Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Чувството за Собствена Значимостнови  
Автор Bella Donna (:-))
Публикувано25.08.07 00:05



Интересно ми е какво всъщност поражда Чувството за Собствена Значимост? Какво стои зад него и го храни?

Защо човек в един миг се оказва отделен от един безкраен океан, който, ако само за миг осъзнае и изживее, никога не може да има Чувство за Собствена Значимост? И докато човек е в окена то липсва, а когато излезе от него пак нахитрява, подтикван от желаието да бъде специален, значим и велик?



Тема Re: Чувството за Собствена Значимостнови [re: Bella Donna]  
Авторandi (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 00:12




И докато човек е в окена то липсва, а когато излезе от него пак нахитрява, подтикван от желаието да бъде специален, значим и велик?


Можеш ли да кажеш колко време от своя живот си бил в океана?
При мен е малко , много малко.
Възмммммможно е дори да не съм бил в океана , а в някаква локва , която да съм взел за Океана



Тема Re: Чувството за Собствена Значимостнови [re: Bella Donna]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано25.08.07 09:42



Според мен Чувството за Собствена Значимост е място на силата.
Всяка сила е в покой докато не и се окаже напрежение. Свойството на човешката воля е да оказва напрежения.
Не мога да кажа как, кога и защо точно върху това място на силата действа понякога волята, но предполагам, че е най икономичното място за защита.
В представите ми енергията е много ценно и скъпо нещо и ние хората сме единствените същества във Вселената, който сме потопени в енергиии, произвеждаме, съхраняваме или разхищаваме...за което и ще носим отговорност...в смисъл ще бъдем оценени...предполагам на трудният ти въпрос

Че кой друг, ако не ние!



Тема Re: Чувството за Собствена Значимостнови [re: Bella Donna]  
АвторУra-Уra (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 10:18



Чувството за Собствена Значимост e следствие от инстинкта за самосъхранение. Без това чувство нищо живо не може да оцелее. Ако не възприемаш себе си като нещо важно няма причина да се грижиш за себе си и да пазиш здравето и живота си. Т.е. в основата си това чувство е необходимо.
Върху тая основа обаче израства и другата, гнилата част.



Тема Re: Чувството за Собствена Значимостнови [re: Уra-Уra]  
Автор Vex (fey)
Публикувано25.08.07 14:34



Чувството за собствена значимост се поражда само от две неща едното е: създаването на дуалности (Аз съм добър - ти си лоша.) и отношения (Ти си добра, ако признаеш, че съм прав). С това проблемите не свършват, а започват.
Използваемата част е следната:
Когато човек има желания и изисквания към заобикалящия го свят те се базират не на действителността, а на чувството му за собствена значимост.
Непрекъснатите му ПРЕТНЦИИ към света не могат да бъдат удовлетворени, зщото не почиват на действителността, а на чувството му за собствена значимост.



Тема Биографиянови [re: Vex]  
Автор Vex (fey)
Публикувано25.08.07 14:47



При мен ето така се появи чувството за собствена значимост.
Един хубав ден майка ми подтикната от безмилостно тракащия биологичен часовник и подходящата овулация и от другата страна тате, който си е взел заплатат и я е изпил половината до 19 часа същия ден, са силно привлечени. Единия от земното притвгляне и кревата, а другия от първия. В състояние на пълна безсъзнателност за пространство време и постъпки съм сътворен. После са се и обикнали. След няколко месеца се взимат за пред хората и бога. Не съм копеле както повечето твърдят.
С този начален капитал старта е даден.
Всеки ден бях обсипван с безумна обич, която никой от родителите ми не можеше да даде на другия. Обичания бях аз. Всеки от тях казваше 'Най-много обичам теб и искам най-доброто за теб, за това слушай и изпълнявай това което ти говоря.'
В училище имаше деца с по-ниски оценки от мойте. Имаше и деца с по-добри оценки. Едните бяха тъпи и аз бях по добър от тях, другите бяха зубрачи и натегачи и аз пак бях по-добър от тях. Аз бях най-добрия от всички или така казваха нашите. Мен ми харесваше.



Тема Re: Биографиянови [re: Vex]  
Автор Vex (fey)
Публикувано25.08.07 14:56



Непрекъснато растящите ПРЕТЕНЦИИ, които имах към живота, не се удовлетворяваха и за да не се изложа, Аз при всеки провал увеличавах напъна и чувството си за собствена значимост. И един момент цялата енергия, която имах отиваше не за движение, а за подържане на значимостта ми. Не се борех за постижения, а се борех да запазя статута на значимостта.



Тема Re: Чувството за Собствена Значимостнови [re: Vex]  
АвторУra-Уra (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 15:16



Интересно на какво се дължи графоманската страст на повечето хора в тоя клуб?
Пишете, пишете, пишете... и защо пишете?
Нещата са прости. На увството за собствена значимост се дължи всичко хубаво в нас, но и всичко гнило. Гнилото трябва да се изчисти и да остане само здравото.

Можеш ли да разделиш в себе си здравото от гнилото като съставки на чувството за собствена значимост?



Тема Re: Чувството за Собствена Значимостнови [re: Уra-Уra]  
Автор Vex (fey)
Публикувано25.08.07 15:28



Не е ли по-лесно да няма нищо хубаво и нищо лошо в теб, от колкото да го делиш на хубаво и лошо на базата на това същото чувстово за собствена значимост.



Тема Re: Чувството за Собствена Значимостнови [re: Bella Donna]  
Автор Vex (fey)
Публикувано25.08.07 15:37



От Окена се излиза обикновенно за да може да го манипулираш с Тонала си. Докато си част от Океана можеш да ползваш само Нагуала и неможеш да го превръщаш в атрибут от Тонала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.