Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:58 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Православието за Кастанеданови  
Автор mo32 (грозилчо)
Публикувано06.05.09 12:24



Ето да се възрадват душите ви, непокаяли се демонични кастанедианци:



След като се покаех, видях че не само кастанедианците се занимават с глупости...

___________

Редактирано от mo32 на 06.05.09 13:13.



Тема Re: Правослажието за Кастанеданови [re: mo32]  
Автор snakeling ()
Публикувано06.05.09 12:29



ето то въпросния сайт "истината" за кастанеда:


Какво става с теб Шакин?! Цял свят знае, че Карлос Кастанеда е ИЗПЕЧЕН МОШЕНИК, а ти чакаш някакъв грузински отец, който поне за мен е напълно неизвестен, да ти отваря очите!?
Приживе Кастанеда изсмукваше парите на многобройните си последователи, посредством такси за разни "тренинги", а сега с тая работа се занимават преките му "приемници". Даже в България, преди години, бяха пробвали да организират курсове по "тансигрити" (това е някаква странна окултна "гимнастика"), като нещастниците, записали се на въпросното мероприятие, трябваше да броят по 100-200 лв. за това "удоволствие". Основният трик, с който СЕКТАТА на Кастанеда лови души, е като им обещава да постигнат "астрална проекция" - пътуване извън тялото - чрез използването на пейот (вид мексикански кактус, чиято консумация предизвиква халюцинации).
Кастанедианството е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВРЕДНА СЕКТА именно защото пропагандира използването на халюцигенни вещества. Освен това проповядват пълна разюзденост и безнравственост. Абе, САТАНИЗЪМ В ЧИСТА ФОРМА!!!




Тема Re: Правослажието за Кастанеданови [re: snakeling]  
Автор mo32 (грозилчо)
Публикувано06.05.09 13:24



Човекът има заложби за кастанедианец, но му трябва школовка, докато стигне образците в свободните съчинения, дело на истинските кастанедианци.

Бас хващам, че би се изненадал колко ЛюбоФ блика из нашите 'сатанински' среди. И не само!



Па за 'окултната гимнастика' - името само говори за себе си - окултен=скрит т.е. отрепали сме се от гимнастика, само дето не си личи...

Като се замисля, много истина казва пичът, само дето не съзнава каква.

___________



Тема Re: Православието за Кастанеда [re: mo32]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано06.05.09 17:32








По лесно е да пушиш трева отколкото да я косиш!

Редактирано от ПЪTниk на 06.05.09 17:39.



Тема Re: Православието за Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор mo32 (грозилчо)
Публикувано06.05.09 18:43



Благодаря за линка. Колекционирам подобни 'образи'.

Първата му книга „Пътуване към Икстлан“ е преведена на български език и издадена у нас през 1984 година...

После разкаянието, душата ми копнее за интелигентни критици, които поне да знаят за какво говорят. Не обичам нескопосани работи, които лъхат на очевидна липса на интелигентност! Но не мога да му отрека силния фалстарт!



___________



Тема Re: Православието за Кастанеданови [re: mo32]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано06.05.09 22:10



За Кастанеда чух отвън от приятели.
Първата му книга я имам и след нея всички от поредицата издадени в България и накрая още от същите от други издателства.
Така, че съм имал време без да бързам да поемам по- малко и да не се натровя. Но, трябва да си призная, че имах стабилна основа върху която да градя. Това е много съществено за последователите на Кастанеда.
А що се отнася до критиците, то това си им работата, кервана си върви.



Тема Re: Православието за Кастанеданови [re: ПЪTниk]  
Автор mo32 (грозилчо)
Публикувано06.05.09 22:25



"Пътуване към Икстлан" е първата книга на Кастанеда издадена на български. Предходните две са били прекалено 'наркомански', за да минат тукашната цензора.

Бях попаднал в библиотеката на един екземпляр от оня първи тираж. Предговорът е също толкова феноменален, колкото псевдо 'ристиенските писания, които обсъждаме. Разказваше се за подтиснатия индианец и лошия капиталист и бла-бла-бла. Явно е бил неизбежен за да мине през ситото. От друга страна това е времето на Л. Живкова, когато около нея се заформят разни кръгове с 'окултна' тематика.

Както и да е, "Пътуване към Икстлан" е книгата, която разчупва статуквото на психоделичното хипи възприемане на творчеството на Кастанеда. В нея са изложени в сгъстен вид важни уроци за дясната страна.

Обичам фантастика!



___________



Тема Re: Православието за Кастанеданови [re: mo32]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано07.05.09 01:19



Преди много години започнах с един ръкопис на някой си минал през Индия.
Съвременен ръкопис, разпечатан, почти книга.
За йога.
Всички класове йога.
Впечатли ме философското виждане за семейството в този ръкопис и така започнах...с йога.
След две години го зарязах, но си остана у мен което има да си остане.
Последва Библията , след нея други индийски религии и философии, китайски, тибетски, Лазарев, Блаватска , Кастанеда и накрая се свързах в говорим контак с неземен разум за да мина на практическата страна на въпроса, съобразно възможностите си.
Защо ти го разказвам ли?
Не зная!



Сигурно защото ми казваш, че обичаш фантастиката.

Редактирано от ПЪTниk на 07.05.09 01:20.



Тема Re: Православието за Кастанеданови [re: mo32]  
Автор MoprAнka (шеметна)
Публикувано07.05.09 01:28



Ти още жив ли си?



Of all the things I`ve lost I miss my mind the most

Тема Re: Православието за Кастанеда [re: ПЪTниk]  
Автор snakeling ()
Публикувано07.05.09 17:20



за говоримия контакт с неземен разум, обичайно се предписват хапченца




ма ти може и да си изключение, знам ли те




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.