Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 05.10.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема егото като съкровище  
Автор samuiel ()
Публикувано09.11.09 22:14



тук ще отбележа една грешна представа която битува из тез среди а, именче че аза или вниманието се дали на части на Его и на незнам какво си още, ми не то си едно и също, в първоя вариянт човек само се оправдава за някакви свои качества които ми пречат в ежедневието като смята че като се освободи от тях нещата ще тръгнат. във вторият нещата се разглеждат цялостно . вижда се че егото което не е нищо повече от една самопредстава с всички прилежащи тъпни дето полепват с натрупването на опит и е много по широкообхватно.

но тук идва най-интересния момент. егото може да се разглежда като безценна придобивка стига да е изчистено от помията





Тема Re: егото като съкровищенови [re: samuiel]  
Автор пишлeмeнт (мощен победител)
Публикувано09.11.09 22:43



откога азът стана равен на внимание?естествено е,че егото е раздута самопредстава.истински ценното е съзнанието или блясъка около събирателната точка или широтата на осъзнаването.и как свитата самопредстава (изчистена от помиите по твойта терминология) става безценно съкровище?безценно съкровище са тайните включително тия скрити у човека но те не са его в неговия обичаен смисъл тъй като аза става абстрактна идея





Тема Re: егото като съкровищенови [re: samuiel]  
Автор samuiel ()
Публикувано09.11.09 22:47



може да звучи като чиста провокация а съвсем не смятам да ви баламосвам с простотий, без попове и попадий :) някой няма ли усещането че му липсва усет за света че си нахлузил чул и липсва тази острота на възприятията и хъз за живот
о да знам тук всички са с огромни усти и само да им паднеш на килимчето



чакам нещо свежо, изказване на бвутално затъпели с лопати да ги ринеш



Тема Re: егото като съкровищенови [re: samuiel]  
Автор пишлeмeнт (мощен победител)
Публикувано09.11.09 22:50



повишеното съзнание липсва на този който го е преживял и има някъв ако ще и бегъл спомен за него.единствения начин да се отмахне чула е да се преживее отново и тука и букет свежи теменужки да си завреш в гъза няма да помогне





Тема Re: егото като съкровищенови [re: пишлeмeнт]  
Автор samuiel ()
Публикувано09.11.09 22:59



боже някой да мо подаде конфирюра да си намажа.

нема ми михлюстваш тука, изказах се съвсем чистосърдечно и не виждам нищо свежо в това изказване пълно с кастанедианска терминология, нея може да отидеш на карнавал и да се престориш на поет



Тема Re: егото като съкровищенови [re: samuiel]  
Автор пишлeмeнт (мощен победител)
Публикувано09.11.09 23:04



ми като не ти харесва кастанедската терминология си го преведи на конфитюрена но аз не е равен на внимание и разкриването на скритите възможности на човека не е его.его по дифолт е помията за която спомена по-горе.его е да си налагаш на света глупавите самопредстави кой щял да пише тука

радвам се ,че помагам на намерението да осъзнаеш колко си тъп макар и свеж като прокиснало миналогодишно зеле с наркоманско-пиянски привкус



Тема Re: егото като съкровищенови [re: samuiel]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано09.11.09 23:11



Намкойси иска доказателства, другия иска двойник на терасата, оня па иска приказки, тоя иска нещо свежо, а да ви дам да засучете не искате ли? А?
Дееееее@#* и пергиши с пергиши, одъртели, обезводнени...



Тема Re: егото като съкровищенови [re: L.L.]  
Автор пишлeмeнт (мощен победител)
Публикувано09.11.09 23:16



сладуранка девствена и свежа като теб би могла да донесе и водица место да запретва полици.то ясно,че двойника и е запас,а осъзнаването колкото карфица ама веднага предложи квот си може-ебането





Тема Re: егото като съкровище [re: L.L.]  
Автор samuiel ()
Публикувано09.11.09 23:21



здрасти и от мен, ми нали това казах, искаш да допълниш нещо или само почитно пофръцкване по подиума





Тема Re: егото като съкровище [re: samuiel]  
Автор пишлeмeнт (мощен победител)
Публикувано09.11.09 23:33



тфа трееше да мине за релегеьозно набиване на канчета от амвона.ама тоя ник играе кандидат попадия.кат дое червената чума щи вмени и вина и срам и сифилис






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.