Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Четирите споразумениянови  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано04.09.08 10:25



БЪДИ БЕЗГРЕШЕН В СЛОВОТО СИ

НЕ ПРИЕМАЙ НИЩО ЛИЧНО

НЕ ПРАВИ ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ

ВИНАГИ ПРАВИ НАЙ-ДОБРОТО, НА КОЕТО СИ СПОСОБЕН

Приемате ли ги? Лесни ли са? Спазвате ли ги? Смятате ли ги за достатъчни?


Тази тема е на основата на един разговор между Барбарела и Хана. Интересен ми се стори.

Така, разглеждайки ги на пръв поглед, според мен не е възможно да се спазва само едно или две - четирите са в комплект. Установявам, освен това, че нарушавам и четирите. В основата са 2 и 3 - първо там се провалям, а после идват и останалите. Ако успея да спазя 2 и 3 - нещата се навързват в благоприятна насока, т.е. 'окомплектовам' и 4-те.



Тема Re: Четирите споразумениянови [re: L.L.]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано03.09.08 20:23



Още един въпрос: Тези споразумения, като повод за самоизследване ли ги използвате или поредното средство за обвинение/оръжие във войната с лошите други? Щото си е изкушение по принцип от всяка нова информация да се прави 'оръжие'.





Тема Re: Четирите споразумениянови [re: L.L.]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано03.09.08 20:24



Да бе. таман написах нещо по тематиката на клуба и взеха че го изтриха , защото било в темата на Цар Изрод . А Хана ме убеждаваше че се справяла лесно и с четирите.

А де... след тая нейна реакция излиза друго.

И да допълня темичката ти :

Полезна ли е стерилността - нямам предид биологичния смисъл от това, което пише във Уикито :

* Стерилност в биологията е синоним на безплодие.
* Стерилност в медицината означава среда без микрооорганизми.
* Стерилност в литературата и изкуството се използва за творба, която не събужда интелекта или емоциите.
* Стерилност в екологията и науките за околната среда означава среда, в която няма живи организми.



Тема Една интересна задача!нови [re: L.L.]  
Автор Цap Изpoд (Фока)
Публикувано03.09.08 20:29



Можете ли да формулирате

"НЕ ПРИЕМАЙ НИЩО ЛИЧНО"

и

"НЕ ПРАВИ ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ "

така че да се получи положителна фромула??



Тема Re: Четирите споразумениянови [re: Бapбapeлa]  
Автор Цap Изpoд (Фока)
Публикувано03.09.08 20:32



Еми тя Хана по собствена преценка се справя превъзходно и с четирите. Следователно ти е казала истината жената.



Тема Re: Четирите споразумениянови [re: Бapбapeлa]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано03.09.08 20:45



От нейна гледна точка може и да ги спазва. И това да е така.
Имам един такъв конфликт. Всяка от страните - аз и човека отсреща - се обвиняваме в страшни и 'непростими' 'грехове'. Всеки е прав за себе си и има своите основания. А по отношение на другия греши, естествено. Защото не виждаме цялата картинка. В нашите отношения всеки от нас нарушава и 4-те споразумения и съвсем закономерно, заради този конфликт всяка съвместна дейност е обречена - може да се извършва само с посредници.

Другите са си други. Не можем да определяме тяхната реакция. Ако повлияем на своята е успех.



А стерилността... пълната стерилност е неестествена, но когато е налице нещо, определяно, като заболяване, т.е. балансът е нарушен се прилагат антибиотици. Дори да не се прилагат, организмът взема своите мерки, изпраща макрофаги и незнамкаквоси, за да възстанови баланса. И това също е естествено.

Редактирано от L.L. на 03.09.08 20:46.



Тема Re: Една интересна задача!нови [re: Цap Изpoд]  
Автор L.L. (мълва)
Публикувано03.09.08 20:51



Приемай всичко, като още една възможност за изследване.

Осланяй се на дълбокото си вътрешно усещане за нещата.



Тема Re: Една интересна задача!нови [re: L.L.]  
Автор Цap Изpoд (Фока)
Публикувано03.09.08 20:56



Не е запазил смисъла!



Заменила си задължителния характер на посланията с препоръчителен. Много по-слаби са някакси.

Все още не съм се сетил как трябва да стане.



Тема Re: Четирите споразумениянови [re: L.L.]  
Автор Xaнa.Модератор (време е )
Публикувано03.09.08 20:58



Много странно се получи като казах че не са много трудни и ги спазвам.


някак пропуснаха да забележат че казах че най-доброто на което съм способна може да не е най-доброто за всички, но е всичко което мога да направя.
естествено твърде е възможно да не мога винаги да ги спазвам на 100%, но поне така ми се струва.

мисля че си много права като казваш че вървят в комплект. иначе все някое ще издиша. Всъщност трите заедно представляват четвъртото.

Първото отдавна ми е втора природа, така се е случило, не че нещо съм се упражнявала. То най-често може да се наруши като се говори неистината. Не казвам като се лъже, щото за мен има нюанс.
Второто също не е много трудно според мен, номера е човек да се е прежалил.
Третото го разбирам като да нямам очаквания, ако е друго може и да го престъпвам.



Тема Не се хаби! [re: Xaнa.]  
Автор Цap Изpoд (Фока)
Публикувано03.09.08 21:01



Разбрахме те отлично.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.