Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:35 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема "Да картографираш непознатото..."нови  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано22.02.10 14:05



Искам да питам и очаквам всякакви философски и/или практикантски разговори на тази тема.


"Да картографираш непознатото..."


Правим ли го Без да го осъзнаваме, т.е. случва ли ни се да сме нагазили в непознатото, пък да не сме разбрали?
Смирението картографиране на непознатото ли е? Прикриването това ли прави?
В тонала има ли непознати територии че да ги картографираме? За нагуала е ясно- там кажи речи всичко е непознато.
Интересува ме точно тоналното картографиране.
И други неща ме интресуват, ама за тях по нататък.

Много благодаря ако някой реши да сподели размисли и страсти по темата.

* * *
Докато плюеш околните, все ще те мъчи жажда


Тема Re: "Да картографираш непознатото..."нови [re: Xaнa.]  
Автор Arsonn (tyrsesht)
Публикувано22.02.10 14:18



Ханичке тонала отдавна е картографиран и ако си купиш атлас ще се сдобиеш и ти с екстрата картографиран тонал, но не питаш това явно, питай ясно и директно моля.

Leben und leben lassen !


Тема Re: "Да картографираш непознатото..."нови [re: Xaнa.]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано22.02.10 14:50



На мен ми се говори по темата, обаче нищо не знам по въпроса. Дори в момента се опитвам да си спомня за някакъв сблъсък с непознатото, но всички случки, които ми идват се оказват, че от непознато са се превръщали в познаваемо за мен, така че нямам опит.



Тема Re: "Да картографираш непознатото..."нови [re: mountainlake]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано22.02.10 14:57



тоя термин "картографиране на непознатото" е от книгите, и бая може да заблуди човек че става дума за нещо много сложно.
всъщност, според мен, става дума пак за оная прословута събирателна точка и за нейната позиция. Всичко което не е в обичайния й обсег, е непознато.
И нямам предвид възприемането на нагуала. Дори и в тонала има много непознати територии за нас.
Смяташ ли че като нарушаваме например даден навик си откриваме нови територии?

* * *
Докато плюеш околните, все ще те мъчи жажда


Тема Re: "Да картографираш непознатото..."нови [re: Xaнa.]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано22.02.10 15:26



Мисля, че е напълно възможно да опознаем целия си тонал.
Ако говорим за навици конкретно, те могат да се причиняват от зависимост (разбирай слаба воля за нещо) или от спящо съзнание. Всяко излизане извън даден навик може да се каже, че е освобождаване на територия, ако приемем, че навика е шлака и задръства тонала. Тогава справянето с него прочиства тонала. Мисля, че е напълно възможно да се прочисти целия тонал и тогава той става познаваем, но пък тогава непознатото може да влезе в тонала.
За мен непознати територии са нещата, които се случват в другите хора и начинът по който се случват също ми е непознат и ми е интересно това. Но за мен си като следвам знаците - нямам изненади, не знам?



Тема Re: "Да картографираш непознатото..."нови [re: mountainlake]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано22.02.10 15:45



ами..и за навици, и за реакции, и за чувства, и за мисли...и за всичко от тонала.

да се следват знаците е добре, но как се следват когато става дума за реакции? ако например реагираш гневно в дадена ситуация нали се сещаш че последното нещо за което ще мислиш е някакви знаци?

ся са сещам: има една категория хора, сигурно и ти си попадала на такива- дето гледат на всичко в черно. първата им работа каквото и да се мерне пред очите им да му намерят кусурите. да оплюят каквото и да е изобщо не им е проблем, и тука нямам предвид дали това е истина или не, просто и изобщо крайния негативизъм към всичко. Сигурно поне един път си се засичала с такъв човек. Та как мислиш - за него няма ли да е съвсем нова и непозната територия ако тоя човек покаже поне един път някаква друга нагласа?
Същото важи и за крайно розовите очила.

...и за нагласата за жертва и обреченост също си мисля. Смяната на тия базови нагласи явно няма да стане с инцидентни или единични необичайни реакции или поведения. Или може?

В крайна сметка нали целта е палитрата да се обогатява?

* * *
Докато плюеш околните, все ще те мъчи жажда


Тема Re: "Да картографираш непознатото..."нови [re: Xaнa.]  
Автор Arsonn (tyrsesht)
Публикувано22.02.10 16:01



Хана беее, виждам, че ме пренебрегваш и вероятно с първия пост си права щот маймунчих, но ако не си се научил да не реагираш, къде си тръгнал. Ами при високо ниво на енергия една такава реакция води до това, да ти се върне доста усилено, това, което си излъчил. Както казва народа - на бодлива крава, господ рога не дава



Leben und leben lassen !

Тема Re: "Да картографираш непознатото..."нови [re: Xaнa.]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано22.02.10 16:11



За гнева смятам, че това е едно от първите неща, с които човек трябва да се справи и мисля, че ако има гняв, то има още доста време докато човека започне да чисти тонала си.

За категорията "черногледи"...

Виждала съм, най-вече гледам себе си в тази категория. Но понеже се гледам непрекъснато, мога да ти обясня. Докато има двуполярност, а в неизчистения тонал има, в изчистения - незнам, има една външна нагласа и една вътрешна нагласа обратната на външната. Човек, който говори много негативно и вярва на негативното има двойник, който вярва на положителния резултат и е оптимистичен като нагласа. Обратното също важи - за тези с розовите очила светът е розов, защото непрекъснато губят битка след битка и са обезкуражени. Та определената нагласа е вид твърда земя, някакъв вид защита. В първия случай човек е готов да падне всеки момент и ако не се случи е добре дошло, а във втория случай той не иска да види че пада непрекъснато, но за него е болезнено да погледне от другата страна на нещата.

Въпроса с нагласата дали е хубаво да се смени. Ето сега се пробвам на живо. Усещането е, че губя почва под краката си и че литвам. Нагласата обикновено е за нещо обаче, не е само така просто въздушна. Викаш да пробвам какво ще стане, защото аз правя един трик, дърпам се надолу съзнателно, че после да се изстрелям нагоре. Т.е. ползвам може би "земното притегляне" - пак двуполюсния модел.
Та за експеримента на живо - утре ще ти кажа резултата, ако задържа тази новата нагласа - не черногледата. Засега вниманието от "нещото" ми се пренасочи да си държа точката в новото положение, т.е. да си запазя това състояние.

Базовите нагласи са свързани с вярата в живота, т.е. при смяна в единични случаи трябва да се прави преглед откъде идват, за да се изчистят. А дали от един път става, не знам.



Тема Re: "Да картографираш непознатото..."нови [re: Xaнa.]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано22.02.10 16:54



Наблюдението е картографиране на непознатото.
Виж си килима, раздели го на 8 части мислено и изследвай една по една частите.
Със сигурност ще видиш много непознато в нещо, което ти е непрекъснато пред очите. Трябва само НАБЛЮДАТЕЛ.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: "Да картографираш непознатото..."нови [re: Xaнa.]  
Автор Бoнд (Джеймс Бонд)
Публикувано22.02.10 17:40



В тонала има кво да се картографира. Например комшийката от шестия етаж. Отдавна съм и мераклия да я картографирам, ама тя се дърпа. Не била курва. Е кой е казал че е? Аз за науката, за картографията го правя. Абе кво да ти кажа, проста жена...

Убава комшийка имам и на четвъртия етаж, ама нея вече съм я картографирал.
Картографирал съм я, ама е убава. Я да и звънна довечера пак да я картографирам....

А па в съседния вход... лелееееее. Изобщо има кво да картографира човек в тонала, стига само да се огледа.

Пеше, така не се чукат кюнци, те така се чукат!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.