Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Прикривач! (анкетка)нови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано09.01.12 12:11



Тези девет пътя на магията се характеризират преди всичко с това, че водят до хармонично изместване на монтажната точка и са твърде безопасни за практикуващия, ако се изучават и практикуват в предписаната последователност.

Това как го четеш? Щото явно четем различни неща.



И второ, не се хаби да бълваш змии и гущери, щото не хващат дикиш. (усмихвам се)

Щом възприемаш това, което казвам, като "бълване на змии и гущери", то значи хващат и още как...

п.п. Виж как с едно натискане на мишката, определящо съответното емотиконче се променя начинът, по който възприемаш написаното.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...
[

Редактирано от L.L. на 09.01.12 12:13.



Тема Re: Прикривач! (анкетка)нови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано09.01.12 12:25



Тези девет пътя на магията се характеризират преди всичко с това, че водят до хармонично изместване на монтажната точка и са твърде безопасни за практикуващия, ако се изучават и практикуват в предписаната последователност.

Чета го буквално, ефекта от деветте стъпки е синергетичен, тоест по-голям(добър), отколкото ако се практикуват отделно. Още го чета така: това не са девет начина за преместване на събирателната точка, от които да си избереш който ти харесва или ти е присъщ, а девет стъпки, които преместват хармонично събирателната точка ако се практикуват в предписаната последователност.

Ах, като ми пратиш усмивка, денят ми се оправя, щом се намусиш всичко посивява, едно натискане на мишката и ...променяш съдби.

носталгия по безкрая


Тема Re: Прикривач! (анкетка)нови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано09.01.12 12:50



Какво казах аз? "Препоръчителни, но не задължителни".

Следващ въпрос: "ефекта от деветте стъпки е синергетичен, тоест по-голям(добър), отколкото ако се практикуват отделно." Така. Това са твои думи, нали? Това не те ли навежда на логичния извод, че се практикуват ЗАЕДНО, макар и в различна степен и застъпеност, според възможностите?

Следващ въпрос: как смяташ да определиш времето, което следва да се прекарва работейки върху всеки метод или етап при постепенното им прилагане? Според мен това е абсолютно индивидуално, ако изобщо може да има такова разграничение. Защото как ще обясниш факта, че някои хора 10 години правят паси и нищо, други сънуват още след първата седмица, а трети сънуват още ПРЕДИ да започнат с пасите - какъвто е бил случаят с Флоринда Донер-Грау или Хосефина да речем?!
Хайде представи си, не всички са рационални чукове, на практиките идват хора всякакви, вкл. и такива, които постоянно са във връзка с "кораба-майка". И ти какво - казваш им: "не, не, спри да сънуваш, моля ти се, това не е според препоръчителния ред". И този човек ще дойде веднъж, дваж, месец и накрая ще ти тегли една майна стоичкова, защото това, което му/й предлагаш не отговаря на потребностите му/й. И си оставаш сам с идеята за Правилния Ред с която можеш да си избършеш... ръцете. :)

п.п. Емотикончетата се шашнаха и спряха да работят! :D :))))

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Прикривач! (анкетка)нови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано09.01.12 13:14



Следващ въпрос: "ефекта от деветте стъпки е синергетичен, тоест по-голям(добър), отколкото ако се практикуват отделно." Така. Това са твои думи, нали?

Мне, не са мои думи. Виж тълкуването на синергетичен.

Това не те ли навежда на логичния извод, че се практикуват ЗАЕДНО, макар и в различна степен и застъпеност, според възможностите?

Първите две, Движенията и Прегледа се практикуват през цялото време. Оттам нататък степени на усвояване. Така го виждам към момента.

как смяташ да определиш времето, което следва да се прекарва работейки върху всеки метод или етап при постепенното им прилагане?

За времето не мога да кажа, предполагам е индивидуално. Последователността в усвояването обаче, според мен е задължителна. Ние нямаме нагуал до себе си и е добре да напредваме хармонично.

Защото как ще обясниш факта, че някои хора 10 години правят паси и нищо, други сънуват още след първата седмица, а трети сънуват още ПРЕДИ да започнат с пасите - какъвто е бил случаят с Флоринда Донер-Грау или Хосефина да речем?!

Ми, как да го обясня, първите две стъпки, може да се практикуват колкото си иска някой без опасност да се случи нещо необикновено. Някои сънуват защото имат предразположение към сънуването. Всъщност много хора сънуват, но малко сънуват по описания в "Изкуството на сънуването" начин. Това какво ти говори?

Хайде представи си, не всички са рационални чукове, на практиките идват хора всякакви, вкл. и такива, които постоянно са във връзка с "кораба-майка". И ти какво - казваш им: "не, не, спри да сънуваш, моля ти се, това не е според препоръчителния ред". И този човек ще дойде веднъж, дваж, месец и накрая ще ти тегли една майна стоичкова, защото това, което му/й предлагаш не отговаря на потребностите му/й. И си оставаш сам с идеята за Правилния Ред с която можеш да си избършеш... ръцете. :)

Нищо подобно не казвам на никой. Ако ти си с нагласата да казваш на някой, който е дошъл на практиката какво да прави, .. нямам подобни амбиции. Тук пишем и обсъждаме. Всеки чете и решава, кое да приложи и кое не. Пътят на всеки може и да е различен, но държа, това от което се учим да е едно и също. Тоест да сме на едно мнение какво е предал Кастанеда. После всеки е свободен.

носталгия по безкрая


Тема Re: Прикривач! (анкетка)нови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано09.01.12 13:54



Мне, не са мои думи. Виж тълкуването на синергетичен.
Ми, ако така ще си говорим, ще те оставя да си водиш монолозите, защото очевидно нямаш нужда от събеседник. Аз си мисля, че говоря с човек, който застава зад това, което казва, а не излиза с номера, че това не са негови думи.

Последователността в усвояването обаче, според мен е задължителна. Ние нямаме нагуал до себе си и е добре да напредваме хармонично. Въпросът е, че не съществува обективен критерий за усвояването. Това пак е нещо строго субективно.

Ми, как да го обясня, първите две стъпки, може да се практикуват колкото си иска някой без опасност да се случи нещо необикновено.
Веднага ти казвам от собствен опит, че това не е вярно.

Някои сънуват защото имат предразположение към сънуването. Всъщност много хора сънуват, но малко сънуват по описания в "Изкуството на сънуването" начин. Това какво ти говори? Нищо, защото са предположения, говориш наизуст. Нито ти, нито аз можем да знаем колко точно хора сънуват, като в "Изкуството на сънуването". Най-малко, защото една много малка част изобщо са склонни да разказват за подобни преживявания. И напълно ги разбирам.


Пътят на всеки може и да е различен, но държа, това от което се учим да е едно и също. Тоест да сме на едно мнение какво е предал Кастанеда. После всеки е свободен. Значи, ти не казваш кой какво да прави, ама ДЪРЖИШ да мислим еднакво, така ли? А аз смятам, че подобно нещо е абсолютно вредно и лицемерно, плюс това. При положение, че отнемаш свободата на хората да МИСЛЯТ РАЗЛИЧНО, съответно да тълкуват и разбират различно и според нивото си, то за каква свобода ми говориш изобщо?? "Свободата" на промитите мозъци от времето на социализЪма. Ти мисли, като Партията, пък после си "свободен".

Няма "после". Има само тук и сега - избор, вътрешна истина и отговорност.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Прикривач! (анкетка)нови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано09.01.12 14:30



Ех

. Защо толкова трудно общувам с теб.

Тук Кастанеда и неговите съмишленички акцентират особено върху девет синергетично свързани пътя на практиката, в която са ги обучавали техните предшественици. Тези девет пътя на магията се характеризират преди всичко с това, че водят до хармонично изместване на монтажната точка и са твърде безопасни за практикуващия, ако се изучават и практикуват в предписаната последователност.

Просто заместих "синергетично" със значението му. Това не са мои думи а на Класен. Направих прочит, за да ти покажа как го разбирам.

Въпросът е, че не съществува обективен критерий за усвояването. Това пак е нещо строго субективно.

За мен няма нищо субективно в изпълняването на описаните в списъка практики. Днес например, правих движения и се занимавах с неправене. По-късно съм решил и малко преглед. "Усвоявам" е малко подвеждащо понятие, по-скоро е "занимавам се със", "правя еди какво си". Правих движения и се занимавах с неправене, не зная и не ме е грижа дали съм ги усвоил, според Бог знае какви критерии.

Веднага ти казвам от собствен опит, че това не е вярно.

Добре, разкажи какво необичайно умение придоби, благодарение на движенията и прегледа.

Значи, ти не казваш кой какво да прави, ама ДЪРЖИШ да мислим еднакво, така ли? А аз смятам, че подобно нещо е абсолютно вредно и лицемерно, плюс това. При положение, че отнемаш свободата на хората да МИСЛЯТ РАЗЛИЧНО, съответно да тълкуват и разбират различно и според нивото си, то за каква свобода ми говориш изобщо?? "Свободата" на промитите мозъци от времето на социализЪма.

.. ли не се изразявам добре, ти ли не разбираш (почесвам се с недоумение).
Тук разговорите вървят трудно именно заради това. Защото всеки разбира по свой начин написаното от Кастанеда. Би било добре да уеднаквим значенията, да говорим на един език. Вземи за пример всяка институция, има си прието становище, за да има основа, на която да се надгражда и върху която да се работи.

Не искам да отнемам свободата на никой. Фактите обаче, са налице. Книгите на Кастанеда са от 10-20 години на пазара, а ние все още правим само движения и преглед. Още седем стъпки чакат да бъдат покорени. Свободомислещите някак странно за свободната си природа, са зациклили в началото. Без никой да им пречи. Защо според теб става така?

носталгия по безкрая

Редактирано от Eholincho на 09.01.12 14:34.



Тема Re: Прикривач! (анкетка)нови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано09.01.12 14:55



Разговорите вървят трудно не защото наистина вървят трудно, а защото така ти се струва на теб. А така ти се струва, защото се опитваш да приравниш всички към себе си, което наистина е адски трудно, ако не и невъзможно и накрая - съвършено безмислено. Това, че се криеш зад книгите на Кастанеда не улеснява, а напротив - още повече затлачва нещата.
Пак ти казвам - няма как да не ти е трудно, докато се опитваш да тръгнеш на ръчна.

Книгите на Кастанеда са от 10-20 години на пазара, а ние все още правим само движения и преглед. Още седем стъпки чакат да бъдат покорени. - ето живото доказателство - "ние". Кои сме тези ние, дето правим САМО тенсегрити и преглед? Ти и аз ли? Ами аз не правя само това. Хана ли? Ами тя пък съвсем другояче подхожда. Дъжда ли, дето не я знаеш какво всъщност прави? Или Джийвс, която се скина да сънува? Или Мо, който освен тенсегрити и преглед си прави прикриване, като момченце? Или Бонд, който пък се скъса от експерименти? Или нглии, който пише така, че ти спира диалога само докато го четеш?

... Хората София, от Пловдив, от Горно Татанци? Кои сме тези "ние", за които знаеш всичко, Ехо и които слагаш под един знаменател - своето разбиране за Кастанеда? И по силата на какво кой да е човек на тоя свят ти е длъжен с нещо?

Свободомислещите някак странно за свободната си природа, са зациклили в началото. без никой да им пречи. Защо според теб става така? Пак думи наизуст. Някакви свободомислещи без лица и имена, които обаче задължително са зациклили. Не знам за кого говориш.

Вземи за пример всяка институция, има си прието становище, за да има основа, на която да се надгражда и върху която да се работи.
Вероятно затова всяка институция се превръща рано или късно в ригидна, скована, тромава и тежка структура с минимално КПД.

Докато разчиташ на външни фактори за собственото си развитие - било то хора, които "да разбират Кастанеда по един и същи начин" или каквото и да било ВЪН от теб ще ти е много трудно, ще си зависим и ще имаш усещане за зацикляне и неразбиране.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 09.01.12 14:58.



Тема Re: Прикривач! (анкетка)нови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано09.01.12 15:06



Дано си права, дано само аз си давам сметка, че съм зациклил. Повдигнах въпроса защото ме вълнува, благодаря ти за дискусията.

носталгия по безкрая


Тема Re: Прикривач! (анкетка)нови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.01.12 16:09



пуууууу, а мен що ме няма в списъка ти ??
разочарован съм



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Прикривач! (анкетка)нови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.01.12 16:11



начи, кат ви гледам щаренките постове, и не знам да се смея ли ил да плача.
да не сте на забавачка, пишете си нормално, който не знае, че това е цитат, майната му
цццц
шарено, та дрънка

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.