Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Великият план  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 10:50



Всички духовни търсачи преследват това, дето седи зад всички неща, които се случват. Искат да видят сглобения пъзел, да прозрат причината, Великия план, по който трябва да върви Вселената – онзи Велик план, който се очаква да завършва с постигането на някаква Велика цел и който ще да е смисъла на живота ни. Щото тва цялото театро непременно трява да има някакъв смисъл, инак, види се, сме се прекарали с всичките тея костюми и декори, дето толкоз им треперим.

Така и не попаднах на някакви доказателства за съществуването на каквато и да е схема, по която да се придвижва битието. Разбира се, липсата на доказателства за съществуването на такава не е доказателство за липсата й. Ами когато всичко, с което разполагаме, са няколко добре звучащи идеи?

И какво ако няма Велик план? Необходим ли е въобще? На кого или какво? Защо трябва да съществува какъвто и да е тип централизирана система за контрол във вселената – бог, орел, костенурки, кълба призрачен дим...? Кой би я измислил и внедрил? Аа, „просто си е там” ли? А за какво служи? На кого или какво? Какво ако всичко, което се случва в и покрай нас следва собствените си правила и не е подчинено на някаква висша логика? Все пак хаосът е изначалното състояние на всички неща във вселената – за кого или поради що е необходимо да се въвежда ред?

Точно поради щото няма такъв, всичко случващо се е толкова истинско и свежо във всеки нов момент. Ако имаше план зад цялото съществуване, то самото съществуване нямаше да има смисъл, защото сегашният миг щеше да е лишен от всякаква свобода и уникалност – всичко щеше да е съществувало вече някога някъде и да е оставило отпечатъка си в нечие съзнание. След което би било построено по матрица.
Пък ако имаше матрица, то битието би било следствие от предварителна заготовка, би се превърнало в точка от някакъв скучен, методичен списък с предварително обмислени и подредени идеи, достигащи до вече постигната крайна цел (нали щом е наречено, значи вече го има). (По тая логика и мен вече ме е имало и вече съм писала това, което пиша. И следващия път, когато вселената реши да си поиграе на сътворение – пак ще ме има и пак ще пиша глупости.)

Всяка религия или учение в същността си е просто пореден опит да се систематизира знанието, което сме натрупали дотук за това, което ни заобикаля и мястото ни в него. Някакъв опис. От нечия гледна точка. Учението на дон Хуан не прави изключение, въпреки безспорната си революция в подхода и похватите. Но както и всички останали учения, то не пропуска да изрисува общата картинка – с централна опорна точка, с логически издържана йерархия, с минало и бъдеще време. Защото за логическия ум става мазало, когато се оставят пролуки от такъв тип и размер.

Нищо сигурно няма в бъдещето. И не бива да има, защото бъдещето губи основните си характеристики, когато стане ясно и сигурно. Не може и не бива да е ясно какво ще стане, нито защо ще стане или как ще стане. Баси скуката – що за идея – всичко по някакъв си план, цяла вселена без капка свобода на въображението и без нищо ново под слънцето.
Не, благодаря!




поздрав за всички:



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано22.07.09 11:00



Всяка религия или учение в същността си е просто пореден опит да се систематизира знанието, което сме натрупали дотук за това, което ни заобикаля и мястото ни в него. Някакъв опис. От нечия гледна точка. Учението на дон Хуан не прави изключение, въпреки безспорната си революция в подхода и похватите. Но както и всички останали учения, то не пропуска да изрисува общата картинка – с централна опорна точка, с логически издържана йерархия, с минало и бъдеще време. Защото за логическия ум става мазало, когато се оставят пролуки от такъв тип и размер.

Сериозните учения не разчитат на описи/описания/митове, а на личен опит. Липсва ли личния опит, това е всичко друго, но не и учението. Приказките са хубаво нещо, особено на маса и с приятели.

Ама си остават само за маса и с приятели. После идва време за друго.

___________



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор jeevess ()
Публикувано22.07.09 11:04



или както казва Бог:
"Някога да съм обещавал да има смисъл?!"



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано22.07.09 14:52



Държа да ти кажа, че доказателството е инструмент на човешката наука и не можеш да го използваш като инструмент за оглеждане на великия план.

Логиката е инструмент на човешкия мозък и не можеш да я използваш, за да обхващаш необхватното.

За да разбереш великия план, трябва напълно да изоставиш човешката логика и нейния основен инструмент - доказателството.

Както събирането на числата от 1 до 10 не може да обхване интегралните уравнения, така и логиката не може да обхване интегритета на вселената, великия план и всички планове на битието.
Не е това инструментариума.



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано22.07.09 15:06



... Моля. Пак заповядай!





Тема Re: Великият планнови [re: mo32]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 17:47



заядливец



издърпай си веднага ушото и премини по темата: всяко учение е базирано на нечий личен опит. моят личен опит сочи, че орел няма (до доказване на противното). като цяло не ми е и необходим – стройната ми система от схващания за живота, вселената и всичко останало може да съществува съвсем стабилно и без централно звено. а дори и твоят личен опит на заслужил нагуал-ветеран да сочи друго, туй мен ни най-малко не ма топли. смятам, че ти е ясно защо.



Тема Re: Великият планнови [re: jeevess]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 17:48



„... все аз го отнасям като му доскучае на дъртия...” – мърмори Моисей и се лъзга по баира с плочата на гръб...



Тема Re: Великият планнови [re: Kaily]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 17:52



права си. ма много. кажи ми сега кое кара теб да смяташ, че Велик план има (моля, не използвай изрази от типа „вярвам без да вярвам” – тоя вид схващания с лека ръка обясняват и най-дебилските твърдения).



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано22.07.09 17:58



Първо. Твоя личен опит си е твой житейски опит. Аз говоря за учения.

Второ. Никой никого не кара да се придържа към някаква система, на някакво учение. Ако си щастлива в състоянието, в което си, то няма да търсиш ни учения, ни дявол.

Трето. Ти на кого намекваш че стар и изкуфял ветеран, със шкембе и плешиво теме?

Я сом питбул-териер.

___________



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано22.07.09 18:21



Аз не смятам.
Аз знам.

Ако пигаш откъде знам, значи нищо не си разбрал.



Тема Re: Великият планнови [re: mo32]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 18:29



първо, за учението няма смисъл да философствувателствуваме - то си е описано из книжките, литературните анализи от типа "какво е искал да каже авторът, когато е казал едиквоси" винаги са ми са стрували безпредметни.

фторо - човек или знае как да се радва на присъствието си тук, или не. никакви учения, ритуали и отвари от меча сянка, заешки нокти и пера от кукумявка, изкиснати в миналогодишна пикня от кьорав кон не могат да заместят първичната способност да се кефиш на съществуването си – такова, каквото е, тук и сега. тая способност или сме я запазили или сме я изгубили. не иде реч за стремеж към щастие, а за трупане на реален опит – в случая едното няма нищо общо с другото.

и три, но не на последно място – противно на широко разпространените схващания, еното не пречи на другото





Тема Re: Великият планнови [re: Kaily]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 18:35



звучиш като древен индийски мъдрец. отговорите ти се леят толкоз гладко и подредено, че направо няма как да не са зачудя дали си бухнала или си с пълнеж.



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Жeнa;-) ()
Публикувано22.07.09 18:48



Извинявай, ама що си мислиш че точно на теб, дето и не вярваш на всичкото отгоре, някой който знае, че има такъв е длъжен да се пребори с всичките ти разбирания за живота, вселена и всичко останало и да ти доказва каквото и да е.





Тема Re: Великият планнови [re: Жeнa;-)]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 19:01



че що не?
аз съм длъжна да пробвам, пък ако не ми се получи - здраве да е





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Жeнa;-) ()
Публикувано22.07.09 19:06



Не ми разбра акцента. Никой не е длъжен.

Длъжна си на себе си, почни от себе си тогава. Прочети си първия пост и ще видиш къде си. Какво да ти се получи. Някой да ти изсипе отговори, за които не си готова? Това е неправилно така или иначе.



Тема Re: Великият планнови [re: Жeнa;-)]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 19:32



какво та кара да смяташ, че аз смятам, че някой ми е длъжен... съвсем сериозно питам. не помня да съм задължавала когото и да било да прави каквото и да било. кастанедианци сме, вра му го, къде отидоха принципи от типа "никой на никого нищо не може да направи" и "нищо не "трябва"...

тва, че по едни или други причини запратих орела в небитието, съвсем не значи, че твърдя, че и всичко останало е глупости на търкалета. ако ще дон Хуан да е прав за всичкото, дето Кастанеда е изписал, освен едно, то това последно едно нещо пак остава под съмнение до доказване на правотата му





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано22.07.09 19:44



Не знам как звуча, обяснявам каквото знам.
Ама ако ще ме правите индийски мъдрец, немам нищо напротив. Само ко може без брада, че не ми гила.





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Жeнa;-) ()
Публикувано22.07.09 19:46



"звучиш като древен индийски мъдрец. отговорите ти се леят толкоз гладко и подредено, че направо няма как да не са зачудя дали си бухнала или си с пълнеж." Това ме наведе на такива мисли.

Ами търси доказателства тогава. Тезата и анти- тезата са едно и също. Само че ти предпочиташ да не вярваш. Някой който да каже, автоматично става никой. Ти си решаваш на коя компонента да въздействаш.





Тема Re: Великият планнови [re: Жeнa;-)]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 20:23



туй пък нямаше нищо общо. просто се загълвичквам с Кайли.

да за втория абзац. харесва ми широкия ти поглед върху нещата от живота )))



Тема Re: Великият планнови [re: Kaily]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 20:27



и така си си добре. че ко седнем да ти пускаме брада, трява да я правим комплект с косми по гърба, също от носа и ушите, пък голяма разправия ша стане...





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Жeнa;-) ()
Публикувано22.07.09 20:30



Ма дет се гълвичкате екстра, ми вземи и я попрочети

За хинвентара От толкоз много възможности, ти па за най- скучната си се хванала.



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано22.07.09 21:53



О.К.



___________



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано22.07.09 22:42



според некои доктрини такъв "план" има, но не се разкрива изцяло на непосветени;
уенията се "спускат", когато има подходящ момент и на подходящи "хора" за "консумация" или разпространяване; виж "Разбулената Изида" и "Тайната доктрина" на Блаватска; продължи с трактатите на Тибетеца, написани от ръката на Алис Бейли и нещо може да ти светне;
а това, че учението на Дон Хуан е уникално - не е нищо ново под слънцето (традицията на българските шамани е също така стройна, но не се дава писмено, с изключение на тук-там публикувани брошури), но кастанеда го е систематизирал писмено и го представя, удобно(???) за ума на кастанедците:))), което си е негова заслуга...
а всичко е ново и всичко е старо - под слънцето, само дето не може да разберем точно така ли е било примерно преди 78 милиарда години или преди 976 милиона милиарда години и така ли ще бъде след хммм......години -





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор pyж ()
Публикувано23.07.09 13:30



Мести Събирателната Точка И Гледай Да Не Откачиш Всъщност Местенето на Събирателната Точка е Вид Откачане Но То Може Да Те Хармонизира С Битието или Да Те Изпрати Някъде Където Не Искаш Животът е Съпротива и Търсене на Изход от Положението Което Сме Да Намериш Пътечката Отвъд Духът Може Да Те Тласне Затова Може Да Ти Помогне Духът Да Полетиш На Неговите Крила Да Те Отвее И Да Те Занесе Там

Редактирано от pyж на 23.07.09 13:32.



Тема Re: Великият планнови [re: pyж]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано23.07.09 14:18



Местенето на Събирателната Точка е Вид Откачане Но То Може Да Те Хармонизира С Битието или Да Те Изпрати Някъде Където Не Искаш

...Дааа, точно така пък ше стане...





Тема Идеята е Да Напишеш Текст Върху Който Да Медитирашнови [re: L.L.]  
Автор pyж ()
Публикувано23.07.09 14:56



и Постепенно Да Изоставиш Интернет Като Превърнеш във Фрагмент Фикция Цвят



Тема Re: Идеята е Да Напишеш Текст Върху Който Да Медитирашнови [re: pyж]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано23.07.09 15:04



Чудесно, дерзай! Това, все пак е ТВОЯТА идея!





Тема Мести Събирателните Точкинови [re: L.L.]  
Автор pyж ()
Публикувано23.07.09 18:53



От Това Може Само Да Спечелиш





Тема Re: Мести Събирателните Точкинови [re: pyж]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано23.07.09 21:02



Туй убу, ама защо в множествено число? Да не разполагам с 200?





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано23.07.09 23:31



Браво мойто момиче!



Радвам се, че си стигнала до "мойто" заключение!!

Велик план, всъщност има. И той е лично моя, твоя и на всеки един от нас!:-))

Но не в смисъл на планиране на живота, мисията, събитията, обстоятелствата с години напред...

Личният Велик План се сътворява в спонтанния избор във всеки един момент на Крилете на Намерението!





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор carnivorous (tonala)
Публикувано23.07.09 23:45



Хубави разсъждения





Тема Re: Великият планнови [re: pyж]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано24.07.09 10:06



Защо пишеш всяка дума с главна буква? Така не е ли по-трудно?



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Xaнa. (време е )
Публикувано24.07.09 10:09



Нищо сигурно няма в бъдещето. И не бива да има, защото бъдещето губи основните си характеристики, когато стане ясно и сигурно. Не може и не бива да е ясно какво ще стане, нито защо ще стане или как ще стане. Баси скуката – що за идея – всичко по някакъв си план, цяла вселена без капка свобода на въображението и без нищо ново под слънцето.


Е, може да има План и без да го знаем, и без възможност дори някога да го разберем. Тъй че едното не противоречи на другото, спокойно, пак ще си имаш несигурното бъдеще въпреки Плана.



ти пък взе че се притесни, че ще го разбереш Плана... леле леле...

Редактирано от Xaнa. на 24.07.09 10:10.



Тема Re: Великият планнови [re: pyж]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано25.07.09 03:01



Всичко Е Вид Откачане В Зависимост От Това От Което То Зависи Различна Е Само Степента На Откаченост И Способността Ти Да Подбереш Говедата Кат Ръгнат На Възбаир



Тема Re: Великият планнови [re: Xaнa.]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано25.07.09 03:08



страх лозе пази





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано25.07.09 03:34



не се разбрахме с някои от вас – в случая нямам за цел да се водя от многомъдрени трактати, нито от нечии просветления. Всъщност, точно от тези неща целя да се отърся. Това, което описах, е идеята за една вселена, където всяко нещо следва собствените си пътища и няма никакъв определен порядък, универсални правила или единна цел. Където всичко действа на принципа на късите съединения, като последното не пречи всичко да се развива и да е това, което е. Нито пък означава, че липсват всякакви закономерности.

Усещате ли как мозъците ни не могат да се откопчат от идеята за ред и смисъл. Защо не сме способни, дори и за секунда, да допуснем, че вселената не изпитва необходимост да се стреми към нещо конкретно, че зад привидният хаос всъщност няма нищо друго, че самият този хаос крие в себе си същинският ред.

Толкова ли ще да е невъзможно светът около нас да НЕ Е по наш образ и подобие – ние, охахавялите от дилеми и противоречия (собствено производство) сапиенси, дето се щураме ден и нощ, следвайки слепешката всякакви правила и схеми, само и само за да постигнем някаква цел (със или без съзнателност за тая работа). И накрая драпаме с нокти и зъби да натъпчем всичко, което ни заобикаля, в кривите и тесни рамки на собствените си криви и тесни съзнания, че инак ужасът от неизвестното и неподреденото няма да ни остави да мигнем цяла нощ.

п.п.
Смятате ли, че излизам прекалено надалеч от рамките на учението на дон Хуан? А колко далеч е допустимата норма?

Редактирано от дъждът на 25.07.09 03:34.



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Жeнa;-) ()
Публикувано25.07.09 07:04



Абсолютно невъзможно е. А ти си се втурнала да овладяваш хаоса кат че ли. Пази се. Хаосът унищожава системата.



Редактирано от Жeнa;-) на 25.07.09 07:45.



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано25.07.09 09:54



Драга, едно да ти кажа..

Няма значение има ли ред и план или не... и без това едва ли някога ще го узнаем... пък и да го узнаем, едва ли можем да променим нещо

но трябва да се държим така, все едно няма никакъв ред и всичко е в наши ръце...

само тогава имаме някакъв шанс, Намерението да ни забележи и да ни направи жест, да се "случат нашите, непланирани неща":-))))

тъй че, споко.. правилно си се ориентирала и не разбирам защо ти трябва разбирането, потвърждението, одобрението и съгласието на останалите... и без това, сме имали достатъчно реални възможности, да се убедим, че сме на прав път



Редактирано от eooa на 25.07.09 09:55.



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано25.07.09 11:19



Демек немаш нужда от истини, дето убиват собствената ти вяра.
Никой с истина различна от твоята да не е посмял да пише тук, щото те разколебава.



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано25.07.09 12:22



.. .

и няма нужда да ти казвам да не обръщаш внимание на калинката и другите и на техните истини... важна е нашата, твоята истина



иначе, разбира се, че ще пускаш теми... да пишат там, да се занимават, да се пенят и да си доказват истините, в които вярват... нали трябва вятър и движение да става...





Тема Re: Великият планнови [re: Жeнa;-)]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано26.07.09 06:35



редът е необходимост за неуравновесените, истинските пичове владеят хаоса (ела ми на гости и ша ти го демонстрирам нагледно)




В отговор на:

Пази се. Хаосът унищожава системата.



е нали тва е целта де...



Тема Re: Великият планнови [re: Kaily]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано26.07.09 06:42



В отговор на:

Демек немаш нужда от истини, дето убиват собствената ти вяра.
Никой с истина различна от твоята да не е посмял да пише тук, щото те разколебава.




вместо да ми съставяш саркастични анализи, предлагам да напишеш някоя истина, различна от моята, дето ще ми убие вярата. или поне ще ме разколебае. м?



Тема Re: Великият планнови [re: eooa]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано26.07.09 07:06



не ща да са съгласяват и да разбират, мъ. отде ти хрумна пък таквоз нящо??

напротив - искам да ритат и да са теглят кат магарета на мост, да ми обясняват на всяко изречение как съм са объркАла нещо и съм у друг филм. да има шаш и паника, вой, писъци, крясъци, мучене, свистене, квичене, скубане, ритане и търкаляне.

закво дишам още, ако всичко е казано и направено...

и от теб ми писнаха ушите и ми зависна фистаня да ма успокояваш и да ми обясняваш че съм са била ориентирала правилно... едни ми ги редиш, се едно ша ма лекуваш от бяс...





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Жeнa;-) ()
Публикувано26.07.09 09:37



Идеята е.. каквато ти си я направиш. Ако познаваш правилата на системата/играта, ти просто ще я играеш по- добре от други. Някои му викат владеене на хаоса.





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано26.07.09 10:10



споко, бе...

сега такъв е периодът.. успокоителен и успокояващ...

хууубавичката да се отпуснеш, да се успокоиш, да се разтопиш..

че кат те тресна после изневиделица, неочаквано и внезапно или да родиш нещо гениално или да замръзнеш на място!





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано26.07.09 11:46



редът е необходимост за неуравновесените, истинските пичове владеят хаоса (ела ми на гости и ша ти го демонстрирам нагледно)

Това е fake, илюзия. Хаосът не може да бъде владян. В момента в който се опиташ да го владееш, ти внасяш ред, ерго - вече не е хаос. :)))





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано26.07.09 11:52



... неква паника ли долавям?...





Тема Re: Великият планнови [re: Жeнa;-)]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано27.07.09 00:52



ееееееееееееееееееееееее...

халост и разсипия... как можа да сведеш цялата красота и размах до поредния правилник... свинска история е тва...





Тема Re: Великият планнови [re: L.L.]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано27.07.09 00:55



така е. но можеш да го владееш в кавички. т.е. не е необходимо да преобразяваш самия хаос, а да имаш контрол над усещането си за хаос и осъзнатост в отношението си към него. останалото не само не ни е достъпно, ми и без нашето възприятие хич го няма като такова





Тема Re: Великият планнови [re: eooa]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано27.07.09 00:58



туй са твойте периоди. за тях аз не отговарям, имам си мои да си мисля. циклофренията се разгръща различно при всеки





Тема Re: Великият планнови [re: L.L.]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано27.07.09 01:02



ай сиктир, ве, само паника ли?? егати грандиозния провал - уж опитах да включа цялата кошница. карай – утре ша пробвам пак





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор L.L. (химера)
Публикувано27.07.09 01:07



Пробване му е майката!


То и Господ не е случил с човека от раз...



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Жeнa;-) ()
Публикувано27.07.09 07:19



Твоя воля.





Тема Направи Ги Двенови [re: L.L.]  
Автор pyж ()
Публикувано28.07.09 17:46



После Двеста и Две




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.