Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Измерител на съзнаниетонови  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано12.07.11 12:12



Привет на всички!

Повод за тази тема е клипчето, което L.L. пусна в темата за клипчетата

. И по специално началото му. Ето за какво става въпрос:

Ако имате съзнание, да кажем с големината на една голф топка, когато четете книга ще имате разбиране колкото размера на голф топка. Когато погледнете навън, с размер на съзнаване на голф топка, ще възприемате с този размер. И като се събудите сутрин - будност пак с този размер. Но ако можете да разширите това съзнание, тогава четете книгата разбирайки повече, поглеждате навън осъзнавайки повече, и се събуждате с повече будност. Това е съзнание....

Понеже напоследък (и не само), се говори за резултати на практикуващите, нещото, което подлежи на измерване е именно степента на съзнанието. Ако се наблюдава повишено осъзнаване и способност за разбиране, напредъкът е налице. Начините за измерване, оставям на вас.

Виж какво се случва!

Тема Re: Измерител на съзнаниетонови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано12.07.11 12:16



Да допълня: следствие на повишеното осъзнаване и косвен признак за него е доброто настроение.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Измерител на съзнаниетонови [re: Eholincho]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано12.07.11 16:42



нещо не разбрах за начините на измерване ?!

това което си разбрал за съзнанието и те е накарало да пуснеш тая тема

не може ли да е временно уголемяване на съзнанието и после пак да се върне в нормалното си умалено състояние?



Тема Re: Измерител на съзнаниетонови [re: Eholincho]  
Автор ибpaим (къопек)
Публикувано12.07.11 17:33



как с кво? ми купи си от магазина, де - consmeter, 5 диапазона, само с една батерийка и една чукча



Тема Re: Измерител на съзнаниетонови [re: _-xXx-_]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано12.07.11 22:27



Забелязал/а ли си как като четеш дадена книга, и след време отново я прочетеш при втория прочит схващаш повече неща. Така е и с някои по-сложни филми. С увеличаването на съзнанието, се увеличава способността ни да разбираме (да знаем). Имам един начин за измерване, примерно за книга, филм или събитие, след като съм го възприел, чета и критиката за него и сравнявам.
В книгите на Кастанеда това е особено проявено, ако се практикува, със всеки прочит излизат нови неща, на които преди не съм обърщал внимание(съзнание). Що се отнася до временно разширяване на съзнанието, не ми изглежда възможно без стимуланти. Завзетите територии си остават наши.



Виж какво се случва!

Тема Re: Измерител на съзнаниетонови [re: Eholincho]  
Автор ибpaим (къопек)
Публикувано12.07.11 23:35



това за книгите съм го забелязъл, но винаги си мисля за различните аспекти на разбиране, но това не го приемам като разширено съзнание; то би било да приемеш, например, всички гледни точки едновременно



Тема Re: Измерител на съзнаниетонови [re: Eholincho]  
Автор _-xXx-_ ()
Публикувано13.07.11 08:45



не ми харесаха обясненията на тея от клипа

дона описва съзнанието като блестяща обвивка, която се е утаила като локва в краката ни

и когато си спреш ВД и спреш света съзнанието се въстановява

но това може да го направиш и инцидентно и дори после може да забравиш какво си осъзнал





Тема Re: Измерител на съзнаниетонови [re: Eholincho]  
Автор Duncan ldaho (warmaster)
Публикувано14.07.11 10:20



Да!

Into the fire with your soul!


Тема Re: Айзък Азимов vs Кастанеданови [re: Eholincho]  
Автор blood2 ()
Публикувано14.07.11 11:28



Четеното е отживелица. Ще ни бутнат по един Чип и ще ставаме Киборги умни.



Чел ли си разказа на Айзък Азимов за бъдещето и избора на професия? Не, естествено.

Та там още през 70 и 80-те години се пише, че компютър ще ни кара да запаметяваме подходящата и нужната за нас информация.

Имаше един ученолюбив , със съзнание с големината на топка голф, тоест кретен и Идиот като мен, дето искаше да става програмист.

Четеше по цял ден и накрая на изпита Нищо не направи. А онези запаметяващи с Компютъра всичко знаеха.
Тоест Волята, ината и искането са Нищооооооооо.


Четете Айзък Азимов фантаста, а не Кастанеда. Къде е единия учен , биохимик, писател.

Къде е Айзък Азимов, къде е Кастанеда. Сравнение няма.
Едното е Реалност, другого илюзия.

Редактирано от blood2 на 14.07.11 11:32.



Тема Re: Айзък Азимов vs Кастанеданови [re: blood2]  
Автор Duncan ldaho (warmaster)
Публикувано14.07.11 12:06



Айзък Азимов не е за подминаване. Като автор е сух, но пък книгите му имат директно отношение към "духа на времето" ни и глобалната политика.

Поздрав за теб.



Into the fire with your soul!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.