едно ,лека нощ", поне. Как ме заряза само, насред нощта! Не е като да не са ме зарязвали и преди, ама все пак...



носталгия по безкрая


Тема Re: има един филмнови [re: Eholincho]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано03.11.12 06:05



как да развием паметта си и автора казва, че паметта е асоциативна, и запомняме нещо само ако е свързано с нещо, което вече знаем. Примерно как се запомня дълга поредица от думи.

ако имаш да научиш 24 кости на дланта на ръката , ако не използваш асоциации, няма начин да се справиш.
ако използваш тази безсмислица -
- на луната три писенца, мари марийке, колко хубави -
и си ги запомнил
навикуларе, лунатис, писиформис ... и т.н.


става, нали ?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Умираненови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано03.11.12 06:09



Изборът е нещо средно между преценката за надеждност ,усещане за съвместимост в дългосрочен план и едва някъде след това идват фойерверките.

ако видиш едни теменужено сини очи и прекрасна усмивка и моментално забравяш , че трябва да направиш някакъв избор.
просто си си глътнал езика и губиш дар слово, а за мислене изобщо не ти идва на ум.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: има един филмнови [re: silver.moon]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано03.11.12 06:33



Тя работата е за време, Силвъре. По няколко секунди на дума. Не е като да ги наизустяваш. Поглеждаш и тва е.



носталгия по безкрая


Тема Re: има един филмнови [re: Eholincho]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано03.11.12 06:36



мда, за сек е , стига да си направиш ена такава безмислица и после хоп - готов си.

не знам, за мен визуализиране и задържане на образа е фасулска работа.
може би тренинг, може би така съм се родил, увреден, не знам.
ще трябва да направя забележка на фрау, що ме е родила с такива увреждания..

( споко, тя ми е свикнала на простотиите и само се смее )

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: има един филмнови [re: silver.moon]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано03.11.12 08:21



хе хе, това ме сети как учих децата да запаметяват реда на планетите в слънчевата система когат ги учиха

Мигат
Весело
Звездите,
Малкото
Юначе
Спи
Усмихнато,
Не
Плаче

малко е офтупик, ама посоката на разговора ми е скучна и неинтересна

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...


Тема Re: има един филмнови [re: Xaнa.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано03.11.12 08:39



супер, не го знаех това.
мерси



та, какво викаш става с тиквеника ?

Редактирано от silver.moon на 03.11.12 08:40.



Тема Re: има един филмнови [re: silver.moon]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано03.11.12 08:53



рано е за тиквеници. тряя да стане малко по-студено, още е рано...

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...


Тема Re: има един филмнови [re: Xaнa.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано03.11.12 09:02





"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Умираненови [re: L.L.]  
Автор resio (член)
Публикувано03.11.12 09:33




Ахааа! Мисля че схванах. Да за дългосрочно говоря. Ако е и така си е доста логичен избора ви... помисли само... Коя е най силната черта на човек по принцип? Дали мускулите са ни по силни от на другите животни, или пък сме едни от най бързите, или пък сме най добрите ловци.... Нашето най силно качество е изобрететалноста(може да бъркам думата ) която можем да отдадем като следствие на интелекта(ако се вгледаме не винаги супер интелегентни хора са толкова изобретателни че да успяват в живота по една или друга причина, и все пак интелекта определено помага). С това доминираме целия свят. Явно и както ти каза по този критерий ще ни избирате за да можем да засилим силните си качества, макар може би да не го разбираш така-но си задай въпроса защото този когото търся има тези качества? какво е различното в него спрямо другите? И накрая викаш фоерверките... Впечатляващо!!! Само прочети силвера и ще разбереш как избираме ние мъжете.... после се чуди що сме на това дареже.

п.п. Това е за силвера- Силвере говорим за мотивите на избор на жените не за мъжете... Не вярвам да имаш опитност която да споделиш за мотивите на жените.




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.