Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 05.10.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Вярата като ветропоказател на пътянови  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано19.10.08 01:47



Човек се движи по своя път според вярата си. Ако вярваш в парите – ще бъдеш богат. Ако вярваш в Бога – ще го достигнеш.

Един вярва в едно, а друг в друго и никой не знае кога една или друга вяра става приоритетна за човек, защото вярата е съдбата – тя е вродена и неизменна.

Постепенно, през вековете, вярата на човека се е изменила, защото идва време за промяна и време старото да бъде заменено с ново.

Причината днес да бъдете такива каквито сте е вашата вяра, която обаче е просто отдавна предначертаната съдба и то не само вашата лична, а съдбата на цялото човечество, затова ви призовавам да ВЯРВАТЕ и да не ограничавате вярата си в безмислен скептицизъм. Не се страхувайте да вярвате в Кастанеда и всички хубави, абстрактни неща, защото който не вярва в Абстракта, няма да навлезе в него.



Тема Re: Вярата като ветропоказател на пътянови [re: searcher]  
Автор snakeling ()
Публикувано19.10.08 02:01



това не е вярно

има много хора, които вярват в парите и са бедни, обаче са твърдо убедени, че истината е в парите и който има пари е добре и богатите управялват света и т.н...

относно вярата в Бога...какво точно значи-който вярва в Бога ще го достигне?Бог да не е качен на някое високо дърво и да трябва да го достигаш и ако не се мъчиш да го достигнеш няма да си го достигнал?:))) Бог е в теб, във всяка твоя клетка и в разстоянието между атомите ти.Няма какво да се стига.


изобщо си изакал едно огромно интелектуално лайно и си го плеснал, типично по мъжки в нова тема да ти изръкопляскаме на прозрението





Тема Re: Вярата като ветропоказател на пътянови [re: searcher]  
Автор _xXx_ ()
Публикувано19.10.08 08:37



Ако вярваш в парите – ще бъдеш богат
Ако вярваш в Бога – ще го достигнеш
който не вярва в Абстракта, няма да навлезе в него.

вярвания с цел полза





Тема Re: Вярата като ветропоказател на пътянови [re: _xXx_]  
Автор anacondaa (новак)
Публикувано19.10.08 11:09



ako imash vnimanie,nqma nujda da vqrvash v kakvoto i da e,zashtoto vsi4ko e aktualno samo v opredelen moment.ako imash vnimanie,da vqrvash v neshto ozna4ava da tarsish potvarjdenie v vanshen izto4nik poneje si pritesnen.ako imash vnimanie nqma nujda da imitirash emocii,prosto shte badesh estestven ot4itaiki proqvleniqta na deistvitelnossta v tvoqt diapazon na proqvlenie



Тема Re: Вярата като ветропоказател на пътянови [re: searcher]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано19.10.08 13:54



Верно наблюдение.

Човек е такъв или онакъв в зависимост от вярата си.
Ако вярва в парите, той е богат или беден.
Ако вярва в Карлитко, той е воин, магьосник, стъпил на пътя, избягал от пътя.
Ако вярва в Иисус, той е хрисим и обичащ или проклет и зъл.
Двойките противоположности от "Кибалион". Човек не може да преработи богатството в хрисимост, нито съзнанието в бедност.
Движи се между плюса и минуса, но на същата права, на която е вярата му.



Тема Re: Вярата като ветропоказател на пътянови [re: searcher]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано19.10.08 15:28



Вярата е нашето място от което черпим енергия.
Вярата в Бог се дава от Бог.
Човек може да я пилее, съхранява или умножава.
Някои хора могат и да я използват, това е магьоснически номер.
Едва ли Бог би дал вяра на човек, който я пилее?!

Такъв човек черпи от вярата си че е скептик, защото не му е дадена вярата в Бог... но не знае това, а казва аз, аз, аз съм умен и практичен, ти, ти, ти си наивник...


Аз бих направил следните корекции в призива ти към нас: Вярвайте в Бог, а всичко останало което ви е необходимо за да живеете добре ще ви се придаде!
Защото един по пътя трябва да бърза, друг трябва да забавя, едни се осъзнават за пари, други чрез пари, едни чрез Йога, втори поради него, с Кастанеда също.
Самия Кастанеда казва, колко простичко звучи и досега никой не го изучава това простичкото нещо:

"Човек е лъчисто същество. Силата е лъчиста. Там където се пресичат лъчите се фокусира точка. Изместването на тази точка променя състоянието на човека. Изместването извън определена граница изпраща човека там от където връщане няма. Преди да се научи човек сам да определя точката, трябва да се научи да се ПРИКРИВА и да се СТРЕМИ. Няма процедури. Духа ръководи човека и измества точката - това е всичко!"

Кастанеда казва: НЯМА ПРОЦЕДУРИ. Духа ръководи човека и измества точката-това е всичко.

Иначе си вярвай в каквото ти се вярва, стига да го можеш...защото ако духа е избрал да вярваш в Кастанеда, едва ли ще вярваш в Ошо колкото и да ти се иска...

Вярата не е дял на човека и затова призивът ти към вяра в абстракта нещо не ми се вързва с реалността , с отделната реалност.
Но пък си е твое нещо и аз го приемам заедно с теб...
Ти няма как да говориш против вярата си, но е хубаво да знаеш, че от нея черпиш сили и ни призоваваш, неин дял е, не твой!




Тема Re: Вярата като ветропоказател на пътянови [re: ПЪTниk]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано19.10.08 16:41



Както вече казах призива ми към вяра е условен, също както призива на Исус: "Повярвай и ще бъдеш спасен" или пък "Повярвай и тази планина ще се отмести".



Тема Re: Вярата като ветропоказател на пътянови [re: searcher]  
Автор anonimus (...)
Публикувано19.10.08 16:45



Имаше един филм" тайната" замундата в който се разказваше за силата на вярата и нейната реализация в живота.
Имам един приятел дето правеше мебели. Беше си луд за връзване. По едно време ми казваше. "Бе щот така бе пич: при мене работят тридесет човека. както ме питат колко човека работят при мене казвам че са шестдесет. И знаеш ли изобщо не мисля че лъжа Уж са тридерет ама аз знам че са шестдесет. " След време станаха по вече от шесдесет хората дето работят при него.
Този приятел има много вяра и енергия да я осъществи. Наистина използува всичко това за глупости общо взето, но принципът си е същият.



Тема Re: Вярата като ветропоказател на пътянови [re: anonimus]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано19.10.08 16:57



Дали ще го наречем вяра или възнамеряване - все едно.
Девизът на шефа на Daewoo пък е "Всички улици са покрити със злато". Даже е написал книга с такова заглавие.

Древните чародеи са възнамерили да пренесат цели села в сънуването, за да не бъдат избити от конквистадорите. Естествено, че ако не вярваха че това е възможно, никога нямаше да го направят.



Тема Re: Вярата като ветропоказател на пътянови [re: snakeling]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано19.10.08 17:08



Да си убеден в нещо не значи да имаш вяра. Тоя който има вяра няма нужда да бъде убеждаван. И изобщо това беше встъпителна тема, а разяснителния етап тепърва предстои.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.