Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: newday]  
Автор взeл дaл ()
Публикувано04.11.09 16:10



усеща се, че си в час... но този менторски тон малко нагарча... трудно е като гледаш от по-високо и виждаш по-надалеч да се въздържаш да не посочваш пътя на останалите... смирение е нужно... :)))



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: newday]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано04.11.09 16:16



Пропусна много съществен момент:

Човека попита "Въпроса ми е : Какво ви кара да прдължавате да му вярвате?"

Аз му отговорих, че това е "необходимата вяра".

какви Гурута и какво бранене на позиция? Просто му дадох отговор. Това е моят отговор: Необходимата вяра.

Сам си противоречиш, но нейсе
(нормалния човек искал логика и аргументи казваш. казваш още, че Кастанеда си ги е търсил и получил. Добре, и какво- предаде ли ги на нас тези логики и аргументи? И какво ако някой дрег по веригата му каже неговите си логики и аргументи и доказателства, той ще му повярва ли? Или като КК ще проверява? Нали виждаш безмислието и абсурдността на търсенето на логиката и аргументите в тази верига? ДХ казва аргументите на КК, но той проверява. после КК казва на мен, но и аз проверявам. после аз казвам на автора ...и какво? той ще ми повярва и ще прекъсне веригата на проверки ли? на личните доказателства? защо са му тези логики и аргументи, м?
затова многократно попитах наистина ли това търси, та дано сам навърже безумието на търсенето на логика и аргументи от останалите)


-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...


Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: взeл дaл]  
Автор newday (непознат )
Публикувано04.11.09 16:19



Знаеш ли... не се чувствам повече от някой друг.... просто вече ми е писнало да слушам хора, които прикрито говорят нещо със смирен тон, само и само да покажат какви войни са!

Може тонът ми да е по-остър и дори да звучи менторски - така да е! Но поне не е прикрито смирен и т.н. Сам знам къде съм и сам знам колко съм далеч от целта, която съм си поставил. Може би когато я стигна ще се отбия и ще кажа "сега вече...викайте ми Учителю" хахаха но преди това си знам, че съм никъде. Странно колко са се изкривили хората. Когато казвам "знам, че съм никъде" усещам как вече за някои звучи скучно, банално, "това Карлос го казва", "този се прави на войн" и т.н.

Свежестта се е изпарила, новото го няма.... нормално - когато наизустиш нещо и го повтаряш цял живот...

Нямам нищо против теб или който и да било друг - просто споделям впечатленията след 3 год., най-чистосърдечно.

Редактирано от newday на 04.11.09 16:25.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: newday]  
Автор newday (непознат )
Публикувано04.11.09 16:20



Хана, спокойно, няма какво да ми се обястняваш на мен, аз просто минавам.

"Права си! Права си!"

Редактирано от newday на 04.11.09 16:21.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: newday]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано04.11.09 16:24



ами не, това дали съм или не права и кой прав хич не е важно, нито значимо.

беше ми наистина интересно да разнищим въпроса за мотивацията, и пак повтарям- за мен необходимата вяра е тази мотивация. за себе си знам че е так, щеше ми се да видя дали и за други е така, или има и друга мотивация.


-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...


Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: newday]  
Автор взeл дaл ()
Публикувано04.11.09 16:27



е, то оставаше и да имаш нещо против някой, който не познаваш... :)))
писнало ти - викаш - тази думичка също малко нагарча... но както и да е... искрено ти желая да си жив и здрав ииии... т.н.... :)



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано04.11.09 16:29



Аз не му вярвам.
Използвам го.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор D.A.!RA (of Amber)
Публикувано04.11.09 16:30



Мързи ме да те 4ета ама да ви светна - света свър6и преди малко


а наследството е 4е както казва *малкия* ака Дамон Албарн от Горилас - имам слън4ева светлина в задника и тая слън4ева светлина такива удари нанася 4е май няма много оселели - за пове4е инфо виж струна за кастанеда и злото което прекара през себе си и прати в земята

Струна благодаря за навременната информация
пс времето те4е наобратно и ако при мен е 4/10/09 при вас ве4е се е слу4ило това което стана днес - предполагам 4е е бил оня викенд в който отидохте на планина

.

Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Xaнa.]  
Автор newday (непознат )
Публикувано04.11.09 16:33



ще пропусна покрай ушите си останало и ще отговоря само на последните ти думи....

щеше ми се да видя дали и за други е така, или има и друга мотивация.


Не разбирам какво е това "необходима вяра" - съжалявам, на мен ми звучи твърде отнесено и абстрактно (ти може и да влагаш в това нещо конкретно, което не долавям). Мотивацията винаги съм я разбирал като "вътрешна нужда". Не всеки я има. Не знам дали тя може да се развива или внедрява... Това, което ме е мотивирало да вървя напред и нагоре, дори когато вървя надолу, е било "вътрешната нужна". Нуждата да разбера кой съм и защо съм тук? Едно неистово усещане, почти физическо, да махна пердето пред очите си. Винаги съм усещал, че нещо не е в ред, още от дете. Така и не успях да го облека в думи до сблъскването ми с книгите на Карлос. Сега вече знам какво не е в ред, чрез дълги проверки. Сега нуждата ми е още по-изострена, но този път разбираема за мен самият.

Това приемем за единствената здрава мотивация. Всичко останало ми се струва нездрава мотивация - като включиш ....желанията, исканията, вярванията, стремежът за някакви "духовни" придобивки и т.н.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: взeл дaл]  
Автор newday (непознат )
Публикувано04.11.09 16:35



да писнало ми е и знам, че думата говори за определено нездраво вътрешно отношие към нещата. Но за първи път чувствам, че се доближавам към това, което съм - далеч от последовател, търсещ и т.н. Да го кажем поглед който гледа директно навътре, забит като пирон и безапелационно вижда цялата ми лудост, от правенето на някакъв до естествените реакции.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.