Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Материал за размисъл по случай 8 мартнови  
Автор L.L. (химера)
Публикувано06.03.10 23:18







И аз избързвам, ама така дойде...

И поздрав по случая:





Тема Re: Материал за размисъл по случай 8 мартнови [re: L.L.]  
Автор дъждът (шутка)
Публикувано07.03.10 07:12



пък аз предлагам, по случай случката, да доизгоним всичкото мъжко, дето остана след пороя (то и без туй не е много), след което да преименуваме клуба на “мъжки клуб” и да пренапишем правилника.

накрая, разбира се, след полагащото се поливане и оливане (и като ни премине махмурлука – ако въобще успее да ни хване), ще изнамерим мъжовете и ще ги дотътрим обратно, за да ни благодарят още една година, че сме се нагърбили с ролята на дребните тиранчета – както се подразбира, само и единствено заради тях и заради нашата безмерна загриженост и готовност до гроб да работим неуморно за собственото им духовно благополучие.




_


Because I choose to.

Тема Re: Материал за размисъл по случай 8 мартнови [re: дъждът]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано07.03.10 11:20



N.B! Долното не се отнася за разни сладурчести версии, дето умеят да си сладеят!




Страшната клетва

Да си ходят!

В дън горите тилилейски
да си пеят песни гейски
дупета да си целуват
егота да си надуват!

Да се модифицират генно с мечки,
че ще се мразят със човечките
да се увиват в малоумие
и ферментирало безумие!

Да си отглеждат синовете
в самота и без подкрепа
да търсят женското ухание
и да намират трънье и изгнание!

Да се гърчат във безжение
да не намират вдъхновение!
Да се натискат и на змиите
и да се счупят от чи*ии...

Сами!





Тема Re: Материал за размисъл по случай 8 март [re: L.L.]  
Автор cвoбoдeн ()
Публикувано07.03.10 12:07



батеее това ше си го принтна и ше го изчета на всички хехехехехехехехехеее



Тема Re: Материал за размисъл по случай 8 мартнови [re: L.L.]  
Автор cвoбoдeн ()
Публикувано07.03.10 12:47



знаеш ли защо



ми хареса колкото Аватар ? Защото в Аватар има много да се види, а в това има много да се научи - ако жените следваха природата си вярвам всичко щеше да е много, много по-различно, яка мечта, а ^_^

дори и да ти се гледа ще ти преразкажа ключовата за мен сцена

амазонката отива в сащ с пилота като емисар на острова си, да види какво се случва с външния свят и за да преследва Арес; една от първите й срещи е с няква колежка на пилота ... тя си изпуска химикалката и почва да му се умилква да й помогне да премести бюрото за да си вземе химикалката
амазонката казва 'извинявай да не си болна' - вдига бюрото и й дава химикалката
'изглеждаш като млада и силна жена, трябва да си болна за да не можеш да преместиш бюрото'
и после когато си тръгват от нея казва на пилота 'вашите жени се възпитават да бъдат слаби и уязвими'

лично за мен всякакви отношения с тези, дето ги изчисляват като статистика, са използваеми само понякога да навлизам в някое по-специално настроение ... примерно живея в софия ... по статистика население около 1700000 човека (голяма част от тях с души) ... а практикуващите тенсегрити са около 30-40 ... всички други имат някакви свои, често ненужни ми цели

това мога да ти предложа като размисъл по случай материала, както поиска; успех с оползотворяването му !



Тема Re: Материал за размисъл по случай 8 мартнови [re: L.L.]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано07.03.10 17:23



Чудя ти се на ума... наистина ли толкоз си се впрегнала от подобни социо-празници, употребявани като поводи да се разсъждава за жената и "нейната роля в съвременното общество" или просто прикривателствуваш



Склонна съм да мисля, че е второто, но начина, по който си поставила темата, начина, по който изобщо напоследък тук се поставят подобни теми, говори, че или социалната значимост на аз-а е погълнала напълно автора/ката или

дори да разбираш, че все пак сме "длъжни" за камуфлаж добре да се вписваме в тонала, някак не успяваш (не само ти, а почти всички) напълно да отграничиш тоналната роля на социумно същество, от чистата човешка субстанция... по-сложно и по-тъпо и пари да ми даваш не мога да се изразя, но съм сигурна, че добре разбираш, какво искам да ти кажа...

е, щом питаш, да се направя на улава и да кажа за първата статия, че е напълно възможно, част от проблемите на съвременното човечество да отпаднат, ако жената присъства по-активно - количествено и качествено в управението ... ще спадне общата и битовата агресия, в бизнеса и предприемачеството - ще отпаднат всички тежки, вредни, военни производства, в науката и управлението - мисленето и стратегиите ще се преструктурират и преориентират към по-хуманни и по-удовлетворяващи практики и дейности и т.н....

Що се отнася до втората статия... тук имаме стереотипно както мъжко, така и женско поведение в нашите ширини... никой не им е виновен на тези жени, които ги малтретират... защо има жени, които никой никога не малтретира.. Против съм (ама на кой ли му пука), да се държат отговорни и виновни определени хора, затова, че други нямат и не намират воля и усилие да им се противопоставят и да се държат така, че никой да не ги малтретира, пък било то и жени или слаби хора.. отговорността за отношението към нас самите винаги е лична и персонална.. насилници има, защото има и жертви.. работата по спасяването на жертвите е на самите жертви!



Тема Re: Материал за размисъл по случай 8 мартнови [re: cвoбoдeн]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано07.03.10 18:02



тъпчо,

това да практикуваш тансегрити глобална и нужна цел ли е бе... че си седнал да противопоставяш тенсегритяните на другите, дет не са толкоз поулавели, че да си мислят, че тансегритстването та прави "по-издигнато" духовно и енергийно същество , м!

иде ми да ти счупя тиквата, ако да можех



Тема Re: Материал за размисъл по случай 8 мартнови [re: eooa]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано07.03.10 19:00



дпобре , че почна пак да чупиш глави, че предното бешемного психологическо, чак се притесних за теб.


за къде си без ритници и шутове.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Материал за размисъл по случай 8 мартнови [re: DarthVader™]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано07.03.10 21:29



нещо на задника ти му е домъчняло за ритниците ми ли...



Тема Re: Материал за размисъл по случай 8 мартнови [re: eooa]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано07.03.10 23:44



Да ти кажа, съгласна съм, не е като да не съм. Може би с малки уНтоНчнения.



Истината е, че пуснах темата по-скоро като материал за размисъл, както и го написах, отколкото, като въпрос, който да търси или изисква отговор. Ако има нещо, което на мен да ми е интересно в нея е ... дали има промяна в социалната стуктура. При положение, че се изговориха сумай ти приказки за деца-индиго, кристални, долфин и бла-бла. Ма май засега е по-скоро бла-бла. Щот' излиза малко "Кат та бия Пенке ле, та кой ли ми та чува!" Не, че делото на давещите се не е в ръцете на самите давещи се, но все пак всяка 4-та жена звучи, като "бая много работа имате още" - като общество имам предвид. И ние в частност, като едни въйдаюшчиеся вещици, магове, шамани/ки и прочая отговорная за световнию ред сволоч.

Та, така по случай 8-ми март....

Редактирано от L.L. на 08.03.10 00:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.