Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Блоксхема за избор на религия  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.01.12 14:37





...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано06.01.12 20:15



Хе, хе тази схема набързо ми препоръча да бъда атеист.

Атеизмът представлява светоглед, убеждение, което изключва съществуването на каквото и да е свръхестествено същество - божество, дух, нематериални сили или задгробен живот.

Пък, не само, че вярвам в Духа, но и възнамерявам да имам работа с него



носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано06.01.12 23:40



На теория. Обаче на практика се считаш некомпетентен да разчиташ знаците на духа и недорасъл, за да си общуваш директно с него. Което означава, че на практика го изключваш от съществуването си, което е равнозначно на това да изключваш съществуването му. Тъй като действието е важно, а то е едно - изключване.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.01.12 07:15



всеки е свързан директно с духа, и това е независимо от ТВОЕТО височайше мнение. Всеки е проводник на духа , независимо дали го разбира или не. Всеки има шанс да постигне свобода, и това става НЕЗАВИСИМО от твоето мнение.
с какво право оспорваш или потвърждаваш кой е или кой не е компетентен ?
това е нещо като метрологичния контрол - за да кажеш дали нещо работи правилно, трябва да притежаваш уред, който да е по съвършен , и чак тогава правиш изводи.
а на какво се опираш ти ? Е, Бога ми, аз поне не разбрах с какво всъщност се занимаваш ти, докъде си стигнала и какво още имаш да правиш.
не че съм ти изповедник и не че ме интересува, казвам ти го само за да спреш света, поне за секунда.
Стига се заяжда с Ехото, ОК ? Той поне е достатъчно честен , за да каже до къде е стигнал и какво още има да направи.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 09:58



Не четеш. Къде по-точно коментирам личността и връзката на ехото с духа от СВОЯ гледна точка?



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 07.01.12 10:01.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано07.01.12 10:18



Обаче на практика се считаш некомпетентен да разчиташ знаците на духа и недорасъл, за да си общуваш директно с него. Което означава, че на практика го изключваш от съществуването си, което е равнозначно на това да изключваш съществуването му.

Ай, ай, ай какви заключения вадиш. Грешни, колкото си искат

.

Считам се некомпетентен да разчитам знаците на духа.
Недорасъл да общувам с него.
...и възнамерил постигането на горните, което по никакъв начин не изключва съществуването му за мен, а е реална оценка на възможностите ми към момента.

Така се вадят правилни заключения, моме.

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 10:56



Да те цитирам ли или сам ще си намериш репликите?



п.п. Ако сега нещата стоят другояче при теб, вече не се считаш за некомпетентен и неспособен да разчита знаците доброволец, мога само да ти се радвам!

п.п. 2 Обръщението "моме" е израз на ...?

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 07.01.12 11:02.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано07.01.12 11:09



Ако сега нещата стоят другояче при теб, вече не се считаш за некомпетентен и неспособен да разчита знаците...

Ама как да не се считам. Ето това продължавам да твърдя:

Считам се некомпетентен да разчитам знаците на духа.
Недорасъл да общувам с него.

Просто изводите ти са неверни. Щото по-горното не изключва съществуването на Духа, а само описва моята неспособност да общувам с него. И това, че съм неспособен да общувам с него, не означава, че той не съществува за мен!

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 11:30



Напротив, точно това означава.



Разбираш ли, когато слагаш бариера или отделяш две неща, няма никакво значение по врат или по шия ще го разглеждаш, процесът е един - на разделяне.
Ако се смяташ неспособен да движиш единия си крак, например, няма никакво значение, че този крак не е отделен фактически, физически от теб - практически все едно го няма. За енергийното тяло не съществува бъдеще време и "там някъде". Енергийното тяло разбира само езика на "тук-и-сега". И когато ти, тук-и-сега избираш да вярваш, че си некомпетентен и недорасъл да общуваш с духа, то приема това за реалност, за факт! Ако терминът "енергийно тяло" не ти харесва, замени го с "подсъзнание" или "несъзнавано", важното е, че именно тази част от нас взема решения. Това, което се случва в съзнанието, което осъзнаваме, е само, че регистрираме вече взетите решения.

Затова дон Хуан, след като дава възможност на Кастанеда да проумее, че е рожба на скучен секс му казва да спре да се нарича така! Защото това са команди към енергийното тяло и само затвърждават статуквото, т.е., личната история!

Твоята лична история е, че си атеист, който има само идея за духа, но НЕ ВЯРВА, че има връзка с него. Това е атеизмът по същество - атеистите избират да НЕ ВЯРВАТ в някаква висша сила, т.е., вярват в отсъствието й. И дали считаме, че отсъства по принцип или че отсъства в момента, за енергийното тяло НЯМА ЗНАЧЕНИЕ. Резултатът от това е, че атеистите вярват и разчитат само на себе си и това, което виждат и възприемат със сетивата си. По същество точно това е и резултатът от вятата, че нямаш към момента връзка с такава сила - разчиташ само на собствени сили и на онова, което възприемаш с 6-те си сетива.

Не знам дали ме разбираш, РЕЗУЛТАТЪТ от това да си атеист и от това да вярваш, че си недорасъл и некомпетентен и следователно към момента НЯМАШ връзка с висшата сила или духа, е ЕДНАКЪВ. Затова таблицата те прати в тази графа - всъщност ти се пращаш там.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 07.01.12 11:36.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано07.01.12 12:20



Не съм вярвал, че е възможно но е факт.

Ако се смяташ неспособен да движиш единия си крак, например, няма никакво значение, че този крак не е отделен фактически, физически от теб - практически все едно го няма.

Грешен извод. Примерно съм с нарушени двигателни функции но ИМАМ крак. Той към момента може и да не изпълнява предназначението си, може дори никога да не го изпълни вече, но ИМАМ крак. Възможността този крак да си възвърне функцията остава, докато го ИМА.

Енергийното тяло разбира само езика на "тук-и-сега". И когато ти, тук-и-сега избираш да вярваш, че си некомпетентен и недорасъл да общуваш с духа, то приема това за реалност, за факт!

Към момента не действам от позицията на енергийното си тяло а се опитвам да създам всички предпоставки това да се случи. Аз не избирам да вярвам че съм некомпетентен, а виждам, че съм такъв. Ако ти избереш да вярваш, че си компетентна това прави ли те такава? Отговори реално!

Веднъж ходих да работя в Чехия, преди да замина се поупражнявах в заваряване и след като ми помогнаха да си повярвам, придобих голяма увереност в себе си. Когато започнах работа, видях реалността, шуплите в моята цистерна, как издишаше спрямо тези на колегите, тогава разбрах, че да си вярваш ей така, е голяма глупост. Такава вяра е нещо в главата ми, което не кореспондира с онова навън. Сред търсачите на духовно развитие има много самозаблуда, чак понякога граничеща с религиозност.

Твоята лична история е, че си атеист, който има само идея за духа, но НЕ ВЯРВА, че има връзка с него. Това е атеизмът по същество - атеистите избират да НЕ ВЯРВАТ в някаква висша сила, т.е., вярват в отсъствието й.

Не! Моята лична история е, че винаги съм допускал, че има нещо, но не съм знаел точно какво. Идеята за Бог не ми допада, затова твоята схема ме прати за атеист, след като уточних, че съм наред и не съм богат.

И дали считаме, че отсъства по принцип или че отсъства в момента, за енергийното тяло НЯМА ЗНАЧЕНИЕ

Виж сега, не зная какво е от значение за енергийното тяло и да ти кажа все ми е тая. Има значение какво става със съзнанието ми. Съзнанието ми може да действа както от физическото ми тяло, така и от енергийното. Когато осъзная (приведа съзнанието си в) енергийното си тяло ще ти кажа какво е от значение за него

.

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.01.12 12:25



Обаче на практика се считаш некомпетентен да разчиташ знаците на духа и недорасъл, за да си общуваш директно с него. Което означава, че на практика го изключваш от съществуването си, което е равнозначно на това да изключваш съществуването му. Тъй като действието е важно, а то е едно - изключване


май ти не се четеш

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.01.12 12:27



Ехо, човек не трябва да расте, за да общува с нещо, което е вътре в него.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.01.12 12:29



ти пък ако мислиш, че тя знае какво става с енергийното тяло, пък на



ти СИ енергия, няма какво да го мислиш.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 13:12



винаги съм допускал, че има нещо, но не съм знаел точно какво.

Да допускаш и да вярваш са различни неща. Допускането изключва вярата, защото включва в себе си съмнение (може да е така, ама може и да не е = съмнение). Допускането изисква доказателства, вятрата - не. Затова е вяра, иначе щеше да бъде научно знание.



Виж сега, не зная какво е от значение за енергийното тяло и да ти кажа все ми е тая. Има значение какво става със съзнанието ми. Съзнанието ми може да действа както от физическото ми тяло, така и от енергийното. Когато осъзная (приведа съзнанието си в) енергийното си тяло ще ти кажа какво е от значение за него.

Голяма Грешка. Всички решения и действия имат сила само ако идват от енергийното тяло. ТО Е връзката с ДУХА. И докато си мислиш, че ти, т.е. съзнателната част от теб командва парада, няма да се усещаш свързан с Духа. И не щото, аз видите ли, така съм казала, а защото самият ти го каза - все ти е тая какво става с връзката ти с Дха (енергийното тяло).

Когато осъзнеш (приведеш съзнанието си в) енергийното си тяло, заповядай да си говорим пак по темата. Дотогава сме в ситуация ти да седиш в джип, да форсираш двигателя и да викаш "абе нещо ми пречи да тръгна, трябва да видя какво". Аз да ти казвам "ами дръпнал си ръчната, пусни я", а ти да ми отговаряш "не е вярно, грешиш, аз нямам връзка с ръчната, а и това не е важно". Еее, ми... при това положение ...

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 13:15



За да твърдиш, че отбелязаното в червено са мои думи, значи или не следиш темата, или не си чел по-стари постове на ехото, или и двете.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано07.01.12 13:35



Не мога да говоря за енергийното си тяло, мога само да повторя написаното в книгите, което всички вече са прочели. Ако ти имаш повече опит - споделяй. Хубаво е да говорим дотам, докъдето се простира опита ни.

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано07.01.12 14:01



Мили ми Ехо,
открай време гледам че имаш огромното желание да се сложиш нейде надолу по стъпалата. Внимавай, че ще вземеш да успееш и да получиш това което искаш.

това което правиш като непрекъснато (си) повтаряш, че си някъде много назад в някакъв път който в представите ти е т.н. магьоснически, това унижава Духа в теб. Съвсем ще му затвориш устата по тоя начин и ще вземе да ти шепти все по-тихо и по-тихо. А ти все повече ще повтаряш че си неспособен да общуваш с него, и Той все повече ще е унижен.

за теб ще е много по-добре да направиш обратното. ако не си дотам тъп(а ти не си) че да се възгордееш от самозалъгването, Духа в теб ще оцени желанието и стремежа ти. и може би - о, чудо- ще вземе да си общува с теб

казано по кратко: може и да си в калта, но трябва да гледаш към звездите



********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Xaнa.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано07.01.12 14:09



Мили дами, обръщам се към всички, щото по този въпрос сте на един акъл. Нека да говорим от опит. Ако вие общувате и боравите с Духа, по начина описан в книгите на Кастанеда, имате пълното право да заемате такава позиция. В противен случай ви(ни) чака много работа.



носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано07.01.12 14:19



искрено и дълбоко съжалявам че не можеш да разбереш какво ти казвам.

С обич, прегръдки и целувки



********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Xaнa.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано07.01.12 14:26



Не ме подценявай, парен от каша, таратор духа. Сега летвата е подобаващо високо.



носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 14:28



Не съм спряла да споделям. Но мога да поема отговорност само за това, което казвам, а не за това, което другите разбират.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 14:32



Така е, отговорността пАри.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано07.01.12 14:45



хич и не те подценявам, само по думите ти не се разбра че разбра.

ние, дамите, еле дамите тук, си общуваме с Духа по съседски - каним се на кафе, ослушваме се дали ще хлопне, всякакъв шум ни се струва че е от него, и макар понякога да си е просто страничен външен шум, ние си го смятаме да е от Духа. Така няма вероятност да го изпуснем, и това е за предпочитане. Не считаве някое лекичко почукване за хвърлено реално камъче и не му изчисляваме траекторията, направо си го броим за почукване от Духа. Така действаме ние...

Разбира се, преди това ние, дамите тук, сме се научили да вярваме без да вярваме.

, и да правим нещата "като че ли..."

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.01.12 18:18



След бурните празнични дни ви е налегнала скука? Тъпо ви е? Искате повече екшън? Просто изпратете SMS с текст: "Бременна съм" на произволен номер..



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.01.12 18:23





"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 18:33



бааааси изродщината!




...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.01.12 18:39



нали?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.01.12 18:42



‎"Задържан е сержант Петров за опит за изнасилване на гражданката Аврамова. Задържана е
гражданката Аврамова за отказ да сътрудничи на полицията."

Той,пийнал, по малките часове, се появява в къщи...
- Как не те е срам бе! Я виж кое време е да си идваш!
- Мъ, кой ти каза, че си идвам, мъ, аз дойдох за китарата...



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 18:48



Това не са вицове, това са си действителни случаи!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 18:52



Е, не, товае тотална тъпня, може да изкара човек от кома!



10х

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано07.01.12 19:02



Ако джипът му е с хубав двигател, ша тръгне и на ръчна. И ако сам не забележи мигащата лампичка на таблото, никой няма да разбере къф е проблема, докато не подпали гумите. Което, по моето скромно мение, е точно това, което се случва. Ти викаш "ръчнатааа", па той вика "ква ръчна, ма...?!".



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: пороят]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано07.01.12 22:35



не разбирате какво ви казва Ехолинчо





Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 22:42



Вие не ни разбирате.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: пороят]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 22:45



Така е. Ще го сънувам как я забелязва.


Това е, което мога да направя за него.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано07.01.12 23:04



Да знаеш че трябва да вярваш същото ли е като да можеш да вярваш?



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано07.01.12 23:17



А да предполагаш, че трябва да вярваш същото ли е, като да знаеш, че трябва да вярваш?

И да можеш да вярваш същото ли е, като да вярваш?

Да знаеш, че има пас за центъра на решенията същото ли е, като да го направиш; и да го направиш с намерение, същото ли е, като да го направиш механично?

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано07.01.12 23:21



Не съм коментирала казаното от Ехо, а направеното от Лулу.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано07.01.12 23:27



Какво можеш от това което научи от книгите на Кастанеда?



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано07.01.12 23:39



Добър въпрос, всеки бива да си го зададе.

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: пороят]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано07.01.12 23:39



а защо ехо е на ръчна ?!

да осъзнаеш че егото ти е голямо и си на светлинни години от духа лошо ли е?



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано08.01.12 00:04



Нещо много важно. Да се отнасям нежно със себе си и света около мен. Да не изцеждам всичко до последна капка кръв.



Това е, което най-много ценя от наученото до момента. Нещо, като следствие и синтез на много други поднеща, които не са в действителност "под", но без всички тях не бих стигнала до тук.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 08.01.12 00:15.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано08.01.12 00:09



Осъзнаването, че всички сме глангури, е кота нула. От там се почва. Хана го обясни прекрасно: за да спрем да бъдем тъпи и слаби, първо трябва да спрем да си го набиваме в главите. Не защото не сме такива, а защото можем да бъдем и други неща.

Еховите изказвания не коментирам. Съгласна съм с твърдението, че сам се ограничава и спъва; но също така вярвам, че ако сам не съзнава какво и защо прави, няма как друг да му обясни. Тва щото е едно инатливо и упорито магаре (казвам го с обич!

).

Редактирано от пороят на 08.01.12 00:11.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: пороят]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано08.01.12 00:40



да спрем да бъдем тъпи и слаби, първо трябва да спрем да си го набиваме в главите

това ако някой го може да обясни с примери





Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано08.01.12 04:37



Колко дзен-будисти са необходими, за да се смени крушка?
Двама. Един, който да я смени и един, който да не я смени.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.01.12 07:52



пусна ли SMS



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.01.12 08:01



веднага обяснявам с примери
вариант едно
тъп си, слаб си и не можеш да вземаш решения
1. отиваш сутрин в банята. заставаш през огледалото
2. усмихваш се широко
3. казваш си - баси готиния пич съм
4. казваш си -днес ще ми е късметлийския ден
5.пееш с пълен глас ,докато вземаш душ
6. излизаш навън, казваш си - баси готиния ден, такъв сняг, прекрасен е
7. денят ти се подрежда по възможно най добрия начин

вариант две
ставаш и отиваш в банята
от огледалото те гледа намръщен ,брадясал тип
казваш си - баси, колко съм остарял, вече не приличам на нищо
вземаш душ ,като през цялото време се ядосваш за нещо тъпо, което ти е в ума от две минути.
казваш си - е, и днес няма да ми върви, пак неприятни задължение и жената пак ще ми мърмори
излизаш навън - казваш си - ееее , баси гадния сняг, пак пързалка, не мога да си изкарам колата, тъпия кмет пак не е почистил
денят ти се очертава да е супер гаден



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Редактирано от silver.moon на 08.01.12 08:01.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: silver.moon]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.01.12 08:06



"Напуснах я, защото ми омръзна да ходя с непрани ризи, мръсни слипове и незакърпени чорапи -
да те е срам да се съблечеш пред другите жени!"




"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: silver.moon]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.01.12 08:31



Работник в почивка. Пуши цигара, гледа надписа на кутията - "МЗ предупреждава, че цигарите са опасни за вашето здраве" - и се възмущава:
- А на лопатите нищо такова не пише...



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: silver.moon]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано08.01.12 10:57



има и трети вариант - да погледнеш реално на нещата





Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано08.01.12 11:07



И какво означава "реално", щом знаем, че реалността се определя от възприятието и не е нещо твърдо и неизменно? Освен, ако сами не го направим такова?

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 08.01.12 11:08.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано08.01.12 11:12



Единствената неотменима реалност за обикновения човек е смъртта. Единствената неотменима реалност за воина са неговите решения и действия.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: silver.moon]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано08.01.12 13:42



тояно така си е!
по-добър пример май трудно ще се намери!



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Darth_Vader™]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.01.12 13:46



добрютрооо
освен че съм готин, съм и умен


който може да се смее на себе си, е неуязвим

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Редактирано от silver.moon на 08.01.12 13:46.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано08.01.12 14:47



защо се хващаш за думата "реално" ?

мога да я заменя с "трезво"





Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Darth_Vader™]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано08.01.12 14:51



това са варианти, но не са примери от случка, факт който се е случил





Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано08.01.12 14:52



А ти защо се хващаш да спориш? От значение са само твоите убеждения за теб, на тях ще разчиташ да ти сочат верния път. За нея са от значение нейните, пътищата ви може да не са успоредни.



носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: silver.moon]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано08.01.12 14:52



за първото - не знам, а за второто понякога се съмнявам.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано08.01.12 15:52



включих се на твоя страна





Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано08.01.12 16:00



Приятно е човек да има съюзници, но да бъдем честни и да си признаем, че не е нужно да водим битки с другите, а само със себе си. Ако темата ти помага да разбереш нещо по-добре, това е повече от достатъчно. Всеки е сам със себе си в този свят. На мен още ми е трудно да желая добро

.

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано08.01.12 16:24



всичко което казаха Хана и ЛЛ е вярно само че за човек който се поддава на отчаяние



и оттам линиите станаха успоредни



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано08.01.12 16:33



Според мен те заеха позицията, че пожелаването на нещо и идентифицирането с него е достатъчно, за да го постигнеш. За това обаче е нужна чиста връзка с намерението, което не всеки има.

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано08.01.12 16:54



да, и ако си насочиш мислите и ще се промениш

и нещо такова казаха

аз питам,някой тук успял ли е да си наложи да мисли за смъртта по за малко на ден ?



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано08.01.12 17:09



Когато се сетя за смъртта си, мислите ми спират. Не го правя всеки ден, обаче. Има твърде много задачи в ежедневието, които заемат времето.

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано08.01.12 17:16



а през нощта мислив ли?
а задачите през деня сам си ги създаваш, за да ти запълват времето и да не мислиш за смъртта.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано08.01.12 17:25



когато мислите ти спират си близо до духа, но не всеки ден мислиш за смъртта за да спрат мислите ти и да си с чиста връзка с духа



и аз съм така

само да си наложиш някаква мисъл е трудно



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Darth_Vader™]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано08.01.12 17:27



Вечерта и нощем е най-доброто време за магьосничество според мен.

а задачите през деня сам си ги създаваш, за да ти запълват времето и да не мислиш за смъртта.

Не е така, трябва да се работи, готви, чисти, пере, учи.... има толкова много задачи, а времето е толкова малко



носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано08.01.12 17:32



Не съм убеден, че трябва да атакуваме мислите ва банк. Вътрешното мълчание се натрупва, нали така? Нека си се натрупа достатъчно.



носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.01.12 17:41



след като си имаш собствен вариант, би ли го споделил, моля ?
мислите ти са това, което си ти, или обратното - ти си това, което те правят мислите ти.
ако престанеш да си повтаряш, че си неудачник, ти ще се лъжеш точно толкова, колкото и като си казваш, че си късметлия.
знаеш ли каква е разликата ?
В единия вариант ще се смееш, докато вървиш по пътя си, във втория - ще плачеш или хленчиш, за да те съжаляват.
и най важното - и двата пътя не водят до никъде - единственото, което има смисъл е - да извървиш пълната дължина на пътя.
а начина си остава твой избор.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.01.12 17:43



всеки има връзка, просто трябва първо да си пожелаеш нещо.
започни от там
искай и ще ти се даде

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.01.12 17:44



няма нужда да мислиш за смърт всеки час или секунда.
това ще те направи зависим

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: silver.moon]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано08.01.12 17:53



напротив

ще ме направи съзнателен за всеки ден, час и секунда



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано08.01.12 18:13



а такъж ли си?
съзнателен постоянно?
когато го постигнеш, тогава го твърди със сигурност, защото за сега само за самоубийци знам, яе мислят само за смъртта.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Darth_Vader™]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано08.01.12 18:30



вече по горе казах че съм като ехолинчо, не се сещам да мисля за смъртта

може би не се получава защото не е правилно да мисля, а трябва да приема идеята, че това може да е последното ми действие





Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано08.01.12 18:43



точно това исках да кажа.
приемането на идеята и постоянното мислене за нещо си, са съжсем различни неща!

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано09.01.12 00:26



Можеш, но имат различен смисъл.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано10.01.12 23:49



това мнение ми е убягнало



Вътрешното мълчание се натрупва, нали така?

да, но без мисълта за смъртта няма вътрешно мълчание



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано11.01.12 08:38



Мисълта за смъртта действа като катализатор за постигане на вътрешно мълчание. Но не е единствения, най-добрия метод за постигане на вътрешно мълчание е намерението. Сещаш се, решаваш и става.

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.01.12 09:12



За някой друг може да е най-добрият и единственият действащ.
Лепенето не етикети ("made in German/ by toltecs") с последващо абсолютизиране и отхвърляне на всичко останало е голяма краста...



Решаваш-правиш също крие подмолни камъни. Защото има различни нива на вземане на решение. Ако едно решение или действие не идва от дълбока и осъзната необходимост, а е повърхностно, интелектуално инициирано и човек не е във връзка с неосъзнатите си желания, може да направи големи бели със себе си.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано11.01.12 09:44



Лепенето не етикети ("made in German/ by toltecs") с последващо абсолютизиране и отхвърляне на всичко останало е голяма краста...

Не го приемам като етикет, а като чиста монета. Звучи ми логично, най-добрите команди да са направо към процесора, на език 01. Ползването на програми (посредстващи методи) отдалечава от същността. И вместо да давам оценки, проверявам колко е чиста монетата.

Защото има различни нива на вземане на решение.

Решенията, които водят до действия са само едни и те са истински. Няма нива, има два вида, такива, които водят до действия и други, след които не се действа. Ето например, сега отивам да бягам, реших го и тръгвам. При това ще бягам, без да съм във връзка с неосъзнатите си желания

И въобще как някой може да е във връзка с нещо, което не осъзнава?! Ай, че имам решение да действам

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.01.12 10:54



И въобще как някой може да е във връзка с нещо, което не осъзнава?!

Като прояви искрен интерес към себе си и влезе във връзка със себе си.

Няма нива, има два вида, такива, които водят до действия и други, след които не се действа. Това е вярно само за човек, който е напълно наясно със себе си. Наясно с това има ли други желания и какви са те, има ли скрити противоречиви импулси. Това се изследва, като се обърнеш навътре. Но има и външни "подсказки" за това колко си бил наясно със себе си при някакъв избор. Ако например, си решил да бягаш, но сякаш всичко е против теб, обстоятелствата те спъват непрекъснато, това идва да говори, че решението ти не е било чисто, докрай осъзнато. Което означава, че си потиснал някаква част от себе си и тази част напира да се прояви чрез пречещите обстоятелства. Колкото повече се потискаш, толкова повече са пречките и борбата с тях. Накрая, ако това ти е стил на живот и много упорстваш в потискането се разболяваш, защото това е вид автоагресия, която рано или късно уврежда собствената ти хармонична цялост.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано11.01.12 11:09



Виж ти, добре познаваш човешката природа. Чак толкова не ги мисля.

Ако например, си решил да бягаш, но сякаш всичко е против теб, обстоятелствата те спъват непрекъснато, това идва да говори, че решението ти не е било чисто, докрай осъзнато.

Тук според мен има място за оправдания. Ако човек реши вечерта, че на другия ден ще бяга, шансовете да не бяга са големи, все нещо ще се случи, нещо което да изтълкува като причина да не го прави. Затова не решавам нещата предварително, а на момента. Да няма време между решение и действие. Така волята е най силна.

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.01.12 11:54



Това е добре, правилен подход. Така имаш шанс наистина да си автентичен.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор dirnici (power)
Публикувано11.01.12 13:35



пак приказваш глупости, без да мислиш!
нали като вземеш решението на вечерта, на другият ден потвърждаваш това решение с ново решение да бягаш! Къде ти е силната воля на втория ден? Или ти имаш ншколко воли, които ги редуваш през ден?

Единственото вярно нещо в твоето твърдение беше, че решенията трябва да се изпълняват незабавно! А волята се калява тояно вс тези решения, при които тршба да действаш по-късно, тогава се разбира що е то воля и има ли я въобще!



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: dirnici]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано11.01.12 14:01



Абе Вейдъре не мога да те позная, добре че правописа ме сети за тебе.

нали като вземеш решението на вечерта, на другият ден потвърждаваш това решение с ново решение да бягаш!

Не е баш тъй, това си е същото решение, щото става дума за същото действие. Решението, Вейдъре е намерение за действие. И когато вечерта съм решил нещо за другия ден, междувременно може да се появят нови решения, които да изместят предното. Това е като добре известната предпоследна заповед в казармата.

Затова се решава и действа в момента. Както сам знаеш



носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор dirnici (power)
Публикувано11.01.12 20:11



мамка им дирнишка, някой ми е сменил никнейма.
чак сега разбрах, ако бях дзен будист, да са ме утрепали за това невнимание!





Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано11.01.12 21:01



Да, но ако по цял ден се притесняваш как изглеждаш, какво си мислят другите за теб, изобщо прекарваш времето си в защита и представяне на аза, тогава откъде енергия за възнамеряване ?

Единствения лек за тая лудост е мисълта за смъртта. Дона казва на КК, че ще му говори за смъртта докато му приглуши ушите.


пп: Тъй като не се сещаме за смъртта през деня, поне тука можем да си напомняме и да говорим за смъртта. Дори може да заковем тема за смъртта и да се вписваме поне по 1 път на ден.





Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: dirnici]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано12.01.12 09:32



аз си искам Черния лорд
да ги махаш тия дирници



********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано12.01.12 09:34



аз се сещам за смъртта (моята) поне по 5 пъти на ден.
пита се какво от това?

иначе идеята да се вписваме си я бива

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Xaнa.]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано12.01.12 11:30



Смъртта като съветник заличава тревогите на егото. Единствения начин да си наложа мисълта за смъртта е да си я наложа като навик.

Днес 5 пъти мислиш за смъртта, утре 10 и така...





Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: dirnici]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.01.12 13:06



Вейдър, мисля, че когато вземаш решение, то става на секундата. ако мислиш за това цяла вечер или няколко дни, това е правене на стратегия.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано12.01.12 13:42



така е, прав си
някои дни и 20 пъти може да съм се сетила

и пак: какво от това?
да кажем че са ми намалели тревогите. И? Какво от това?

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Xaнa.]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано12.01.12 13:53



ами ето това е

завладяло те е безразличието, значи дори и 5 пъти на ден върху теб са оказали ефект



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Xaнa.]  
Автор dirnici (power)
Публикувано12.01.12 15:52



този ник е избранот дирника, иначе и аз си искам стария ник, ама някой дирник ми е избрал този.


ще си ползван dirnici, избран от дирника, докато ми върнат ника.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: _-xXx-_]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано12.01.12 15:53



значи викаш, това че ставам все по темерут, е хубаво нещо?



не, хич не е....

нещо има не наред.

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: dirnici]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано12.01.12 15:54



хубаво де, ама сложи поне отдолу "Силата е нищо без контрол"



********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Xaнa.]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано12.01.12 17:44



на мен ми е хубаво да съм темерут



това е нещо като застраховка от емоционален срив при голямо нещастие

Може да не станем магьосници, но поне идеята за смъртта като съветник е осъществима и реална.



Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Xaнa.]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано12.01.12 20:02



ще сложа аз, на дирници такива мисли звуяат тъпо, като ми оправят ника, тогава ще го сменя, на тъп дирник, никаква сила и никакъв контрол!





Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: DarthVader™]  
Автор Eholincho (12 Chicchan)
Публикувано12.01.12 20:15



Какво ти дреме пък на теб, какъв ти е ника?! Етикет някакъв

.

носталгия по безкрая


Тема Re: Блоксхема за избор на религиянови [re: Eholincho]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано12.01.12 20:25



щом съм решил, че ми дреме, значи ще ми дреме, докато реша да не ми дреме. Сега гледам нещо се е попробудила силата от дрямката и никът ми е полуреставриран.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.