Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:47 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Какво е "намерението"?  
Автор serenity._ (непознат )
Публикувано02.10.08 12:31



Чела съм всички книги на Кастанеда и някои на Флоринда Донер, но беше отдавна.
Занимаваха ме други източни учения за себепознание и забелязвах общи неща с Кастанеда, дори изпробвах някои от тях и бяха много успешни.

Та, реших да ви питам за нещо.
От моите познания за ума и осъзнаването, за вниманието и т.н. става въпрос за това, как умът от господар става "слуга".
Сега, не знам как за се изразя с вашата терминология но става въпрос за това:

Когато ми се иска нещо да свърша, имам някои цели /не далечни, а конкретни, за днес или близките дни, но и за по-далечни би могло да се приложи/
но в момента не се втурвам към това, защото нямам желание или ме мързи или други причини...
а си седя спокойно, в състояние извън ума. И за част от секундата насочвам ниманието си към тези неща, които трябва да свърша, фиксирам ги за миг и толкоз - нищо повече. После се отпускам и оставям ума да ходи където си иска.
Но забелязвам, че той започва да се връща все по-често към тази/тези/ идеи и започва да се появява желание да свърша именно това, идва ми енергия. - И в един момент просто ставам и го върша, и то с голяма лекота, като че ли не изразходвам енергия, а тя ми идва отнякъде. Като че ли друг го е свършил, а не аз. Или като че ли работата сама се върши, а аз само наблюдавам.

Та за това ви питам: има ли нещо общо с вашето "намерение"? Или това е нещо друго - и има ли въобще аналог във вашето "учение"?

Най-често става дума за конкретна физикеска дейност, свързана с усилие, но се отнася и за всичко, дори такива, от графата "удоволствия".

Редактирано от serenity._ на 02.10.08 12:38.



Тема Re: Какво е "намерението"? [re: serenity._]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано02.10.08 14:10



Намерението, по смисъла на мексиканските шамани, е енергиен поток, сила, която пронизва цялата вселена. Намерението не е във човека, но човек може да го използва.

При употребата на намерението има една особеност - не може да се използва за лични цели, защото когато човек се слее с намерението, той става пасивен наблюдател. СТарите магьосници се влудявали най-много от тази пасивност, тъй като били прекалено големи егомани и искали да използват намерението за лични цели. Те минали през иглено ухо и вадели чудеса и от ушите си, но така и не разбрали, че Намерението може да се използва само по един абстрактен начин. Тези им манипулации ги вкарали в големи приключения...

Това, което ти описваш, е просто начин да изиграеш ума, който винаги е готов да създава вътрешни конфликти, като ни кара да НЕ вършим това, което знаем, че се налага да свършим, и по тоя начин ни кара да се тормозим.

Има много трикове ума да се изиграе, така че свършим нещата, които знаем, че са добри за нас или просто трябва да свършим. Лекотата, която чувства човек, когато изиграе ума идва от притока на енергия, който човек получава всеки път, когато е успял да спре Ума си за макар и малко време.

Всеки човек си има свои методи, които му действат най-ефективно за да изключи ума и да даде място на волята си да се прояви. Ти си открила такъв метод, което е много добре.

Пример за използване на намерение е начинът, по-който всеки човек възприема свят от предмети. Всеки човек е научен да манипулира намерението, по точно определен начин, така че СТ му точка да застава на същото място, на което застава СТ на всеки друг човек. В последствие всеки човек фиксира и поддържа тази позиция, чрез вътрешния диалог. Спирането на Ума т.е. на вътрешния диалог, е едно от първите неща, които човек трябва да направи, за да тръгне по пътя на воина и за да може да се слее с намерението. Друго нещо е да възстанови енергийния си баланс, до нивото с което се е родил, а първият енергиен център, с който се работи е този на вземането на решения, иначе ще си останем неспособни да действаме извън инструкциите на Ума.



___________



Тема Re: Какво е "намерението"? [re: serenity._]  
Автор _xXx_ ()
Публикувано02.10.08 15:14



има да...

с нашето намерение всико има нещо общо





Тема Re: Какво е "намерението"? [re: mo32]  
Автор serenity._ (непознат )
Публикувано02.10.08 15:18



Написах ти един отговор, но опсле го изтрих, защато реших, че може би нещо не съм разбрала за старите магьосници...
За да го порчета отново и да мина през объркания лабиринт на мисълта ти :)))))

Да, за "старите магьосници" е така,
но същото се отнася и да такива като теб, които си въобразяват с голямото си его, че могат за владеят или "възстановяват" някаква СВОЯ енергия!

Просто забелязах, че пишеш много мътно, от позицията на его, опитващо се да завоалира и прикрие себе си.

Повече няма какво да ти отговоря.
Явно това, което описах ти не го разбра, защото нямаш тази опитност.



Тема Re: едно пояснение [re: serenity._]  
Автор serenity._ (непознат )
Публикувано02.10.08 16:21



Можете ли да бъдете толкова наблюдателен и извън всякакви его-отправни точки...
за да разберете, че Намерението си действа както си иска,
че дори и да възнамерите нещо, както аз го описах горе - не винаги става!!!!

Понякога става, понякога - не.

Не зависи от вашето "намерение"/желание



Та, за да ме разберете по-ясно, повтарям:
Можете ли с вашето Осъзнаване извън ума /незнам си коя ОТ/ да разберете, че Намерението/Съзнанието обхваща дори вашето "его"? :))))))



Тема Re: Какво е "намерението"? [re: serenity._]  
Автор Meckaлитo (духче)
Публикувано02.10.08 16:23



та за това ви питам: има ли нещо общо с вашето "намерение"?

Да, това е. Не се бъзикам, и аз така съм го усещал 2-3 пъти, макар и постигнато по метода от книжките на КК. Тенкю за идеята, ще пробвам.





Тема Re: Какво е "намерението"? [re: serenity._]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано02.10.08 16:34



Моя стара познайница ме подсети, че утробата при жената също играе роля на пречистващ енергията център. Утробата е и тази "възприятийна кутия", както я наричат магьосниците, през която жената общува с Намерението.

Мерси за поправката. Редно е да се спомене и женския път в магията, за да няма едностранчивост.

П.П. Инка, не се сърди, но не пиша само на теб, тъй като си далеч от магьосничеството. Адвайта няма много общо с шаманизма, безполезно е да търсиш паралели между две коренно различни и несъвместими неща!



___________



Тема Re: Какво е "намерението"?нови [re: Meckaлитo]  
Автор serenity._ (непознат )
Публикувано02.10.08 17:02



виж по-горния ми отговор към хХх, - че не винаги става това "възнамеряване" - в някои случаи става, в други - не
това показва, че НЕ ние сме някакъв "възнамеряващ фактор",

а просто осъзнаваме какво се случва -
че дори нашето намерение /желание/ "се случва" ....

-а то / възнамеряването или желанието/ винаги произтича от това, което наричаме обусловеност, или "его"

не мога да го кажа по-ясно...

Опитайте доколко можете да бъдете "действащ" фактор /Възнамеряващ/ - да става това, което пожелаете... - вие да определяте бъдещето си


и вижте резултата

Ако дори и едно нещо не става, така като сте го Възнамерили - значи, че нещо не е наред.... с Кастанеда... :))))))

и че наистина нищо не зависи от вас...



Тема Re: Какво е "намерението"? [re: serenity._]  
Автор _xXx_ ()
Публикувано02.10.08 17:14



имала си намерението да отговориш на мен ,а си отговорила на себе си



ние тука сме майстори на "намерението"

възнамеряваме това, което и без това предстои да се случи



Тема Re: Какво е "намерението"? [re: _xXx_]  
Автор serenity._ (непознат )
Публикувано02.10.08 17:32



виж кво, знам, че тука сте големи специалисти по възнаверяването, но защо всичко това, което възнамерявате 100% не се случва?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.