Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:52 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Блоксхема за избор на религиянови  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.01.12 14:37





...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано06.01.12 20:15



Хе, хе тази схема набързо ми препоръча да бъда атеист.

Атеизмът представлява светоглед, убеждение, което изключва съществуването на каквото и да е свръхестествено същество - божество, дух, нематериални сили или задгробен живот.

Пък, не само, че вярвам в Духа, но и възнамерявам да имам работа с него



носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.01.12 23:40



На теория. Обаче на практика се считаш некомпетентен да разчиташ знаците на духа и недорасъл, за да си общуваш директно с него. Което означава, че на практика го изключваш от съществуването си, което е равнозначно на това да изключваш съществуването му. Тъй като действието е важно, а то е едно - изключване.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.01.12 07:15



всеки е свързан директно с духа, и това е независимо от ТВОЕТО височайше мнение. Всеки е проводник на духа , независимо дали го разбира или не. Всеки има шанс да постигне свобода, и това става НЕЗАВИСИМО от твоето мнение.
с какво право оспорваш или потвърждаваш кой е или кой не е компетентен ?
това е нещо като метрологичния контрол - за да кажеш дали нещо работи правилно, трябва да притежаваш уред, който да е по съвършен , и чак тогава правиш изводи.
а на какво се опираш ти ? Е, Бога ми, аз поне не разбрах с какво всъщност се занимаваш ти, докъде си стигнала и какво още имаш да правиш.
не че съм ти изповедник и не че ме интересува, казвам ти го само за да спреш света, поне за секунда.
Стига се заяжда с Ехото, ОК ? Той поне е достатъчно честен , за да каже до къде е стигнал и какво още има да направи.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 09:58



Не четеш. Къде по-точно коментирам личността и връзката на ехото с духа от СВОЯ гледна точка?



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 07.01.12 10:01.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано07.01.12 10:18



Обаче на практика се считаш некомпетентен да разчиташ знаците на духа и недорасъл, за да си общуваш директно с него. Което означава, че на практика го изключваш от съществуването си, което е равнозначно на това да изключваш съществуването му.

Ай, ай, ай какви заключения вадиш. Грешни, колкото си искат

.

Считам се некомпетентен да разчитам знаците на духа.
Недорасъл да общувам с него.
...и възнамерил постигането на горните, което по никакъв начин не изключва съществуването му за мен, а е реална оценка на възможностите ми към момента.

Така се вадят правилни заключения, моме.

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 10:56



Да те цитирам ли или сам ще си намериш репликите?



п.п. Ако сега нещата стоят другояче при теб, вече не се считаш за некомпетентен и неспособен да разчита знаците доброволец, мога само да ти се радвам!

п.п. 2 Обръщението "моме" е израз на ...?

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 07.01.12 11:02.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано07.01.12 11:09



Ако сега нещата стоят другояче при теб, вече не се считаш за некомпетентен и неспособен да разчита знаците...

Ама как да не се считам. Ето това продължавам да твърдя:

Считам се некомпетентен да разчитам знаците на духа.
Недорасъл да общувам с него.

Просто изводите ти са неверни. Щото по-горното не изключва съществуването на Духа, а само описва моята неспособност да общувам с него. И това, че съм неспособен да общувам с него, не означава, че той не съществува за мен!

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 11:30



Напротив, точно това означава.



Разбираш ли, когато слагаш бариера или отделяш две неща, няма никакво значение по врат или по шия ще го разглеждаш, процесът е един - на разделяне.
Ако се смяташ неспособен да движиш единия си крак, например, няма никакво значение, че този крак не е отделен фактически, физически от теб - практически все едно го няма. За енергийното тяло не съществува бъдеще време и "там някъде". Енергийното тяло разбира само езика на "тук-и-сега". И когато ти, тук-и-сега избираш да вярваш, че си некомпетентен и недорасъл да общуваш с духа, то приема това за реалност, за факт! Ако терминът "енергийно тяло" не ти харесва, замени го с "подсъзнание" или "несъзнавано", важното е, че именно тази част от нас взема решения. Това, което се случва в съзнанието, което осъзнаваме, е само, че регистрираме вече взетите решения.

Затова дон Хуан, след като дава възможност на Кастанеда да проумее, че е рожба на скучен секс му казва да спре да се нарича така! Защото това са команди към енергийното тяло и само затвърждават статуквото, т.е., личната история!

Твоята лична история е, че си атеист, който има само идея за духа, но НЕ ВЯРВА, че има връзка с него. Това е атеизмът по същество - атеистите избират да НЕ ВЯРВАТ в някаква висша сила, т.е., вярват в отсъствието й. И дали считаме, че отсъства по принцип или че отсъства в момента, за енергийното тяло НЯМА ЗНАЧЕНИЕ. Резултатът от това е, че атеистите вярват и разчитат само на себе си и това, което виждат и възприемат със сетивата си. По същество точно това е и резултатът от вятата, че нямаш към момента връзка с такава сила - разчиташ само на собствени сили и на онова, което възприемаш с 6-те си сетива.

Не знам дали ме разбираш, РЕЗУЛТАТЪТ от това да си атеист и от това да вярваш, че си недорасъл и некомпетентен и следователно към момента НЯМАШ връзка с висшата сила или духа, е ЕДНАКЪВ. Затова таблицата те прати в тази графа - всъщност ти се пращаш там.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 07.01.12 11:36.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано07.01.12 12:20



Не съм вярвал, че е възможно но е факт.

Ако се смяташ неспособен да движиш единия си крак, например, няма никакво значение, че този крак не е отделен фактически, физически от теб - практически все едно го няма.

Грешен извод. Примерно съм с нарушени двигателни функции но ИМАМ крак. Той към момента може и да не изпълнява предназначението си, може дори никога да не го изпълни вече, но ИМАМ крак. Възможността този крак да си възвърне функцията остава, докато го ИМА.

Енергийното тяло разбира само езика на "тук-и-сега". И когато ти, тук-и-сега избираш да вярваш, че си некомпетентен и недорасъл да общуваш с духа, то приема това за реалност, за факт!

Към момента не действам от позицията на енергийното си тяло а се опитвам да създам всички предпоставки това да се случи. Аз не избирам да вярвам че съм некомпетентен, а виждам, че съм такъв. Ако ти избереш да вярваш, че си компетентна това прави ли те такава? Отговори реално!

Веднъж ходих да работя в Чехия, преди да замина се поупражнявах в заваряване и след като ми помогнаха да си повярвам, придобих голяма увереност в себе си. Когато започнах работа, видях реалността, шуплите в моята цистерна, как издишаше спрямо тези на колегите, тогава разбрах, че да си вярваш ей така, е голяма глупост. Такава вяра е нещо в главата ми, което не кореспондира с онова навън. Сред търсачите на духовно развитие има много самозаблуда, чак понякога граничеща с религиозност.

Твоята лична история е, че си атеист, който има само идея за духа, но НЕ ВЯРВА, че има връзка с него. Това е атеизмът по същество - атеистите избират да НЕ ВЯРВАТ в някаква висша сила, т.е., вярват в отсъствието й.

Не! Моята лична история е, че винаги съм допускал, че има нещо, но не съм знаел точно какво. Идеята за Бог не ми допада, затова твоята схема ме прати за атеист, след като уточних, че съм наред и не съм богат.

И дали считаме, че отсъства по принцип или че отсъства в момента, за енергийното тяло НЯМА ЗНАЧЕНИЕ

Виж сега, не зная какво е от значение за енергийното тяло и да ти кажа все ми е тая. Има значение какво става със съзнанието ми. Съзнанието ми може да действа както от физическото ми тяло, така и от енергийното. Когато осъзная (приведа съзнанието си в) енергийното си тяло ще ти кажа какво е от значение за него

.

носталгия по безкрая



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.