Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:51 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: хипотези и фокусиране на вниманиетонови [re: Mиpo]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано14.01.11 14:26





от една седмица насам си отговарям на тоя въпрос и отговорът ми харесва :-)
В случай че си забравил You are another me :-) /in lak'esh/



Тема Re: вяра и съмнениенови [re: Mиpo]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано14.01.11 15:17



Противоречието е за ума, на практика няма такова. Приемам сказанията на доверие, няма как иначе. След това започва потвърждаването (тук е елементът на съмнение, който се явява основание за действие и трезва оценка) на сказанията, за да се превърнат във вътрешното знание.

Секи прай кот знай



Тема Re: ... и още фактинови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано14.01.11 20:29



Така. Тези емотикони бяха, за ти извадят очите. И постигнаха целта си, но кел файда...



Вместо да ме питаш в прав текст защо съм ги нагвацала толкова много наведнъж ти излезе с готово обяснение - зад тях имало някаква голяма емоция, която, разбирате ли ме е страх да си призная. Е, какво да отговоря на липса на въпрос, кажи ми? Как се сипва нещо в пълна чаша?

Ето това представлява общуването ми с теб - напълно безмислени опити да ти обяснявам неща (забалежи - по твое настояване! - даже не молба, а именно настояване), за които ти вече имаш обяснение.... Извинявай, ама не съм чак такъв идиот (колкото и да ми харесва да си общувам по принцип с всяка твар, склонна към това) и когато го осъзнах, просто спрях...

И да се върна на емотиконите: ами виж си поста, на който отговорих с тях. Какво прави този пост тук - той по темата ти ли е? С такава готовност ти сам се отклони от нея и прехвърли вниманието си върху ЛИЧНОСТИТЕ на онези, които не ти влизат в тон, че просто не е за вярване.

Тутакси станахме "страхливи" и какви ли не още само защото, видите ли, не искаме да си говорим с теб. Пък и после сме казвали не каквото очакваш. Да не говорим как не веднъж и дваж си слагал всички "кастанедианци", "кастанеди" или "кастанедковци" под общ знаменател. Пренебрежителния и снизходителен начин на водене на "диалог" с "кастанедианците" пък как не го смени поне веднъж. Едни такива безобидно-обидни подмятания, които се превръщат в основни аргументи и факти. Да, отношението ти не се е променило... за съжаление.
Може би някой ден ще видиш нещата в друга светлина (защото аз вече ги видях и това, което видях не беше красиво) но... това не е моя грижа. Каквото ми е по силите ти обясних. Повече нямам какво да ти кажа, нито имам желание, дори и ти да искаш.

Редактирано от L.L. на 14.01.11 22:48.



Тема Re: ... и още фактинови [re: L.L.]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано14.01.11 21:15



аз следвам съвета на Миро към Хуанджи да си общувам с хора с които не ми е особено лесно/леко/приятно да си общувам - дава поразителни резултати - то и в писанията на Кастанеда ДХ си контактува с КК с цел постигане на поразителни резултати ама айде да не дигаме раковите кости на КК все пак сме в кКК

ps напоследък асоциативните ми вериги цъкат на некви неспецифични честоти та да са обЯсна човешки - аз ша му обЯсна на Миро за кво иде реч, а и на g-жа Веселата Къчораздавачка може да и се изЯсни тоже



Тема Re: ... и още фактинови [re: reborn2008]  
Автор huanji ()
Публикувано14.01.11 22:22



Едно е да общуваш с хора, които са ти неудобни, съвсем друго да се подаваш на внушения, като например да приемаш явното лицемерие...

Пък мен достатъчно хора ме познават и знаят, че съм пределно търпелив и мога да приемам всякакви хора. Но духовното нечистоплътие никой не може да ме накара да приема. Не знам някой от учителите в която и да е дисциплина да са учили на подобно нещо. Но пък знам много случаи, когато са били гневни на нечестивите и яко е играла пръчката. Вечно спокоен и любящ, а? Море...





Тема Re: ... и още фактинови [re: reborn2008]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано14.01.11 22:58



Да, близо съм до изповръщането на червата.
Но не и до изумителните резултати на дон Хуан, хехе.
Успех, стискам ти палци!



Тема Re: реагиране при дване на акълнови [re: Mиpo]  
Автор Aнreлapи ()
Публикувано14.01.11 23:06



Интересно! А интересното е; всеки пост които ме провокира да ръся акъл!


Разбрах какво казва хуанжи! Аз го имам същото и с цената на всичко отказвам да мръдна поради: - то е като да съм изкачил вр. Черни връх. Има много върхове, но да се изкачи на друг трябва да слезе в ниското. Кофтито в случея е че слизаики в низината губя ориентация! Всеки път слизаики си навличам куп неприятности, които от горе са ми изглеждат банални. После пак тичам наготе към познатото, спомням си на къде съм тръгна. После хуквам надолу и всичко се повтаря - незнам до кога, така съм никъде! Това че съм зърнал други върхове не ми дава мира... На мен ми пречи липсата на непреклонност и дисциплина. При теб не незнам какво е, изглежда ми като да си изкачил Пирин и си хвалиш землянката



Тема Re: ... и още фактинови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано14.01.11 23:08



Честно казано, никак не съм гнуслив, но от определена душевна действителност ми се повдига.



Като имаш предвид, че съм бъркал на кравата в задника и по гниещи черва при аутосии и т.н...доста завладяващи моменти за всички рецептори, но не са гнусни сами по себе си.



Тема съмнение и потвърждениенови [re: Eholincho]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.01.11 15:48



Не разбрах в какво си се усъмнил? Както, какво и как се е потвърдило?



Тема You are another meнови [re: reborn2008]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.01.11 15:49



МирЕхото отговорило "You are another meee…"






Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.