Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Обичнови [re: Vex]  
Автор al_quimia ()
Публикувано04.01.08 15:12



Но аз бях недосегаем, макар че в този момент едва ли бих могъл да бъда по-уязвим. Моделът на човека нямаше силата да ме защити или пощади и въпреки това аз го обичах с безгранична страст.
Стори ми се, че тогава разбрах нещо, което дон Хуан многократно ми беше повтарял, а именно, че истинската обич не може да бъде инвестиция.

***

— Сигурен ли си, че разбираш какво е в действителност моделът на човека? — попита ме дон Хуан с усмивка.
— Уверявам те, дон Хуан, че ми е напълно ясно какво е моделът на човека — рекох аз.
— Когато стигнах до моста те чух да крещиш разни глупости на модела на човека — подметна дон Хуан с най-злобна усмивка.
Казах му, че се бях почувствал като недостоен слуга, боготворящ недостоен господар, но въпреки това бях подтикнат от най-чиста обич да му обещая вечната си любов.


Абе, това воини ли са...





Тема Воинанови [re: Jelly-fish]  
Автор Vex (fey)
Публикувано04.01.08 15:13



Воина на кастанеда е Любовчия бе. Само любов му дай. То Земята, то човешката форма, то сигурно и нещо друго е обичал?



Тема Женинови [re: al_quimia]  
Автор Vex (fey)
Публикувано04.01.08 15:20



Това само жени могат от повече, от десет книги, това да намерят и да изтипосат.



Тема Re: Воинанови [re: Vex]  
Автор al_quimia ()
Публикувано04.01.08 15:24



Да, и други неща са обичали. И Живота са обичали.



Тема Re: Воинанови [re: al_quimia]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 15:27



... i alkohola ......



Тема Re: Воинанови [re: al_quimia]  
Автор Vex (fey)
Публикувано04.01.08 15:30



Ех Воини. Много странни хора са били, добре, че са изчезнали всичките.



Тема Хъшовенови [re: :)]  
Автор Vex (fey)
Публикувано04.01.08 15:34



Ти ги бъркаш - това не са Воини, а са Хъшовете. Седнат в Браила пият три вина и се размечтаят. И като почнат за свобода да фантазират...
Нещо като мен днес, преди Йорданов ден.



Тема Re: Воинанови [re: Vex]  
Автор al_quimia ()
Публикувано04.01.08 15:36



Не са изчезнали, те просто "не оставят следи"...



— Какво друго би могло да тласне човека до такива крайности, ако не обичта към живота? — попита той. — Те толкова силно обичали живота, че не искали да го изоставят. Така го видях аз. Моят благодетел видял друго. Той смяташе, че ги е било страх да умрат, което не е същото като да обичаш живота. Аз твърдя, че са се страхували да умрат, защото са обичали живота и са видели чудеса, а не защото са били едни малки алчни чудовища.
— Ти би ли се осмелил да навлезеш в непознатото от алчност? Едва ли. Алчността действа само в света на ежедневните дела. За да се осмели да навлезе в онази ужасяваща самота, човек трябва да притежава нещо по-силно от алчността. Обич. Човек има нужда от обич към живота, към тръпката, към тайната. Има нужда от непресъхващо любопитство и кураж в изобилие.




Тема Re: Воинанови [re: al_quimia]  
Автор Vex (fey)
Публикувано04.01.08 15:41



Стига, че ще

днес от глупости.



Тема Re: Хъшовенови [re: Vex]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 15:47




Покрай Йордановден стават преплитания на визуалните перцепции!

Ха доно воини, ма на дали...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.