Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 05.10.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Натрупване на лична сила чрез Н.В.Пнови  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано20.05.10 00:07



Н.В.П = нов вид последователност

„Последователността” е една от основните структури на АЗ-а и нейното нарушаване е основна задача за ония, които търсят Абсолюта. Онова което дон Хуан прави с Кастанеда е именно създаването на нов вид последователност, наречена „воински път”. На Карлос са нужни много години за да „повярва” в тази нова последователност. В името на тази цел са впрегнати усилията на цялата група чародеи, начело с дон Хуан.

Тази нова последователност, обаче, в никакъв случай не означава свобода. Както казва дон Хуан при обясненията си за „Магическото обяснение”, тази нова представа е смъртоносна, когато човек повярва в нея.

Нека да оставим настрани Кастанеда и да поговорим за личната сила. Кой вярва в нея? Естествено, че никой. Нещо, което не може да се пипне и вкуси, веднага бива класифицирано като „илюзия” от нашия АЗ. Това обаче не трябва да ни обезсърчава, защото воините действат без да вярват. В това е тяхната сила. За да победиш Аз-а е нужно да се бориш с неговите методи, а неговите методи са последователността и сляпата вяра. Това е неговия вечен, само поддържащ се механизъм, който държи измисления свят на Аз-а, но за жалост, заедно с Аз-а в тоя свят остава затворено и нашето съзнание.

Разбира се, най-лесния начин да разберем последователността е като изследваме нашите навици и като се опитаме да ги заменим с нови такива. Хората смятат, че някои навици са мъчно изкореним или дори не вярват че могат да бъдат победени, но това съвсем не е така. Онзи, който е запознат с механизма на последователността, може да изкорени всеки един навик от своята същност. Ако не успявате или се проваляте в това начинание, това означава, че просто ви липсва разбиране, а без него трудно ще постигнете Абсолюта.



Тема Re: Натрупване на лична сила чрез Н.В.Пнови [re: searcher]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано20.05.10 00:29



В отговор на:

Нека да оставим настрани Кастанеда и да поговорим за личната сила. Кой вярва в нея? Естествено, че никой.



като не вярваш, защо си изписала толкова глупости по темата?!

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Натрупване на лична сила чрез Н.В.Пнови [re: searcher]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано20.05.10 02:20



Нека да оставим настрани Кастанеда и да поговорим за личната сила. Кой вярва в нея? Естествено, че никой.


Така по принцип твоят "аз" се обръща към множествените си прояви.


Нещо, като показнА вътрешна пресконференция: сами си питаме, другари, сами си отговаряме и сами се доказваме и затвърждаваме.

Редактирано от L.L. на 20.05.10 02:25.



Тема (за)бележканови [re: searcher]  
Автор aмпapo ()
Публикувано20.05.10 03:15



последователността ти в съживяване на свои собствени стари теми само за да изплуваш най-отгоре като олио в каша определено не е нова.



Тема Re: Натрупване на лична сила чрез Н.В.Пнови [re: L.L.]  
Автор aмпapo ()
Публикувано20.05.10 03:16



и после сами си ръкопляскаме





Тема Re: Натрупване на лична сила чрез Н.В.Пнови [re: searcher]  
Автор jeevess ()
Публикувано20.05.10 08:12



За да победиш Аз-а е нужно да се бориш с неговите методи, а неговите методи са последователността и сляпата вяра.
Това е много добро, някак си попада в целта и нещо проблясва...осебно първата половина... с неговите методи... дааа с неговите методи.



Специално в това начинание си мисля, че колкото по-малко знам какво правя, толкова по-добре може да се излъжа... но не чак толкова малко, че да съм напълно заспала. Затова си мисля, че да ползваш методите му наистина изглежда е най-точния начин. Хем да знаеш, хем да не знаеш.
Това е една много тънка линия, която дори не трябва да виждам, но трябва да ходя по нея... линия между знанието и незнанието, линия между вяра и невяра, линия между яснотата и мъглата.
При мен разбирането не е условие за да достигна до нещо, а следствие от достигането му.



Тема Re: Натрупване на лична сила чрез Н.В.Пнови [re: DarthVader™]  
Автор jeevess ()
Публикувано20.05.10 08:25



Хващам бас, че ако аз бях написала тази тема, нямаше да отговориш това.

нито Ели ...и смея да кажа че и ампарицата нямаше да отговори това

Всички имате някакво заложено отношение към Сърча... нещо в него ви дразни баш бая, макар да казва неща, с които сте съгласни.
И мисля, че знам какво е това!

Знам...сега ще кажете, че нищо не ви дразни...така да бъде, но аз не ви вярвам! Знам...все ви е едно дали ви вярвам или не... и на това не ви вярвам



Тема Re: Натрупване на лична сила чрез Н.В.Пнови [re: jeevess]  
Автор aмпapo ()
Публикувано20.05.10 16:29



губиш баса, плащай. и между другото, ако исках да ми викаш 'ампарица' щях да ида до някоя църква и да се кръстя тъй. ма не го правя. ама ти не се замисляш особено нали? също като оня перко сърча.

не е важно какво казваш. по важно е как, кога и къде. жалко че на твойта зряла възраст тази проста истина още ти се изплъзва



Тема Re: Натрупване на лична сила чрез Н.В.Пнови [re: jeevess]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано20.05.10 17:05



Това е една много тънка линия, която дори не трябва да виждам, но трябва да ходя по нея... линия между знанието и незнанието, линия между вяра и невяра, линия между яснотата и мъглата.


..линия между силата и слабостта.

Важното е да не губиш вяра в разбирането, без значение колко ефирно е то. Един ден разбирането ще се превърне в могъща сила, която ще разруши ненужните, заробващи окови на старата последователност.



Тема Re: Натрупване на лична сила чрез Н.В.Пнови [re: L.L.]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано20.05.10 17:08



Какво чудно виждаш в това? Хората цяла книга са написали - "Аз-а като боец", но не в смисъл, че Аз-а се самозатвърждава по тоя начин, а в смисъл, че Аз-а приема че времето му изтича.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.