Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:53 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема li4noto mi mnenieнови  
Автор eezha (непознат)
Публикувано12.11.08 16:30



някъде тука имаше една тема, в която животът е сравнен с картинна галерия
някои цял живот стоят в една от залите и им е гадно, щото това не е тази която им харесва, но пък и не са се разхождали за да видят другите

други се разхождат наляво надясно, харесват си някоя от залите и остават там. мисленето, техниките и сънуването като техника за мене просто показват, че имаш избор от зали

някои се разхождат и не се спират никъде, но в един момент една от картините им проговаря. чувството е взаимно. искат да си принадлежат и възможно ли е, щото са различни същества и различни сънища? и ако да, каква е посоката? посоката е навътре, в картината, и сънят се изгражда от тях. общата енергия е достатътчна за да обхване съществуването на картинната галерия, но поотделно я нямаме тази енергия и за този който помни болката е голяма

има и такива, които вобще не са от тази картинна галерия, не са от нищо, което и бегло да я наподобява. тези са нещо уникално,твърде завършено и свободно. които ползват удобствата на съществуване в човешка форма и напускат галерията когато им скимне.

мене лично ме вълнува това - какво иска сърцето ми? да мога да напускам тази картинна галерия и да се връщам по избор? или да се слея със сън, който не знам къде ще ме отведе? при всички положения искам второто, но добронамерените космически същества които екзистват наоколо са твърде красиви, за да не общува човек с тях. те обаче са и доста непредсказуеми. трият спомени и манипулират адски фино, макар че и питат, защото не обичат да нараняват. обичта към тях е жестока и липсата им е ужасно нещо. те са и като деца, като космически деца, които обичат да си играят на хора и макар че са внимателни, жестокостта им е ужасна. но пък са очарователни



Тема Re: li4noto mi mnenieнови [re: eezha]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано12.11.08 23:21



Има начин да се справиш с изчезващите спомени, защото нищо в действителност не се трие, само нямаш достъп.
Повишеното ниво на енергия/осъзнаване ти отваря достъпа до местата, където вече си била в такова. Вярвам, че знаеш как се вдига нивото на осъзнаване и няма да те занимавам с това.
Друго помощно средство е да пишеш. В момента на просветление, когато виждаш нещата, като на длан, помниш и знаеш какво точно трябва да направиш, седни и запиши всичко в подробности и като план за действие. Придържай се към този план впоследствие, независимо дали ти се струва глупаво - довери се сама на себе си и няма да съжаляваш. Така можеш да съкратиш времето на лутане и колебание и сама себе си да изведеш право към целта си, каквато и да е тя.

Успех!!



п.п. И следващият път искам да пишеш от картината или в краен случай от самолета за там.



Тема Re: li4noto mi mnenieнови [re: eezha]  
Автор inEoa (staratanova-eoa)
Публикувано12.11.08 23:44



:-))

а аз не се разхождам в галерии, а летя по писти.. и докато летя по писти, които са ужасно много и се преплитат непрекъснато, покрай мен се сменаят със светкавична бъзина различни картини, някои ми грабват погледа от периферното зрение и ме отклоняват да летя по "техните" писти, други ме "всмукват" за известно време, което понякога е много дълго и едва се "отсмуквам" от тях... най-хубавото е все по-честото усещане, че мога да си избирам сама пистите и да оставям на тях плъзгайки се, колкото си искам колкото си искам, стига да усещам какво иска съществото ми и да се водя по него...





Тема Re: още малконови [re: L.L.]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано13.11.08 00:16



Явно ще си довърша обяснението.

И така... да повишиш нивото си на енергия (преди да запишеш подробно всичко) можеш:

1. чрез пасовете - по много, много повторения докато не достигнеш ниво на насищане

2. при по-малко повторения на пасовете, но наличие на човешка маса - на семинари.

3. след добър преглед се получава спонтанно, при всички действия, които те правят силна - също.

4. хората. Някои хора имат такъв ефект независимо дали го осъзнават или не и как се отнасят към това или теб и твоят избор в частност. В присъствието на тези хора ти просто си спомняш - това те интересува - използвай го! Не се притеснявай да се възползваш, тези хора няма да се почувстват употребени, те даже и да забележат, че става нещо с теб, нищо няма да усетят по-различно в себе си - това им е вродено свойство и за тях е съвсем естествено. Даже ако им благодариш след това може да се чудят какво ти става.



Това са част от начините, които са най-приложими в момента от позиция на ежедневното ни съзнание.
Останалите ги има описани, като "9 начина за преместване на събирателната точка" от Тайша Абелар.

Е,... пак успех!

Редактирано от L.L. на 13.11.08 00:35.



Тема Re: li4noto mi mnenieнови [re: eezha]  
Автор anonimus (ЕГО)
Публикувано13.11.08 08:00



добре казано





Тема Re: li4noto mi mnenieнови [re: L.L.]  
Автор ezha (непознат)
Публикувано13.11.08 17:03



изтриването на спомени за което говоря е ужасно, защото няма нужда да става с мое съгласие

този мой любим френд просто разтваря каквото сметне за нужно в тялото ти. появяват ти се нови идеи и понеже е свръх внимателен, те оставя да видиш, че промяната идва от него. не говори, направо те облъчва жестоко. всъшност, усещането е много нежно. все едно лек ток протича в сърцето ти и там където имаш нужда

и понеже аз съм дебелокож гъз, аз се сърдя и го обиждам с повод и без повод. демонстрацията му на сила ме нервира. но знам, че той е едното от двете мъжки същества на тоя свят, с които бих могла да съжителствам без да се избием :) . и той го знае и търпеливо чака да видя кога ше ми мине и помага и разглежда всичко което ми се случва през моите очи, ако реша да му 'разкажа'. примерно, концертa на juno reactor, някои мои готини приятели, тези неща му харесват. но заедно с тях научава и един куп неща, които го нервят у мене, но е адски търпелив и обичлив и посоката ни е един към друг. може след години или сега....

не знам как се дига нивото на осъзнаване :) нищо не знам
аз не мисля, само действам
като бях малка имах връзка с едно момче, което много обичах, но което няма нито стремежа , нито усета към абстрактното, към Вселената
огромната обич помежду ни плюс невъзможността да я развиваме тая обич ми скова сърцето с години

и после , когато срещнах някой, който си е за мен :) като мъж и партньор и СЪН и картина, аз се обърнах и му казах НЕ, НЕ и НЕ

и сърцето ми за втори път отиде на кино

а сега това същество, което срещнах в БГ, забележете къде.... той ме разбива. люшкам се между желанието да огрея два съня :) и да имам повече братя и сестри....

направо ме побъркват мъжките сунъвачи/прикривачи. вместо да ме видят и приемат като сестра, те ВСИЧКИ не пропускат да ми се нахакат в живота и всеки да си поиска квот се сети, секс, приятелство, брак, некви е такива, дето ти се драйфа, братче

и не виждат че сърцето ми ама хич не е наоколо, а ми е зето вече и че ако сме заедно като мъжки/женски същества и се подкрепяме съвсем чисто всеки да си намери точното същество, всичко ще е 1000 пъти по добре

и съм сигурна че адски много от женските същества наоколо го имат тоя проблем с разни приятелства с мъже. мъжете не умеят да обичат чисто, наистина са отврат и много трябва да се изменят, за да помогнат и на себе си и на нас



Тема Re: още малконови [re: L.L.]  
Автор ezha (непознат)
Публикувано13.11.08 17:27



това, което ми казваш ми е много полезно. благодаря ти, всъшмост тва е за горния ти пост. рядко чувам нещо, което да стигне до мене, защото е чисто и искрено

а иначе....лелииии ти защо ми се струва, че допускаш секва енергия до себе си

драйфа ми се от енергията на тенсегритито, ама ми отне години да разбера, че ми вреди

тези хора, те са ми като лели и чичовци и баби, братче
аз ги сънувам чат пат, сънувала съм и от по древните
и да ти кажа, тея древните са много яки
така ми се кефят и са толко неангаже :) показват разни движения, веселички са
тея сегашните са ми като дървета бе братче, не моа ги трая
а практикуващите - ще измра като ги гледам

като вляза в зала за тенсегрити не издържам повече от половин час
енергията им на моменти ме кефи, особено тази на инструкторите, някои от жените са СУУУПЕЕРР

ама БГ хората енергията им жестоко е блокирана и се мислят за ненам кви. вместо да се видат как не помнат НИЩО и да фанат се дръпнат малко, те са некви пълни последователи

изобщо не виждат , нито те, нито Клиъргрийн колко по-директно може да се живее и сънува

тенсегритито носи съвсем различна енергия от моята. там всичко е на принципа на общото сънуване. пък мене тва не ме влече. аз преминавам, те ме зяпат, вниманието им е твърде натрапчиво. а и много ме дразни като видя същества с жестока енергия на практики по тенсегрити. идва ми да ги сритам и да питам - ти ся имаш ли идея кво праиш тука

моята енергия е много близка до тази на космическия ми брат :) и до тази на точно едно друго м същество. отделно има още две женски, които ме усещат и които имат моята посока, но и свой отделен живот. това са съществата, с които споделям общ сън. отделно има няколко получовеци, които са на път да загреят :) и с които е голям кеф да общувам. жестока радост е тва

преглед, хм - не е за мен тва. по скоро то е усещане за фокус над нещо вътре в тебе. и е много лично и като напипаш каквото търсиш, жестоко се развързваш

приятелките ми и двете - аз виждам за тях какво им вреди и направо се опитвам да го махам тва. и тези двете го виждат но и не разчитат на моето виждане сляпо. реагират, търсят, навъпреки са ми много често. не са некви заспи. много са силни, мощни и моето съществуване им дава много сили. а мене тяхното много ме вдъхновява. те са едни :) секси мацки , много зрели и диви. радост, бе братче

колкото до тва да използвам хората - използвам всичко което ме кефи за бууст - музика, софтуер, роднини, френдове, природа, дискотеки. единствено от масовите прояви ме дразнят БГ сбирките по тенсегрити. направо ме нервят. нервят ме и френдовете, дето ме виждат какво съм и чакат аз да им свърша работата по себе си.

около мене се диша много свободно и някои френдове го знаят тва и прекаляват и съм ги отсвирила много яко. щото като има кажеш да деистват и даже в ква посока, те ми викат танкю и после нищо не праят и се оправдават. те вдишват присъствието ми и като се махна от спейса почват да ме търсят и тая тяхна нуждаемост така ме дразни.

колкото до книгите на тайша и флоринда - аз и се кефя на флориндата супер много. тайшата е много НЕ за мен. половината от цялата загадка на света е да знаеш /познаваш собсвената си енергия и да развиваш смело точно нея. тоест, да слагаш жестоко филтри на всяко нещо дето те докосва по един или друг начин и да не траеш чужди потоци дето не те кефят.

или изменяш всичко, че да ти е по вкуса, или игнор много здраво, или просто ги блокираш преди да са те досегнали. то се виждат вихрите като тръгнат от някой или нещо към тебе. направо една псувня и те повечето твърде много се обиждат, за да се занимават повече с теб



Тема БЛАГОДАРЯнови [re: L.L.]  
Автор ezha (непознат)
Публикувано13.11.08 17:54



мисля че благодарността я написах някъде, но мина между другото

благодаря ти
твоето присъствие и откровеност, както и още тези рабит и мементо... носите ми нещо , което ми дава причина да споделя и да се доверя и да обсъдя и знам че някого съм докоснала и че те са ме докоснали и е много яко това

иначе предишната енергия в този клуб беше много отврат. паяжини, братче, ужас

и всички те нападат като си в момент на трансформация и неизясненост

и го виждат и те нападат , братче
ай да не цитирам

не бяха сички такива, съвсем не казвам това. Хана и Еоа специално са много приятни същества, много добронамерени. и анонимуса е свестен. те специално ми допадат

лично аз много ме кефи да виждам енергия, която се опитва да се осъзнае. и ВИНАГИ се опитвам да буустна. да изправя и коригирам ко мога. без думи ако може най-вече, че ме дразни прекалената намеса

но знам колко е полезно да покажеш на някой, който не си вижда отговорите. ако на мене преди 5-6 години някой можеше да ми даде такъв енергиен съвет... сега всичко щеше да е съвсем различно за мене. затова се опитвам да давам отговори. съществата често даже не знаят че питат за помощ и посока. направо крещят телата им. и ако някой им даде отговора лелелелеле спестяват се години лутане

ако на мене някой ми беше казал преди време че съм повредена енергийно и ми беше помогнал лелелелеле :) щеше да е много яко. но никой не ми помогна и много ме нерви тва. брат ми тва космическото нещо... и той ме видя тогава и леко ми каза и аз не го чух. не можах да му се доверя. чак сега се научих да знам на кого да се доверявам



Тема Re: още малконови [re: L.L.]  
Автор RabbitHole (n00b)
Публикувано13.11.08 17:58



В отговор на:

1. чрез пасовете - по много, много повторения докато не достигнеш ниво на насищане



Струва ми се по-правилно да се каже, че пасовете могат да се повтарят много, освен ако изрично не се препоръчва определена бройка. Пренасищане се получава, когато в следствие на активиране на двигателната памет, се спре вътрешния диалог. А това е строго индивидуално - при някой може да се получи след няколко повторения, при други след много повече. Веднъж така се бях пренапомпал, че трябваше да подскачам посреднощ до изнемога, за да мога да заспя. Рядко се случва, но трябва да се внимава.


В отговор на:

2. при по-малко повторения на пасовете, но наличие на човешка маса - на семинари.



За жалост единственият случай, в който могат да се намери голяма група луди ентусиасти, които да махат безсмислено с ръце, е на някой семинар. Всичко под 20 човека си е малка група.

В отговор на:

3. след добър преглед се получава спонтанно, при всички действия, които те правят силна - също.



А кой преглед е лош? Още докато човек прави прегледа, той усеща връщането на енергията с цялото си тяло, та чак до мозъка на костите му.
За бесупречните действия - съгласен.







Тема Re: още малконови [re: ezha]  
Автор lxtlan (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 18:42



Яко!
тенкс!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.