Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема По-тежко предложение  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.01.11 18:02



Видях темата на Джийвс и на тези от клуба, на които наистина им се играе на неправене, бих им предложил нещо по-различно. Нека за 1-2 седмици да пишат в клуба само за нещата, които НЕ правят по Кастанеда, за това в книгите му, с което НЕ са съгласни, за това което ги РАЗЛИЧАВА от толтекския (им) образ на войн. Не става въпрос да критикуват Кастанеда, а да подчертaят моментните различия (за приликите и харесването всички са писали много).

Разбира се, всеки може да добави допълнително специфично усложнение за себе си.
Бонд ще трябва да пише за всичко, което харесва в Кастанеда и затова, което e видял, че работи при него.
Сърча, колкото и да му е трудно, може да се опита да не използва думата "Аз" поне в 10 последователни постинга.
Лилка пък може да ми пише по 1 постинг на ден, в който, или да ми се обяснява в любов, или да ми разказва как всъщност филмовите и книжните герои могат да се вдъхновяват и от нея, а не само обратното.
На Анакин бих предложил да си смени местата на само 2 думи в девиза си на "Контролът е нищо без сила"
Лелята и колежките от седянката, които коментират обикновенно нечии чуджи приказки, да говорят само за собствени дела през този период.
Ехолично е крайно време да обуе мъжките панталони и да тропне по масата на женорята около него. 1-2 псувни на мексикански испански биха му дошли добре (пък и на клуба).
Еоа може да се опита да пише изцяло на книжовен български език. Само при успех, да опита и неизползването в този период на кръчмаро-коларски език (хм, да се разменят с Ехолично).
На Пороя бих предложил по избор едно от другите две агрегатни състояния на водата: лед или пара. Да си представи преди писане как пороя от мисли става, или на лед, или как просто се изпарява.
Останалите сигурно ще си намерят сами "next level".

Хей, става въпрос само за 1-2 седмици и всеки сам може да избере началния момент. Пък после пак можете да облечете обичайните си дрехи. Знам, че сте способни. Това, че Миро ви го предлага може за някои да е допълнителна трудност в упражнението. Но за войните трудностите са просто радост.


П.П. Аз дадох лептата си за тази игра пускайки тема в клуба от незнам колко си години. Мога да добавя, че на Кастанеда пишката е по-голяма от тази на Ошо и на всички даоси взето заедно. И че съм щастлив да му я чистя с четка за зъби. Всъщност и за това пуснах темата.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Mиpo]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано05.01.11 18:11



Човек, ако знаеш как ми идва да съм такъв, какъвто ми предлагаш. Хич няма да ме затрудни

.

Секи прай кот знай

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Mиpo]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано05.01.11 18:18



от днес почвам да сливам 5те елемента и да им се усмихвам под железната ризница





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Mиpo]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано05.01.11 18:19



тъпчо важен,

а дали да не зема да говоря за физика, пък ти, например за литература

или пък защо да не разкажа, как правихме виртсекс с тебе или направо да го изнамеря в архивите и да го пльосна

а дали пък, да не ти извадя линкове с темите , в коит имам далеч по-книжовен език от твоя и коит хич не са малко, че и от скоро

как тъй, книжен плъх, като тебе влиза в клуба на 100 г. един път и решава, че е толкова надраснал всички тука и особено пък МЕН, та да ми дава акъл, как точно да са упражнявам и играя...

в тоя ред на мисли, ти хубаво си си дал лептата, като осра след толкоз години отново клуба с поредната си тъпа тема, ма що не вземеш да са поупражняваш на тема "смирение" и не си признайш публично, че си един измекяр и лигльо с претенции за важност ей тъй, само да ми напрайш кефа, например



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Mиpo]  
Автор пopoят (кокомяфка)
Публикувано05.01.11 18:23



Миро,

пропусна ми двуседмичния практикумен "обичлив" период, ма за тебе ша направя изключение:

Благодаря ти, обичам та със сичка сила!!!

_____________
Bring me that horizon!


Тема Re: По-тежко предложениенови [re: пopoят]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано05.01.11 18:46



изчерпа ли ти са вдъхновението и не мойш вече нищо друго да измислиш, освен обяснение в баклавяна любоф...

че той тоз мирча, тебе хич и не та познава, а и да та познава не та смята за човек, който и с плюнката си да измери, ма ти пак го обичаш, нали...щот кастанеда на коя страница, го е бил казал тва!?



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: eooa]  
Автор пopoят (кокомяфка)
Публикувано05.01.11 19:28



я си свий на руло оскарените представи за цели, изяви и очаквания и си ги обухай у тиквата височайша, ма по-полека, че да не помислят бабичките че черковата вика за втора повечерня и да ръгнат по никое време у студа. и си ползвай поне един от прословутите ритници по предназначение т.е. за собствения си самодоволен, вкиснат от фалцетени претенции задник

_____________
Bring me that horizon!


Тема Re: По-тежко предложениенови [re: пopoят]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано05.01.11 19:34



я, не са пръй на мене и не ми са извозвай до мойте октави

височайшия ми задник не е твойта и ничия работа, но всички ваши задници са работа на мойте ритници и толкоз.. таз служба е вече заета и пет пари не давам дали ти харесва или не и дали тий втръснало от справедливите ми фалцетните пртенции, ша търпиш без да пуфтиш, а и да пуфтиш, пак ша търпиш

твойта работа е, да спреш да си вириш носа и да гледаш надолу, а не да ми казваш, кое е предназначението на ритниковото намерение, не тий дадено да знайш, кое за какво е предназначено



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: eooa]  
Автор пopoят (кокомяфка)
Публикувано05.01.11 19:44



ща са правя на когото и на каквото си намисля, без значение колко луни ша ми са влачиш подир гъза да кудкудякаш накъде трявало да си замятам фустата и с кой крак по-напреде да стъпам.

а височайшият ти задник по условие и отдавна е обществена работа, щом си са фанала да го буташ безогледно и безпардонно де свариш

_____________
Bring me that horizon!


Тема Re: По-тежко предложениенови [re: пopoят]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано05.01.11 19:52



не бъркай моя задник с твоя

моя сий там, дет муй мястото, а твоя не е на мястото си, както и тиквата ти

и ша продължавам да та спъвам и наритвам докато газиш в личното ми пространство, което е част от общото в случая,

а ти най-после ша са примириш, че в тва общо пространство едни може и да смятат за тяхна работа, да ти са лигавят, но на други работата е, да не та оставят да са лигавиш



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: eooa]  
Автор пopoят (кокомяфка)
Публикувано05.01.11 20:16



бъркаш плановете на личното си пространство с военните карти на александър македонски, ми са чини. намести си цъклата качествено на кривия вещерски нос с бенка с косми, озвери се, ослуши се, ако не иде трен - прекукуруцай и са пристроявай дет и колкот тий мястото без да са прайш на замаяна.

оти то човек и през околовръстното да мине, пак ша свари нейде да ти настъпи некоя замаскирана със шума светеща нишка, де си я заложила и само туй чакаш, че да са наперушиниш и да крекнеш кат заклещена

_____________
Bring me that horizon!


Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано05.01.11 20:47



Ей, мишок, а ти няма ли да спреш да се правиш на височайша позиция десето стъпало, последна инстанция на всички учения и разбирания.





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано06.01.11 09:34



Трябва някой да му напише такова неправене и на МИШ(р)Ока, че той като изпълзи от канала, само съвети дава, но не приема.

Но Мишок без да дава съвети, какъв мишок е - веднага лъсва, че е обикновена мишка, не че от съветите му не личи, но мирчовите съвети са си само за него - самовнушение, че

е голям, огромен Мишок, царят на мръсния канал...

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: DarthVader™]  
Автор huanji ()
Публикувано06.01.11 10:03



Пу-пу, понякога казваш какво мисля, по един по- смислен начин.





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: DarthVader™]  
Автор jeevess ()
Публикувано06.01.11 10:13



Можеш ли да кажеш защо ти беше този пост? Защо изпитваш желание да унижиш, да обидиш някой пред другите, да разобличиш колко е зле в духовното си развитие и как съвсем не е това на което се прави. Наистина ли си сляп да видиш първоизточника на този импулс? Нали се дебнем, нали се опитваме да видим себе си. Защо? Не си ли задаваш този въпрос: „Защо искам да кажа точно това?”. Защо избирам точно тези думи? Откъде идват и какво носят? Какво е посланието?

Би ли могъл да погледнеш на хората като на едни съвършени създания, които обаче страдат от сериозна болест? Някои в по-тежък стадий, други – в по-лек. Но да не гледаш болестта им, а да видиш тези хора, такива каквито са. Защо е това злорадство над тази болест? Нужно ли ти е?

Симптом на тази болест е да вървиш и да казваш на хората наоколо какви са.
Симптом е да искаш да разобличаваш.
Симптом е да се подиграваш.
Симптом е да иронизираш другите.
Симптом е да обиждаш.
Симптом е да им обясняваш какво чувстват.


С обич: Гуру джийвс





Тема ако искаш да познаваш другите - опознай себе си!нови [re: jeevess]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано06.01.11 10:54



посланието е ясно: не е нормално да дойде някой, който си няма и понятие, но още с появяването си да дава съвети!
Иначе за зародиша на импусла е ясно откъде идва, няма две мения по въпроса.

но най-импусливното е неудовлетворението от това, че клубът потъна в посредственост, в папагалщина, в цитиране на кастанеда, както поповете цитират библията. Може би,защото съм отделил част от времето си в този клуб, ми пука за него, затова и реагирам така. Имаше и друг клуб, за който ми пукаше - Езичество, там минах през този етап - недоволството от празните приказки и чатт-спамове, вече хич не ми пука, приемам го за клоаката на дирника и вече ми е безразличен, освен ако някога на сатрапа Киро не му дойде друг акъл....

така, че това ми отношение е, защото все още ми пука за клуба!

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: ако искаш да познаваш другите - опознай себе си!нови [re: DarthVader™]  
Автор jeevess ()
Публикувано06.01.11 11:20



така, че това ми отношение е, защото все още ми пука за клуба!

За съжаление обаче, това не помага на клуба, а напротив - снижава нивото му на общуване още повече, както и по никакъв начин не го измъква от посредствеността.

Колкото и да звучи като клише: Всичко е внимание. Разбираемо е, че като човешки същества може би винаги ще имаме предпочитания към нещо или някой, но ако някой не ти харесва, поради каква причина му обръщаш внимание?

Всеки чужд изблик на болестта, който не може да получи внимание и не може да бъде захранен с него, умира. Това е толкова прост закон и толкова е трудно да се следва.
Това е начинът да се отнасяш към нещо, което обичаш, според мен...или както ти предпочиташ - нещо, за което ти пука.

например бих искала да те попитам, с какво помогна на клуба това, че нарече Миро "мръсен канален мишок"?





Тема Re: ако искаш да познаваш другите - опознай себе си!нови [re: jeevess]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано06.01.11 11:48



В отговор на:

Всеки чужд изблик на болестта, който не може да получи внимание и не може да бъде захранен с него, умира.




така е и с клуба, захранен с празни приказки и пишман прикривачески изпълнения, бива превзет от болестта на псевдоприкриването и умира.
Колкото до идеята ми, тя е видна и от темата на диалога ни, надявам се, да си го разбрала правилно.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: ако искаш да познаваш другите - опознай себе си!нови [re: DarthVader™]  
Автор jeevess ()
Публикувано06.01.11 12:35



Как помогна на клуба да не умре, с поста, в който нарече Миро мръсен мишок?
С какво, този пост, помогна за излизането на клуба от посредствеността?



Тема Re: ако искаш да познаваш другите - опознай себе си!нови [re: jeevess]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано06.01.11 13:39



е, щом смяташ, че ошава на Ошо, интерпретиран от Миро, е нещо, което извисява клуба над посредственосста, какво да кажа?
няма смисъл от празни приказки, казвам, каквото мисля и толкова, като пречи, няма да казвам...



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: ако искаш да познаваш другите - опознай себе си!нови [re: DarthVader™]  
Автор jeevess ()
Публикувано06.01.11 13:50



Как помогна на клуба да не умре, с поста, в който нарече Миро мръсен мишок?



Тема Re: ако искаш да познаваш другите - опознай себе си!нови [re: jeevess]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано06.01.11 17:42



а ти как помогна на клуба като повтори 200 пъти въпроса " Как помогна на клуба да не умре, с поста, в който нарече Миро мръсен мишок?"



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: jeevess]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано06.01.11 20:21



Born empty handed
Die empty handed
I witnessed life at it fullest
empty handed - Marlo Morgan
това е домашното за Хулиганчо - да медитира и.... после му се позволява да дърпа рахат локуми и да се прави на интересен и оригинален, че ми писна от еднообразни комплименти тип *...трябва да си поласкана, че те харесвам щото аз съм важен.... * - ей за тва мешането на мисли е за напреднали щото нищо не може да се скрие ....


?????*Латерна* това новото ти играене на не-правене по милостивото указание на Миро ли е?
А ти усети ли се от къде ти идва импулса да го играеш адвокат, прокурор и ....съдия?

пс на Хуанджи импулса за поста му дойде .... от мен ;-)

и на Еоа пак от мен и идват импуслите да обяснява на Миро колко е трибуквен ....
и .... да !!!!- това че не съм го написала не значи, че не е действащо - просто не ми се занимава .... почти като на Силвио Мануел :-)

с какъвто се омешаш такъв може да имитираш - надявам се да си почти толкова внимателна, толерантна и загрижена към финната ми Его-дантела колкото към на Миро тежките его-надувки

пс2 пък аз знам от къде ми идват подобни импулси за излияния на чувства - от Миро - мноо ме кефи енергия тип топла разредена *йъни ракъ* ма на :-! после ми е кофти махмурлука и сега Хуанджи, Вейдъра и Еоа трябва да го играят чичо доктор щото и твойто поведение е бая симптоматично .... но като се замисля на мен ми не пука за твойто поведение така че може и да не си изпълнят лекарския дълг....

пробвай да си латерничиш срещу празен екран - мноо яко неправене е да знаеш ....



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: reborn2008]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано06.01.11 21:11



ееей, голяма тъпня значи

ма, отде -накъде си мислиш, че ша зема да та лекувам, че и другите и да та спасявам от тъпните ти, след като са вижда, че много си ги харесваш и са опиваш от тях

виж, диагноза веднага мога ти сложа - тиквеничка и диване



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Eholincho]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.01.11 22:09



Действие, скъпи, действие.





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: ибpaxим]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.01.11 22:10



Чудесно, Ибрахиме, действай. Иначе ще си останеш само с 5те приказки.





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: eooa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.01.11 22:14



Не се нервирай, мила. Може да ми даваш съвети по ядрена физика, аз пак ще те прегръщам. Ние и сега правих секс, усети как съм влязъл в теб... Особено някъде в съзнанието ти... И ти от цялата тема не виждаш същественото, а само това, че твоят ник е бил споменат.

С обич: твой измекяр и лигльо без претенции



П.П. Опитай сега 1-2 седмица да задържиш книжовния език. И САМО след това пробвай да махнеш ненужните емоционални епитети. Можеш.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: пopoят]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.01.11 22:17



Сигурно съм се появил за да го разширя този период на целогодишен. И аз те обичам. Даже и без сила. О, вода, обливай ме...





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.01.11 22:21



Хм, щом и в този клуб ме намери, май наистина ме възприемаш като височайша позиция. И за 100тен път да кажа, че съм измекяр, мишок, нищожество и прочие, пак ще намериш повод да дойдеш да си играем. Дай бузка за целувка.





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Mиpo]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано06.01.11 22:27



повече са - 1001 нощ на шехеразада

плюс десетина книжки на карлос..



Тема Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.01.11 22:52



Бих искал да уточня на уважаемото войнство, че досега не видях изказване по същността на предложението ми обяснено на нормален български език в първия абзац.

Специфичните допълнителни усложнения се оказаха всъщност специфичен капан за събирателните точки на споменати хора. Хм, дали ще се лепнат там или ще говорят за същността на темата...

Виждам, че някои държат да ме обсъждат и да ме даряват с епитети и мога само да съм им признателен за обърнатото внимание. Други даже ги е страх да ми кажат на мен каквото искат, но държат да ме обсъждат с едва ли не цялата вселена. Трети пък са най-страхливи и даже не смеят да се изкажат в темата. А колко лесно би било да я пусна с друг ник, да я захаросам и да получа коренно различни мнение. Нали следвате Кастанеда, нали искате да познаете себе си. Толкова ли ви е смелостта?

Хей, не ви мисля лошото, не искам да ви критикувам, нито да ви уча какво правите. Просто ви предложих една игра... Която е съвсем в духа на учението, което коментирате от години. Лесно е да ви кажа просто „обичам ви”, но си направих труда и ДА НАПРАВЯ нещо по въпроса. Не е много, признавам, но го правя от сърце.

Ако искате, критикувайте ме, поучавайте ме, не виждам лошо в това. Но защо някои така се блокират от чуждото мнение и не искат да се учат. От какво ви е страх? Какво ще загубите?

Прегръщам ви всичките и на никого не бих си позволил да досаждам с мнението си, ако не го иска. Пък и на мен ми е интересно да общувам със смели и търсещи хора.





Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано06.01.11 23:02











Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано06.01.11 23:15



Привет, Миро!

Лесно е да ви кажа просто „обичам ви”, но си направих труда и ДА НАПРАВЯ нещо по въпроса. Не е много, признавам, но го правя от сърце.

Трудна работа е да накараш някой да направи нещо, което не иска. Въпроса с мотивацията трябва да се реши първо. Хубава е практиката на неправене на стила на писане, хубави са и практиките в книгите на Кастанеда

, но е разбираемо и желанието да не се променяме. Защо да се промени човек, заради голи обещания?! Как виждаш нещата в тази светлина?

Секи прай кот знай

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 10:23



Забележи какво ти казах, да не се правиш. Не подминавай истината, че си затваряш очите, когато стане дума за теб.



И аз си пиша тук, просто се подаде от дупката, мишок.



Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 10:32



Ти нали не даваше съветите си непоискани?
Нормално е да не те приемат, защото си дошъл тук с претенцията, че ей сега ще им покажеш на войните колко са зле, без да виждаш себе си.

Дадох ти съвсем реален съвет, включи се и ти в играта.


Но вместо да се заслушаш какво ти казах, почна да ми говориш, къде съм те намерил. Усещаш ли как капеш, мишок.



Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано07.01.11 15:24



Born empty handed
Die empty handed
I witnessed life at it fullest
empty handed - Marlo Morgan
това е домашното за Хулиганчо - да медитира и.... после му се позволява да дърпа рахат локуми и да се прави на интересен и оригинален, че ми писна от еднообразни комплименти тип *...трябва да си поласкана, че те харесвам щото аз съм важен.... * - ей за тва мешането на мисли е за напреднали щото нищо не може да се скрие ....


за Хулиан и леля му Далия, да де Флоринда :-) а.к.а. Миро и компания ....
да не бягаш по тъч линията и да се измъкваш, че не си си получил заданието по темата ми сме ти обсъждали супер тежката персона неперсонално - чувствай се почерпен че къвто си *лек и разреден* току виж си заплувал като олово по дъното на реката от светлина


за обичането и *подаръците* - справка темата на сребърната луна или цитатите на Халил Гибран

I have learned silence from the talkative, toleration from the intolerant, and kindness from the unkind; yet, strange, I am ungrateful to those teachers.
Khalil Gibran

Пък и на мен ми е интересно да общувам със смели и търсещи хора. A тях някой пита ли ги дали им е интересно да си общуват с теб?

ps Флориане, ще ти разкажа една случка относно общуването с интересните хора ама по-късно, че ми е време за beauty sleep-a

Редактирано от reborn2008 на 07.01.11 15:27.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: eooa]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано07.01.11 15:29







тва вътрешен диалог след 48 часово дежурство в спешно отделение *Кастанеда* ли е?



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: reborn2008]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано07.01.11 15:32



Днес къртиш мифки, просто!



Това с оловото на дъното на реката от светлина, разплиска лагуната направо!



Тема Различията ми с Кастанеданови [re: Eholincho]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.01.11 17:39



Не искам да карам никого да прави нещо, което не иска. Още по-малко пък да се променя. Нито карам някого да чете темата, нито пък да ми отговоря. Темата е за тези, които БИХА МОГЛИ да се включат в нея по СЪЩЕСТВО.

И за да не философстваме излишно същественото в темата са следните два въпроса:

1. Какво съществено в книгите/учението на Кастанеда не споделяте, т.е. не бихте искали да правите?
(няколко произволни примера: „Вегетарианец съм и не ми харесва, че войните там ядат месо и убиват животни”, „Не споделям отношението им към секса”, „не съм съгласен с отношението им към семейството, бих искал да имам семейство и деца”)

2. Какво съществено от книгите/учението на Кастанеда харесвате, но по една или друга причина не постигате за сега?
(няма да давам примери, защото и за суперман няма да е трудно да намери такива)

Е, Ехолично? Остави другите, ти си.





Тема Re: Различията ми с Кастанеданови [re: Mиpo]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано07.01.11 17:45



1. Какво съществено в книгите/учението на Кастанеда не споделяте, т.е. не бихте искали да правите?

Няма такова.

2. Какво съществено от книгите/учението на Кастанеда харесвате, но по една или друга причина не постигате за сега?

Всичко.

Секи прай кот знай



Тема 1 любовно писмонови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.01.11 17:46



9 емотикона! Никой досега не ми беше пращал толкова еднакви в един постинг. Трябва да има много емоции в теб относно мен и бих го приел като първото писмо на обяснение в любов. Но пробвай да оставиш емоциите под възглавницата си и изкажи с думи това, което е зад тях. И по възможност по темата.





Тема Re: Уточнениенови [re: reborn2008]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.01.11 17:49



Харесват ми цитата на Морган. Благодаря.



Темата е ясно зададена. Ако искаш, включи се. Ако не, може да се измъкнеш и по тъч линията.



Тема Re: една отделна реалностнови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано07.01.11 17:49



Ами радвай се, щом това те радва.



Нищо не ми коства да ти пратя и 209 хилещи се емотикона (освен мазол на пръста) - това е природата ми, а не твоите спекулации.

Редактирано от L.L. на 07.01.11 17:50.



Тема Re: Уточнениенови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.01.11 17:52



Това пак са ТВОИ мисли и интерпретации, а не мои. След като съм пуснал тема, съм се включил в играта. Токлова е просто.



Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано07.01.11 17:59



Не, не си. Опитваш се да ни натикаш своята игра.



Редактирано от L.L. на 07.01.11 17:59.



Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 18:05



И как се включи, като продължаваш да сипеш непоискан "акъл". Даже не се усещаш, че гледаш на себе си в трето лице.



Не можеш да излъжеш всички, освен това, дори и да излъжеш някого, това не те променя. Колкото и да го буташ слона под килима, той си личи. Слон е все пак, не е стафида.



Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано07.01.11 18:07



1. Какво съществено в книгите/учението на Кастанеда не споделяте, т.е. не бихте искали да правите?
Няма такова.

2. Какво съществено от книгите/учението на Кастанеда харесвате, но по една или друга причина не постигате за сега?
Няма такова.

Харесват ми цитата на Морган.Благодаря. Mи като ми благодариш що ми изпращаш тоя *ГИПС* - нали ти обясних преди време, че си зарязал достатъчно ot енергияta си в аурата ми та от време на време съобщенията са със съдържание отвъд буквичките;
даваш ли си сметка че съм обективна и не се заяждам с теб така за спорта ? не виждам кво имаме да делим, а от мачкане на чуждо его моето не намалява така че и това не ми е мотивация



Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 18:26



Бе няма лошо, ако не миришеше на развалено...

То и Пороят си втъкна играта, но не с превзети претенции, ами с чувство за хумор и добра доза самоирония, примесено с лично участие. Което за мен е много интересно явление в този клуб(да ме прости ЕОА за еретичните ми мисли, ще й се реванширам по друг начин в удобно време). Та видя жабата(Миро), че подковават коня и тя вдигна крак...

Но въпреки, че пресвета Дживи блокира лорда на тъмната страна, навместо да го покани на кафе, той беше прав като меча си - Мирко вече осем години говори на себе си и не се чува сам. Нашите учи проглуши, а неговите останаха затворени. Мъка, мъка...

п.п. така малко на ред отговорих.





Тема Re: Уточнениенови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader (power)
Публикувано07.01.11 19:15



не ме е спряла, тя беше абсолютно права в една част от въпросите си(относно мотивацията за определени действия), но самата тя би трябвало да си отговори на въпроса, дали имитацията на досадна конска муха допринася за клуба,и с какво, но не бих искал да влизам в подобни утъпкани коловози.
На Мирчо му казах каквото трябваше, той го разбра само частично и изключи само мен от "ценните"си съвети, което е без никаква реална стойност.

Така, че накратко:
Мирчо, като опитен празнодумец автоматично си е намерил подходящо място - подушил е клуба на празните приказки.
пак започва една инфантилна фаза на клуба с неизживени детски забавления, фаза, която ми е дотолкова антипатична, че предпочитам да поглеждам само ислучайно или целенасочено избрани мнения, без да си губя времето да чета стотици умотворения на скучаещи домакини, или ако случайно се включи мъж, то е с тъпи безсмислени въпроси, само за да се чувства част от стадото...
така че не виждам осовен смисъл да си упражнявам пръстите в писане точно сега и точно в този клуб...



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Уточнениенови [re: Darth_Vader]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 19:19



Да де, намесиха се две различни тема, а ми стана ясно, че и тя и ти се усетихте. И после някой, който не се усеща сам, ви дава акъл как да се усещате.





Тема Re: Уточнениенови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано07.01.11 19:28



Затова казах, че се опитва да ни натика своето...нещо, което нарича "игра". Но не изглежда и няма ...есенция на игра.

При дъжда и джийвс нещата изглеждат и се усещат точно, като игра и е забавно.
А Миро ... не, не искам даже да говоря за него, той ако може да чуе преродената... но тя може да му говори, способна е на това... докато аз предпочитам да изчезна...



Редактирано от L.L. на 07.01.11 19:38.



Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано07.01.11 19:47



Хора, нищо не разбирам. Защо сте така настроени към този човек?! Заемате позиция. Кой може да ви накара нещо, което не искате. Откъде знаете как и чрез кого ви говори духа? Не гледате ли доктор Хаус?!



Секи прай кот знай

Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор Darth_Vader (power)
Публикувано07.01.11 20:06



пак въпроси, въпроси...
не, не гледаме телевизия!

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 20:08



Явно има защо и то няма връзка с това, което казва, а с този, който го казва. Нали се сещаш, че което подобава на Юпитер не подобава на вола.





Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 20:09



Даа, щом такова кротко същество като теб го казва направо, ясна работата...



Тема Re: Уточнениенови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано07.01.11 20:14



Вие си знаете

.

Секи прай кот знай

Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 20:18







Тема Re: Уточнениенови [re: Darth_Vader]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано07.01.11 20:21



Е, хубаво де. Човека сигурно си има история, но кой няма? Трябва обаче да се отбележи, че пише граматически правилно(по моите стандарти) и по темата.



Секи прай кот знай

Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано07.01.11 20:33



И петото - тя много нежно пее...



п.п. Какво за доктор Хаус? И аз не гледм тв, но преди го гледах...



Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано07.01.11 20:34



значи стандартите ни се разминават и за граматиката, и за темата...

Редактирано от L.L. на 07.01.11 20:35.



Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано07.01.11 20:42



Аз си признавам, че съм недодялан, но това в крайна сметка не е от значение.
Хаус е гениален, щото оставя духа да му говори, чрез заобикалящата реалност.

Секи прай кот знай



Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор Darth_Vader (power)
Публикувано07.01.11 20:42



яяяяяяяяяяяяя?!?!?!?!


ти написа нещо, което не е въпрос....

но пък за сметка на това, също така безсмислено!

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано07.01.11 20:52



Е, не само той, да му се не види... цял клуб сме във връзка с "кораба майка"...


wake, например, е от "екипа(жа)" - гаранция!

За женското присъствие да не говорим...

... ама е прав Вейдър - ако чуваш грухтене около себе си, погледни дали не си превърнал живота си в кочина... което не означава, че кочината е нещо свещено или че трябва да разцелуваш прасето, а че евентуално трябва да разчистиш ...

Редактирано от L.L. на 07.01.11 20:54.



Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 20:58



Историята му продължава, това е проблема. И най- лицемерните хора, често изглеждат най- обнадеждаващи...

Ще ти дам пример. Всеки нов потребител, който се появи в Ошо и е говорил с него, задължително е настроен против мен и започва да ми се репчи. И така докато един не се усети и ми каза, че всъщност той го е настроил предварително и е станал жертва на манипулация.

Видя сам, че не съм това, за което ме е представил, разбра, че е бил хвърлен срещу мен като пушечно месо, щото работата за нула време отиде да му дера кожата на човека. И той в един момент се сепна и разбра, че Миро го използва и го прави на глупак. Накрая ми стисна ръката, на него му тегли една и се махна от клуба.

Подобни варианти продължават да се случват и ако продължа да ти говоря за него, ще стане роман. Когато не познаваш хората, просто си прави пас. Аз поне така правя, щото помня вица, който един приятел ми разказа:

"Виси една жена от парапета на третият етаж и някакъв мъж и удря ръцете, да се пусне и да падне. Гледа един от долу и вика:
- Пусни жената бе!
А ония му отговаря:
- Това е тъщата!
- Брях, па и се държи... - сменя си мнението първият".

Съжалявам, че трябва да се занимаваме с глупости, но що да си мисли, че е най- големият тарикат, а всички са наивници, които може да върти на малкият си пръст. Просто една кал по пътя, която изгазваме и си продължаваме.



Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано07.01.11 21:03



Е, не само той, да му се не види... цял клуб сме във връзка с "кораба майка"...

Имах предвид, че духът може да говори, чрез него. Не е задължително той да осъзнава това. Така поне е при Хаус

.

... ама е прав Вейдър - ако чуваш грухтене около себе си, погледни дали не си превърнал живота си в кочина... което не означава, че кочината е нещо свещено или че трябва да разцелуваш прасето, а че евентуално трябва да разчистиш ...

Прасетата са умни и добри същества, говоря от опит.

Секи прай кот знай

Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 21:04



Доктор Хаус е велик бе, не го намесвайте тук.





Тема Re: Уточнениенови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано07.01.11 21:12



Вие тука доста се знаете. Очевидно кръгът е много тесен. Обективно погледнато за момента, човекът не манипулираше, просто предложи едно неправене. В живота ми е голяма слабост да съдя, първосигнален импулс ми е, да заклеймя някой и затова внимавам с тази си част. Иначе си прав да си трая, като не зная случая, но трае ли сърце юнашко срещу явна неправда

.

Секи прай кот знай

Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.11 21:23



Обективно погледнато, всеки жъне плода на действията си.



И запомни, че той винаги може да прекрати, но егото му не го позволява. Та не плачи на чужди гробове...

Прочети пак вица и добре го осмисли. Той е стратегически.



Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано07.01.11 21:31



Уважавам прасетата и са ми симпатични плюс това. Както и почти всички твари по земята с много малки изкл., които също уважавам, но не са ми симпатични.

Добре, за да спреш да ми гледаш пръста

ще сменя примера с хлебарки ориенталски тип - големи и черни. Колкото и да обичам природата и всички живи твари, тези точно ги възнамерявам далеч от мен.

Наистина ли не разбираш или просто не допускаш, че някой може да вижда твоя щоколадов бонбон, като хлебарка?



Тема Re: Уточнениенови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано07.01.11 21:33



Обективно погледнато, всеки жъне плода на действията си.

Така е, който влиза в битка, трябва да е наясно. Тук спирам коментара, щото сте повече и по-умни, а както е казал народа, най-добре е да общуваш с по-умни от теб

.

Секи прай кот знай

Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано07.01.11 21:38



Както казах, не бях наясно с основанията ви. След като Хуанджи изясни, разбирам защо заемате тази позиция. На ваше място, кой знае как щях да постъпя?!



Секи прай кот знай

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Mиpo]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано07.01.11 22:06



изчетох всичко... верно с голямо омерзение...

дебнах да вида нещо различно от последния път преди доста години

и какво, нищо различно... все същата импотентна бълвоч

бил ми влязъл в съзнанието... как, с твойта мозъчна импотентност го направи... за физическата можем да питаме калинка, берта и др. персонажи от далечното минало

а сега, не ми давай акъл как да жонглирам с книжовния си език, щот там нямаш думата, както и на много други места... от книжовен език ти не разбираш...

езикът, който ти използваш е мъртъв, сух и импотентен и няма как да бъде другояче, след като отдавна всичко живо е изсъхнало в тебе

аз мога много работи, и още по-много не мога, слава богу

не мога, например, да са лигавя като тебе, нито да са слагам на всеки клубен и тематичен мегдан с фригидни изцепки и в същото време да са самозаблуждавам, колко дълбокомислено изглеждам и какви ценни съвети давам и колко съм загрижена за духовното израстване на останалите лигльовци, като тебе

а, сега, признай също, че си и умствено импотентен и всичко ще е наред... за физическата ти импотентност няма какво да са безпокоим... за нея може да са обърнеш към д-р Врабчев...



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: reborn2008]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано07.01.11 22:19



е откъде-накъде ще е вътрешен, след като ясно се вижда, че е външен

интересно, твойте дълбокомислени въпроси и изявления от изолатора в заразното ли те връхлетяха



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: eooa]  
Автор Darth_Vader (power)
Публикувано07.01.11 22:24



яяяя, почти книжовно...


това само заради мирчо ли?

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано07.01.11 22:41



Ама, ти пък сега - чувствай се свободен да постъпиш абсолютно, според както те влече - твоят сън и твоята реалност са си твои и хич не е задължително да се влияят от нечии чужди.



Всичко това, нашите истории за Миро, както и неговите за нас, изобщо не изключва общуването ти с него да става по начин, който да е обогатяващ и за двама ви. Това, че не се познавате лично в случая е предимство.



Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано07.01.11 22:46



ей, ти да не си ми колежка?

там дето работя има такива пеяни печатари, дето все бъркат клишетата и мастилата..и ей такива дзверове със странни шарки се пръкват..хммм





Тема Re: Уточнениенови [re: ибpaxим]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано07.01.11 22:49



мърррр! Ти с Чешиърското коте се бъзикаш, хммммммм?????



Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано07.01.11 22:59



Все искам да се науча да прилагам принципа: Воинът приема без да приема и отхвърля без да отхвърля.



Секи прай кот знай

Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано07.01.11 23:05



тва кво е уе?
пъль некъф?? я кви събки като на мишок???





Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано07.01.11 23:14



Сещам се за едно практическо упражнение в тази насока. Иди в някое психиатрично отделение и пообщувай с психично болни хора.
Не се бъзикам.
Неизбежно ще си поставен в позиция да приемаш без да приемаш и да отхвърляш без да отхвърляш. Иначе ще се сдухаш емоционално, най-малкото.

Та, ако ти стиска....





Тема Re: Уточнениенови [re: ибpaxим]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано07.01.11 23:24







Ето да се образоваш - срамота! Ц-ц...

Редактирано от L.L. на 07.01.11 23:36.



Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано07.01.11 23:49



Не е нужно да ходя където и да е, принципът може да се прилага повсеместно.

Секи прай кот знай



Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано07.01.11 23:54



Разбира се. Но обикновено има начин да го избегнеш...



Страх ли те е от луди?...



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Darth_Vader]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано07.01.11 23:59



яяя, тъй ли... хич не съм са усетила.. явно е под влиянието на другата книжовна тема

карай, да са радва тоз бунак, мирчо... знам му перверзната душица*

* за социалната перверзия виж в другата тема



Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано08.01.11 00:07



Не, работил съм с луди, дори ги харесвам. Една позната каза някога: Може би виждат света по различен начин.

Секи прай кот знай



Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано08.01.11 00:10



Тогава какъв ти е проблемът с приемането?...

Всички сме луди в някаква степен....



Редактирано от L.L. на 08.01.11 00:10.



Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано08.01.11 00:25



Той самият принцип е противоречие за ума. Може би, е възможен само като позиция, от която да се действа. Ти как приемаш без да приемаш и как отхвърляш без да отхвърляш?

п.п. Ако не е тайна, израз на какво е новия ти аватар? Да ти призная малко ме плаши.



Секи прай кот знай

Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано08.01.11 00:40



Отзад напред: израз е на клиничния ми статус. :)))) Щегувкам се. Ама само наполовина. Израз е на дифузната ми природа, съчетана с афинитета ми към котките и всичко, което фосфоресцира и свети в тъмното.



Приемам без да приемам, като не задържам нищо. Отхвърлям без да отхвърлям, като обръщам внимание на всичко, но не (се) задържам върху нищо (първото).

Понякога все пак се закачам за нещо... гледам да е за кратко...



Тема Re: Уточнениенови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано08.01.11 00:53



Знанието за природата на времето ти дава силата да избираш както бъдещето, така и миналото. Не забравяй, че сънуваш





Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано08.01.11 11:06





тешекюр, аЛис, благодаря



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: eooa]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано08.01.11 11:17



ооna инфекциозното sa



Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано08.01.11 11:26



Аз пък и от тези хлебарки не се гнуся. Ако съм там и остана гладен, ще ги ям. При голям зор, и сурови ще ги ям.



Обаче в реала не търпя душевно нечистоплътни хора и съответно нямам подобни общения.



Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано08.01.11 11:27



Щяхме да видим тигъра в теб.





Тема Едно мнение на Брахманнови [re: Beдpocт]  
Автор huanji ()
Публикувано08.01.11 12:00



Да, знам за какво говориш. Но всеки който влезе в противоречие с правилата, си носи последствията. Ето нещо интересно:

"Минал съм през всякакви школи включително и през Ошо. Но гледам че ти си чувал за Ошо та затова ще ти дам пример с него.

Когато бях в Пуна за първи път и отидох в ашрама на Ошо разбрах, че там има редица ограничения. Например всеки трябваше да си купи две роби, едната тъмновишнева на цвят за през деня, другата бяла само за вечер за лекциите. Всеки трябваше да плаща входна такса ежедневно, всеки трябваше да спазва редица правила. Аз тогава бях заедно с един приятел Раджгопал от южна Индия. Той беше като теб. Започна да се разправя с хората и казва: "Що за йоги сте вие, и Ошо що за йога е щом като държи на това всеки да си купува по две роби? Не може ли всеки да влезне със обикновените си дрехи? И защо трябва да се плаща вход? Нали Ошо е йога, всичко трябва да бъде безплатно!?"

Разбираш ли? Ти сега задаваш същият въпрос. Защо трябва да се държи на авторитета, след като човек е йога?

Аз уж обясних ама... не си разбрал. Човек който живее в обществото, трябва да спазва нормите на това общество. Няма значение дали си йога или не, нормите трябва да се спазват. Има обществени закони които са задължителни, не може да ги пренебрегваш. Ако ги пренебрегнеш, обществото ще те накаже, ще има санкции някакви.

Ако живееш сам, на в някой пещера в Хималаите, тогава може дори да си чисто гол, няма значение. Но ако живееш в обществото, не може, трябва да спазваш законите.

Човек трябва да се съобразява с това с което му предлага живота и с това към което той се движи, към което върви. Дори да живее човек сам на остров като Робинзон, той пак трябва да се съобразява с разни неща. Трябва да има дневен режим, да работи, да се грижи за себе си.

Авторитета няма значение за мен и когато седна да медитирам, забравям дори какво означава думата авторитет. Когато кажа че държа на авторитета си, това означава че съм си поставил цел, движа се в дадено направление и затова трябва да спазвам законите на обществото. Разбирам, че има закони и разбирам че трябва да ги спазвам. Не ми пука но разбирам че трябва да ги спазвам за да се движа натам на където съм се насочил и поне да не се блъсна в подводна скала.

Авторитета не е нещо което ако го изгубя и ще изгубяв здравият си разум. В същност няма нищо което да ме накара за си изгубя здравият си разум. Но мога да се съобразявам с едно или друго нещо, включително и авторитета.

В същност да НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАШ с АВТОРИТЕТА си също е вид привръзаност. Някой "йоги" правят точно това. Те съзнателно не се съобразяват с авторитета си, съзнателно не се съобразяват с обществените норми и закони, правят се на интересни. Това също е вид идиотщина, подобна на тази човек да се придържа с болезнена привързаност към авторитета си. Нито едното е правлино, нито другото. Средният път е най добрият..."



Тема Re: Уточнениенови [re: Darth_Vader]  
Автор jeevess ()
Публикувано11.01.11 08:25



Не бе, Дарти, изключваме всичко наоколо и поглеждаме вътре в себе си и кво да видим: "Опаа самомнението ми плющи и се храни от разобличаването на другите ега, поглеждайки ме за миг смутено и с пълна уста!"




В момента няма значение Миро, Спиро, антилопата Гну или който там ръфаме. Важното е какво правим оттук насетне, когато видим това разпасано римско пиршество в себе си?
Обикновено става така: "Ооо ами аз по инерция ще продължа, видях, че самомнението ми ме кара, ама не мога да спра точно сега... може би утре, или вдругиден. Пък и все пак си имам и основателна причина - конската муха е досадна и трябва да я разкарам, заради благото на всички! Оле! Даже реших, въобще да не спирам! Това е моя път! Така трябва!"


Значи "виждането" не е достатъчно. Какво да направим тогава?


Знаеш ли какъв мисля, че е отговорът на този въпрос:
Да погледнем отвъд това, което виждаме......шегувам се...това би бил един твърде загадъчен и абстрактен отговор, присъщ само за особените маймуняци - макаци.


Отговорът, според мен, е: Да сменим реакцията, да направим обратното на това, което искаме, обратното на това, което ни идва отвътре и да видим кво ще стане. Има какво да се види, даже може да се каже, че става голямо зрелище...насред разгуления римския пир! От там произлиза вероятно изразът "Хляб и зрелища".


...защото винаги трябва да имаме едно на ум, когато искаме да разобличаваме някой, каквито и причини да изтъкваме пред себе си.
Колкото и да си вярваме, че постъпваме честно или че не си поплюваме, казвайки всичко, което мислим и че така постъпват истинските императори на вселените - винаги да имаме едно на ум, че това е нашият образ, който поддържаме с тези си действия и винаги да се опитваме да избягаме от образа си. Какво ще кажеш за това?


Аз лично вече не си вярвам много на оправданията, които давам пред себе си, защото знам колко може да е хитър този Петър....и лаком.



Тема Re: Уточнениенови [re: reborn2008]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.11 13:43



Не става въпрос за заяжанде или гипсиране, а за насочване на клубното внимание ПО ТЕМАТА. Kакто виждаш има тенденция то да се разсейва и да коментира всичко останало. А отговорите на двата въпроса са напълно достатъчни.

Взаимоотношенията между хората са чудесна тема за обсъждане, но все пак това е клуб Кастанеда и ми се струва удачно да се обсъжда и отношението на тези хора към съответното учение и в частност тези два въпроса.





Тема Re: Уточнениенови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.11 13:45



Как да е непоискан като отговорям само на този, който ДОБРОВОЛНО се е включил и ми е писал нещо.





Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано11.01.11 13:46



Не става въпрос за заяжанде или гипсиране, а за насочване на клубното внимание ПО ТЕМАТА. Kакто виждаш има тенденция то да се разсейва и да коментира всичко останало.

Подкрепям това, но за да останеш на фокус внимание е нужно.



Секи прай кот знай

Тема Приеми ме още по-навътренови [re: eooa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.11 14:01



Защо му е на такова хубаво момиче като теб да се пълни с толкова омерзение? За да излъчваш толкова много емоционалност в постинга си трябва нещо от мен наистина да е налязло дълбоко в теб... Но може и още по-навътре... Нали разбираш, че ти самата приемаш да правиш секс с мен и да ме допускаш в теб.

И именно поради тази прекомерна емоционалност не забелязваш какво ти казвам. Не казвам, че не знаеш книжовния език, а че поради несъзнателност се оставяш да бъде отнесена от потока на ежедневието, емоциите и жаргона му (не само спрямо мен). Изпозлването на книжовния език е просто практика да си по-внимателна. Можеш.

Признавам и умствената си импотентност и се надавям сега наистина всичко да е наред при теб, да се успокоиш и да се включиш по същество по темата.


П.П. Наистина Калинка ме е допускала къде ли не из себе си (смея да кажа повече от теб). Но може би ти имаш информация за секс, който сме правили с нея, и аз не съм бил в течение?



Тема 2ро любовно писмонови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.11 14:06



При повече внимателност ще видиш, че никъде не съм казвал, че това ме радва или не

. Не е въпроса дали ще са 9 или 209 емотикона, а че зад тях стои някаква голяма емоция... И ти предлагам да я изразиш с думи. За да си отиде и да може да ме гледаш спокойно в очите. Пък и за да може след това да се включиш в темата по същество.




Тема Re: Различията ми с Кастанеданови [re: Eholincho]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.11 14:13



Изглежда, че крайният отговор на единия въпрос води до такъв в другата крайност на втория... Ти с какво си обясняваш тези отговори? В живота обикновенно нещата не са толкова крайни... По-умерени са... Би имало нещо малко (или повече) по първия въпрос и нещо малко (или повече) по втория.



Тема вниманиетонови [re: Eholincho]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.11 14:25



Е, ако вниманието не е важна част от кастанедовото учение, здраве му кажи. Имах допускания, че споменявайки във втората част на уводния ми постинг нечии имена, това би ги разсеяло, но чак пък толкова... Хм, видях най-отгоре в клуба закована тема "Войнско не се сърди човече" и си рекох "Защо да захаросвам всичко, та това са войни. Не би трябвало да се сърдят, нито засягат". А пък, ако някой искаше да ми даде допълнителна трудност и на мен, би могъл да ми сложи една такава фраза и на мен и нещата да вървят напред ПО СЪЩНОСТТА на тема.



Тема Re:излюзиинови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано11.01.11 14:34



Няма "след това". Ако усещаш неспокойствие, търси го в себе си.

Редактирано от L.L. на 11.01.11 14:34.



Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано11.01.11 15:06



Не става въпрос за заяжанде или гипсиране, а за насочване на клубното внимание ПО ТЕМАТА. Kакто виждаш има тенденция то да се разсейва и да коментира всичко останало. А отговорите на двата въпроса са напълно достатъчни.

Имам две хипотези - силно внимание ,но фокусирано върху собствента ти персона, което като цяло повлича и вниманието на четящите към ... собствената ти персона
втората е че твоето собстено внимание не е достатъчно и колкото и да се фокусираш в/у темата не можеш да фокусираш вниманието на читателите в/у това което те интересува

третия вариант е да имаш достатъчно силно внимание с фокус в/у темата но някоя *черна станция* да го заглушава



Тема Re: вниманиетонови [re: Mиpo]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано11.01.11 17:26



На първия въпрос, отговора ми е ясен, мисля. Няма нещо, което да не споделям и съмнения нямам никакви. Въпроси имам, но доверието ми е пълно.
На втория отговорих така, защото не мисля че съм постигнал нещо. Всичко предстои. Затруднява ме изпълняването на прегледа и не го харесвам, засега съм отложил тази практика. Харесвам сънуването и не го постигам за сега, ако трябва да уточня нещо.

Секи прай кот знай



Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано11.01.11 20:24



Сигурен съм, че даже не се усещаш как се мъчиш да се измъкнеш от нещо толкова явно...и си единственият сигурно, който не го вижда.



Пуснал си тема в която си споменал поименно хората, дал си им акъл какво да правят, един вид да ти се отчитат на теб лично, голямото добрутро. Разбираш ли, ти се слагаш за критерий с който трябва да се съобразяват. Човека, който е пример за несъзнателност и пропадналост се опитва да изнудва другите да се съобразяват с него.

Хайде, кажи ми сега, чу ли какво ти казах още в началото - да спреш да се правиш на последна инстанция. Не знам как ще си смениш дървеното самочувствие, че си разбирач по всичко, но ако ти сам не го направиш, не очаквай другите да реагират по различен начин. Т.е. причината е в личността ти, която повсевместно се опитваш да натрапваш по начин предизвикващ погнуса.

И понеже ми даде акъл да контактувам с хората, които не ме харесват, що не вземеш сам да ми покажеш как става това. Тук има достатъчно хора, които не те харесват, но не виждам да успяваш по някакъв начин да завържеш смислен разговор или да си приет. И пак всичко е в теб, защото си неадекватен.

Редактирано от huanji на 11.01.11 20:25.



Тема Re: Уточнениенови [re: jeevess]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано12.01.11 12:00



който и образ да поддържаме, то е само един образ от нашия опис. Самомнението винаги го има при всеки един поддържан образ, но на различно място при приоритетите за поддържането му.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Уточнениенови [re: Darth_Vader™]  
Автор jeevess ()
Публикувано12.01.11 12:28



Еххх, че хубави теории и отговори имаме за всичко...
...дано само не се втърди много "кожата" от толкова "масло", че тогава няма връщане назад.





Тема Re: Уточнениенови [re: jeevess]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано12.01.11 13:24



няма



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Уточнениенови [re: Darth_Vader™]  
Автор jeevess ()
Публикувано12.01.11 15:14







Тема Re: Уточнениенови [re: jeevess]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано12.01.11 15:37





ще дерем кожи ако трябва!


Силата е нищо без контрол.

Тема хипотези и фокусиране на вниманиетонови [re: reborn2008]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.01.11 13:55



Забележи, че и ти държиш да коментираш моята персона, както междувпрочем и поведението на другите, а не темата. И ти самата си отговори какво те кара да правиш това. Ехолично отговори по темата и не виждам някакви космически сили да са му пречели.

Понеже знаеш, че те обичам и виждам, че държиш на хипотезите си, ще ти кажа мнението си.
Хипотеза 1: На мен ми харесва да фокурисам вниманието си върху мен и ако някой се разсейва от това, да не се сърди на мен, а да си го фокусира също към себе си. Съвсем по тематиката на клуба е.
Хипотеза 2: Струва ми се, че фокусирам вниманието точно върху това, което ме интересува и което искам да кажа.
Хипотеза 3: Съгласен съм, че черната станция от мисли и емоции пречи на приемането на сигнала. Но както ти казах на едно друго място, винаги се намират по 1-2% без такива собствени черни станции и с тях се разбираме много добре.





Тема реагиране при дване на акълнови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.01.11 14:04



Недоволстваш, че аз съм бил давал акъл на другите, а ти самият държиш да ми даваш акъл

. При това държиш особено упорито, докато аз съм споменал по на 1 ред (почти на шега) нечии имена веднъж на 3 г. А ти държиш да ме коментирш по десетки пъти на месец.

Но аз не виждам нищо лошо в това някой да ми дава акъл, да ме коментира и прочие. И не се сърдя, нито огранчивам някого, още по-малко теб, да го прави.

П.П. Не си ли се замислял, че да си неадакватен на океана от емоции и хаотични мисли в темите наоколо е комплимент?



Тема ... и фактинови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.01.11 14:09



Ти ми изпращаш огромен брой емотикони и ти нямаш кураж да кажеш какво се крие зад тях.



Тема вяра и съмнениенови [re: Eholincho]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.01.11 14:16



В един друг клуб нарекох кастанедочетящите "вярващи" хора и някой ми се разсърди. Надявам се, че ти няма, но по толтекското или пък по което и да е друго учение учение за себепознание трудно би се напреднало само с пълна/сляпа вяра. Ако позволиш моето мнение, съмнението е движещият фактор на познанието. И не е нужно да си го себеампутираш.



Тема Re: вяра и съмнениенови [re: Mиpo]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано13.01.11 14:26



Съмнението се съдържа в учението. Кастанеда не веднъж е препоръчвал да не вярваме сляпо, а да проверим за себе си. Няма как в учение, където трезвостта е от такова значение, да си позволим лековерие.

Секи прай кот знай



Тема Re: ... и фактинови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано13.01.11 14:27



Всъщност нито веднъж ти не ме попита. Ако забелязваш.


През цялото време ми задаваш отговори и искаш да ги потвърдя.
Точно това е смешното.

Редактирано от L.L. на 13.01.11 15:39.



Тема Re: ... и още фактинови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано13.01.11 16:07



Факт е, че ми харесва да общувам и не си поставям граници в това отношение. Нито се сърдя на лична основа или пък държа другите да оправдават някакви мои очаквания. Два пъти за цялата клубна история тук съм спирала да общувам с някого. Факт. Веднъж с Волк и ти си втория. Какво ли общо има между вас се пита в задачката...

Можеш да помедитираш над това, сигурна съм.

Но ако все още (след медитацията си) държиш да се докажеш, като мъж за моя сметка, изтъквайки колко съм страхлива, давай - доказвай се. Вземи си последната дума с която доказваш смелостта си на фона на някой друг. И не забравяй да го представиш, като любов, че нещо от навика ще залипсва.

Редактирано от L.L. на 13.01.11 16:37.



Тема Re: ... и още фактинови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.01.11 14:21



Да, нито веднъж не те бях попитал теб специално, а ти се включи с огромния брой емотикони без обаче да се изкажеш по темата. Благодаря ти, че сега изказа с думи едната част. Но остана втората и резултатът от медитацията ми може да е различен от това, което ти би казала.

Не искам нищо да ти доказвам. Просто останах с впечатление, че ти самата си постави граници в общуването. И при това, защото ти бях задал няколко безобидни (според мен) въпроса. А го направих, именно, защото ти афишираше свобода в общуването и най-вече във влизането ти навътре в теб.

Никога не съм те гонил по клубове да ти натяквам моето мнение и ако не ти е приятно, уважвам решението ти да не общуваш с мен.

Но ако позволиш, не си спряла да общуваш с мен. Многото емотикони са най-малкото нещо, което говори за това… Ако те интересува моето отношение към теб, то не се е променено от това преди да се "разсърдиш". Хм, толкова би било лесно да си спестя няколкото въпроса и сега изказването ти в темата да е доста по-различно. Но не съжалявам ни най-малко. Може би някой ден и ти би видяла нещата по друг начин.





Тема Re: вяра и съмнениенови [re: Eholincho]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.01.11 14:26



С първите 2 изречения съм напълно съгласен, но с 3тото не толкова. Ти самият каза малко по-нагоре "съмнения нямам никакви" и "доверието ми е пълно". Къде е трезвостта тук? Казваш, че съмнението е в учението, а в теб няма никакви съмнения… И приемаш всичко на вяра/доверие, от което трудно би могло да се намери по-голямо лековерие.



Тема Re: хипотези и фокусиране на вниманиетонови [re: Mиpo]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано14.01.11 14:26





от една седмица насам си отговарям на тоя въпрос и отговорът ми харесва :-)
В случай че си забравил You are another me :-) /in lak'esh/



Тема Re: вяра и съмнениенови [re: Mиpo]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано14.01.11 15:17



Противоречието е за ума, на практика няма такова. Приемам сказанията на доверие, няма как иначе. След това започва потвърждаването (тук е елементът на съмнение, който се явява основание за действие и трезва оценка) на сказанията, за да се превърнат във вътрешното знание.

Секи прай кот знай



Тема Re: ... и още фактинови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано14.01.11 20:29



Така. Тези емотикони бяха, за ти извадят очите. И постигнаха целта си, но кел файда...



Вместо да ме питаш в прав текст защо съм ги нагвацала толкова много наведнъж ти излезе с готово обяснение - зад тях имало някаква голяма емоция, която, разбирате ли ме е страх да си призная. Е, какво да отговоря на липса на въпрос, кажи ми? Как се сипва нещо в пълна чаша?

Ето това представлява общуването ми с теб - напълно безмислени опити да ти обяснявам неща (забалежи - по твое настояване! - даже не молба, а именно настояване), за които ти вече имаш обяснение.... Извинявай, ама не съм чак такъв идиот (колкото и да ми харесва да си общувам по принцип с всяка твар, склонна към това) и когато го осъзнах, просто спрях...

И да се върна на емотиконите: ами виж си поста, на който отговорих с тях. Какво прави този пост тук - той по темата ти ли е? С такава готовност ти сам се отклони от нея и прехвърли вниманието си върху ЛИЧНОСТИТЕ на онези, които не ти влизат в тон, че просто не е за вярване.

Тутакси станахме "страхливи" и какви ли не още само защото, видите ли, не искаме да си говорим с теб. Пък и после сме казвали не каквото очакваш. Да не говорим как не веднъж и дваж си слагал всички "кастанедианци", "кастанеди" или "кастанедковци" под общ знаменател. Пренебрежителния и снизходителен начин на водене на "диалог" с "кастанедианците" пък как не го смени поне веднъж. Едни такива безобидно-обидни подмятания, които се превръщат в основни аргументи и факти. Да, отношението ти не се е променило... за съжаление.
Може би някой ден ще видиш нещата в друга светлина (защото аз вече ги видях и това, което видях не беше красиво) но... това не е моя грижа. Каквото ми е по силите ти обясних. Повече нямам какво да ти кажа, нито имам желание, дори и ти да искаш.

Редактирано от L.L. на 14.01.11 22:48.



Тема Re: ... и още фактинови [re: L.L.]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано14.01.11 21:15



аз следвам съвета на Миро към Хуанджи да си общувам с хора с които не ми е особено лесно/леко/приятно да си общувам - дава поразителни резултати - то и в писанията на Кастанеда ДХ си контактува с КК с цел постигане на поразителни резултати ама айде да не дигаме раковите кости на КК все пак сме в кКК

ps напоследък асоциативните ми вериги цъкат на некви неспецифични честоти та да са обЯсна човешки - аз ша му обЯсна на Миро за кво иде реч, а и на g-жа Веселата Къчораздавачка може да и се изЯсни тоже



Тема Re: ... и още фактинови [re: reborn2008]  
Автор huanji ()
Публикувано14.01.11 22:22



Едно е да общуваш с хора, които са ти неудобни, съвсем друго да се подаваш на внушения, като например да приемаш явното лицемерие...

Пък мен достатъчно хора ме познават и знаят, че съм пределно търпелив и мога да приемам всякакви хора. Но духовното нечистоплътие никой не може да ме накара да приема. Не знам някой от учителите в която и да е дисциплина да са учили на подобно нещо. Но пък знам много случаи, когато са били гневни на нечестивите и яко е играла пръчката. Вечно спокоен и любящ, а? Море...





Тема Re: ... и още фактинови [re: reborn2008]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано14.01.11 22:58



Да, близо съм до изповръщането на червата.
Но не и до изумителните резултати на дон Хуан, хехе.
Успех, стискам ти палци!



Тема Re: реагиране при дване на акълнови [re: Mиpo]  
Автор Aнreлapи ()
Публикувано14.01.11 23:06



Интересно! А интересното е; всеки пост които ме провокира да ръся акъл!


Разбрах какво казва хуанжи! Аз го имам същото и с цената на всичко отказвам да мръдна поради: - то е като да съм изкачил вр. Черни връх. Има много върхове, но да се изкачи на друг трябва да слезе в ниското. Кофтито в случея е че слизаики в низината губя ориентация! Всеки път слизаики си навличам куп неприятности, които от горе са ми изглеждат банални. После пак тичам наготе към познатото, спомням си на къде съм тръгна. После хуквам надолу и всичко се повтаря - незнам до кога, така съм никъде! Това че съм зърнал други върхове не ми дава мира... На мен ми пречи липсата на непреклонност и дисциплина. При теб не незнам какво е, изглежда ми като да си изкачил Пирин и си хвалиш землянката



Тема Re: ... и още фактинови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано14.01.11 23:08



Честно казано, никак не съм гнуслив, но от определена душевна действителност ми се повдига.



Като имаш предвид, че съм бъркал на кравата в задника и по гниещи черва при аутосии и т.н...доста завладяващи моменти за всички рецептори, но не са гнусни сами по себе си.



Тема съмнение и потвърждениенови [re: Eholincho]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.01.11 15:48



Не разбрах в какво си се усъмнил? Както, какво и как се е потвърдило?



Тема You are another meнови [re: reborn2008]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.01.11 15:49



МирЕхото отговорило "You are another meee…"





Тема Дали обиждането и засягането е по Кастанеда?нови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.01.11 16:04



На 6ия ти постинг каза какво си искала да кажеш в 1ия. Може ли се да се разчита, че на 7ия ще се изкажеш по същество и по темата?

Постингът ми, който те е развълнувал, е точно по-темата. Най-малкото е свършил работа си за да дойдеш и да ми се усмихнеш.



За "общия знаменател" оставам с впечатление, че не си внимавала кое обръщение съм изпзолвал най-често в разговорите с теб, а именно "кастанедочетящи". Когато използвам разни думички, никога не е случйно.

Що се отнася до безобидно-обидните и пренебрежителни подмятания, които са заседнали като кост в гърлото ти, да, те се оказват много важни за да видя кои от кастанедочетящите се обиждат, засягат и прочие... Струва ми се, че съществана част от учението, което се коментира в този клуб, е човек да НЕ се засяга и обижда. И ако от такива дребни приказки някои хора се обиждат, то какво би станало, ако съгласно учението, някой колега чирак дойде да те убие и да ти вземе енергията.

Разбираш ли, аз също съм кастанедочетящ, кастанедковец и прочие, но тези обръщения НЕ ме обиждат. Както и всякакви други цветисти епитети, които лъчат от теб и от други твои другарчета (пред които моите са наистина безобидни погалвания с перца).

Но забелязвам и чудо в клуба, а именно, че има и хора, които не се засягат и се усмихват приветливо. Даже и изразяват любов... Ех, кога всички хора тук (и ти в частност, мила моя Лилке ) ще преливате от любов. Даже и към нищожните твари като моя милост... Imagine, както казваше един виден толтек John Lennon.





Тема Re: реагиране при дване на акълнови [re: Aнreлapи]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.01.11 16:07



Aнreлapи,

Нищо не хваля и още по-малко карам някого да прави нещо. Ако си жаден, търсиш вода и няма значние кой точно ти е казал къде e извора и дали водата е витошка, пиринска или чешмяна.

А ако качването нагоре-надолу е за убиване на времето, хм... със сигурност може да се разчита на Смъртта, че ще ни се притече на помощ в един момент.





Тема Re: Дали обиждането и засягането е по Кастанеда?нови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано17.01.11 16:13



Отново не видях въпрос, който да не съдържа предпоставен отговор.


Опитай пак.



Тема Re: съмнение и потвърждениенови [re: Mиpo]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано17.01.11 21:10



Няма значение.



Секи прай кот знай

Тема Re: реагиране при дване на акълнови [re: Mиpo]  
Автор Aнreлapи ()
Публикувано18.01.11 19:39





Ma направо ще ме побъркате тук, то не бяха чудеса, то не бяха магий! Изредиха се всякакви приказни, писани и неписани герой: Червената шапчица и вълка, Котарака и Котарана в чизми, Оловния войник като войн, Бялата лястовица и много други. Има за всички и всеки може да си припознае и пак ще останат а, дали ще са актуални и вървежни то пак е на лична преценка.

- Е може би ти се стори до някъде познато и ако е, то е съвсем умишлено - пунктирам онази уводна част в темата която ми направи впечатление! Украсата по перефразирането си е лично моя. И не е съревнование, така ми харесва...


Aнreлapи,

Нищо не хваля и още по-малко карам някого да прави нещо. Ако си жаден, търсиш вода и няма значние кой точно ти е казал къде e извора и дали водата е витошка, пиринска или чешмяна.

А ако качването нагоре-надолу е за убиване на времето, хм... със сигурност може да се разчита на Смъртта, че ще ни се притече на помощ в един момент.


На това няма да ти отговоря: по простата причина, че не вижам обичайната склонност към многословие, само примиренческия модел на нереализиран мъдрец, неразбран и поруган. Докато смяташ, че света е гора от охлювови очички гледащи птиците в небето... ще очакваш й подкрепа от охлюви!



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.11 20:21



С най- голяма изненада установих, че Миро на съвсем лична основа ми трие теми и линкове към

с основанието, че е външен форум.

В Дир-а няма специализиран даоски форум, нито тези форуми тук са от този тип. По същият начин, има клуб Йога на който бях модератор, но ако говоря за специализиран форум по Йога, давам

Искам само да отбележа, че Брахман пише в този специализиран форум и в Дир-а пуска само линкове към темите си, но по тази причина никога не съм го трил докато бях модератор. Самият Имаго и Брахман бяха в конфликт с мен и администрацията на Дир-а, но пак не е сме го трили.

Та аз не разбирам, след като тук се говори за даоски практики, защо се правят опити да се скрие, че има специализиран форум. Кажете ми вие, редно ли е това, защото аз очаквах Миро да го приветства, не да се дразни, че хората направили нещо полезно в тази насока.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано25.01.11 20:24



Ето, господин Миро, който се владее, си изпусна нервите, трие всичко на поразия, не дава да попитам потребителите на клуба какво смятат по въпроса.

И после пак да кажат някои, че не съм прав за него.





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано25.01.11 22:17



има хора на празните приказки като Мирчо, има и хора на действието.
Единственото утешение на празнодумците е, ако могат да оплюят или омаловажат действието...

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано25.01.11 22:51



амиииии... изглежда е върната....вече





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: eooa]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.01.11 08:57



еооа,
всеки път, когато прочета пост от теб и усмивката ми не слиза поне 2 часа


мечтая си за деня, когато ще приемам нещата около мен със същия непукизъм.
поздрави и не се променяй

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 09:48



Не, не е върната, това е стара тема, която няма как да изтрие, защото всички я знаят и се надява, че ще си потъне надолу. Той се притеснява, че пускайки линкове към кои теми в друг клуб, хората ще имат достъп до информация от първа ръка и ще загуби авторитета базиращ се на празни приказки.

Темата беше за Лявата Тантра и бях дал линк към нея. След това пуснах този текст по- горе към клуба, изтри и него. После дадох линк към текста в Йога, изтри и него и ми сложи месечен бан.

Доста смешно за човек с претенции за осъзнатост като него. Но както казва Вейдъра, Миро е човек на празните приказки и колкото и да се напъва, то все се набива на очи.

Все едно в този клуб да трият всичко за алтернативните клубове свързани с Кастанеда. А сега де, от какъв зор?





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано26.01.11 11:13



Мдаааа.... виж ти, виж ти,... което само доказва твърдението на Ф. Бейли (психолог и хомеопат), че човек, колкото и да се развива духовно, конституционалния си тип (основата на личността, характера) не може да промени... но, както и да е, това са едни психо-забежки за друга тема, невър майнд...





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 12:43



Знаеш как да ми отклониш вниманието и да ми събудиш интереса, при това.



Та я кажи повече по въпроса...
Според Йога, това е възможно, макар и трудно. Докато Мировото спокойствие винаги и било изиграно и се е приемало като чисто лицемерен акт от типа на мутресите дето се целуват и прегръщат помежду си, а в същото време им идва да си издерат очите... Та искам да кажа, че той не е критерии, но пък и не се сещам за очевидно доказателство при други хора, което бих могъл да приведа.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано26.01.11 13:02



и според дон Хуан не е възможно. Включва се в понятието "правилен тонал"

няма ли го, не става

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...


Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Xaнa.]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 14:46



Значи ли това, че ако нямаш правилен тонал, няма оправия?





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано26.01.11 15:02



Има един въпрос, който за мен е решаващ, въпроса "Какво искаш?" ако се зададе на друг човек, и "Какво искам?" към себе си. Всичко е в това, върху какво сме насочили фокуса си.



Виж какво се случва!

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано26.01.11 15:20



Според хомеопатията е възможно да бъдеш здрав, т.е. в равновесие със себе си и околната среда. Духовните практики могат да подпомогнат това - себепознанието и постигането на баланс и хармония. Така човек ще си бъде същото гомно, както обича да казва ампаро, но ще бъде едно гомно в равновесие (както би казал дон Хуан

).

Редактирано от L.L. на 26.01.11 15:23.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Eholincho]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано26.01.11 19:29



сигурно трябва и да знаеш кой си ти, а? и кой иска?



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: ибpaxим]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 19:48



Това въпрос вече мачка всички останали въпроси...





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: ибpaxим]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано26.01.11 20:03



Не е толкова трудно в наше време да се разбере кои и какво сме. Информацията струи.



Виж какво се случва!

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 20:04



Моля?!...





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано26.01.11 20:11



е, ти изби рибата с този отговор...



Да почерпиш някоя херинга в собствен сос, а?



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 20:15



Доживей директно - "Кой си ти"!





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано26.01.11 20:21



Само сега - на промоционални цени!



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 20:23



Интензива ли?





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Eholincho]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано26.01.11 20:23



авей, къде е онова търкалящо се от смях???



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано26.01.11 20:26



една буболечка се вози в трамвай, ама сега има хобот като на слон със сини райета, хммм..и кой съм аз? Кой Съм Аз!..



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано26.01.11 20:28



да, сега може да спретнем един интензив с привкус кастанеда/мевляна/кршна..



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: ибpaxим]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 20:29



Кой, де, кой...





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: ибpaxим]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 20:30



Ха-ха, такъв интензив ше ни обърне носовете да събират дъждовни капки. Образно.





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано26.01.11 20:34



Кое ви учудва, наличието на подобна информация или достоверността и?!

Виж какво се случва

!

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано26.01.11 20:38



Не бе, най- висшата степен на духовното постижение е атма джана или знанието за Атман(духа). Казано по друг начин, да доживееш директно кой си ти, или просто да разбереш кой си ти. Малцина са го постигнали и то без никаква връзка с интелектуалното познание.



Всъщност, стана малка шега, игра с думите. Ясно, че ти за друго говориш.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано26.01.11 20:49



Живеем в благодатни времена, то и за това си има причина

.

Виж какво се случва!

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Eholincho]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано26.01.11 21:06



достъпността й



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: ибpaxим]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано26.01.11 21:31



Кога информацията е била по-достъпна? Трябва и да я търсиш

.

Виж какво се случва!

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Eholincho]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано26.01.11 22:03



не знам кога...хммм...но я търся, де..



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано26.01.11 22:19



Това е информация тип "Неорганичен справочник за всичко, отнасящо се до света, в който живеете" - от неорганичен автор-на-вашите-услуги (мазна усмивка с проблясък на голддд)







Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано26.01.11 22:23



Бива да свикнеш на мен по-простичко да пишеш, хич не съм по метафорите.

Та какво имаш предвид?

Виж какво се случва!

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано26.01.11 22:34



Че всичката информация, която ни залива не е от директното познание. Едни безкрайни описи, описи, описи... като рекламите по телевизията - купища ненужна информация за някой нов телефон + задължителното "Само сега на невероятна цена..!!!"





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано26.01.11 22:40



А може би ние не сме в състояние да схванем доста неща. Това, че нещо е описано никак не гарантира разбирането и усвояването му.

Виж какво се случва

!

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано26.01.11 22:41



само сега, на промоционална цена - лахнова с праз(бонус - препечена люта чушка);





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: ибpaxим]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано26.01.11 23:21



"лахнова" ли? това пък що йе?



Лахнова с праз
и дедо ти Мраз
с люта чушка
на примоция.

Домашно приготвен
мърмалофляс -
направо лигичка
проточих...

Отвсякъде келнери
и земе-делци
пърхат с оферти
за новоселци:

Внимание, моля -
вратите отвори
локалният клон
"ПробутОри"!

Усмивчица:

Редактирано от L.L. на 26.01.11 23:22.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано27.01.11 09:21



"Лахна" не е ли зеле?


п.п. всеки път като ти видя новия аватар и ми напомня на динозаври


********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Редактирано от Xaнa. на 27.01.11 09:24.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано27.01.11 09:22



според мен точно това значи.

но не е притеснително, щото тоз за който значи изобщо няма да знае за това, пред него няма да стои тоз въпрос.


********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Xaнa. на 27.01.11 09:23.</EM></FONT></P>

Редактирано от Xaнa. на 27.01.11 09:23.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор jeevess ()
Публикувано27.01.11 11:26







Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Xaнa.]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.11 12:55







Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор пopoят (кокомяфка)
Публикувано27.01.11 17:04



то е ясно, че е глупост, та иди ревни където трява. аз поне не разбрах от къде те трият и какво имаш предвид под "тук" (в клуб, където и без тва имаше само един набеден за даос, който отдавна си обра крушите))).

_____________
Bring me that horizon!


Тема Re: По-тежко предложениенови [re: пopoят]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.01.11 18:16



ааа, не е само един, и други берат круши по даоски.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: пopoят]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.11 18:21



Миро ме трие от Ошо, а там като рекох да пусна тема, отнесох бан един месец. А ме трие, защото съм пуснал линк към моя тема в друг форум. Чудничко.



Много добре си рева тук и има файда, четат го хората от Ошо. И ще започнат да се усещат, както и да помирисват дали не мирише на гнило.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Darth_Vader™]  
Автор пopoят (кокомяфка)
Публикувано27.01.11 18:32



пърдон начи в такъф случай. и аз често забравям, че пътят към свободата минава през всички рамки и чак тогава стига до целта



_____________
Bring me that horizon!

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор пopoят (кокомяфка)
Публикувано27.01.11 18:36



реви си на воля, молатса. само рекоф да поДпитам, оти усетих, че има игра. от сичко най-мразим да сме назад с матряла. еле кат опре до размирици



_____________
Bring me that horizon!

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: пopoят]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.01.11 19:17



а така, и аз най-обичам масовия бой, както и да замахнеш, все някой удряш

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: По-тежко предложениенови [re: пopoят]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.11 19:50



Радвам са, че ма разбираш и ми съчувстваш.





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор пopoят (кокомяфка)
Публикувано27.01.11 20:15



съчуфстфам на абстракта. маймуняци кат теб нито заслужават, нито пък имат нужда от моето разбиране и съчуфстфие


виж нещо друго ако трява - немаш грижи.

_____________
Bring me that horizon!

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: пopoят]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано27.01.11 20:46



например чипс с хайнекен..





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: ибpaxим]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.01.11 20:49



хайнекен е добра идея, но това с чипса е пълна цигания! направо отврат!



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: ибpaxим]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано27.01.11 20:57



'Скам батии хоум мейд кейк в натура плъс айриш-крийм питие за дами, ща замола и кафе, хъъъ...



Редактирано от L.L. на 27.01.11 20:59.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Darth_Vader™]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано27.01.11 21:08



нема циган!, бе! нема има ром, коняк(с мерак или с кафе) има мастика(страст на фрактали) има мента(менте) има кво ли не, царкировка има, циган - нема! ясно!





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано27.01.11 21:11



ъ-ъ - бива - чекай шекер-байрама и за теб ша има пръво..другито - посля, другите, ше чекат, ма ти първо..





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: ибpaxим]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано27.01.11 21:15



Айдеее, заминахте! Една темичка за чат, бира и други прелести бива да се отвори! Да живей!

Виж какво се случва!

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: пopoят]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.11 21:18



Ха-ха, шамар зад врата освен, ама ти па да не вземеш се олееш...





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.11 21:20



От мен мезето.





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: ибpaxим]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано27.01.11 21:23



Кхак само си любезен, батее, ко ми посвириш на некоя тарамбука, мога и кючек да ти играя, след толку кафе, пастес, тортес...



п.п. Ето да оплакнеш око..

Редактирано от L.L. на 27.01.11 21:27.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано27.01.11 21:24



Таз темичка нал е за неправене, хъ хъ...





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано27.01.11 21:39



Пей даваме да сме нормални, а къде сме тръгнали магьосници да ставаме, да се чуди човек и мае...



Виж какво се случва!

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано27.01.11 21:54



брееее, машалла, е
ей ти и натеб:





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано27.01.11 22:00



Кой тука се дава нормален: я две крачки пред строя и марш да измие тоалетните, аааа!





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: ибpaxим]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано27.01.11 22:01



Бате, никъф финес у тебе нема, ша знайш...





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано27.01.11 22:03



кво е тва финес, ма душа, тука сме само бабаити - воини



http://i.b5z.net/i/u/230085/i/Ronnie_Coleman.jpg

Редактирано от ибpaxим на 27.01.11 22:05.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.01.11 22:31



ти само да играеш така, ако трябва една баничарница ще наема да приготвя само за теб баклава, а ти да играеш...



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: ибpaxим]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано27.01.11 22:44



Па воинът е същество, пълно с изящество и финес до предела на воинските си възможности! Така дума дон Хуан.



И когато дон Хенаро тропа зад храста, го прави с върховно воинско изящество и виртуозност!



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Darth_Vader™]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано27.01.11 22:46



Аз, ако играех така, ехе....





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.01.11 22:54



нищо, има си и добра страна, спести ми разходите за баничарница...



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 09:40



Вече трети път я мия тоалетната, о пардон, занимавам се с Миро, но това не ме прави от групата на нормалнте.





Тема Организирамнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 09:42



мирен протест, да не се пише в Ошо докато ми изтече бан-а на 24 февруари. Както и да правим същото всеки път, когато се поставя бан на лична основа. Сигурен съм, че ще свърши работа.





Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано28.01.11 14:37



Никакъв проблем да се присъединя.





Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.01.11 17:50



аз не пиша там откакто мирчо стана модератор, но и нямам желание да пиша.
с удоволствие ще подкрепя протоеста, най-малкото, че нищо не ми струва

, но пък принципите са важни!

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Организирамнови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 17:56



Пък и да се действа чрез бездействие е много по- приемливо.





Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано28.01.11 18:19



Един йога, има ли какво да защитава?

Виж какво се случва

!

Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 21:09



Има, истината.



Друг въпрос е, че тя е многолика...



Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано28.01.11 21:16



Тъкмо щях да питам коя истина...
Добре де, къде по пътя на познанието има място за подобни недоразумения, като тези с Миро?

Виж какво се случва

!

Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 21:27



Баси, на идиот ли ти изглеждам?





Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано28.01.11 21:30



Много съм далеч от това да те определям

. Не разбирам мотивите ти.

Виж какво се случва!

Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.01.11 21:33



действието чрез бездействие, не е невършене на нещо, а неиндентифициране с крайната цел на действието. т.е. индиферентно действие

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано28.01.11 21:51



Как ще ги разбереш, ако никога не си бил в позиция да отговаряш за организирането на нещо, било и виртуално, като модерирането или създаването и поддръжката на някаква база данни?

... По пътя на знанието не знам за какво има място и какво не, ама хайде да не отварям темата за отцепването на Майлс и Аерин от Клиъргрийн - причини, следствие и отражение по света и у нас. Най-вече у нас. И кой в чии гащи... и прочее... На теория е лесно да си отстранен, а когато си в мелето и всеки крещи нещо в несвяст - в такава ситуация бил ли си, та да решиш баш кога всеки дърпа нанякъде какво е най-правилното действие? Със сигурност да напуснеш играта е най-лесно, но дали е най-безупречно?

Не разбираш, защото е лесно да не искаш да разбереш.



Тема Re: Организирамнови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 22:03



С йога чудесно се връзва.





Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 22:10



Вика навремето Краси Китаеца на една група трениращи:
- Тоя корем да не мислите, че е от бира.
И ония:
- Не, от дишане е.
А Китаеца:
- Естествено, че е от бира.



По- нататък ще говорим допълнително.



Тема Re: Организирамнови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано28.01.11 22:11



Права си за всичко, не съм се занимавал организация и поддръжка, не съм бил в меле или в някаква игра. Мога само да кажа, че съм дошъл на тази земя сам, и сам ще си отида. Другото, ако не е план на силата са усложнения излишни.

Не разбираш, защото е лесно да не искаш да разбереш.

Ако утре заема едни позиции и почна да ги отстоявам, определено ще ми се струдни, само дето няма да зная защо ги заемам тези позиции.

Виж какво се случва

!

Тема Re: Организирамнови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 22:12



От позиция на Йога, всичко минава през нети-нети и отпада. Но както каза Вейдъра, това е на вътрешен план, не на външен.





Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано28.01.11 22:15



Абсолютно не е нужно да водиш битки, които не са твои!


Но в такъв случай не мъчи хората да ти обясняват мотивите си.



Тема Re: Организирамнови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано28.01.11 22:18



Мда, знаех си, че не бива да се меся

. Ама като пия три чаши вино и не се усещам много.

Виж какво се случва!

Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано28.01.11 22:21



Да, на вътрешен план, от дон Хуановска позиция винаги можеш да се обърнеш към смъртта и да видиш, че всичко е еднакво безмислено. И в такъв случай няма никакво значение как изглежда на външен, каквото и решение да вземеш, дори да изглежда, като най-яростното защитаване на нещо. Защото така си решил и толкова. Това е твоят избор или решение, или ... все едно какво, но няма значение как изглежда.





Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано28.01.11 22:24



Като изтрезнееш, можеш да си направиш анализ кои принципи на прикриването си нарушил и как, и защо си се добутал до това дередже.





Тема Re: Организирамнови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 22:28



Да, това е аналогичен принцип.



Но сега имам причина да не влизам в подробности.



Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано28.01.11 22:29



Моля, да ме извиниш за причиненото неудобство с неуместните ми въпроси по тема, която изобщо не ме засяга. Нека падението ми послужи за пример на небезупречност.

Виж какво се случва

!

Тема Re: Организирамнови [re: L.L.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано28.01.11 22:30



Почти не пиша тук трезвен, имайте го предвид!

Виж какво се случва

!

Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано28.01.11 22:43



Единственото, което ме притеснява е, ако от три чаши вино губиш самообладание. Щото и аз бях на банкет и пих сигурно три чаши вино, но не виждам разлика...





Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.01.11 22:49



кастанетковците са йоги, но още не го знаят....



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано28.01.11 23:02



С виното губя някои неща и печеля други. Не се наемам да определям какви точно. Мислил съм да те питам някои неща по твоята част, та скоро де.

Виж какво се случва

!

Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано28.01.11 23:04



А! Ние да го имаме предвид!


Ти си го отбеляззвай на стената на гаража, ако щеш.
И хич недей да се обясняваш тук, като пансионерка (да не се бърка с пенсионерка!) къде и кога си пил и дали си се бил бил.



Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.01.11 23:35



абе, някои тук сме на 4 по 100 перманентно, без да пием!


представяш ли си какво ще стане, ако почнем да влизаме и пили?

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано28.01.11 23:39



По-притеснителното е, че знае, че губи самообладание, но не действа съобразно с това си знание.





Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 10:41



Няма проблем, но нещата по моята част искат възприемане на някаква по- цялостна картина, иначе може да ти изглежда някаква глупост.





Тема Re: Организирамнови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 10:42



Това вече би било войнско.





Тема Re: Организирамнови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 10:43



Сигурно и обратното...





Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано29.01.11 11:00



Предполагам си чел Кастанеда, та исках да те попитам за някакви паралели с йогите, и за нещата които не присъстват там а само при Кастанеда.

Виж какво се случва

!

Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано29.01.11 11:15



Ако утре заема едни позиции и почна да ги отстоявам, определено ще ми се струдни, само дето няма да зная защо ги заемам тези позиции.


Ти и сега заемаш позиция и я отстояваш. Това разбираш ли го. каква е разликата?

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...


Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 11:20



Тук си имаш човек наясно и с двете - Вейдъра, а мен питаш, дето познавам Кастанеда много малко.



Имаше и друг човек, който е бил Йога и според мен разбираше.

Във всяка школа си има основни положения, което е важно да се овладеят. Относно разбирането в Кастанеда аз лично ползвам хората от този форум, ако ми трябва нещо. Та да говоря за него би било, все едно да съм на две бутилки вино и пак не вярвам чак толкова да се отнеса.

Но ако ми представиш едната страна, мога да ти посоча другата. И то в определено разбиране, защото ако кажеш Кастанеда нещата варират в по-малка степен, докато като кажеш Йога, абсолютно нищо не значи. Тук се включват принципи от раджа-йога, тантра, кундалини-йога и прочие. Понякога взаимно се отричат.

Например, тантра приема емоциите и васаните и ги трансформира, чрез овладяно водене на процеса, докато раджа-йога ги гори посредством медитация.



Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано29.01.11 11:27



Не знаех за Вейдъра, че е и йога. Ще уточня питането си, има ли в йога нещо за боравенето с намерението?

Виж какво се случва

!

Тема Re: Организирамнови [re: Xaнa.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано29.01.11 11:34



Ти и сега заемаш позиция и я отстояваш.

Как заемам позиция при положение, че признавам падение и небезупречност? Питах човека, за нещо което не ми е работа и го помолих да ме извини. Ти в какво точно би ме упрекнала?

Виж какво се случва

!

Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано29.01.11 11:41



всичко, описано от кастанеда, го има и в йога, но терминологията е различна. Може би събирателната точка е изключение от това, в смисъл, че пламъкът на съзнанието в йога е обяснен по доста сложен и абстрактен начин.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 11:45



Има, макар и не по този начин, който познаваш. Ние, това са нашите васани. Васана е най- базовият термин в йога и за по- лесно можеш да го разбираш като следи, нагласи, които остават от преживяванията през целият живот.

Тези нагласи са семената от които израстват нашите действия, разбирания, намерения и всичко останало. Т.е. ние не можем да бъдем нещо по- различно от васаните които носим в себе си.

В този смисъл намерението зависи от васаните в подсъзнанието. Ние не ги знаем, не ги виждаме, но виждаме последствията от тях...примерно ако обидиш една мутра, ще усетиш определени васани в една съвсем реална материализация.

Намерението е една васана да стане доминираща, например да постигнеш нещо, да организираш семинар да кажем. Ако си в някоя примитивна култура, в която нямат васана за семинар, няма да те споходи намерението за семинар. Ще те споходи, или ще предизвикаш друго намерение, за което имаш васана.

Чисто практически, процеса се състои в обезсилване на водещите васани(най- често травми от детството), за да освободиш енергията, която затварят и внедряване на определена васана, която съзнателно подхранваш. Как се подхранва? Не мисля, че е уместно да говорим за това, понеже тези неща действат. Лично аз не ги използвам по този начин, защото в подсъзнанието командите са категорични - унищожение. Трябва да си много чист, за да си позволиш подобни неща. Иначе вършиш и срещу себе си.



Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано29.01.11 11:59



айде пак пропусна Агни йога!!!



********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано29.01.11 12:02



Не упреквам. В никакъв случай. Помагам ти да разшириш малко гледната точка.



заемаш позиция с това че не заемаш позиция. и дори отстояваш че незаемането на позиция в случай е воинското

сега разбра ли как заемаш позиция?

********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Тема Re: Организирамнови [re: Xaнa.]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 12:16



Воала, никнете като гъби и Мо се занимава с Йога освен това и го пропуснах. Признавам си и подавам врат.





Тема Re: Организирамнови [re: Xaнa.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано29.01.11 12:21



Добре, как е воинско да се постъпи в случая?

Виж какво се случва

!

Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано29.01.11 12:25



В този смисъл намерението зависи от васаните в подсъзнанието.

Какъв евентуален аналог на подсъзнанието, има при Кастанеда?

Виж какво се случва

!

Тема Re: Организирамнови [re: Darth_Vader™]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано29.01.11 12:26



Чувствай се поканен и ти да отговаряш

.

Виж какво се случва!

Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 12:42



Енергийното яйце в което всяка емоция ти изтласква енергията към периферията и я прави недостъпна. Вие използвате прегледа, йогите медитацията, други само осъзнаване. Но идеята е една и съща.





Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 12:45



Като казвам - "ние", "вие", това е условно. За мен всички са хора от пътя, независимо по кой път вървят. Кастанеда, йога, дао, суфизъм, будизъм, тантра, няма значение...



Тема Re: Организирамнови [re: huanji]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано29.01.11 12:59



Медитацията представлява спиране на мислите, нали?

Виж какво се случва

!

Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано29.01.11 15:02



степента на "воинското" се определя от личната сила, от мотивите, от обвързването и пр неща дето ги знаеш.

това дето не го знаеш, е че: бъди сигуен че щом Хуанджи постъпва така в случая, то това е воинско.



********
Времето е ценно. Годините знаят неща, които дните не познават...

Тема Re: Организирамнови [re: Xaнa.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано29.01.11 15:09



Добре

.

Виж какво се случва!

Тема Постигнахме успех само за няколко денанови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 15:29



Бан-а в Ошо е свален. Тихомълком, но да кажем, че на Миро тепърва му предстои да култивира егото.



Надявам се това да е едно добро начало. Поздрави на всички.

Редактирано от huanji на 29.01.11 15:29.



Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 16:08



Колкото хора има, толкова различни виждания за медитацията ще намериш.



Мисловната субстанция се нарича - Читта. Това е езерото в което мислите са като ветрове, който образуват вълни(мисловната активност). Медитацията е задържане на мисловната субстанция, а не на мислите.

Това задържане може да е в една мисъл в началото, която да е насочена към определен обект(грубоматериална медитация), например пламъчето на свещ, или рисунка. Или по- точно казано да задържиш читта в състояние което възниква при наличието на обекта на медитация. Защото гледаш обекта, затваряш очи и задържаш това състояние на съзнанието.



Тема Re: Организирамнови [re: Eholincho]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано29.01.11 16:25



не, не значи спиране на мислите!
Пратяхара е спиранетона мислите, а медитацията е вникване в същносттана нещата, като подравниш вибрациите на съзнанието си със вибрациите на обекта(идея или предмет) до степен на пълна идентичност на обект и субект.

Силата е нищо без контрол.


Тема Сагата продължаванови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 20:45



В Ошо, Миро видя зор и

. Той, за който нямаше неудобни теми и въпроси, се оказа сам в доста неудобна позиция да ме плаши с втори бан, защото сам е сгафил.

Ще ви разкажа за лъжите в които се оплете. Първо ми сложи бан за месец, после, като ми го махна тихомълком, излъга, че е бил за един ден. Представих доказателство и почна едно омазване, което ще продължи защото една лъжа като се замазва с друга, става още по- голямо мазало...



Тема Поредният бан е една седмицанови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано29.01.11 22:18



Получих го заради

, която пуснах последно. След като две преди това бяха изтрити.

Не знам, вие кажете...

Има ли още някой, който да се чуди?



Тема Re: Поредният бан е една седмицанови [re: huanji]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано30.01.11 00:05



Мисля, дето не останаха чудещи се.


Както и много пишещи в Ошо.



Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано31.01.11 10:11



Миро,

Много ти благодаря за тишината от последните дни. Искрено се надявам тя да продължи и за в бъдеще.



п.п. Радвам се, че най-после схвана посланието - тук е клуб Кастанеда и ако нямаш какво да пишеш по тематиката на клуба, по-добре не го пиши. Благодаря за което!



Тема Re: Поредният бан е една седмицанови [re: huanji]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано31.01.11 20:59



КОЙ го получи?
Кой пусна темата..?
кой не знае? а кой знае?
а..хмм..кой си ти?





Тема Re: Поредният бан е една седмицанови [re: ибpaxим]  
Автор huanji ()
Публикувано31.01.11 21:03



Е, сега, егото го получава. Няма нищо за губене.



Кой де?...



Тема Re: Поредният бан е една седмицанови [re: huanji]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано31.01.11 22:19



ми тогава успокой егото, нека се смири (!) и да не плаче, защото не губи нищо(кой?)





Тема Re: Поредният бан е една седмицанови [re: ибpaxим]  
Автор huanji ()
Публикувано01.02.11 09:11



Да, бива, което няма връзка с напускане на терена. Въпрос на идентификация.





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано01.02.11 10:04



права си, нали се разбрахме без ръсене на мозък и обиди



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Поредният бан от един месецнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано18.02.11 10:09



получих в Ошо, защото напомних на мишока как той критикуваше модераторите в Йога, а сега е същият. Не му издържаха нервичките на господин претенция.



Цар Изрод пък получи вечен бан.

Мазна миша история...



Тема Re: Поредният бан от един месецнови [re: huanji]  
Автор пopoят (кокомяфка)
Публикувано18.02.11 10:28



радини вълнения... няма и да питам за кво сте се сдъвкали, със сигурност не е имало нищо общо с йога или ошо



_______


Тема Re: Поредният бан от един месецнови [re: huanji]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано18.02.11 12:21



Виж сега, разбираемо е.

И аз да бях мъж и в пристъп на умопомрачение след прекаляване с кола да ти бях написала онези нежни призиви...

после щеше да ми иде да си пречукам пръстчетата и да се самобанна за вечни времена, ама нали пусто имам тежък модераторски дълг... та бих баннала обекта, провокиращ страстите ми...

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Поредният бан от един месецнови [re: пopoят]  
Автор huanji ()
Публикувано19.02.11 10:24



Па много ясно, искам да правим война, не любов, па той си сака плетки и не дава некой да му дума другояче.





Тема Re: Поредният бан от един месецнови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано19.02.11 10:29



Верно и преди се е случвало да ми се обяснява нежно, явно това е последната фаза при него, при коя'т си излива душата. Не знам що си го изтри, не е срамно да си признае, че е влюбен в мен и ми прави на мискинлък, щото не съм от партията на левите показалки и му се падна аркада от томболата вместо прегръдка...но пък ще му я сторя с разбиране.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.