Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано07.11.09 09:54



Ти така и не ми отговори на въпроса : "Какво ти е дала тая вяра?", което прави всичките ти увъртания равнозначни на отговора : "Нищо, нищо не ми е дала".

Това заключение е израз на твоето най-дълбоко вътрешно предпочитание. Ти предпочиташ да вярваш (щом не отговарям) че нищо не ми е дала, а не че ми е дала но не казвам.

Както виждаш, отново става дума за вярата- ти също само на вяра правиш своите изводи.

Съотнесено към примера с двата котарака, ти предпочиташ да се отъждествяваш с втория, или пък ако се отъждествяваш с Макс, то предпочиташ да вярваш че го е смазала някоя кола, а не че се е спасил.

Когато не знаеш нещо как е, то винаги опираш до вярата, време е да разбереш че цялата ти система на убеждения се крепи на такава вяра.
Просто предпочитанието ти е да вярваш в регреса, но това пак е вяра.
Но не е необходимата вяра на магьосниците. При все факти те предпочитат да вярват, че Калихо Муни е победител. Ти никога не би могъл да го повярваш по техния начин.


-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...


Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Xaнa.]  
Автор Man of science (explorer)
Публикувано07.11.09 10:11



Продължаваш да увърташ


С това нищо не правиш. Вариантите са само два : 0 и 1, да или не. Плюс едно междинно, неустойчиво състояние на неопределеност, което съществува само за времето, необходимо на тригера да превключи към единия от двата варианта.

Ти или имаш какво да покажеш, или нямаш - 1 или 0. Плюс необходимото време да преминеш от едното състояние в другото, което спокойно можем да приемем, че е изтекло. С всичките тия приказки ти просто заместваш липсата на реален, обективен резултат.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано07.11.09 10:27



Това че ти си предпочел да вярваш в регреса и негативизма, си е твоя изначална нагласа и тук не може да се направи нищо.

Както вече ти казах, по неведоми причини има вероятност Духа да ти смени посоката. Аз предпочитам да вярвам в това, а не че ще си останеш такъв завинаги.


-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...


Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Xaнa.]  
Автор Man of science (explorer)
Публикувано07.11.09 10:29



Имаш ли какво да покажеш или нямаш?





Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано07.11.09 10:33



Разговора ни приключи от моя страна, надявам се да ти просветна малко по въпроса с необходимата вяра


-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...


Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Xaнa.]  
Автор Man of science (explorer)
Публикувано07.11.09 10:38



Дори само ентусиазма, с който се хвърляш да защитаваш една незащитима теза е доказателство за липсата на какъвто и да било резулта.
Един воин не прави така, нали?





Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Xaнa.]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано07.11.09 10:41



Ако ще си говорим с термини от елекрониката познавача не може да си отпуши жъзнанието защото p-n прехода му на вяра-невяра няма достатъчно потенциална разлика, за да отпуши вярата, а при теб има прекалено голяма.
Т.е., т.нар. "знаещ" е в неустойчиво състояние между двете позиции и не достига прага на отпушване, а ти си постоянно в едното състояние.
И двамате сте безполезни полупроводници в такова състояние.



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Man of science]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано07.11.09 10:43



Ами още от първия ти отговор разбрах че компонента "необходимата вяра" е непознат за теб. И дадох всичко от себе си, бях безупречна в желанието си да ти помогна да осъзнаеш какво ключово значение има той по пътя на воина.
Повече от това не мога




-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...


Тема Как си промених отношениетонови [re: Man of science]  
Автор Dani ()
Публикувано07.11.09 10:51



Аз бях един от тези които доста вярвах на написаното от Кастанеда. Смятах го за система макар и малко неясна, но все пак си мислех че е вярно. Ние обаче живеем в отворена среда и ако човек не си затваря очите чете различни неща.

Запознат съм с филма на BBC и го имам. Гледал съм и други филми. Прочетох една две книги - тази на жена му, на други хора които го познават от близо и пр. Въпреки това тези неща оставаха на втори план. Излиза, че всякакви книги, филми и мнения не можеха да променят отношението ми. Смятах, че в общи линии написаното е вярно.

Промяната дойде когато лично се заинтересовах, отделих време и проявих последователност и търпение сам да разбера кое как стои. Понеже съм човек аналитичен и разчитам на фактите при мен убеждаването минава през това.

Трябваще да разбера системата на мислене на Мезоамериканската култура - вярвания, философия, митове, кодекси и да прочета книгите на някои изследователи за да разбера на друго ниво нещата. остепенно се очерта друга картина.

Оказа се че това което ни представя Кастанеда е вариант удобен за ползване главно от него и негови съмишленици. Става въпрос за секта която вирее на гърба на културата на древно Мексико. Нещата се представят по начин подходящ за въвличане и извличане на облаги за сметка на истината.

Това е личен път към истина който всеки трябва да извърви сам. Тук лъжите са толкова много, че изпитвам отвръщение дори да ги споменавам. Най-общо те са:

1. Представя ни се система за личностно развитие
2. Представя ни се знание
3. Представят ни се автентични неща залегнали в древна култура

Всъщност нито едно от тези внушения не е вярно, но това е въпрос на лично търсене на истината. Който е решил да си вярва ще си вярва.

Разбира се не всеки е готов да отдели време и усилия за да се запознае, а предпочита нещо наготово в което да вярва. За това пестене на усилията всеки си плаща цената. Има хора на които и два живота няма да им стигнат да разберат кое как е. От къде идват лъжите, как са компилирани и как са представени на публиката.

Към тези измамените, наивните, схоластично настроените, глупавите и фанатизираните трябва да се отнасяме с разбиране. Тези неща са от чевешките профили и така както едни са умни, други са глупави. Не сме еднакви и това трябва да се приеме.

Всъщност в основата на знанията на тези култури лежат няколко принципа:
1. Цикличността
2. Центъра
3. Тоналити и нагуалите
4. Пластовете, световете, пролуките и взаимодействието между тях
5. Профилите и конфигурациите

Редактирано от Dani на 07.11.09 11:06.



Тема Re: Наследството на Карлос Кастанеданови [re: Xaнa.]  
Автор Man of science (explorer)
Публикувано07.11.09 11:07



Безупречност, ако не греша, е оптималното, най-ефективното използване на енергията.

Да влагаш енергия в защита на незащитима позиция е чисто прахосничество.
Ти повтори безброй пъти едно и също, сякаш колкото повече го повтаряш толкова по-убедителна ставаш. Отново чисто прахосничество.
Ти не направи никакъв опит да излезеш от коловоза, в който вероятно се въртиш поне 10 години и да потърсиш по-гъвкав подход, с който да се нагодиш към ситуацията и наистина да бъдеш убедителна.

Какво безупречно виждаш в това?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.