Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Различията ми с Кастанеданови [re: Eholincho]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.11 14:13



Изглежда, че крайният отговор на единия въпрос води до такъв в другата крайност на втория... Ти с какво си обясняваш тези отговори? В живота обикновенно нещата не са толкова крайни... По-умерени са... Би имало нещо малко (или повече) по първия въпрос и нещо малко (или повече) по втория.



Тема вниманиетонови [re: Eholincho]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.11 14:25



Е, ако вниманието не е важна част от кастанедовото учение, здраве му кажи. Имах допускания, че споменявайки във втората част на уводния ми постинг нечии имена, това би ги разсеяло, но чак пък толкова... Хм, видях най-отгоре в клуба закована тема "Войнско не се сърди човече" и си рекох "Защо да захаросвам всичко, та това са войни. Не би трябвало да се сърдят, нито засягат". А пък, ако някой искаше да ми даде допълнителна трудност и на мен, би могъл да ми сложи една такава фраза и на мен и нещата да вървят напред ПО СЪЩНОСТТА на тема.



Тема Re:излюзиинови [re: Mиpo]  
Автор L.L. (хилеща се котка)
Публикувано11.01.11 14:34



Няма "след това". Ако усещаш неспокойствие, търси го в себе си.

Редактирано от L.L. на 11.01.11 14:34.



Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано11.01.11 15:06



Не става въпрос за заяжанде или гипсиране, а за насочване на клубното внимание ПО ТЕМАТА. Kакто виждаш има тенденция то да се разсейва и да коментира всичко останало. А отговорите на двата въпроса са напълно достатъчни.

Имам две хипотези - силно внимание ,но фокусирано върху собствента ти персона, което като цяло повлича и вниманието на четящите към ... собствената ти персона
втората е че твоето собстено внимание не е достатъчно и колкото и да се фокусираш в/у темата не можеш да фокусираш вниманието на читателите в/у това което те интересува

третия вариант е да имаш достатъчно силно внимание с фокус в/у темата но някоя *черна станция* да го заглушава



Тема Re: вниманиетонови [re: Mиpo]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано11.01.11 17:26



На първия въпрос, отговора ми е ясен, мисля. Няма нещо, което да не споделям и съмнения нямам никакви. Въпроси имам, но доверието ми е пълно.
На втория отговорих така, защото не мисля че съм постигнал нещо. Всичко предстои. Затруднява ме изпълняването на прегледа и не го харесвам, засега съм отложил тази практика. Харесвам сънуването и не го постигам за сега, ако трябва да уточня нещо.

Секи прай кот знай



Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано11.01.11 20:24



Сигурен съм, че даже не се усещаш как се мъчиш да се измъкнеш от нещо толкова явно...и си единственият сигурно, който не го вижда.



Пуснал си тема в която си споменал поименно хората, дал си им акъл какво да правят, един вид да ти се отчитат на теб лично, голямото добрутро. Разбираш ли, ти се слагаш за критерий с който трябва да се съобразяват. Човека, който е пример за несъзнателност и пропадналост се опитва да изнудва другите да се съобразяват с него.

Хайде, кажи ми сега, чу ли какво ти казах още в началото - да спреш да се правиш на последна инстанция. Не знам как ще си смениш дървеното самочувствие, че си разбирач по всичко, но ако ти сам не го направиш, не очаквай другите да реагират по различен начин. Т.е. причината е в личността ти, която повсевместно се опитваш да натрапваш по начин предизвикващ погнуса.

И понеже ми даде акъл да контактувам с хората, които не ме харесват, що не вземеш сам да ми покажеш как става това. Тук има достатъчно хора, които не те харесват, но не виждам да успяваш по някакъв начин да завържеш смислен разговор или да си приет. И пак всичко е в теб, защото си неадекватен.

Редактирано от huanji на 11.01.11 20:25.



Тема Re: Уточнениенови [re: jeevess]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано12.01.11 12:00



който и образ да поддържаме, то е само един образ от нашия опис. Самомнението винаги го има при всеки един поддържан образ, но на различно място при приоритетите за поддържането му.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Уточнениенови [re: Darth_Vader™]  
Автор jeevess ()
Публикувано12.01.11 12:28



Еххх, че хубави теории и отговори имаме за всичко...
...дано само не се втърди много "кожата" от толкова "масло", че тогава няма връщане назад.





Тема Re: Уточнениенови [re: jeevess]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано12.01.11 13:24



няма



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Уточнениенови [re: Darth_Vader™]  
Автор jeevess ()
Публикувано12.01.11 15:14








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.