Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: дъждът]  
Автор Man of science (explorer)
Публикувано04.11.09 11:38



Последното изречение също е празно





Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: searcher]  
Автор jeevess ()
Публикувано04.11.09 11:43



или може би вярва, че всичко е възможно
и в това, че нищо не може да знае, преди да го узнае... което си е същото като да не вярва


Сега ми хрумна гениалната просташка мисъл, че да не вярваш означава да вярваш във всичко.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Xaнa.]  
Автор Man of science (explorer)
Публикувано04.11.09 11:50



Кастанеда според книгите също е искал потвърждения от дон Хуан.
И ги е получавал, пак според книгите


Никъде няма брътвежи като отговор, тъкмо обратното - книгите са пълни с описания на демонстрации на възможности.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано04.11.09 11:52



както и с описание на "необходимата вяра"



ти как съвместяваш двата факта: че Кастанеда прави всичко за пари и че на света имало милиони хора които му вярват?


Редактирано от Xaнa. на 04.11.09 11:55.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор дъждът (шутка)
Публикувано04.11.09 12:11



всичко е празно, когато на човек са му празни очите и ушите

. тогава той тръгва да търси смисъл и обяснение отвън, които никога не получава, щото не ги търси там, където са.

като във вица за пияния, дето си загубил ключовете и отишъл да ги търси под лампата, щото там било по-светло.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Xaнa.]  
Автор Man of science (explorer)
Публикувано04.11.09 12:12



"необходимата вяра" е капан за наивници


Ако не беше така щеше за всичките тия години все някой щеше да е успял да повтори нещо от написаното. Със или без "необходимата вяра" пак стаме дотам, че такова нещо няма.

На въпроса ти отговаря чудовището от Лох Нес, защо хората вярват в него?



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: дъждът]  
Автор Man of science (explorer)
Публикувано04.11.09 12:23



Ако говорехме за нещо истинско, разговора щеше да е много прост и отговорите също. Защо вярвам в електрическия ток? Ами защото лампата свети, котлона грее, пералнята се върти...

А защо вярвам в Кастанеда? Ами защото ... такова ... пияния си изгубил ключовете ... необходимо е да се вярва ... преди две години пак така ... познавах един ама не го познавах и не го знам кой е и къде е ...





Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор newday (непознат )
Публикувано04.11.09 12:24



След това предисловие ще задам и въпроса, който всъщност е истинската причина да пусна тази тема. Изминали са достатъчно години откакто Кастанеда преподава "наученото" от дон Хуан, но никой, в това число и самия Кастанеда, не е успял да повтори нищо от написаното в книгите. Това би трябвало да е достатъчно като доказателство, че цялата дейност на Кастанеда се състои единствено в печелене на пари. Факт е обаче, че все още по света има милиони хора, за които всичко казано от Кастанеда е абсолютна истина.

Въпроса ми е : Какво ви кара да прдължавате да му вярвате?


Всички изписани по-горе неща са абсурдни в защита на мирогледа ни или на К.К. Единственото смислено нещо, което може да се каже тук и да носи стойност е:

Защото аз лично съм изпитал нещата и мога да ги потвърдя за истина за себе си!
На теб няма как да ти ги докажа, каквото и да кажа.

...същото важи и за излизане от тялото. Този, който не е излизал остава в обсега на вярванията. Само този, на който се случва Знае!
Това също не може да се докаже, освен за теб самият.

Така, че на въпросът ти "Какво ви кара да прдължавате да му вярвате?" отговора за мен е: "Аз не му вярвам, въобще!!! Аз просто знам, че е истина, само и единствено защото проверих!"

Редактирано от newday на 04.11.09 12:25.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: newday]  
Автор Man of science (explorer)
Публикувано04.11.09 12:36



Всички изписани по-горе неща са абсурдни в защита на мирогледа ни или на К.К. Единственото смислено нещо, което може да се каже тук и да носи стойност е:

Защото аз лично съм изпитал нещата и мога да ги потвърдя за истина за себе си!

Най-после един трезво мислещ човек!

На теб няма как да ти ги докажа, каквото и да кажа.
А с това не съм съгласен! Кажи какво си изпитал и двамата ще намерим начин да го докажем.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: newday]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано04.11.09 12:41



Аз пък мисля, че Русенско варено е създадена единствено с цел печалба и милиони вярват, че наистина съществува. Аз обаче не съм ял от него и не вярвам, че съществува. Нека който е ял да каже какви са неговите опитности, но не вярвам че такива има, щото ако имаше, те щяха да са свине и щяха да груичат.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.