Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:10 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: “Женски му работи”нови [re: Xaнa.]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано08.03.10 23:36



От "Колелото На Времето" е:

""Not until you are capable of taking orders from a woman without
detriment to your being will you be complete," don Juan had said.
"But that woman cannot be any woman. It must be somebody special,
somebody who has power, and a quality of ruthlessness that will not
allow you to be the man-in-charge that you fancy yourself to be."
Of course, I laughed off his statements. I thought he was definitely
joking."

Нали разбираш, че не коя да е жена може да свърши тази работа, а трябва да е Специална Жена!

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: “Женски му работи”нови [re: Eholincho]  
Автор дъждът (шутка)
Публикувано08.03.10 23:52



В отговор на:

А Кастанеда само е получавал задачи от Флоринда.



Флоринда му става инструктор по прикриване. Задачата й изисква преди всичко да го накара да се отърве от самомнението. Поради тва уроците й хич не му се харесват.

"Флоринда ме изнервяше по много особен начин. В нейно присъствие изпитвах непознато безпокойство. Бих си признал без колебание, че дон Хуан и Силвио Мануел също ме бяха карали да се чувствам нервен и неспокоен, но онова чувства беше различно. Аз наистина се боях от тях, особено от Силвио Мануел. Той ме ужасяваше и все пак се бях научил да живея с този свой ужас. Флоринда не ме плашеше. Нервността ми идваше по-скоро от раздразнението ми, защото се боях от нейната всезнайщина.
Тя не се взираше в мен като дон Хуан или Силвио Мануел. Двамата винаги фиксираха погледи в мен, докато аз извиех глава в знак на покорство. Флоринда ми хвърляше само кратки погледи. Очите й се движеха от една вещ на друга. Тя като че изучаваше не само очите ми, но и всеки сантиметър от лицето и тялото ми. Докато говореше, тя местеше бързи погледи от лицето на ръцете ми, или на краката си, или на покрива.
— Карам те да се чувстваш неспокоен, нали? — попита ме тя.
Въпросът й ме свари напълно неподготвен. Изсмях се. Тонът й съвсем не беше заплашителен.
— Така е — казах.
— О, съвършено разбираемо — каза тя. — Ти си свикнал да си мъж. За теб жената е създадена да ти служи. Считаш я за глупава. Фактът, че си мъж и Нагуал, още повече затруднява нещата.
Почувствах се задължен да се защитя. Дамата ми се струваше много опърничава и поисках да й го кажа. Започнах много разпалено, но почти веднага млъкнах, защото чух как тя се разсмя. Смееше се весело, по младежки. Дон Хуан и дон Хенаро се забавляваха с мен през цялото време и смехът им също беше младежки, но този на Флоринда имаше различна вибрация."



В отговор на:

Дребните тирани май са все от мъжки род.



"- Трябва ден и нощ да благодариш на Ла Горда - рече той внезапно. - Тя ти помага да разрушиш самомнението си. Тя е дребният тиранин в твоя живот, но ти все още не си схванал това."




_________________
Because I choose to.

Тема Re: “Женски му работи”нови [re: Arsonn]  
Автор дъждът (шутка)
Публикувано09.03.10 00:03



разбира се. не виждам противоречие. с кое по-точно не си съгласен?




_________________
Because I choose to.


Тема Re: “Женски му работи”нови [re: Eholincho]  
Автор дъждът (шутка)
Публикувано09.03.10 00:05



не мога и не искам да си представям по каква логика горния ми пост та хвърли в точно тея размишления






_________________
Because I choose to.

Тема Re: “Женски му работи”нови [re: дъждът]  
Автор cвoбoдeн ()
Публикувано09.03.10 01:57



ти потрай да свърши ремонта, пък и теб ще поканим за споделяне на отговорността ^_^ весело ~~~



Тема Re: “Женски му работи”нови [re: Xaнa.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.03.10 08:42



Здрасти
Всичко това е вярно, обаче изпускаш или просто не си се сетила за една подробност. КК е заставен да се обучава от Флоринда, защото той има доверие само на жени, май така беше...Обаче тя направо му е разказала играта.. Де всеки да имаше неговия късмет, да попадне на правилна жена..
Поздрави



Тема Re: “Женски му работи”нови [re: дъждът]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано09.03.10 09:36



добре



Човек се учи.

Тема Re: “Женски му работи”нови [re: DarthVader™]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано09.03.10 11:03



не е въпроса в качествата на жената. А и Флоринда е имала всички необходими качества ама КК пак е имал проблеми с подчинението.

и сега продължавам да се изумявам от факта че изобщо това може да е проблем за който и да е мъж, а камо ли за осъзнат воин като КК след толкова години обучение.
Но вероятно щото не съм мъж не мога да преценя размера на тази точно важност, втъкана явно на клетъчно ниво в мъжете.
Естествено и ние си имаме такива важности, но това ми се стори наистина неразумно - да има някой мъж проблем само защото трябва да се подчинява на жена.

* * *
Докато плюеш околните, все ще те мъчи жажда


Тема Re: “Женски му работи”нови [re: Eholincho]  
Автор jeevess ()
Публикувано09.03.10 11:51



Е, днес вече не е празник и ще потвърдя: така е, семействата и връзките от добре известния тип не вървят добре.
Имаме изчерпани модели за повечето неща от живота ни, не само за връзките. Усещаме, че искаме нещо различно, че търсим нещо друго, но все още не знаем какво.
Ако забелязваш и много хора са в депресия - Голяма депресия.
Не виждат смисъл в това, което правят, но и не знаят какво друго да правят.

Стават по-чувствителни и се обръщат към себе си, търсят отговори, опитват се да се разберат и да се преоткрият. Питат се "Защо?", вглеждат се в чувствата си...искат да чувстват все повече и повече...забелязвам го в много хора...сякаш центърът на пречупване на околния свят се измества...от разума отива в чувствата - тази непозната област.
Виждам, че повечето хора са объркани от това. Много объркани. Пият антидепресанти и масово ходят по психолози, търсят алтернативи. Но ще се справят.

Трудно е да се захвърлят старите модели, когато нямаш нищо насреща.

И за връзките така - търсят дълбочина, а тя в повечето случаи липсва, защото стандартния тип връзка рядко се основава на някакви дълбоки чувства. Повечето се основават на стари и уморителни навици. И в момента в който погледнеш в себе си, всичко рухва и се разпилява.

Редактирано от jeevess на 09.03.10 12:06.



Тема Re: “Женски му работи”нови [re: Xaнa.]  
Автор Eholincho (Lyrical)
Публикувано09.03.10 12:50



За себе си като говоря ще кажа, че една жена може да ме тормози (и го прави) само ако ме познава много добре. За един мъж не е нужно да ме познава добре, за да ми стопи лагерите.

Друга причина, според която от жените не се получават тирани е защото може да се появи харесване.

Човек се учи.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.