Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 07.07.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Относно физикатанови  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано20.07.11 08:37



Според теорията, човек хаби енергия, като я изтласква от жизнените центрове в периферията на енергийното кълбо около физическото тяло.
Пак според теорията, преразпределението на тая енергия е връщане на енергията в енергийните центрове на тялото т.е. от периферията към центъра на енергийния пашкул.

На практика, ако човек връща енергия към центъра на пашкула, където се намира физическото тяло, признакът, че е върнал енергията е силно и гъвкаво физическо тяло.

Сега ви предлагам практиката от приказката за Снежанка - какво казваше мащехата на огледалото?

Погледнете се и сами ще разберете дали практиката ви работи!

___________

Редактирано от mo32® на 20.07.11 08:38.



Тема Re: Относно физикатанови [re: mo32®]  
Автор Duncan ldaho (warmaster)
Публикувано20.07.11 09:11





Into the fire with your soul!

Тема Re: Относно физикатанови [re: mo32®]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано20.07.11 09:12



май пускам корем, ама не знам къде практиката не работи





Тема Re: Относно физикатанови [re: mo32®]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано20.07.11 09:15



Човече, притеснявам се за теб вече.



Каква е тая маниакална обсебеност от другите, техните рактики и постижения? Ок., не ти харесват, не ти харесват, техният опит не съвпада с твоя, а твоят не съвпада с книгите. Е, и...???

Ако питаш мен, аз лично, не харесвам начина и практиката на ни един свой познат, вкл. себе си. Е, И...???

Коригирам се само и единствено по вътрешен компас, защото, колкото и слаб, ненадежден, неразработен и какво ли не още, ТОВА е ЕДИНСТВЕНИЯТ надежден ориентир. Няма друг и няма шанс и не е редно да прилагам моя компас към някой друг, защото всеки трябва да си разработи своя. И ако някой не успява в начинанието това ИЗОБЩО не е моя грижа, нито отговорност.



Язека се изказах. Хай.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 20.07.11 10:24.



Тема Re: Относно физикатанови [re: mo32®]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано20.07.11 09:56



Работи!



Скромността изразява точния баланс между крайностите.

Тема Re: Относно физикатанови [re: mo32®]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано20.07.11 10:10



мишки с талаш ша плашиш. и прикривачи с огледала.





Тема Re: Относно физикатанови [re: пороят]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано20.07.11 10:19



п.п.

на сънувачите огледалата им са криви по условие и показват кви ли не чудесии, щото и без тва всичкото е сън, а в съня всичко е възможно. а всеки уважаващ себе си прикривач по правило мяза на нищо подобно, щот вече и огледалата кат го видят са объркват.





Тема Re: Относно физикатанови [re: пороят]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано20.07.11 10:21



Сънувачи и прикривачи има в приказките... и в клубЪ.



___________



Тема Re: Относно физикатанови [re: L.L.]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано20.07.11 10:31



Не можеш да разбереш, защото си жена - всичко се върти около теб и всяка казана приказка я приемаш лично. от друга страна, ние мъжете се интересуваме от вселената и всичко останало. Трябва да я подредим и разпределим в кутийки, да ги надпишем и класифицираме. После решаваме, че не е достатъчно добро и почваме отначало.



От трета страна, ти не се интересуваш, пък не харесваш практиката на околните.

Мен ми се струва, че вместо да се играе един духовен Big Brother, в който всеки се прави, че не се интересува от практиката на другите, но тайничко наднича, за да се увери, че са по-зле от него, по-добре е да се споделя и по тоя начин хем няма да има лицемерие, хем ще си помагаме.

Проблемът за мен е, когато повечето, които споделят, разбират това като да разговарят с термини от книгите. За какво ми е някой да ми говори за СТ или сънуване заедно, като го виждам, че представа си няма какво е това и папагалства.

В другите учения няма практика със свидетел, а хората споделят свободно; тук има такава практика, а на практика всеки лъже и маже. пък и с тая параноя за криене, скоро не се надявам някой да почне да споделя по начин, по който да има обратна връзка и полза за всички, които също споделят.

Та аз не се интересувам от другите, а от опита им. Но не мога да не се стърпя да пиша провокативно, особено когато насреща си имам завършени магЕсници, които всичко знаят, че и съвети дават. Има и изключения, разбира се, та на тях се надявам, да променим нещо. В противен случай ще си пишем критиките и заяжданията и то от хора, които не са цъфнали и вързали... Голо на голямо, дето има една приказка или още - На гол тумбак- чифте пищови!


___________

Редактирано от mo32® на 20.07.11 10:35.



Тема Re: Относно физикатанови [re: L.L.]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано20.07.11 11:04



брех

лекичко напредваш... ма мнооого леееееко



отдавна някой не са е приближавал толкоз до моя вътрешен ориентир и усет за нещата и то главно по отношение на,

че никой не ме/те познава по-добре от от мен/ теб самия и никой по-добре от мен/теб не мож да знай кое е добро и кое не за мен/теб...

и тва се подкрепя от различни осъзнати...

дон Хуан казва, че на никой всъщност не му е нужеш учител и че всичко, което ни е нужно, си е вътре в нас...

някъф дзен учител, като умира изгаря на куп книгите си и казва на учениците си, че ако искат да следват него, трябва да следват себе си.. и т.н.

т.е. най-верният Път, по който следва човек да върви, е Пътят към себе си, според себе си, т.е. човекът е пътят... няма друго, освен Пътя и т.н.

остъй го мо-то... той сий заблуден априори и такъФ ша си остане.. великия последовател

а ний сме си последователи всеки на себе си, ко ще и право към ада, пъкала или с една дума - нагуала -непознаваемия и неопознаваемия и т.н...

Редактирано от eooa на 20.07.11 15:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.