Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Спящинови [re: Bella Donna]  
Автор Vex (fey)
Публикувано12.11.07 16:36



Повечето хора искаме да сънуваме съзнателно без да може даже да спим съзнателно. Голям капан е това.



Тема Re: Спящинови [re: Vex]  
Автор Boris 666 (непознат )
Публикувано12.11.07 16:59



Какво означава да спиш сзнателно?





Тема данови [re: oпaлaнka]  
Автор konopr ()
Публикувано12.11.07 17:02



умирал съм, застрелях се в главата по време на мисия, бях пехотинец, провалихме се. знаех важна информация и предпочетох да умра пред това да ме хванат и измъчват. Последва странен момент и се събудих в леглото си в сегашния си живот





Тема Re: Спящинови [re: Vex]  
Автор orин ()
Публикувано12.11.07 17:52



...храна и сън. и се сетих за много важната връзка между храната и съня.

За който нема нерви да чете на долу е достатъчно да знае, че ако не спи между 22:00 и 24:00 часа, да забрави за силна храна и правиално чистене на червата. За това че работи, газът си слагам!



Направено е многократно, изследване сред хора от васякакъв пол, възраст цвят на кожата и геогравско положение, върху мозъчните вълни по време на сън. Това което е важно и използваемо се нарича "делта уейв вълни". Образуват се в часовете между 22:00 и 24:00 (два часа-"делта уейв сън"). Те се образували в предната част на мозъка и представляват енергията с която се зарежда тази част от мозъка, която отговаря за храносмилането и изхвърлянето на отровите от организма. Казват, че ако през 80% от времето през деня те предизвикват храносмилането и усвояването на храната, другите 20% служат за изхвърляне на отровите. И така ако човек не спи дълго време в тези часове мозъка не може да осъществи храносмилането, за изхвърляне на отрови (чистене на бъбреци и т.н.) абсурд да стигне енергия. Яденето на храна 24часа на ден, също изтощавало доста, по-добре било 3 до 4 пъти на ден. Както писа някой има и храни които се храносмилат по-лесно тоест с по малък разход на енергия получаваш по-добър резултат. А баба ми го наричаше здравословен сън.
...ще съм благодарен ако не ме ебавате, че го казвам пак.

Редактирано от orин на 12.11.07 19:07.



Тема Re: данови [re: konopr]  
Авторrypeливия (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 18:25



хмм...



Тема Re: Спящинови [re: Boris 666]  
Авторrypeливия (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 18:29



а кой си те, бе, пич?





Тема Re: Спящинови [re: Boris 666]  
Автор Vex (fey)
Публикувано12.11.07 21:47



Значи само едно да спиш съзнателно. То е като да ядеш съзнателно, да ходиш съзнателно, да контактуваш съзнателно и т.н. нищо по-различно.



Тема Re: Спящинови [re: orин]  
Автор echO sOunder (water!water)
Публикувано12.11.07 23:53



В отговор на:

...ще съм благодарен ако не ме ебавате, че го казвам пак.




няма, мило! ние те обичаме!



"Хората с готовност вярват това, което желаят" - Юлий Цезар

Тема Re: Спящинови [re: Vex]  
Авторmiguel (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 09:07



Точно този цвят точно...



Тема Re: Спящинови [re: rypeливия]  
Автор Boris 666 (непознат )
Публикувано13.11.07 09:57



Аз, съм си аз






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.