Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:37 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема „Има ли някой,там някъде,който наистина ме обича?"нови  
Автор RabbitHole (n00b)
Публикувано15.11.08 16:46



"На една среща със своите ученици Карлос Кастанеда каза, че “когато се родим ние сме едно цяло с нашето енергийно тяло или сънуващо тяло, нашия двойник, съставен от чиста енергия. “Ние сме любов, непринудена и чиста, частица от безкрайността.

“С процеса на социализация”, продължи Карлос Кастанеда, “ние започваме да насочваме нашето внимание върху стимули от външния свят и постепенно забравяме своя произход, отделяйки се от сънуващото тяло. Ние се учим да възприемем синтаксиса за монолитност и обособяване: “котка”, “дърво”, “моят стол”, “твоят стол”...

“Все пак ние усещаме някакъв копнеж, чувстото че нещо ни липсва”, каза Карол Тигс. “Така започва нашето пътешествие обратно към обединението, цялостността, това което сме били в началото. Първо ние се опитваме да намерим тази цялостност извън себе си. Например, ние търсим друг човек който да ни направи цялостни.”

Карлос Кастанеда каза че изключителен пример за това бил един негов приятел, който имал навика да отваря широко вратата на балкона си всяка сутрин, докато неговата обична съпруга била в съседната стая и да крещи с цяло гърло: “Има ли някой, там някъде, който наистина ме обича?”

Обръщайки се къме един от учениците, той каза, “обзалагам се че тайно и ти задаваш същия въпрос, нали?”

“Да”, призна си тя. “Само че аз нямам, някой който да ме обича, както е с твоя приятел. Аз обичам други, но изглежда че те не ми отвръщат със същото.”

“Хммм”, отвърна Карлос Кастанеда, докосвайки върховете на пръстите си. “ИМА някой там някъде, който наистина те обича!” каза той. Очите на ученичката светнаха, тя се чудеше кого има предвид. Партньор? Кой е този човек? Как би могла да го намери и как той знае за него? “Знаеш ли кой е това? Продължи той, “Това си ТИ! Твоето енергийно тяло, твоето сънуващо тяло. Това си ТИ, само че по-осъзната, твоят кораб с мечти, твоят билет за Вселената!”

Ученичката се засмя.

“Така че, въпросът е”, продължи той, “Защо твоето енергийно тяло е ТАМ НЯКЪДЕ? Защо го прогонваш надалеч? А?”

“Аз го прогонвам надалеч?”

“Да! Наистина, ти се отдалечаваш от него. Всъщност, всеки от вас прави това”, каза той, обръщайки се към другите в стаята.

“Аз да се отдалечавам от моето енергийно тяло?”, възкликна един млад ученик. “Как точно го правя?”

“Като казваш на себе си историята че си отделен, нецялостен – недостатъчно добър ИЛИ още по-лошо – като си казваш че си прекалено добър, направо върха”, продължи Карлос Кастанеда.

”Като прекарваш часове в самопоказване или да демонстрираш колко много работиш, или преследвайки това което ти наричаш сила, всичко това, за да могат другите да те обичат и да ти се възхищават.”

Младият ученик изглеждаше замислен.

“Можем да се движим към енергийното тяло, като отворим място за него,” каза Карол Тигс. “Неговият дом е ТУК, в сърцето”, каза тя, сочейки гръдния кош, “и ТУК, нашият център на равновесие,” каза Карол Тигс, очертавайки зоната под пъпа. “Тези зони са като цъфтящи цветя. Отворете енергията и съзнанието на тези два центъра и Вселената ще се отвори.”

“За да направите това,” добави Карлос Кастанеда, “е много полезно да прегледате и рекапитулирате своите навици на очакване някой друг да ни обича и цени, да се грижи за нас, и как се огорчаваме и разочароваме, ако установим че не го прави, или как искаме още, ако го прави.”

“В процеса на преглед на тези навици с нашето дишане, с цялото същество, ние каним невероятната памет и неизчерпаема обич на енергийното тяло, в нашите преживявания. Ние събуждаме нашето тотално същество, за да намерим своята цялостност, пълнота. Вместо да търсим да бъдем обичани, ние можем да сме любов.”"



Тема Re: „Има ли някой,там някъде,който наистина ме обинови [re: RabbitHole]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано15.11.08 18:42



тонално, казано : "ако сам не обичаш себе си - никой няма да те обича" или "ако сам не уважаваш себе си - никой няма да те уважава" или... и един от начините това да стане не само на теория, но и енергиен факт е ...хммм кое? пренареждането на тонала, - без това като че ли не може да се мине..
да го направим!



Тема Re: „Има ли някой,там някъде,който наистина ме обинови [re: ибpaxим]  
Автор Oxy Бoxy (средногорски)
Публикувано15.11.08 19:44



a kak го правите пренареждането на тонала на практика?



Тема Re: „Има ли някой,там някъде,който наистина ме обинови [re: Oxy Бoxy]  
Автор Caмoтнaтa Плaнинa (<...)
Публикувано15.11.08 20:25



Като децата, А Б В





Тема Re: „Има ли някой,там някъде,който наистина ме обинови [re: Oxy Бoxy]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано15.11.08 20:42



как го правим? ние?
мога да ти отговоря само за себе си.
тоналът може да се опише, карлос пише за това . фактически за това е тонал, защото подлежи на описване и преглеждане;
сътои се от нашите навици, формирани от най-ранното ни детство, наследени от родители, учители, приятели...придобити в различни школи(шофьорски, военни, религиозни и кви ли още не);
некои от тези навици са твърде енергоемки и ги наричаме вревдни (като например кисненето в този клуб, :)))
но общо взето всеки може да се опище със списък от елементи; дебна навиците си и по-нататък ако искам да се отъва от някой, прилагам маневри - правя така, че някой от елементите да не е достъпен(сравнително лесно) и го провалям.
един по-един навиците, формиращи тонала се поставят на местата им - къде им ...



Тема Re: „Има ли някой,там някъде,който наистина ме обинови [re: ибpaxим]  
Автор Caмoтнaтa Плaнинa (<...)
Публикувано15.11.08 21:56



Има ли отзиви от семинара на тази тема, провел се (?) в Холандия ?



Тема Re: „Има ли някой,там някъде,който наистина ме обинови [re: ибpaxим]  
Автор Oxy Бoxy (средногорски)
Публикувано15.11.08 22:22



e тoвa e теорията, а как става на практика?
как го описваш тоя тонал, списък ли правиш?



Тема Re: „Има ли някой,там някъде,който наистина ме обинови [re: Oxy Бoxy]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано15.11.08 22:39



точно така - списък; в това се състои и ловното умение - да се дебнат навиците; след това е воинското - да се премахват един по един( да не мислиш че е лесно???) или да се заместват с по-значими(???) на пример: отказвам ...хмм какво? кисненето в този клуб, като време-губещо занимание, но оставям място и за общуване с тоа-она - сега го правя само в уикенда и само след като съм поработил на един друг фронт(тва е друга тема), другото са подробности - за всеки от нас - различни...



Тема Re: „Има ли някой,там някъде,който наистина ме обинови [re: ибpaxим]  
Автор Oxy Бoxy (средногорски)
Публикувано16.11.08 10:10



ако мислех че е лесно щях ли да те питам?


списъка е лесна работа :
ставам сутрин, закусвам, отивам на работа, работя, на обяд обядвам, пак работя, прибирам се, пазарувам, срещам се с приятели и приятелки, понякога ходя на заведение, на кино, на театър, по-рядко на концерт или мач, понякога ходя на риба, понякога играя бридж, ходя да стрелям...
не ям много, не пия много, не пуша, не се дрогирам, със секса не прекалявам, не кисна в тоя клуб..
какво да дебна и какво да премахна?



Тема Re: „Има ли някой,там някъде,който наистина ме обинови [re: Oxy Бoxy]  
Автор ибpaxим (къопек)
Публикувано16.11.08 16:42



даа, какво да дебна? и какво да премахна?
така погледнато е толкова общо, че въобще не може да се даде ясен отговор;
но ако се замислим - каква е целта всъщност? аз мисля - осъзнатост, каквото и да правим трябва да го правим осъзнато, не машинално или по навик; каквото и да правим! дали ще ядем или ходим или...
и така се натъкваме на неосъзнати движения, мисли, рефлексии...
това ще свърши ли работа?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.