Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор Arsonn (tyrsesht)
Публикувано04.11.09 12:49



Освен съмнителните факти, които цитираш тук, имаш ли друго основание да не му вярваш ??? Твоя избор е да не вярваш, моя да вярвам, избрали сме едно и също, да вложим позиция подплатена с енергия, ти от единия край, а аз от другия, кой може да отсъди, кой е по прав ??? Аз уважавам твоя избор да не вярваш, уважи и ти моя, да вярвам.

Leben und leben lassen !


Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор Dani ()
Публикувано04.11.09 12:50



Културата на Мезоамерика и наследството на маите, толтеките, ацтеките е нещо много по интересно.

Ако трябва сериозно да се анализира дейността на този човек, то тя е непрекъснати опити да се създаде затворено сектантско общество с култ към неговата персона.

От една страна иска да е популярен, но от друга страна бяга от прожекторите и въпросите защото всичките му твърдения са под въпрос.

Неговото така наречено "учение" e работа за наивници и хора, които няма с какво да се занимават.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор дъждът (шутка)
Публикувано04.11.09 12:51



тва е твойта логика, дебелоглава маймуно



напъни си мозъка и си намери отговора сам. никой не може да ти даде твоя ключ - дори и да намериш човек с ключове, те са за неговата къща. универсалните истини са чудесно нещо, ма имат един малък недостатък - важат само за откривателя си.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Arsonn]  
Автор Man of science (explorer)
Публикувано04.11.09 12:53



Сложил си каруцата пред пред коня


За толкова години никой не е повторил нищо от написаното в книгите, какво друго основание ти трябва?



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано04.11.09 12:53



Не, той не е от хората, които оставят телефон за връзка.



Но и ти не си от хората на които бих дала телефон за връзка с когото и да било.
Така стоят нещата в тоя свят - никой не ти е длъжен с нищо и хората ти дават нещо - дори само информация, само ако си съумял да ги спечелиш с нещо.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: L.L.]  
Автор Man of science (explorer)
Публикувано04.11.09 13:00



Нали разбираш колко струва всичко казано от теб?
Все едно сега аз да кажа : да, ама аз познавам един човек, който познава твоя човек и той ще ме запознае и без теб





Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано04.11.09 13:05



Точно така. Жив и здрав.


И без това не си падаш по неща, които струват скъпо.

Редактирано от L.L. на 04.11.09 13:07.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: дъждът]  
Автор Man of science (explorer)
Публикувано04.11.09 13:08



Ами дай да видим твойта, кривокрака хиено


Досега от теб не видях ни логика ни аргументи.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор newday (непознат )
Публикувано04.11.09 13:15



"Човек на науката" трябва да си наясно, че хората в този форум не са водени от точни неща. По една случайност аз също се занимавам с точни науки и напълно те разбирам защо търсиш потвърждение. Дон Х казва нещо доста интересно "малко са хората на разума" - не очаквай тук да намериш такива.

Нямам нужда да търся начин заедно с теб да докажем нещо от казаното от К.К. Сам съм си го доказвал дълги години. Подсещаш ме какъв скептик бях навремето. В темата "Човек на знание" можеш да видиш един физик, който също никога не е вярвал в "духовното", религиите и вярата. Такива хора са експериментатори. Без да се правя на скромен (пък и не виждам нужда) мога да кажа, че не един път съм сънувал, имал съм отделяния от тялото, за които говори и дон Хуан, както и съм изпробвал, че практиката на прикриването работи чудесно. Когато бях в най-отчаяния момент от живота си успях да навлезна в "зоната на безжалостността" и само за това оцелях. До тук нямам основания да не вярвам на човек, чийто знание ми е спасило живота. Освен това успях след дълги години да спирам и вътрешния си диалог и т.н... В случая това е моя опитност и просто не виждам как ти би искал заедно да я докажем, за да потвърдиш за себе си думите на дон Хуан. Ако можеше да стане с удоволствие бих ти съдействал, но не може!
Оттук насетне какво повече да ти кажа? Да продължим да се наприказваме като повечето хора във форума с хитроумни изказвания - видиш ли ти колко съм хитроумен, как не се приемам на сериозно, какъв войн съм...и т.н. Ти, като човек с такъв ник, който носиш, прекрасно знаеш, че тези неща са излишни.

Приятен ден...и ако искаш нещо да докажеш опитай се за себе си да го направиш.
И още нещо - да не ти пука дали дон Х е съществувал или е приумица на някой луд. Важна е информацията---никога не ми е пукало дали той Наистина е бил жив, на каква възраст е бил и т.н. Ако толкова много искаш да видиш как изглежда на живо "човек на знанието" просто погледни темата с това име, малко по надолу. Това е реален човек...и нещата, с които се занимава всеки може да си ги докаже за себе си. Това е!

Редактирано от newday на 04.11.09 13:18.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: L.L.]  
Автор Man of science (explorer)
Публикувано04.11.09 13:19



Изчерпа се


Беше ми приятно да си поговорим!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.