Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: въпрос към сънуващитенови [re: heaven_door]  
Авторopalanka (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 23:20



особен резон пораждат у мене думите ти...
да.., прав си...не е дадено още да си спомним...
понеже смятам, че ние именно Сме Тук, за да си спомним..,не за да се учим...
и да.., прав си... "А Цялото и за някои Ангели остава скрито и не е позволено!"...
този трик - да скрием Себе си от Нас самите - важи дори за тях самите...
разкрие ли се - разкрива се мистерията на Битието...
но дори и тогава в това състояние на неразделение едва ли престава да Има Усещането за Това Сега...
Това е в общи линии резона...
Поздрав и Мерси...



Тема Re: въпрос към сънуващитенови [re: cвoбoдeн]  
Авторoпaлaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 00:00



привет...
нямам сън, подобен на този, който споменаваш...
примерът ти със логическите игри ме навежда на опита ми с TCG (trading cards games) игрите - подобните на "Yo Gi Oh"
интересното е около този вид игри е че имаш огромен избор от карти варианти и работещи сътратегии но правилото на играта заставя играчите Й да боравят само с ограничен набор от тях...
играчът спрята "build"-а си от уменията (skils) и условията (conditions) и това са наборът му от възможните инструменти с които може да се справи с възможните ситуации конфликти и така да напредне в нивата, да отключи нови умения и условия - нови карти, които да използва в бъдещи ситуации и конфликти...
възможностите за реакции се разширяват,присъства разнообразие и е подправено с щипка неизвестност и и изненади, породени от последното...
това донякъде, то да не и де и доста, ми прилича на начинът на нашето съществуване...
възможно е да няма вече давност постинга ми, но пък чуствам, че трябва да ти дам този отговор...
поздрав



Тема Re: въпрос към сънуващитенови [re: oпaлaнka]  
Автор Neise (тъпчо)
Публикувано29.11.07 00:23



В отговор на:

става въпрос за това да видиш себе си заспал...




Ей тук ми се ще да вметна, може да е от полза за някого, да не се събуждате ако се видите как спите...
Направих страхотна тъпотия, когато ми се случи за пръв път, ма нали съм си прост...
Хванах един кичур от косата и го дръпнах, е наложи се да се събудя бързо.........не го правете вкъщи



Тема Re: нещо за прочитаненови [re: kaт]  
Авторoпaлaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 00:28



благодаря за линка...
разрових тук там и в себе си, и това помогна доста та се напаснат някои парчета от пъзела...
визирам материалите в Матрицата...
това разреши и един конфликта у мен...
сигурно знаеш за въпроса на Нео към Оракула от самата Матрица...
въпрос относно това какъв е смисъла да имаш свобода на избора, а да си заставен да преживееш вечи предопределени неща...
този избор, който сме заставени да преживяваме всъщност пак е взет от нас на по-високо ниво...
хоп, това противоречието изчезва...
отнсно осъзнатие сънувания.., нямал съм осъзнато съно-видение...
но съм виждал себе си заспал...
за това и именно попитах за 3тата врата...
усещането което изпитах наистина беше хубаво.., спомням си че реших този път да не се паникьосвам и да разгледам наоколо, но ирония - аз пак се притесних, миг преди да скоча през прозореца се зачудих какво би станало с тялото ми докато ме няма...
това ме върна... и именно начинът ми на връщане е това което все още ме кара да смятам, че това бе повече от сън...
и знаеш ли какво още... мисля че дори и просветването за това кои сме всъщност, прословутото събуждане, става ей така - във миг [тук щракам с пръсти] и както си сънуваме или правим там каквото си правим обикновено се случва Хоп - противоречието сънуващ и сънуван се стопява...
поздрав...



Тема Re: въпрос към сънуващитенови [re: oпaлaнka]  
АвторMopфeй (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 04:47



значи, опаланка, да стигнеш третата врата е възможно и просто случайно, т.е. да се озовеш пред спящото си тяло по необяснима и не замислена причина. Но при сънуването трябва да се спазва последователността, опит, който се трупа с години, и който започва с търсене на ръцете по време на сън, и осъзнаването 4е 4овек сънува. Ако тази начална дисцилплина не съществува...то тогава сънуването като магическа практика е неосъществимо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.