Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Великият планнови [re: mo32]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 18:29



първо, за учението няма смисъл да философствувателствуваме - то си е описано из книжките, литературните анализи от типа "какво е искал да каже авторът, когато е казал едиквоси" винаги са ми са стрували безпредметни.

фторо - човек или знае как да се радва на присъствието си тук, или не. никакви учения, ритуали и отвари от меча сянка, заешки нокти и пера от кукумявка, изкиснати в миналогодишна пикня от кьорав кон не могат да заместят първичната способност да се кефиш на съществуването си – такова, каквото е, тук и сега. тая способност или сме я запазили или сме я изгубили. не иде реч за стремеж към щастие, а за трупане на реален опит – в случая едното няма нищо общо с другото.

и три, но не на последно място – противно на широко разпространените схващания, еното не пречи на другото





Тема Re: Великият планнови [re: Kaily]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 18:35



звучиш като древен индийски мъдрец. отговорите ти се леят толкоз гладко и подредено, че направо няма как да не са зачудя дали си бухнала или си с пълнеж.



Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Жeнa;-) ()
Публикувано22.07.09 18:48



Извинявай, ама що си мислиш че точно на теб, дето и не вярваш на всичкото отгоре, някой който знае, че има такъв е длъжен да се пребори с всичките ти разбирания за живота, вселена и всичко останало и да ти доказва каквото и да е.





Тема Re: Великият планнови [re: Жeнa;-)]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 19:01



че що не?
аз съм длъжна да пробвам, пък ако не ми се получи - здраве да е





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Жeнa;-) ()
Публикувано22.07.09 19:06



Не ми разбра акцента. Никой не е длъжен.

Длъжна си на себе си, почни от себе си тогава. Прочети си първия пост и ще видиш къде си. Какво да ти се получи. Някой да ти изсипе отговори, за които не си готова? Това е неправилно така или иначе.



Тема Re: Великият планнови [re: Жeнa;-)]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 19:32



какво та кара да смяташ, че аз смятам, че някой ми е длъжен... съвсем сериозно питам. не помня да съм задължавала когото и да било да прави каквото и да било. кастанедианци сме, вра му го, къде отидоха принципи от типа "никой на никого нищо не може да направи" и "нищо не "трябва"...

тва, че по едни или други причини запратих орела в небитието, съвсем не значи, че твърдя, че и всичко останало е глупости на търкалета. ако ще дон Хуан да е прав за всичкото, дето Кастанеда е изписал, освен едно, то това последно едно нещо пак остава под съмнение до доказване на правотата му





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано22.07.09 19:44



Не знам как звуча, обяснявам каквото знам.
Ама ако ще ме правите индийски мъдрец, немам нищо напротив. Само ко може без брада, че не ми гила.





Тема Re: Великият планнови [re: дъждът]  
Автор Жeнa;-) ()
Публикувано22.07.09 19:46



"звучиш като древен индийски мъдрец. отговорите ти се леят толкоз гладко и подредено, че направо няма как да не са зачудя дали си бухнала или си с пълнеж." Това ме наведе на такива мисли.

Ами търси доказателства тогава. Тезата и анти- тезата са едно и също. Само че ти предпочиташ да не вярваш. Някой който да каже, автоматично става никой. Ти си решаваш на коя компонента да въздействаш.





Тема Re: Великият планнови [re: Жeнa;-)]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 20:23



туй пък нямаше нищо общо. просто се загълвичквам с Кайли.

да за втория абзац. харесва ми широкия ти поглед върху нещата от живота )))



Тема Re: Великият планнови [re: Kaily]  
Автор дъждът (мирррно!)
Публикувано22.07.09 20:27



и така си си добре. че ко седнем да ти пускаме брада, трява да я правим комплект с косми по гърба, също от носа и ушите, пък голяма разправия ша стане...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.