Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 03.07.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Кинонови [re: L.L.]  
Автор angeelari-201828 ()
Публикувано11.05.14 22:34



правя го разбира се!

http://www.youtube.com/watch?v=hbImUcwOlUE



но обичам и да слушам, може и без думи :)

http://www.youtube.com/watch?v=gdpfLGnmWIQ

CHOICES, personal rights and responsibilities

Тема Re: Кинонови [re: angeelari-201828]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.05.14 23:45



А най-вече обичаш да говориш със загадки. (и 4-5 подтекста)



А аз пък обичам правия текст, дори, когато е многослоен, ха!

И обичам да ме разбират от половин дума, и да ми угаждат от четвърт, ама... хората сме повредени контейнери с наядена салата.

https://www.youtube.com/watch?v=G-Bn_kD6QN4

Но в близко бъдеще може да има явление въпреки всичко. (И аз обичам да разказвам истории...)

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Кинонови [re: L.L.]  
Автор angeelari-201828 ()
Публикувано12.05.14 14:40



да нещо такова! и както казват някои хора "вече съм ти пробвал салатата"

но без бредубеденост ти давам да я овкусиш

http://www.youtube.com/watch?v=ICiI7D-ZeJE :)

CHOICES, personal rights and responsibilities

Тема Re: Кинонови [re: angeelari-201828]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано12.05.14 15:29



Смея да твърдя, че не си ми пробвал наистина салатата и ти се чудя на увереността с която избираш грешния подход.



Но може би не искаш салата, а картина? И не на салата, а на нещо друго?...

Има една метафора за любовта, като за захарта на дъното на неразбъркана чаша с кафе. Стигаш до най-доброто едва, когато изпиеш всичката горчилка. Но никога не знаеш колко дълбока е чашата... Това защо ти го казвам - защото нямам представа с как и с какво бих ти овкусила салатата. При положение, че най-вкусният дресинг е на дъното на дълбока чаша горчиво кафе... пък никой от двама ни не пие кафе....

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Кинонови [re: L.L.]  
Автор angeelari-201828 ()
Публикувано12.05.14 16:19





ще перефразирам: на въпроса с провалите Т. Едисън отговорил " не няма проблем, просто открих 800 начина как не се прави ел. крушка"
и още на въпроса към една приятелка - защо след като ти е толкова неприятен цяла вечер си довориш с този? тя ми отговори - защото знам че не е прав!
по отношение на кафето - пия кафе! и какво от това, че е горчиво , нали не е безвкусно а, колкото и да е гочиво й чинииката да оближеш то пак свършва..
любовта е посока която не може да се обърка, тогава и подхода не е важен, нещо, част от менюто

а сега серьозно:
някъде бе споменала че нищо не става без ДХ , че истинската магия идва от него! - твърдо несъгласен.. от един нагуал не може да имаш очаквания, не попада в сметките или извън тях, него го има и го няма ... убеден съм че тук наоколо има достатъчно от всичко което съставлява един нагуал ;)

и сега ще ти дам дресинг
приемам че ти си нагуал! ;) понеже ако си такъв - то ти си , а ако не си, то ти не може да го отречеш, понеже няма да знаеш какво е! всъщност това може да се отнася за всеки наоколо. сега ще кажеш ли че подхода ми е неправилен?

CHOICES, personal rights and responsibilities

Тема Re: Кинонови [re: angeelari-201828]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано12.05.14 17:01



Ха!



защо след като ти е толкова неприятен цяла вечер си довориш с този? тя ми отговори - защото знам че не е прав!

Де да беше толкова просто!

Проблемът с твоя подход е такъв: всичко върви правилно и добре до... един момент в който изведнъж нещо става (аз не знам какво) и всичко сякаш се обърква. Или казваш нещо правилно, но в грешния момент, или нещо неправилно, или нещо трябва да кажеш/направиш, а не го правиш, или пък същите тези неща от моя страна, ама аз няма как да знам, защото точно тогава обратната връзка ми се загубва. И вкарването на нагуала в играта не ми помага особено, а напротив - още повече заплита нещата. Тогава хептен става неясно пасти ли, торти ли, салати ли, манджи с грозде ли...

някъде бе споменала че нищо не става без ДХ , че истинската магия идва от него! - Аз??? Това??? Да съм казала???? (ДХ е Дон Хуан, предполагам?).... Ако съм го казала, била съм във фаза на активна шизофрения.... Сори, просто наистина не вярвам да съм казала такова нещо, изобщо не ми е в стила и начина на мислене... Да не би да съм имала предвид Духа?...

Но добреееее...... все пак и въпреки всичко, концепцията с нагуала може и да помогне. Точно заради нещата, които не знам в коя категория да сложа, а тееее при общуването с теб хич не са малко.... Така, от тази гледна точка наистина е все едно дали е паста, торта, кафе или манджа с грозде. Дресингът е важен. ...

И тук изведнъж ни в клин, ни в ръкав ми идва една парафраза на един стар, соц. виц:

Въпрос към радио Ереван:
- Но може ли да се живее само с дресинг?
- Не може, другарю Нагуалеску!



Но е добре да го има!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 12.05.14 17:19.



Тема Re: Кинонови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.05.14 17:45



а във фазата на пасивно шизо кво правиш


купувам си билет на първия ред, голямо шоу ще да е

ццццццццц

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Кинонови [re: angeelari-201828]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.05.14 17:46



нагуал, нагуал, ама той си избира учениците, не те него.
и после той ги прави на шопска салата без ракийка.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Кинонови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано12.05.14 20:28



Сори. Само хората, които са близо до мен имат шанс да се наслаждават на пълния спектър на лудостите ми.

И то това все още не значи, че съумяват да се възползват.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Кинонови [re: L.L.]  
Автор angeelari-201828 ()
Публикувано12.05.14 21:26



http://www.youtube.com/watch?v=gHxi-HSgNPc

лудите вкарвали само още хаос! но двама правят консенсус а, още няколко става цивилизация...



"защото точно тогава обратната връзка ми се загубва."

защото тези връзки са именно консенсуса!
класическият вариянт които се разиграва ежедневно е: "това са моите правила и условия.. а, твоите знаеш, че ми тежът и ограничават свободата на личноста"

е момента смятам че се запознаваме! хубаво е да кажеш какво не е наред, ще го имам на предвид

попитали радио Ереван:
каквое дресинг?
последвал светкавичен отговор:
- нещото с което се скрива инпровизацията на готвача



CHOICES, personal rights and responsibilities


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.