Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Елено Ангелов-за толтеките, света и всичко другонови  
Автор snakeling ()
Публикувано08.08.09 16:15







Тема Re: Елено Ангелов-за толтеките, света и всичко другонови [re: snakeling]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано08.08.09 19:53



Много умни приказки приказва.
Таман току що чух поредната- че хората си затварят очите нарочно, щото ако видят истината, няма да получават заплата.

Бе умно говори момчето, отде го изкопа.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Елено Ангелов-за толтеките, света и всичко друго [re: snakeling]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано08.08.09 20:03





Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Г-н Ангелов, кое ви кара да бъдете толкова убеден, че Матрицата съществува?

Ами помислете, не случайно филмът на братя Уашовски се превърна в такъв феномен и милиони хора го гледат и харесват- те просто усещат, че макар и да е хиперболизирано има огромни ядра истина в тезата за “Матрицата”. Тя е много видима особено в областта на банковата система и т.нар. ”работа”. Замислялили ли сте се, че думата работа произлиза от “роб”? Ние продаваме будния си живот срещу минимално заплащане. Всички сме заробени от безумни кредити, фирмени политики и нямаме избор, не можем да избягаме. Ами ето, това е Матрицата, тя е много видима – работа от – до, изкуствено създадена финансова криза и т.н.

Редактирано от Kaily на 08.08.09 20:14.



Тема Re: Елено Ангелов-за толтеките, света и всичко другонови [re: Kaily]  
Автор snakeling ()
Публикувано09.08.09 01:20



Дам...човека вчера бил не къде да е а в шоуто на Азис

щом вече азис кани такива хора, нещата се разпространяват. Мъжа ми го видял снощи и после ми намери тоя линк и аз да видя. Приятно съм изненадана.

Само мисля, че не е орав, че БНБ е частна банка.Това е вярно за Федералния Резерв, но по информацията която намерих в нета БНБ си е напълно държавна. Не че това ни прави по-малко роби на системата и МВФ де, но е неточност.

освен ако някои има други данни



Тема Re: Елено Ангелов-за толтеките, света и всичко друнови [re: Kaily]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано09.08.09 02:09



Кои бяха умните приказки като се почне от бабичката която ти взима енергията, мине се предз кулите близнаци, дето сащ сами са си ги взривили, бнб дето била частна банка, реклами дето промиват мозъците и т.н.

По тая логика диваците по горите трябва да са 1000 пъти по-добре от "жертвите", дето по цял ден им промиват мозъците, само дето е обратното.

Тоя Еленко е точно толкова умен, колкото да може да продаде своята поредна илюзия за "освобождение" на "поробените" и жадуващи да научат "истината" АЗ-ове.

От своя страна АЗ-овете ще се сдобият с поредния "усъвършенстван" ОПИС на света.





Тема Re: Елено Ангелов-за толтеките, света и всичко другонови [re: snakeling]  
Автор huanji ()
Публикувано09.08.09 08:24



Всъщност, има ли някъде информация кой е собственика на БНБ?




Тема Re: Елено Ангелов-за толтеките, света и всичко другонови [re: huanji]  
Автор snakeling ()
Публикувано09.08.09 14:45



ами не знам

аз открих в нета някаква статия писана от един от борда на директорите на БНБ, който разказва историята и. Там пише, че е имало разногласие трябва ли да е държавна или частна, но в края на краищата било решено да е държавна. Освен ако не пропуска някоя най-нова информация,или пък информацията не се е сменила след като е писана статията, банката е все още държавна.



Тема Re: Елено Ангелов-за толтеките, света и всичко друнови [re: searcher]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано09.08.09 14:51



Ошо мноого отдавна и нееднократно е говорел същото, примерно.
Диваците са по-добре. Пак изпадаш в заблудата, де ти подчертах в предишния пост.
Разглеждаш света като триизмерен, а той е четириизмерен.
Четвъртото измерение е времето.
Мисля преди много години съм давала пример за маркуч, сега що маркуч, не знам, да ме убиеш, не знам що ми хрумват такива шантави нагледни представи.
Ти си в градината и през нея минава маркуч, който напоява ливадата извън погледа ти. Ама на теб ти шуми, попръсква и ти е неприятно и взирайки се в маркуча, драпаш с все сили да го изключиш.
А ако имаш поглед по-широк, ще разбереш, че той полива именно доматките, които после ще те хранят цяла зима.

Не гледай нещата застинали, такива, каквито са в момента, слагай фактора време и следи развитието във времето.

Намерих интересна картинка за измеренията - семпла и нагледна.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Елено Ангелов-за толтеките, света и всичко другонови [re: huanji]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано09.08.09 14:55



Бе за БНБ не знам, ама за рептилиите много се замислям.
Не за друго, ми лично аз тука некъде 2003-2004 ръснах идеята, която ме сполетя, за бездушевни същества, наречени ларви и изглеждащи съвсем като човеци.
Даже с теб сме го говорили, аз твърдях, че има обвивки априори без души, а ти твърдеше, че имали души, ма им били изпити.
Сега не знам, ма тогава едновременно ми тресна главата идеята и думата ларви. Даже после спорехме с некой от магесниците, че ларвите било нещо друго, да ама на мен така ми беше подадено.

После установих, че точно тия ни управляват, щото човекът априори е благ и добър като Христос. И тия са използвали момента и са ни се качили на главите. И даже развивах теория, че на запад имат малко акъл ларвите, та дават и сравнително приличен живот на човеците да се не бунтуват, гледат ги, в смисъл, добре.
А нашите ларви само смучат.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Reнови [re: huanji]  
Автор cвoбoдeн ()
Публикувано09.08.09 15:04



като повечето държавни институции няма собственик

има управители и т.н. които се отчитат пред финансовия министър

затова държавните институции не вършат работа - защото 'никой не ги контролира' - сравнимо с частните институции ^_^

така че ако под 'собственик' се има предвид кой взима решенията - то от една страна да, БНБ е съвсем частна, много по-частна от частните, защото има едно петно което цялата държава по закон защитава
от друга изобщо не е частна, защото управителя е на мандат и заплата

това е просто едно политическо пипало в, или политическа шапка над икономическата система - реално 'собственика' не печели пари а власт и влияние (както е на всички политически постове) а ако има пари или други материални неща то те са само следствие

докато при частните икономически институции е обратното - печелят се пари и материални активи, а като следствие идва влиянието

така че може би най-правилно е да се каже, че собственика на БНБ както и на всяка политическа структура е партията, която в момента е на власт




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.