Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:38 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: resio]  
Автор aмпapo ()
Публикувано21.08.12 20:09



кое от това което казах не беше найс?





Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: Eholincho]  
Автор aмпapo ()
Публикувано21.08.12 20:15



ами, на някои хора им се отдават езиците, докато на други им се отдават други неща.

специално тази дума не се употребява за 'хладен' 'откъснат' или 'въздържан' - в линиите на смисъла на 'безжалостен', когато става въпрос за личностна квалификация

употребява се най-вече като 'готин' he's cool
или като ок, шест съм, няма проблем - i'm cool
или като трепач - this is so cool
или като хладен - а cool breeze, cool evening
или като охлаждам - the milk should be cooled to 50-55C before adding active cultures
и т.н.



Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: aмпapo]  
Автор resio (непознат)
Публикувано21.08.12 20:28



Ми това което каза и начина по който го каза. Технически не мога да дам доказателства за това, но те и за пред тебе си не са и нужни, ти сама можеш да прецениш ситуацията и да прецениш греша ли или може би не.



Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: resio]  
Автор aмпapo ()
Публикувано21.08.12 20:36



да, технически е трудно понякога да се прецени усещането с което е направено някакво изказване - когато липсват жестове и интонация.

мога да те уверя че не беше написано с пренебрежение обаче



въпростният читател изрази съмнение в начина на използване - според мен - определена дума на друг език. на речниците това им е предназначението - да изреждат всеки възможен смисъл на всяка дума - но думите и превода им нямат никакво значение когато са извадени от контекста. а специално думата за която ставаше въпрос не се използва с такова значение в такъв контекст. попитах колко езици говори защото ми се стори че разчита твърде много на речниковата интерпретация, докато струва ми се че аз разчитам повече на контекста. надявам се сега стана ясно



Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: aмпapo]  
Автор resio (непознат)
Публикувано21.08.12 20:41



Радвам се че бъркам.

Поздрави





Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: aмпapo]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.08.12 20:43



пренебрежение е да кажеш - въпросния читател
това е Ехото, наш приятел и съклубар , един от малкото хора, които не ги е страх да кажат - аз сгреших
( усмихвам се)

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: Eholincho]  
Автор ozomatli (A Touch Of Evil)
Публикувано21.08.12 20:45



Защото има хора, които много се забавляват с темерути. Може без да знаеш, да доставяш радост на някой от приятелите си



А сега сериозно. Първо правило на пишман-мага: Ако че сте са минали от собствения си разум, то на всяка цена пазете психиката на околните! Разните му кукундрелщини далеч не понасят на всеки и по мои наблюдения повечето от хората си живеят чудесно без тях и не желаят да имат нищо общо. Техният избор следва да се уважава.



Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: silver.moon]  
Автор aмпapo ()
Публикувано21.08.12 20:52



според мен е по-пренебрежително да кажеш 'Ехото' - и понеже не му знам името а на български не знам как да напиша ника така че да не звучи като 'Ехо' - предпочетох 'въпросния читател'





Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: silver.moon]  
Автор aмпapo ()
Публикувано21.08.12 20:56



между другото, понякога ми се струва че не е много учтиво да се правят чести забележки





Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: aмпapo]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.08.12 20:57



оки, смятай въпроса за приключен

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций



Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.