Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 08.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Можете ли да спите с отворени очи и да пеетенови  
Автор serenity._ (новак)
Публикувано09.10.08 20:17



Сънували ли сте как пеете или си тананикате насън? и то позната мелодия?
Можете ли да "възнамерите" и да го направите? и дори да си изберете песента?

дори децата го могат




Редактирано от serenity._ на 09.10.08 20:19.



Тема Re: Можете ли да спите с отворени очи и да пеетенови [re: serenity._]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано09.10.08 20:47



не само ми се е случвало мелодия да си тананикам на сън, а събуждайки се пускайки радиото мелодията е звучала от там.



Тема Re: Можете ли да спите с отворени очи и да пеетенови [re: Бapбapeлa]  
Автор serenity._ (новак)
Публикувано09.10.08 20:56



а как разбра, че си я сънувала песента? - когато се събуди ли?

а виждали ли сте ръцете си насън? или въобще тялото си
/но не като в огледало



Тема Re: Можете ли да спите с отворени очи и да пеетенови [re: serenity._]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано09.10.08 21:05



по време на сън песен ми е в главата ' чувам я насън ', събуждам се с нейното ' звучене' в главата ми и след това ако пусна радиото се е случвало точно същата да чуя и от там ; или след това през деня като ходя насам натам на повечето места където е пусната музика вляза ли баш тая музика която съм ' сънувала' звучи в него момент. .

не само ръцете си- цялото си тяло съм виждала насън , също съм сънувала че спя и това, което сънувам е само сън . скоро сънувам кошмар , на сън знаех че сънувам и дори в един миг си казах ' време е вече да се събудя ' и наистина се събудих.



Тема Re: Можете ли да спите с отворени очи и да пеетенови [re: Бapбapeлa]  
Автор serenity._ (новак)
Публикувано09.10.08 21:23



Не, не е това, за което питам. Изрично подчертах да не е като в огледало цялото тяло /или "отгоре"

а като на живо, от позицията на очите ти:
поглеждаш надолу и виждаш краката или ръцете си, както и с какво си облечена /трябва да е в реалните дрехи, които носиш през деня, а не някаква фантазия
има много голяма разлика
ако си чела Кастанеда, той дава такова упражнение - първо да се научиш да си виждаш ръцете или дланите насън


А за мелодията - това, което казваш се обясниява с многото слушане на една и съща песен и тя ти влиза в подсъзнанието и се събуждаш пак с тази мелодия.
Аз говоря за друго - в самия сън ти съзнаваш много ясно, че тази мелодия звучи. Съзнаваш, че лежиш и си будна и мелодията звучи в теб, но в същото време съзнаваш, че и спиш.
Разбираш ли разликата?
Филмчето добре го казва: все едно да спиш с отворени очи или да възнамериш коя песен да пееш насън



Тема Re: Можете ли да спите с отворени очи и да пеетенови [re: serenity._]  
Автор yi-rene (неzaпознат)
Публикувано09.10.08 23:12



Аз говоря за друго - в самия сън ти съзнаваш много ясно, че тази мелодия звучи. Съзнаваш, че лежиш и си будна и мелодията звучи в теб, но в същото време съзнаваш, че и спиш.

В понеделник или вторник ми се случи /няма и седмица/ - занимавах се да си нормализирам дишането и да се кефя на картинката; освен че осъзнавах че спя докато в главата ми звучи някяква песничка осъзнавах че си и лежа в леглото + това си обясних че е изместване на събирателната точка /възприемане на 2 реалности едновременно субективно еднакво реално/ и осъзнавах наличието на някаква белезникавожълта светлина в областа на слънчевия сплит вместо тяло-него го нямаше беше се сляло с тъмното пространство което гледах + осъзнаването че не се събудих само в съня си, а по - скоро някой се намеси в неосъзнатия ми сън и ме метна в това състояние да съзерцавам някаква неземна красота от светлинки на тъмен фон - единственото досадно беше затруднението в дишането/с недостиг на енергия го обясняват/ и след като взех да го нормализирам реших да си отворя очите да проверя все пак къде съм - беше - 5,16 сутринта
Отдавна не бях сънувало има няма 1 година обаче тоя сън се случи на втория ден след като почнах да си напомням през деня да проверя дали сънувам.И първото ми събуждане в сън беше по метода на Монро - няколко пъти на ден ? Това сън ли е? Та не знам възнамеряване ли е или просто съвпадение

Love is a time machine


Тема Re: Можете ли да спите с отворени очи и да пеетенови [re: serenity._]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано09.10.08 23:19



Можем. Следващият въпрос.





Тема Re: Можете ли да спите с отворени очи и да пеетенови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано09.10.08 23:37



Кък така можа да й подминеш уникалността само с две думи.





Тема Re: Можете ли да спите с отворени очи и да пеетенови [re: serenity._]  
Автор zizibizi ()
Публикувано10.10.08 10:46



що ти е да спиш с отворени очи? ще се съберат сумати боклуци в тях, а може и муха да извадиш.



Тема Re: Можете ли да спите с отворени очи и да пеетенови [re: huanji]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано10.10.08 11:00



Ни мъ'й срам!








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.