Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: По-тежко предложениенови [re: eooa]  
Автор пopoят (кокомяфка)
Публикувано05.01.11 20:16



бъркаш плановете на личното си пространство с военните карти на александър македонски, ми са чини. намести си цъклата качествено на кривия вещерски нос с бенка с косми, озвери се, ослуши се, ако не иде трен - прекукуруцай и са пристроявай дет и колкот тий мястото без да са прайш на замаяна.

оти то човек и през околовръстното да мине, пак ша свари нейде да ти настъпи некоя замаскирана със шума светеща нишка, де си я заложила и само туй чакаш, че да са наперушиниш и да крекнеш кат заклещена

_____________
Bring me that horizon!


Тема Re: По-тежко предложениенови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано05.01.11 20:47



Ей, мишок, а ти няма ли да спреш да се правиш на височайша позиция десето стъпало, последна инстанция на всички учения и разбирания.





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: huanji]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано06.01.11 09:34



Трябва някой да му напише такова неправене и на МИШ(р)Ока, че той като изпълзи от канала, само съвети дава, но не приема.

Но Мишок без да дава съвети, какъв мишок е - веднага лъсва, че е обикновена мишка, не че от съветите му не личи, но мирчовите съвети са си само за него - самовнушение, че

е голям, огромен Мишок, царят на мръсния канал...

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: По-тежко предложениенови [re: DarthVader™]  
Автор huanji ()
Публикувано06.01.11 10:03



Пу-пу, понякога казваш какво мисля, по един по- смислен начин.





Тема Re: По-тежко предложениенови [re: DarthVader™]  
Автор jeevess ()
Публикувано06.01.11 10:13



Можеш ли да кажеш защо ти беше този пост? Защо изпитваш желание да унижиш, да обидиш някой пред другите, да разобличиш колко е зле в духовното си развитие и как съвсем не е това на което се прави. Наистина ли си сляп да видиш първоизточника на този импулс? Нали се дебнем, нали се опитваме да видим себе си. Защо? Не си ли задаваш този въпрос: „Защо искам да кажа точно това?”. Защо избирам точно тези думи? Откъде идват и какво носят? Какво е посланието?

Би ли могъл да погледнеш на хората като на едни съвършени създания, които обаче страдат от сериозна болест? Някои в по-тежък стадий, други – в по-лек. Но да не гледаш болестта им, а да видиш тези хора, такива каквито са. Защо е това злорадство над тази болест? Нужно ли ти е?

Симптом на тази болест е да вървиш и да казваш на хората наоколо какви са.
Симптом е да искаш да разобличаваш.
Симптом е да се подиграваш.
Симптом е да иронизираш другите.
Симптом е да обиждаш.
Симптом е да им обясняваш какво чувстват.


С обич: Гуру джийвс





Тема ако искаш да познаваш другите - опознай себе си!нови [re: jeevess]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано06.01.11 10:54



посланието е ясно: не е нормално да дойде някой, който си няма и понятие, но още с появяването си да дава съвети!
Иначе за зародиша на импусла е ясно откъде идва, няма две мения по въпроса.

но най-импусливното е неудовлетворението от това, че клубът потъна в посредственост, в папагалщина, в цитиране на кастанеда, както поповете цитират библията. Може би,защото съм отделил част от времето си в този клуб, ми пука за него, затова и реагирам така. Имаше и друг клуб, за който ми пукаше - Езичество, там минах през този етап - недоволството от празните приказки и чатт-спамове, вече хич не ми пука, приемам го за клоаката на дирника и вече ми е безразличен, освен ако някога на сатрапа Киро не му дойде друг акъл....

така, че това ми отношение е, защото все още ми пука за клуба!

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: ако искаш да познаваш другите - опознай себе си!нови [re: DarthVader™]  
Автор jeevess ()
Публикувано06.01.11 11:20



така, че това ми отношение е, защото все още ми пука за клуба!

За съжаление обаче, това не помага на клуба, а напротив - снижава нивото му на общуване още повече, както и по никакъв начин не го измъква от посредствеността.

Колкото и да звучи като клише: Всичко е внимание. Разбираемо е, че като човешки същества може би винаги ще имаме предпочитания към нещо или някой, но ако някой не ти харесва, поради каква причина му обръщаш внимание?

Всеки чужд изблик на болестта, който не може да получи внимание и не може да бъде захранен с него, умира. Това е толкова прост закон и толкова е трудно да се следва.
Това е начинът да се отнасяш към нещо, което обичаш, според мен...или както ти предпочиташ - нещо, за което ти пука.

например бих искала да те попитам, с какво помогна на клуба това, че нарече Миро "мръсен канален мишок"?





Тема Re: ако искаш да познаваш другите - опознай себе си!нови [re: jeevess]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано06.01.11 11:48



В отговор на:

Всеки чужд изблик на болестта, който не може да получи внимание и не може да бъде захранен с него, умира.




така е и с клуба, захранен с празни приказки и пишман прикривачески изпълнения, бива превзет от болестта на псевдоприкриването и умира.
Колкото до идеята ми, тя е видна и от темата на диалога ни, надявам се, да си го разбрала правилно.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: ако искаш да познаваш другите - опознай себе си!нови [re: DarthVader™]  
Автор jeevess ()
Публикувано06.01.11 12:35



Как помогна на клуба да не умре, с поста, в който нарече Миро мръсен мишок?
С какво, този пост, помогна за излизането на клуба от посредствеността?



Тема Re: ако искаш да познаваш другите - опознай себе си!нови [re: jeevess]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано06.01.11 13:39



е, щом смяташ, че ошава на Ошо, интерпретиран от Миро, е нещо, което извисява клуба над посредственосста, какво да кажа?
няма смисъл от празни приказки, казвам, каквото мисля и толкова, като пречи, няма да казвам...



Силата е нищо без контрол.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.