Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:09 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Ние сме ... какви?нови [re: nonetheless]  
Автор L.L. (златната жаба)
Публикувано20.03.09 22:46



Воинът преди всичко знае да пише.





Тема Re: Ние сме ... какви?нови [re: nonetheless]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано20.03.09 22:47



"Докато не станете като децата, няма да отидете в царството небесно"



Тема Re: Да, темата е добранови [re: Dani]  
Автор .:trinity:. ()
Публикувано20.03.09 23:00



Благодаря.




Не съм сигурна, обаче, че разбирам. Може ли да уточним някои моменти:

- Какво е духовна сфера и как се укрепва връзката с нея;

- Какво е Тецкатлипока и какви са неговите проявления;

- Какво е съюзник и как се укрепва връзката с него;

- Какво е трецената;


- Казваш "Itzpapalotl, която бди над трецената е Пеперудата с нокти". Какво означава това. Как и за какво може да се използва този демон;

- Казваш "Тоналът сянка е Malinalli (Grass, Трева), под влиянието на божеството Patecatl. Patecatl е бог на медицината, лечението и плодородието". Какво, по-точно, означава това. Как и за какво може да се използва;

- Казваш "Нагуалът Аура - 3 поред под влиянието на Piltzintecuhtli, богът на младостта". Какво, по-точно, означава това. Как и за какво може да се използва.


Само, ако ти се занимава, разбира се.

xiqual udinbak

Тема Re: Ние сме ... какви?нови [re: L.L.]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано20.03.09 23:13



Това е само за воинът писател, но има и воин режисьор.





Тема Re: Ние сме ... какви?нови [re: nonetheless]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано20.03.09 23:15



Не се казва воинът писател, а чародеят-разказвач.





Тема Re: Ние сме ... какви?нови [re: nonetheless]  
Автор L.L. (златната жаба)
Публикувано20.03.09 23:17



Не става да режисираш преди да си научил езика, на който е написана пиесата.





Тема Re: Ние сме ... какви?нови [re: mo32]  
Автор eooa (staratanova-eoa)
Публикувано21.03.09 02:02



Някъде в книгите Дон Хуан съветва, че трябва да се разпита майката, да се разбере от майката, дали е изпитала оргазъм по време на акта на зачатието... това било едно от най-верните доказателства за това, с каква енергия си заченат..

а сега се опитай да го приложиш това към живота на модерните човеци и ще видиш, как най-сигурният метод е кажи-речи невъзможен..

началото е свързано с оргазма на майката... ако със сигурност се зае, че по време на акта на зачатието, майката не е изпитвала оргазъм, за този случай Дон Хуан казва (перефразирам): "Ако твоите родители не са направи ли за теб, това, което е трябвало, ако не са те заченали със сила и енергия", то направи го сам за себе си"...



Тема Re: Да, темата е добранови [re: .:trinity:.]  
Автор Dani ()
Публикувано21.03.09 08:16



Не съм сигурна, обаче, че разбирам. Може ли да уточним някои моменти:

- Какво е духовна сфера и как се укрепва връзката с нея;

Може да си чувала, че вселената според представите на древните народи от Мексико е на пластове. Те са 23 на брой. Ако вземем земята тя е в земната сфера. Над нея има 13 пласта. Това са сфери на богове. Във всяка сфера има божество което доминира и налага своите правила. Нещо като царство, домейн и пр.

13-тата сфера е най-горната и там няма воли. Тя е особенна, защото там виреят само противоречия, под формата на двойки противоположности.

Тези 13 сфери са сферите на духа. Духа има две лица едното е конкретна воля, а другото е в противоположностите. Едното е конкретно проявление на воля, а в горната сфера са съблани противоположните истини. Двете дуалистични страни на всяко нещо.

- Какво е Тецкатлипока и какви са неговите проявления;

Тецкатлипока е божество от 10-тата небесна сфера. Той не живее само там, защото едно божество има своите аспекти на тонали и нагуал. Специално Тецкатлипока има профил на магьосник. За него има книги от по 300 страници. Понеже това е твоята духовна сфера според разбиранията, ти трябва да се запознаеш с него. Най-добре търси в Интернет, ако знаеш английски още по-добре. Аз като разбрах, че съм 9 Трева и се запознах основно с профила на Кецалкоатл и установих, че той ми влияе. Възможно е и ти да установиш, че някои от проявленията на Тецкатлипока ти влияят.

- Какво е съюзник и как се укрепва връзката с него;

Идентифицирането на конкретното влияние, най-обща казано е укрупване на връзката с духа. В твоя случай трябва да идентифицираш накое от проявленията на Тецкатлипока. Ако можеш разбира се. Ако успееш, в зависимост от влиянието му ще правиш определени неща по-лесно.

Тецкатлипока има няколко проявления като тонал и нагуали. Той си сменя формата и е неоткриваем. Ако много държиш ще публикувам за него повече по-късно.

В моя случай Кецалкоатл е носител на знания и аз успявам да разбера неща свързани със знания, които той е предал. Имам късмет, че той е бог на реда, морала и задълженията. Един от аспектите на Кецалкоатл - неговия нагул Пернатата змия, която се асоциира с вятър преди дъжда е близко до нрава ми.

Както виждаш моя съюзник е един от нагуалите на Кецалкоатл, който се нарича Перната змия и се проявява като вятър.

При теб Тецкатлипока е бог на промените и те често са свързани с конфликти. Тецкатлипока и Кецалкоатл често са в конфликт. Най-извествия е прогонването на Кецалкоатл от Тецкатлипока от държавата на толтеките и нейното разпадане. Това е дълга история...

- Какво е трецената;

Трецената е нещо като седмица. В годината на календара Tonalpohualli има 20 трецени по 13 дни, общо 260 дни. Всяка трецена си има патрон.
Патронът на трецената е божество и разпростира своето влияние върху всички дни в нея.

- Казваш "Itzpapalotl, която бди над трецената е Пеперудата с нокти". Какво означава това. Как и за какво може да се използва този демон;

Не мога да кажа за това божество много. Тук трябва да се познава митологията на древно Мексико. Тя е свързана с това.

- Казваш "Тоналът сянка е Malinalli (Grass, Трева), под влиянието на божеството Patecatl. Patecatl е бог на медицината, лечението и плодородието". Какво, по-точно, означава това. Как и за какво може да се използва;

Тревата и всеки аспект от двата тонала и нагуала си има божество. Този бог стои зад Тревата и успоредно с чертите на Тревата придава свои характерестики. Пак знания за боговете са нужни, за да се разбере знчението, най-пълно.

Моят тонал сянка също е Трева и определя характеристики като постоянство и кураж. Богът на тонала сянка, както при теб, ми влияе като ме предпазва от вредни навици. Например не пуша и не ям много вредни храни. Това ми идва естествено. Но това е за мен. При теб не знам.

- Казваш "Нагуалът Аура - 3 поред под влиянието на Piltzintecuhtli, богът на младостта". Какво, по-точно, означава това. Как и за какво може да се използва.

Нагуалите са 9 и се изреждат. И всеки си има божество настойник. Този нагуал е под влиянието на това божество. Нагуалът има най-голямо значение, когото се свързва с тонала сянка. При мен например той не е от голямо значение, защото двата тонала ме формират като прикривач.
Нагуалът се явява излишен за стратегията на себереализация в моя случай. Аз работя с двата тонала и откривам специални маркери за да се ориентирам. Така са всички прикривачи.

Ако ти си сънувач, то нагуалът трябва да се овладее, защото той намира път без да знае. Не работи с двойки маркери и много мислене не му трябва.



Редактирано от Dani на 21.03.09 08:17.



Тема Обяснения за сектата на някои синови [re: eooa]  
Автор Dani ()
Публикувано21.03.09 08:26



Еолинче, тези обяснения стават за някоя секта скъпа. Някой гуру който иска да покаже на женичките как се прави як секс.

Не можеш ли да разбереш, че на базата на такива твърдения не може да се изгради културна традиция, защото са смешни. Има си съвършенно друга технология за тази работа. Разработена детайлно и усъвършенствана не десетки, а стотици и хиляди години скъпа.

Това си е жива подигравка като се отнесе към толтеките, ацтеките, маите и айде да не ги изреждам, щото не ги знам колко хиляди са... Я се стегни малко.

Не може един човек в 21 век когато информация има от всякъде да твърди неща, които никой изследовател на тази култура не споделя.

Хващаш една традиция, провиш си я приспособена за себе си и правиш секта. Айде стига вече... Не ядем доматите с колци.



Тема Re: Различни културни традиции и сектинови [re: Цap Изpoд ll]  
Автор Dani ()
Публикувано21.03.09 08:49



Царю честити.

Всичко съм чел и препрочел и всичките книги са пред мен и съм ги препроверил и огледал и от ляво на дясно и от дясно на ляво. Няма мисъл, дума, която да не съм изчъгъркал и примислял.

Нещо повече. Намерил съм съответствието на всяка идейка. На всяко хрумване на Кастанеда в културата на древно Мексико. Всичко, което е публикувал, казал по интервюта, по списания и пр. Проследил съм цялата еволюция на възгледите му от първата книжка до последната. Прочел съм и какво мисли критиката.

Културата на древно Мексико е като храм. При мен както и при теб виждам обстоятелствата така се стекоха, че аз влязох в този храм през секта. Това е сектата на нашия човек Карлос Кастанеда. Вероятно така ни е отредено да познаем истината минавайки през лъжите. Важното е, че успях да се запозная по-добре с традициите на това наследство и начина им на мислене. Така, надмогвайки сектата открих истината за тях, за техните разбирания и отношение към света и всичко което са правили.

Такъв ми е бил пътя, но се радвам, че вече мога да правя разлика кое е манипулацията и какво са ни оставили тези народи. Бих се радвал и ти да изминеш този път, който не е много лек, но всеки си го минава сам.

Сега мога на всяка теза от Кастанеда да ти покажа точно от къде идва оригинала. И искам да те уверя, че оригиналът е много по-бляскав от ментето.

Разбира се има и момент на вкус и предпочитание. Това е въпрос на личен избор и усет за истина и лъжа също.

Ще си позволя още едно сравнение. Това е класика на подмяна на истината с лъжа за лична изгода. Прочети Хамлет, и виж как кралят убива брат си и се жени за кралицата. Нищо ново под слънцето.

Мога да ти пожелая само успех в разгадаването на пъзела лъжа истина.



С най-голямо уважение и почитание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.