Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Спящинови [re: Foenix]  
Автор Vex (fey)
Публикувано12.11.07 15:12



Да много хубаво време за спане. Много лесно става. Ама за да стане то трябва да имаш нужда от това, да го поискаш, някой да те насили да го направиш и т.н.





Тема Re: Спящинови [re: luch]  
Автор Vex (fey)
Публикувано12.11.07 15:15



В отговор на:

...Специално в този случай, понеже говорим за първата врата на сънуването, ...[\quote]
Не бе не за сънуването, а за грижата за естеството на постъпките си, в случая за грижата за спането.



Тема Re: Спящинови [re: Foenix]  
Автор al_quimia ()
Публикувано12.11.07 15:29



Добрият сън означава не просто добра работоспособност. Изследвания са доказали, че хората, които спят непробудно цяла нощ, имат по-устойчива имунна система. Причината е, че при спане тялото изработва хормони, усилващи защитните сили.

Това за ума...
Няма значение дали ще пейстна всички научни трудове за съня и етапите на мозъчната дейсност, нищо не може да се сравни с усещането за ЗДРАВ СЪН, отпочиналост и енергия. Блъскала съм си главата, как, аджаба, да имам повече лична сила, повече енергия, за да посрещам с усмивка всички предизикателства на чудото да си жив, без да си давам сметка каква работа върши качествения сън.

Може би трябва да ти обясня, че съм се учил да бъда ловец. Не винаги съм живял така, както живея сега. В един момент от моя живот ми се наложи да се променя.

Да спиш правилно е много хубаво, ако за теб промяната е станала осъзната необходимост и това да бъдеш в равновесие и хармония със всичко е нещо от което ставаш по-силен и летиш.



Тема Re: Спящинови [re: Vex]  
Автор Bella Donna (:-))
Публикувано12.11.07 15:33



Човек трябва да се грижи за естеството на постъпките си. За това как и с какво се храни, как спи и т.н.

Какво определя естеството на постъпката? Това до колко е безупречна и дали си съзнателен в това, което правиш ли?



Тема Re: Спящинови [re: al_quimia]  
Автор Vex (fey)
Публикувано12.11.07 15:36



Повечето хора наблягат на това как да пестят енергия, а не обръщат достатъчно внимание на най-простите способи на набавянето й, като храна и сън.



Тема Re: Спящинови [re: luch]  
Автор Foenix (ψυ )
Публикувано12.11.07 15:39



Темата беше пълноценно и съзнателно спинкане.

Аз съм пробвал да минавам през тези врати. Всичко, което съм правил без да имам основа (основата е осъзната необходимост да имаш следващото като средно ниво на живот) е отдавна забравено.

Хората сме много склонни да се мятаме до пълно изтощение в какви ли не светове ама като опре до това да сме примерно щастливи и усмихнати в покой и равновесие ТУК И СЕГА не струваме нищо.

Както някой вече каза човек прекарва около една трета от живота си в сън. Поне да е пълноценен сън, от който след това си по-жив и всеки ден още и още по-жив.



Тема Re: Спящинови [re: Bella Donna]  
Автор Foenix (ψυ )
Публикувано12.11.07 15:42



Темата беше спинкане. И за него като за самосъжалението може да се бориш до пълно изтощение. А някой долу беше цитирал че спинкането е нещо като да решиш безкомпромисно, че искаш да спинкаш хубаво, за да може по-малко да се промени ето това:

— А сега се готвиш да превърнеш и ловуването в привичка — продължи той. — Вече си наложил свой ритъм: говориш в определен момент, ядеш в определен момент и заспиваш в определен момент.



Тема Re: Спящинови [re: Bella Donna]  
Автор Vex (fey)
Публикувано12.11.07 15:44



На този етап е хубаво да има цялостност. Нищо не е истинско ако е незавършено. Като думи е живееш съзнателно за да спиш добре и спиш добре за да може да живееш качествено. Става едно цяло спането и бодърстването. А сега не е точно така винаги.





Тема Re: Спящинови [re: Foenix]  
Автор Vex (fey)
Публикувано12.11.07 15:48



Само с истински хора света е истински, а истинските хора са много живи. Всичко друго е сенки в нощта.



Тема Re: Спящинови [re: Vex]  
Автор v_selena (наблюдател)
Публикувано12.11.07 15:53



А тук споменават за контакта със Земята по-различно



- Това, което обикновено се прави - рече тя, - е да започнеш да сънуваш, като спиш в хамак или в каквато и да е измишльотина, провесена от греда на покрива или от дърво. Висейки по този начин ние нямаме никакъв контакт със земята. Земята ни приземява, не забравяй това. В това висящо положение се научава как се прехвърля енергията от будното състояние към сънуването и от сънуването към будното сънуване. В състояние на будно сънуване ние имаме достъп до скрити ресурси, които никога не използваме в нормално състояние.
- Всичко това, е въпрос на енергия. В мига, в който я имаш, заминаваш -рече тя.


***
И за жените

Жените, поради факта, че имат утроба, могат много лесно да фокусират своето внимание, докато сънуват, върху нещо извън сънищата си - обясни тя. - Именно това правеше ти през цялото време, без дори да го знаеш. Това нещо, предмет, служи като мост, който ги свързва с намерението.

***
При жената чувствата се зараждат в утробата. При мъжете - заяви тя - чувствата се зараждат в мозъка.
- Помисли малко. Жената е безсърдечна към всичко останало, освен към челядта си, защото чувствата й идват от утробата.
За да фокусираш вниманието си чрез своята утроба, вземи някакъв предмет и го сложи върху корема си или пък го потъркай в гениталиите си. След като установиш дълбока близост с предмет, - продължи тя отново сериозна, - той винаги ще бъде на твое разположение да ти служи като мост.


***
Мъжете водят непрестанна борба, за да нагласят своето внимание в сънищата; жените не се борят, но те пък трябва да постигнат вътрешна дисциплина.

"The deeper in the woods you get, the more nuts you find!"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.