Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: jeevess]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано20.08.12 10:51



О, да!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: Eholincho]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано20.08.12 11:06



Прословутото споделяне на опит е безсмислено.

а за какво да си говорим тогава ?



Тема Re: Практичностнови [re: jeevess]  
Автор resio (непознат)
Публикувано20.08.12 11:38



Да разбира се това е едната страна на монетата.
От друга страна мога да ти кажа че всичко това което изборяваш, не е благодарение на науката а благодарение на хората, или дори още по дръзко благодарение на намерението...
Така примерно можеш да раглеждаш мобилния телефон като сложна техника сътворена благодарение на науката (това е вярно).
Съшо така можеш да рагледаш телефона като творение на намерението на хората да извършват телепатия, а съставана електроника е ритуала който извършваме за да осъществим това намерение.
Кой е прав и кой крив? Въпрос на избор. Мен лично ме итересува избора който ще ми донесе свобода, сила, радост.... както писах и в предишния пост и настроение (май на англиски беше mind set).





Тема Re: Практичностнови [re: resio]  
Автор jeevess ()
Публикувано20.08.12 12:04



е то това е науката - група хора с намерение да изследват неоткритите области, чийто открития развиват и оформят науката.
Аз лично уважавам тяхната дързост да се усъмнят в настоящите отговори и гениалност да открият нови такива.
Просто си мислех, че "повърня" не е точното определение за тези хора, пък били те и проводници на намерението.
Но въпрос на избор, както казваш.





Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: jeevess]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано20.08.12 12:11



кой е нашия въпрос ?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Практичностнови [re: jeevess]  
Автор resio (непознат)
Публикувано20.08.12 12:24



Явно проблема като цяло е в значението на дума повърня, значението което аз влагам като определително за науката, и значението което ти разбираш. Принципно нямам нищо пртив науката, дори ми харесва, доста е занимателно. Въпреки това науката по пътя който върви е много объркан, не всеобхватен, подкрепен от неопределен брой допускания който в крайна сметка водят до много конкретни и "точни" резултати... това ми прилича на подредбата на една повърня, без обидната страна която явно обичате да виждате.

Така от гореизказано може да не се е разбрало за това ще го кажа с конкретните думи;
Ивинявам се на науката че я нарекох повърня, ще се псотарая повече да не правя така.





Тема Re: Практичностнови [re: resio]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано20.08.12 12:33





Извинявай. Представих си те как й се извиняваш.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Практичностнови [re: resio]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано20.08.12 12:35



знаеш ли, вместо да сучеш от девет дола вода, по-лесно (Дали???

) щеше да е да кажеш: Да бе, вярно, изсилих се, повърня не е точната дума за науката, не съм прецизен в словото си

А?



Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: resio]  
Автор jeevess ()
Публикувано20.08.12 12:41



Много интересни разсъждения.
Когато гледам научно-популярни филми за животни, особено тези с проследяването на живота на даден индивид, тогава ставам съпричастна, към нещата които му се случват. Примерно ако е хищник и е гладувал дълго и най-накрая със сетни сили успее да убие някоя антилопа, за да се нахрани, аз ликувам заедно с него. Обаче ако гледам филм за живота на същата тази антилопа, която се бори да оцелява и изведнъж някакъв си хищникът я изяжда, аз ще се натъжа.



Извод: най-ценен е животът на главния герой, затова ако той не е Чък Норис по-добре не гледай филма!



Тема Re: Клубът вчера днес и утренови [re: Eholincho]  
Автор ozomatli (A Touch Of Evil)
Публикувано20.08.12 12:43



Не те ли притеснява, че обвързването на практиката с дадена група ще породи зависимости от и към групата

Чак пък да ме притеснява... Но определено е един реален и голям минус. От друга страна, обаче, има и ползи, които са доста апетитни. Много зависи и от самата група, и най-вече от собственото ти отношение.
Човеци сме, учим се.

За специалните упражнения - ша ти го кажа така: кое може да е толкоз специално и колко пък да е специално? Разбираш ли ме или да?




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.