Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 07.07.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Преместване на СТ?нови  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано11.03.10 10:11



Две нощи подред като си легна усещам изтегляне в задната част на главата. Нещо като, че ме изтегля мен нагоре през главата, ама не излизам от тялото и не това е целта на изтеглянето. Снощи усещането беше много силно. Най-точната дума е усещане за изтегляне. Въпросът ми е дали това показва преместване на СТ? Интересува ме също и друго какво може да означава и защо точно на това място го усещам?
Вчера паднах на вън и си ударих яко главата точно там - отзад. Като станах все едно не бях в същата реалност. Обаче предната вечер не бях падала и пак го имаше същото усещане. Едва ли падането е причината, по-скоро го е засилило, не знам де питам.





Тема Re: Преместване на СТ?нови [re: mountainlake]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.03.10 12:03



Като си удари главата що не отиде на лекар, ами пишеш в клуб Кастанеда, а?


Човешкият мозък се състои от две полукълба на правото и лявото полукълбо. Въпреки, че двете полукълба са симетрични, функционално те са доста различни един от друг. Допълнителна всяко полукълбо е разделена на четири секции или lobes.



За предна lobes съставляват 41% от общия мозъка, и във времето lobes сметки за около 22 процента. В париетални и тилната lobes заемат 18% и 19% съответно от общата площ на мозъка.

В париеталния лоб може да бъде разделена на две функционални области. Единият включва усещане и възприятие и е известен като ляво париетални lobes и други се занимава с интегриране на сетивните вход, главно със зрителни симптоми и е известен като париетални десния лоб.

Усеща нарушения, известен също като леки травми вреда мозъка (MTBI) резултатите от шокиращ удар или сътресение на главата, което затруднява нормалното функциониране на мозъка. Правото париеталния лоб е изключително чувствителен към нараняване. Всяко увреждане на тази област може да доведе до аудио-визуални дефицити (напр. пациентът може да има трудно да намерят своя път към дома си, или дори запознат места).

Освен това право париеталния лоб също ви помага да разберете какво ви миризма или докосване и ви позволяват да се предприемат действия (когато ви докосва нещо горещо ти веднага се оттегли ръката си). Повреда на правото париеталния лоб може да доведе до пренебрегването на някои Частта от тялото и / или околните пространство (Apraxia), която може да навреди на много самостоятелно умения грижи, като съчетават техните косми или превръзки и пране. Право щети страна може също да причини затруднения при вземането на нещата (конструкционни apraxia), трудности при четене и решаване на аритметична проблеми, трудности с графични обекти, затруднено отличителни ляво от дясно и трудностите, с очите и сътрудничество ръка за координация.




Тема Re: Преместване на СТ?нови [re: searcher]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано11.03.10 12:10



Ами точно защото си е ударила главата....



Тема Re: Преместване на СТ?нови [re: L.L.]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.03.10 12:25



замаени такива..



Тема Re: Преместване на СТ?нови [re: searcher]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано11.03.10 12:33



Ами не отидох на лекар, защото не ми е за първи път да си тряскам по този начин главата.
От останалото схванах само края - объркване на ляво и дясно, ама то това си е нормално за мен.





Тема Re: Преместване на СТ?нови [re: mountainlake]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.03.10 12:38



Личи ти, че не ти е за пръв път, а и като малка са те изтървали много пъти, но няма значение - случва се и в най-добрите семейства. А сега по темата:

"В този момент получих пристъп на гняв. Исках да ударя плесници и на двете момичета, но тогава усетих странната тръпка да пробягва по тялото ми отново. Започна пак като гъделичкане от върха на главата ми, което слезе по гърба ми, докато стигна до пъпа, и тогава разбрах къде живеят. Гъделичкането беше ка­то щит — меко, топло парче ципа. Усещах го физичес­ки да покрива областта между слабините и края на гръдния ми кош. Гневът ми изчезна и бе заменен от странна трезвост, равнодушие и, едновременно с то­ва, желание да се смея. Разбрах нещо трансценден­тално. Под натиска на действията на доня Соледад и на сестричките, на моето тяло му се размина; според термините на дон Хуан, бях „спрял света". Бях смесил две отделни усещания. Гъделичкането на върха на главата ми и сухото изпукване в основата на шията: между тях се съдържаше средството за това разми­наване с фаталния край.
Както стоях в колата с тези две момичета на бан­кета на пустия планински път, проумях със сигурност, че за първи път бях получил пълна представа за „спиране на света". Това усещане върна в паметта ми спомена за едно друго подобно, първоначално телес­но, осъзнаване, което бях имал преди години. То също бе свързано с гъделичкането на върха на главата. Дон Хуан каза, че магьосниците трябва да развиват такова усещане, и го описа надълго и нашироко. Според него, то бе нещо като сърбеж, който е повече приятен, отколкото болезнен, и който започва от самия връх на главата. За да ми помогне да го проумея на инте­лектуално равнище, той описа и анализира неговите отличителни особености и тогава, от практическа страна, той се опитваше да ме води в развиването на необходимото телесно съзнание и памет за това чув­ство, карайки ме да тичам под клони или скали, които стърчат само на няколко сантиметра над главата ми.
Години наред се опитвах да разбера на какво е искал да ми обърне внимание, но, от една страна, бях неспособен да разбера какво означаваше неговото описание, а, от друга страна, бях неспособен да изпъл­ня тялото си с адекватен спомен, като следвах само прагматично стъпките на описанието. Никога не усе­тих нищо на върха на главата си, докато тичах под клоните и скалите, които той бе избрал за своите демонстрации. Но един ден тялото ми само откри усещането, когато вкарвах голям тир с ремарке в триетажен паркинг. Влязох през вратата на сградата със същата скорост, с която обикновено влизах с моя малък „седан" с две врати; резултатът бе, че от висо­ката седалка на камиона ми се стори, че напречната бетонна греда на тавана идва право към главата ми. Не можех да спра камиона навреме и усещането, което получих, бе, че напречната греда ме скалпира. Никога не бях карал кола, която да е толкова висока, колкото този тир, затова не ми беше възможно да направя необходимата преценка. Разстоянието меж­ду тавана на камиона и тавана на паркинга ми изглеж­даше несъществуващо. Почувствах гредата със скал­па си.
Този ден карах часове по коридорите на паркинга, давайки на тялото си възможност да съхрани спомена за това гъделичкащо усещане.
Обърнах се към двете момичета и исках да им кажа, че току-що съм разбрал къде живеят. Въздър­жах се. Нямаше начин да им опиша, че гъделичкащото усещане ме накара да си припомня една случайна забележка, която дон Хуан веднъж направи, като ми­навахме край една къща на път към Паблито. Той обърна внимание на необичайна особеност в окол­ността и каза, че тази къща е идеално място за уеди­нение, но не и за почивка. Закарах ги там.
"




Тема Re: Преместване на СТ?нови [re: searcher]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано11.03.10 13:05



Значи това усещане те кара да си спомняш неща, които ти трябват в момента така ли?



Тема Re: Преместване на СТ?нови [re: mountainlake]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано11.03.10 13:35



Събирателната точка не се мести като си чупиш тиквата!
Усещането, че е преместена е, когато усетиш, че гледаш на света по-различен начин, когато правиш нещо, което в нормално състояние няма да посмееш, и т. н.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Преместване на СТ?нови [re: mountainlake]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.03.10 13:48



не, това е описание на виждането.

енергийното ти тяло се подготвя, за да стане това възможно.



Тема Re: Преместване на СТ?нови [re: DarthVader™]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано11.03.10 14:03



Добре де, ама нали се сещаш че не мога да падна случайно. Вчера паднах два пъти. Първия път си ударих лакътя и си нараних десния крак и всичко отдясно, а втория път само главата. Разбира се помня точно какво мислех и двата пъти. Втория път какво исках да кажа на човека, с когото разговарях по телефона. В интерес на истината след тези две падания ми се промени състоянието.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.