Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: синдромът " poor me" и слабият тоналнови [re: alice_in_wonderland-]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.07.11 03:50



Просто вече не изпадам в такива продължителни състояния на самосъжаление, а ги пускам да си отминат. Изразявам това, което ми е на душата и толкова. Продължавам да си действам. Плаче ми се - плача. Страх ме е - казвам, че ме е страх. И толкова, няма какво. Чувствата все едно винаги ще си ги има там някъде и ще имат нужда от израз.

В моменти на обърканост, трудности, тъга или самосъжаление си казвам да помня, че винаги съм нещо повече от представата си за себе си. Винаги имам част, която не познавам, потенциал, който не съм използвала, качества или способности, за които не си давам сметка. Започвам да гледам на себе си, като на загадка и това веднага изпарява самосъжалението, защото няма как да съжалявам една загадка.



И не на последно място - писна ми просто. Нямам намерение да прекарам остатъка от живота си (който освен това е неизвестна величина) в рев, скимтене и подсмърчане.

А самотата си има плюсовете. При правилна нагласа дава възможност на човек да дойде на себе си. И после в един момент взема, че ти се услажда и си я тъсиш... като прасе трюфели...

Тоналът ми е слаб. Не че съм била особено силна, освен в социума, но сега съм ужасно слаба. Лошото е, че не мога да намеря основателен мотив, който да ми даде сила. Може би трябва да се влюбя, макар че надали вече съм способна на това. Поне сънят този път да е по - приятен.

Това, кето трябва е да се срещнеш със себе си. Да се припознаеш и да се приемеш такава, каквато си - със силните и слабите страни. И да се обикнеш такава, каквато си. Това ще ти даде сила.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 11.07.11 03:52.



Тема Re: синдромът " poor me" и слабият тоналнови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано11.07.11 06:17



аз си правя преглед на деня, вечер, преди да заспя. изхвърлям безжалостно целия боклук, които ме е засипвал пред деня.
Нали не си оставяш отпадъците от масата да престоят няколко години, преди да ги изхвърлиш ? Няма никаква разлика и с тялото ти.
Вземи си сбогом с всичко , което ти се е случило през деня и го бутни с десен клик в коша.

ПП - скоро четох, че умът не не прави разлика между действителност и мечти.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: синдромът " poor me" и слабият тоналнови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.07.11 13:35



И още нещо. Човек трябва да свикне с мисълта, че розите мляко и вълна не дават, овцете не ти секват дъха с красота и аромат, а за да имаш всичко, трябва да те ухапе Змията.


Тъй стоят нещата в тоз живот.

п.п. Горещи новини от света: Карслон от покрива бил убит, а органите му били разпродадени за части за хеликоптер.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 11.07.11 13:41.



Тема Re: синдромът " poor me" и слабият тоналнови [re: anu]  
Автор alice_in_wonderland-20511 (непознат)
Публикувано11.07.11 14:24



Аnu, няма да повярваш, но и аз в събота направих горе - долу нещо подобно. Отидох на една детска площадка, тъкмо се смрачаваше. Исках да изхвърля самосъжалението, да го пръсна по дърветата, да го дам на Вселената. Действително бях зле. Но нали съм социално - страхлива, достраша ме - ми ако дойде някой и ме помисли за луда, да седя в поза лотус...а и тази площадка не е изолирана съвсем, покрай нея минават хора. Поседях, колкото поседях и после се хванах да спортувам...там има разни фитнес уреди...нали воинът използва всяко нещо по пътя си


Порой, от думите ти лъха на безжалостност. Усетих ти емоцията, благодаря.
Мо, мнението ти за мен е безценно. Така е, действие му е майката. Само дето и мързелът не е за подценяване, понякога, макар и към момента да ми е пресилено да го кажа, се усещам като парализирана и стоя в една и съща точка. Самосъжалението лесно преминава в гняв и обида при мене.
Сега чакам само знакът от Силата. Имам толкова много неща да променям.



Тема Re: синдромът " poor me" и слабият тоналнови [re: alice_in_wonderland-]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано11.07.11 15:08



"Единственото предимство, което магьосниците могат да имат над обикновения човек, е, че те натрупват своята енергия, което означава по-точно, по-чисто свързващо звено с намерението."

Силата на мълчанието

Виж какво се случва

!

Тема Re: синдромът " poor me" и слабият тоналнови [re: alice_in_wonderland-]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано11.07.11 21:01



на магьоснически език, имаш пробойни, от коит тече на поразия...

а на тонален, типични симптоми на депресия...

често, увличащите се от кастанеда изпадат в депресивни състояния поради невъзможността да съгласуват тоналните си разбирания за "сила в социума" и за "силен"тонал, според това, което са чели и разбрали от кастанеда...

понятията за "силен тонал", според "терминологията в "учението на Дон Хуан" са "верен" и "правилен" тонал... които доста се различават от понятието "силен тонал" в социума, според "тоналното" значение, което ние имаме склонност да им придаваме..

какво разбираш, например ти под "вече не мога да се забавлявам"... какви смяташ, че трябва да са забавленията на един воин...

що се отнася до самотата и тъгата на воина, те не се трансформират, защото са така да се каже, иманентно присъщи на воина (вътрешно присъщи)...воинът няма да е истински воин, ако не преживява в самота и тъга -

но това не са онези пагубни чувства на самота и тъга, които разяждат обикновения човек и го депресират... това са съзнателно преживявани състояния, в които воинът осъзнава величието на безкрая и себе си,като част от него...

Редактирано от eooa на 11.07.11 22:05.



Тема Re: синдромът " poor me" и слабият тоналнови [re: Vitalite]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано11.07.11 21:01



а твоя милост, с какво те привлече!?





Тема Re: синдромът " poor me" и слабият тоналнови [re: eooa]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано11.07.11 21:51



не са казва "самота", "тъга" и "депресия", а
"воинско уединение", "трудности при трансформацията" и "копнеж по неизвестното". докога шсъм жива да та уча...



Тема Re: синдромът " poor me" и слабият тоналнови [re: пороят]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано11.07.11 22:11



глупости на търкалета... в българския превод се казва точно, "самота" и тъга"

другите измишльотини са си твойте...

и вместо да са грижиш да продаваш краставици на краставичаря, си глей там дипломната работа, щот да не вземеш да са смърталясаш не само преди мене, ами и преди да си са дипломирала и преди да си преживяла и тъгата, и самотата, че да даваш акъл...



Тема Re: синдромът " poor me" и слабият тоналнови [re: eooa]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.07.11 22:15



Аха: дипломиране -> самота -> тъга - в този ред.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.