Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Смирениетонови  
Авторнeperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 12:07



В Библията се казва ако ти ударят едната буза да си подадеш и другата.
Така си обяснявам смирението.
Войнско ли е това поведение и тази пасивност?



Тема Re: Смирениетонови [re: нeperиcтpиpaн]  
Авторroza (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 12:17



Воинът е смирен, когато приема, че има сили, които управляват живота и смъртта на тази Земя. Смирен е когато се е освободил от чувството си за собствена значимост. Не бих го нарекла пасивност, а и вероятно има значение в какъв контекст е използван цитата от Библията.



Тема Re: Смирениетонови [re: нeperиcтpиpaн]  
Автор al_quimia ()
Публикувано29.08.07 12:22



Воинът приема съдбата си, каквато и да е тя, с пълно смирение. Той приема смирено себе си такъв, какъвто е, не като повод за самосъжаление, а като живо предизвикателство.
На всеки от нас му е нужно време, за да разбере това и да го изживява пълно. Аз например мразех дори споменаването на думата „смирение“. Аз съм индианец, а ние, индианците, сме били винаги смирени и нищо друго не правим, освен да свеждаме глави. Мислех си, че смирението не е качество на един воин. Колко съм грешал! Сега вече зная, че смирението на воина не е смирение на просяк. Воинът пред никого не свежда глава, но и не допуска никой да свежда глава пред него. Просякът от своя страна непрекъснато пада на колене и ближе подметките на всеки, който му се струва по-горен от него; но в същото време иска от по-нискостоящия от него да ближе неговите подметки.
Затова ти казах днес, че не знам какво е да се чувстваш учител. Аз познавам само смирението на воина, а то не ми позволява да бъда учител на никого.




Тема Re: Смирениетонови [re: нeperиcтpиpaн]  
Авторasc (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 12:40



Войн не е човек който воюва с другите, а води битка в себе си.

Мисля че Исус е имал предвид да позволим негативността която сме предизвикали да се изрази и да продължим напред по-малко обвързани с робските вериги на кармата. Бабаджи също казва като ни "атакуват" да не отговаряме.

Това май няма нищо общо със смирението което е дълбокото убеждение че всички сме едно.



Тема Re: Смирениетонови [re: нeperиcтpиpaн]  
Авторopтo (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 12:49



Един мой приятел нарича това поведение овчота.


Воинското смирение е способност да приемеш неизбежното без оплакване.



Тема Re: Смирениетонови [re: al_quimia]  
Авторcънyвaч (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 12:53



Исис казва и "Блаженни бедните духом"-в този смисъл, дон Хуан изразява същото блаженство



Тема Re: Смирениетонови [re: opтo]  
АвторБoмбaдил (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 12:55



не е това-


но на даден етап, може да мине



Тема Re: Смирениетонови [re: Бoмбaдил]  
Авторroza (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 13:15



Сетих се за едно нещо, в което са вярвали в една древна страна - че при смъртта си душата на човека била посрещана от едно божество, което държало в ръцете си везна. Върху едната страна на везната стояло перо, а от другата божеството слагало душата на човека. Ако сърцето било по-тежко от перото, душата отивала в царството на мрака, а ако е леко, колкото перото, отивало в светлия духовен свят.



Тема Re: Смирениетонови [re: asc]  
Авторнeperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 13:44



Получил си да кажем осмия шамар. Виждаш, че човекът изпитва удоволствие от постъпките си, намерил е "златната-овча среда" за лошотиите си, от които се храни.
Душата ми е на едно мнение с разума, но не пее.



Тема Re: Смирениетонови [re: нeperиcтpиpaн]  
Автор Digital_Research (Outlander)
Публикувано29.08.07 14:06



И да и не.

ДХ беше казал, че воинът не седи на средата на пътя в очакване някой да го напердаши.



Но ДХ сам отива при своя тиранин, който го е скапвал от бой.

Това, че някой си подава и другата буза само по себе си не е смирение. Човек може да си подаде бузата или да смачка противника си и да бъде смирен и в двата случая, както и обратнота - да не е смирен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.