Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:04 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Ша си режа вените след кат прочетох някой теми  
Автор Keндзo (дурак)
Публикувано05.09.12 01:26



Ехххх скууука
"акцентира се на "...кууука"



Тема Re: Ша си режа вените след кат прочетох някой теми [re: Keндзo]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано05.09.12 03:02



Хайде да поразсеем скуката.

Имам следното питане:

Всеки от вас, има ли ясна идея какво да прави, за да се случат нещата, които желае?

Ще е добре и желанията, и решенията да са изпълними, а не в сферата на философията. Нещо като план с краен срок. Когато инженерите започват даден проект, изготвят план, по който се работи. Превръщането ни от нещастни същества във воини е не по-малко отговорно начинание, за да се подхожда както дойде.

носталгия по безкрая


Тема Re: Ша си режа вените след кат прочетох някой теми [re: Eholincho]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано05.09.12 04:50



Та, ако това, което се желае е да се постигнат сказанията за силата от книгите на Кастанеда, разбираемо е да има затруднения. Инженерите ползват опита на тези преди тях. Художници, мореплаватели, учени изобщо всяко умение се усвоява на базата на натрупания до момента опит. Някои умения обаче, не са общо достъпни, а се предават от учител на ученик. Това става или защото не всеки е в състояние да се обучи, или умишлено се цели запазването на учението в тайна по някакви причини. Предаването на знание от учител на ученик, може би важи в най-голяма степен за магьосничествата от всякакъв вид. Знанието на Толтеките не прави изключение.

Според легендата, веднъж на хиляда години се явява нагуал, чиято задача е прекратяване на досегашната приемствена линия и създаването на условия за началото на нови линии. И Карлос Кастанеда написа книгите, даде интервютата и си отиде, по някакъв начин.

Големият въпрос за мен е:

Има ли последователност в усвояването на знанието предадено от Кастанеда?

Четем за самомнение, смъртта като съветник, поемане на отговорност, безупречност, безжалостност, неправене, взиране, физически упражнения, сънуване, намерение, прикриване, внимание, двойника... Ограничения в ежедневието по отношение на поведение, хранене, полов живот и така нататък.

Сега, наясно съм, че да отговори еднозначно, може само този, който е изминал някаква част от пътя. Моето виждане на основа на опита ми е следното.

Трябва да има последователност по пътя. Когато има учител, тази последователност е в главата му. Ученика може да я осъзнае и оцени едва след време. Когато няма учител има два варианта: проба и грешка (който може да отнеме много време и сили), и вярно know how (точна последователност на стъпките). За съжаление книгите на Кастанеда не са наръчници, а сборници с информация, които всеки интерпретира както може.

От друга страна си мисля, дали ако някой ми беше дал вярната последователност преди десет години, сега щях да съм много напреднал?! Едва ли. Може би всеки сам трябва да се ориентира и така да докаже, че е достоен за знанието. Да не забравяме, че занаят освен с учител и наръчник, може и да се "краде". Тези, които "крадат" занаят се отличават с това, че винаги са доброволци (като нас) и винаги намират начин (като нас?).



носталгия по безкрая


Тема Re: Ша си режа вените след кат прочетох някой теми [re: Keндзo]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.09.12 05:56



фалшив си като монета от 3 стотинки
е найси ника да имаш, пак те познаваме

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Ша си режа вените след кат прочетох някой теми [re: Keндзo]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано05.09.12 08:44



Прочети други теми.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Ша си режа вените след кат прочетох някой теми [re: Eholincho]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано05.09.12 08:56



Всеки от вас, има ли ясна идея какво да прави, за да се случат нещата, които желае?

желателно е всеки от нас да не му минават мисли като тази през главата.

Още по-желателно е всеки от нас да приема нещата които се случват единствено и само като предизвикателство- в това число и хубавите неща, че с тях е по-трудно.

а най-желателно е във всеки един момент да даваме всичко на което сме способни, а това не е особено трудно ако го помним. Тогава всичко останало е наред и си е на точното място.

извода е: намерете си хапчета за помнене



Тема Re: Ша си режа вените след кат прочетох някой теми [re: Xaнa123]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано05.09.12 09:16



Всеки от вас, има ли ясна идея какво да прави, за да се случат нещата, които желае?

желателно е всеки от нас да не му минават мисли като тази през главата.

Все едно казваш: "желателно е всеки от нас да е жена".

Явно не разбираш, че по природа всеки мъж има нужда от план и е програмиран да е компетентен в нещо. Шаманите го наричат "конусуиране към знанието". Това че при жените е друго, не значи, че казаното от Ехолинчо е грешно.

___________



Тема Re: Ша си режа вените след кат прочетох някой теми [re: Xaнa123]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано05.09.12 09:21



извода е: намерете си хапчета за помнене

Много добре знаеш, че такова хапче няма. Радвам се, че си наясно със себе си. Но не веднъж си казвала, че не целиш нищо. Теб времето не те притеснява. Мен обаче, ме притеснява. Не вярвам в прераждането и няма как да съм спокоен при положение, че има изход. Изход, в който ти не вярваш.

носталгия по безкрая


Тема Re: Ша си режа вените след кат прочетох някой теми [re: Eholincho]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано05.09.12 09:21



Има ли последователност в усвояването на знанието предадено от Кастанеда?

Във всяка система има установени последователности, но те не са от типа "наръчник за сглобяване". Пробва се, вижда се как работят нещата/защо не сработват и се търси друг метод, ако се налага.

L.L. даде една прекрасна, за мен е основна, последователност, която е като отправна точка. Тя да се овладее, после си мисля, че ще е малко по-лесно.

___________



Тема Re: Ша си режа вените след кат прочетох някой теми [re: Eholincho]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано05.09.12 09:48





искаш да кажеш че не можеш да си спомняш, че винаги трябва да правиш най-доброто на което си способен?

нали целта на всичките ти практики и инструкции е точно тази: да те накара винаги да си съвършен според собствените си възможности? или практиките имат друга цел?
и ако това е целта, какво ти пречи (освен помненето) да правиш, да се стремиш да правиш онова което е най-доброто от теб във всеки миг?

ако те притеснява времето, значи изобщо не се съветваш със Смъртта.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.