Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:07 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Ясновидски съннови [re: yi-rene]  
Автор Caмoтнaтa Плaнинa (<ек)
Публикувано24.11.08 05:50



Сънувах сън, в който видях хора и събития, които ме интересуваха, но нямаше как иначе да ги разбера... брои ли се ?





Тема Re: Ясновидски съннови [re: Caмoтнaтa Плaнинa]  
Автор josemity (непознат )
Публикувано24.11.08 15:05



Не знам дали съня ти се брой или не...прецени сам/а.

Ако си спомняте бях разказала за един сън, където бях тръгнала да видя хората, като сиянни създания и тогава не успях. Години по-късно ми се отдаде това т.е. аз се видях като светещо същество.
Преди да си легна гледах един документален филм в Интернет за сибирските шамани. Това го казвам ей така...може и да има значение, а може и да няма. ТА легнах и компютъра го оставих на един стол до леглото ми. Изгасих лампата, дръпнах завесата да не влиза светлина от уличното осветление и заспах. Та по едно време се надигам от леглото ми...ама така с много трудност. И гледам в стаята е светло . Много се учудих, защото си спомних, че съм угасила лампата, пък и не си спомнях да съм ставала. ЗАгледах се в компютъра, да не би той да излъчва тази светлина. НАведох се към с стола където беше той, окорих се щото ми беше и трудно да фокусирам:))..и екрана черен. КАто се навеждах светлината се преместваше заедно с мен, ама тогава не си дадох сметка за това. Тази светлина в стаята беше мека, кехлебарено-жълта. Тогава си помислих, че това е някаква нощна лампа (дето нямам такава:))). ...и понеже ужасно ми беше трудно да стана, понеже изпитвах физическа тежест през цялото време, реших да оставя "лампата " да свети. На сутринта като се събудих, ми стана ясно че тази светлина е идвала от мен, защото осветяваше само пространството на около метър от тялото ми и то във всички посоки. Пък и всички наоколо беше така, както и преди да заспя. Благодарности на сибирските шамани





Тема Re: Ясновидски съннови [re: josemity]  
Автор naoky (东部)
Публикувано25.11.08 11:35



Настъпи време да го разкажа, случи се миналата седмица..

Понеже все ме занимаваше идеята да изпробвам техниката описана от suliuno за сменяване на сънищата с падане назад завъртайки се и все не ми се отдаваше през нощта, реших да изпробвам това през деня.
Навих си будилника за след час, беше късен следобяд, навън страшна буря с много силен вятър огъващ дърветата. Легнах, съседите вдигаха голям шум, деца тичаха, викаха.. наложих си да не обръщам внимание на това и въпреки шума да заспя и да сънувам. Този път с нова много положителна настройка, възприета от eezha, бях решила каквото и да се случи и с каквото и да се срещна да го разгледам с интерес а не да бягам като ужилена от него.
Легнах с присвити крака на лявата си страна, лявата ръка под главата, получи се, в един момент се усетих “будна“. Случи се нещо съвсем ново и неочаквано за мен. Всичко наоколо странно жужеше, някаква сила сякаш ме прегърна и така, както бях свита ме издигна над леглото. Усетих как духа в мен през утробата ми и ме изпълва, като сякаш с някакво свистене, което излизаше от ушите, носа и устата ми и все пак ме поддържаше на половин метър над тялото, прегръщайки ме. Много хубаво ми беше, не се изплаших, разбрах, че е вятъра. В този момент се сетих, че и аз исках да зная моята посока и мислено го помолих да ми я покаже.
Странно беше, извъртях се по гръб за да духа по-силно в мен, това ми харесваше.
Повдигна ме още по-нависоко, бях като на метър и половина над леглото и ме извъртя като стрелка с главата на изток, в момента в който ми стана ясна посоката ме завъртя обратно в изходно положение и съвсем плавно и нежно ме положи отново в леглото, не ми се искаше толкова бързо да се събуждам, опитах се да задържа това състояние, но “той“(вятъра) си отиде.
Отворих очи с радост и първата ми мисъл беше една голяма благодарност към josemity, поради нейният разказ за вятъра бях в голяма степен подготвена за тази неочаквана, невероятна среща.


Мога да допълня, че моята среща с вятъра, не беше свързана с менструалния цикъл, през цялото време чувах шумовете на съседите, но те също не ми попречиха на сънуването, бяха част от него, до вечерта тялото ми трепереше сякаш презаредено с енергия.
Нямам представа как и за какво служи знанието за моята посока на вятъра, нито защо той реши да ме посети и да ми се покаже, тези неща за сега са ми в голяма степен неизвестни, ако някой знае нещо по въпроса моля да сподели, ако иска разбира се.



Тема Re: Ясновидски съннови [re: naoky]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано25.11.08 12:30



Нямам представа как и за какво служи знанието за моята посока на вятъра,

Твоят вятър може да те лекува, пречиства, обновява, да ти носи настроение, дори информация от която имаш нужда. Стига да можеш да го извикаш, когато ти потрябва.





Тема Re: Ясновидски съннови [re: L.L.]  
Автор jeevess ()
Публикувано25.11.08 12:58



Как може да се извика вятъра?



Тема Re: Ясновидски съннови [re: jeevess]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано25.11.08 13:03



"Достатъчно е една жена да приглуши вътрешния си диалог и нейния вятър я грабва - ей така!" - Д.Х.

Това състояние в което Наоки е била - ако може да го извиква когато и потрябва.





Тема Re: Ясновидски съннови [re: L.L.]  
Автор jeevess ()
Публикувано26.11.08 10:57



а когато нещо такова се случи не докато спиш, как може да го използваш после?

сигурно пак като се приглуши вътрешния диалог.... може ли да ми обясниш повече. Въобще ква е цялата тая работа и какво е всичко това?





Тема Re: нашия дневник за сънуванетонови [re: suliuno]  
Автор suliuno (член)
Публикувано01.12.08 17:27



Ако на някой му е интересно :


Вчера сънувах самият себе си ,че стоя пред мен на около 1 метър. Започнах да се изследвам ,аз ли съм наистина .Аз бях ....... мамка му . Онзи отсреща т.е. аз ,беше направил една много смешна гримаса .Доста се посмях на глупавата си физиономия и смеейки се си виках "Как е възможно да съм толкова реален и как е възможно да стоя пред мен самия и да се гледам "......................Като се събудих смехът продължи още доста .

после сънувах още един осъзнат сън :


Бях сред нещо като цветове и вибрации ,който минаваха покраи мен и придобиваха всякаква форма ,а аз като че ли висях във създуха и не мърдах ,също така не усещах да съм стъпал на нещо ..........
Там можех да бъда само един наблюдател .


Редактирано от suliuno на 01.12.08 17:52.



Тема Re: нашия дневник за сънуванетонови [re: suliuno]  
Автор suliuno (член)
Публикувано04.12.08 21:35



Бих се осъзнато със смърта си в сънуването ,голяма битка беше . Успях да я прокудя и бях много щаслив ,че временно я победих .
Летях и се кафех с цялото си сърце и душа на временната победа .





Тема Re: Ясновидски съннови [re: naoky]  
Автор naoky (*)
Публикувано05.12.08 14:34



Свечерява се, когато лягам отново да се упражнявам в сънуване.. събуждам се в стаята ми, този път бях легнала по гръб.
Измъкнаж се, издигайки се над тялото. Усетих същите вибраций като при срещата си с вятъра и постепенно засилващо се жужене, но някак по-слабо, по-улегнало от първия път и някакво присъствие на студена очакваща нещо от мен сила, която изведнъж някак ме грабна и аха.. да ме отнесе нанякъде..

Усетих силното й, неподлежащо на обсъждане намерение, беше при мен за да ме отнесе надалече и точно тази силна настоятелност ме изплаши.
Утробата ми жужеше, разпалваше се странен огън отвътре, сякаш въздух духа в пещ за да разпалва жарава..аз се измъкнах някак от обсега на чакащото ме “нещо“ почнах да се гевезя като непослушно дете, което сякаш за да се измъкне казва- чакай малко да опитам как е да се виси на стената...и разни др. глупости.. ей така за да го баламосвам.



Присъствието ме следваше а аз все се изтъркулвах на 30 см пред него за да го отбягвам, така от стената се свлякох в ъгъла до леглото и все още усещайки го продължавах с измъкването, като постепенно ме завладяваше паника, покатерих се на леглото, почнах с ръка да си опипвам спящото тяло, беше топло, дори това ме стресна, не си бях пипала спящото тяло до този момент, уф...

Скочих и реших да се опитам да мина през стената, сякаш му казвах- чакай, че има неща, които все още не съм изследвала... наистина не бях минавала през стени, не ми беше приятно, ама сега набързо реших и това да направя, гмурнах се рязко в стената и успях да мина в съседите, видях стаята и мебелите им, те сякаш си говореха в кухнята.
Отказах се да ходя при тях да не би случайно да ме видят, не знаех как ли изглеждам и дали ще се виждам... върнах се през същата стена в стаята. Нещото ме чакаше търпеливо там, но реши да си отиде и в този момент се намерих отново върху тялото си и знаех, че ще се събудя, „то“ ме положи някак плавно отново на мястото ми и изчезна.

Бавно отворих очи, зачудих се що за сила е този „вятър“ да иска да ме понася накъдето му скимне, просто ей така.. какви изобщо са тези странни сили.. някой от вас оставя ли се да бъде „развяван“ от подобни неща?

Интересното в случая е, че когато тази сила си тръгне не мога да продължа сънуването си с моите експерименти а се оказвам сложена обратно в тялото, сякаш тя ме изтегля и като напусне тя ме връща обратно, това не зависи от собствената ми воля и може би точно това усещане страшно ме изплаши и ми попречи да я последвам.


П.П. Въпроса на въпросите е - как да разпознаем момента, в който е нужно да пренебрегнем страха си за да надскочим собствените си граници, и онзи, в който е необходимо да се вслушаме за да запазим себе си, М!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.