Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: По-тежко предложениенови [re: eooa]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано08.01.11 11:17



ооna инфекциозното sa



Тема Re: Уточнениенови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано08.01.11 11:26



Аз пък и от тези хлебарки не се гнуся. Ако съм там и остана гладен, ще ги ям. При голям зор, и сурови ще ги ям.



Обаче в реала не търпя душевно нечистоплътни хора и съответно нямам подобни общения.



Тема Re: Уточнениенови [re: Eholincho]  
Автор huanji ()
Публикувано08.01.11 11:27



Щяхме да видим тигъра в теб.





Тема Едно мнение на Брахманнови [re: Beдpocт]  
Автор huanji ()
Публикувано08.01.11 12:00



Да, знам за какво говориш. Но всеки който влезе в противоречие с правилата, си носи последствията. Ето нещо интересно:

"Минал съм през всякакви школи включително и през Ошо. Но гледам че ти си чувал за Ошо та затова ще ти дам пример с него.

Когато бях в Пуна за първи път и отидох в ашрама на Ошо разбрах, че там има редица ограничения. Например всеки трябваше да си купи две роби, едната тъмновишнева на цвят за през деня, другата бяла само за вечер за лекциите. Всеки трябваше да плаща входна такса ежедневно, всеки трябваше да спазва редица правила. Аз тогава бях заедно с един приятел Раджгопал от южна Индия. Той беше като теб. Започна да се разправя с хората и казва: "Що за йоги сте вие, и Ошо що за йога е щом като държи на това всеки да си купува по две роби? Не може ли всеки да влезне със обикновените си дрехи? И защо трябва да се плаща вход? Нали Ошо е йога, всичко трябва да бъде безплатно!?"

Разбираш ли? Ти сега задаваш същият въпрос. Защо трябва да се държи на авторитета, след като човек е йога?

Аз уж обясних ама... не си разбрал. Човек който живее в обществото, трябва да спазва нормите на това общество. Няма значение дали си йога или не, нормите трябва да се спазват. Има обществени закони които са задължителни, не може да ги пренебрегваш. Ако ги пренебрегнеш, обществото ще те накаже, ще има санкции някакви.

Ако живееш сам, на в някой пещера в Хималаите, тогава може дори да си чисто гол, няма значение. Но ако живееш в обществото, не може, трябва да спазваш законите.

Човек трябва да се съобразява с това с което му предлага живота и с това към което той се движи, към което върви. Дори да живее човек сам на остров като Робинзон, той пак трябва да се съобразява с разни неща. Трябва да има дневен режим, да работи, да се грижи за себе си.

Авторитета няма значение за мен и когато седна да медитирам, забравям дори какво означава думата авторитет. Когато кажа че държа на авторитета си, това означава че съм си поставил цел, движа се в дадено направление и затова трябва да спазвам законите на обществото. Разбирам, че има закони и разбирам че трябва да ги спазвам. Не ми пука но разбирам че трябва да ги спазвам за да се движа натам на където съм се насочил и поне да не се блъсна в подводна скала.

Авторитета не е нещо което ако го изгубя и ще изгубяв здравият си разум. В същност няма нищо което да ме накара за си изгубя здравият си разум. Но мога да се съобразявам с едно или друго нещо, включително и авторитета.

В същност да НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАШ с АВТОРИТЕТА си също е вид привръзаност. Някой "йоги" правят точно това. Те съзнателно не се съобразяват с авторитета си, съзнателно не се съобразяват с обществените норми и закони, правят се на интересни. Това също е вид идиотщина, подобна на тази човек да се придържа с болезнена привързаност към авторитета си. Нито едното е правлино, нито другото. Средният път е най добрият..."



Тема Re: Уточнениенови [re: Darth_Vader]  
Автор jeevess ()
Публикувано11.01.11 08:25



Не бе, Дарти, изключваме всичко наоколо и поглеждаме вътре в себе си и кво да видим: "Опаа самомнението ми плющи и се храни от разобличаването на другите ега, поглеждайки ме за миг смутено и с пълна уста!"




В момента няма значение Миро, Спиро, антилопата Гну или който там ръфаме. Важното е какво правим оттук насетне, когато видим това разпасано римско пиршество в себе си?
Обикновено става така: "Ооо ами аз по инерция ще продължа, видях, че самомнението ми ме кара, ама не мога да спра точно сега... може би утре, или вдругиден. Пък и все пак си имам и основателна причина - конската муха е досадна и трябва да я разкарам, заради благото на всички! Оле! Даже реших, въобще да не спирам! Това е моя път! Така трябва!"


Значи "виждането" не е достатъчно. Какво да направим тогава?


Знаеш ли какъв мисля, че е отговорът на този въпрос:
Да погледнем отвъд това, което виждаме......шегувам се...това би бил един твърде загадъчен и абстрактен отговор, присъщ само за особените маймуняци - макаци.


Отговорът, според мен, е: Да сменим реакцията, да направим обратното на това, което искаме, обратното на това, което ни идва отвътре и да видим кво ще стане. Има какво да се види, даже може да се каже, че става голямо зрелище...насред разгуления римския пир! От там произлиза вероятно изразът "Хляб и зрелища".


...защото винаги трябва да имаме едно на ум, когато искаме да разобличаваме някой, каквито и причини да изтъкваме пред себе си.
Колкото и да си вярваме, че постъпваме честно или че не си поплюваме, казвайки всичко, което мислим и че така постъпват истинските императори на вселените - винаги да имаме едно на ум, че това е нашият образ, който поддържаме с тези си действия и винаги да се опитваме да избягаме от образа си. Какво ще кажеш за това?


Аз лично вече не си вярвам много на оправданията, които давам пред себе си, защото знам колко може да е хитър този Петър....и лаком.



Тема Re: Уточнениенови [re: reborn2008]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.11 13:43



Не става въпрос за заяжанде или гипсиране, а за насочване на клубното внимание ПО ТЕМАТА. Kакто виждаш има тенденция то да се разсейва и да коментира всичко останало. А отговорите на двата въпроса са напълно достатъчни.

Взаимоотношенията между хората са чудесна тема за обсъждане, но все пак това е клуб Кастанеда и ми се струва удачно да се обсъжда и отношението на тези хора към съответното учение и в частност тези два въпроса.





Тема Re: Уточнениенови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.11 13:45



Как да е непоискан като отговорям само на този, който ДОБРОВОЛНО се е включил и ми е писал нещо.





Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано11.01.11 13:46



Не става въпрос за заяжанде или гипсиране, а за насочване на клубното внимание ПО ТЕМАТА. Kакто виждаш има тенденция то да се разсейва и да коментира всичко останало.

Подкрепям това, но за да останеш на фокус внимание е нужно.



Секи прай кот знай

Тема Приеми ме още по-навътренови [re: eooa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.11 14:01



Защо му е на такова хубаво момиче като теб да се пълни с толкова омерзение? За да излъчваш толкова много емоционалност в постинга си трябва нещо от мен наистина да е налязло дълбоко в теб... Но може и още по-навътре... Нали разбираш, че ти самата приемаш да правиш секс с мен и да ме допускаш в теб.

И именно поради тази прекомерна емоционалност не забелязваш какво ти казвам. Не казвам, че не знаеш книжовния език, а че поради несъзнателност се оставяш да бъде отнесена от потока на ежедневието, емоциите и жаргона му (не само спрямо мен). Изпозлването на книжовния език е просто практика да си по-внимателна. Можеш.

Признавам и умствената си импотентност и се надавям сега наистина всичко да е наред при теб, да се успокоиш и да се включиш по същество по темата.


П.П. Наистина Калинка ме е допускала къде ли не из себе си (смея да кажа повече от теб). Но може би ти имаш информация за секс, който сме правили с нея, и аз не съм бил в течение?



Тема 2ро любовно писмонови [re: L.L.]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.11 14:06



При повече внимателност ще видиш, че никъде не съм казвал, че това ме радва или не

. Не е въпроса дали ще са 9 или 209 емотикона, а че зад тях стои някаква голяма емоция... И ти предлагам да я изразиш с думи. За да си отиде и да може да ме гледаш спокойно в очите. Пък и за да може след това да се включиш в темата по същество.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.