Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 05.10.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема преживяване "извън тялото"  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано25.08.07 08:55





"Изводът и от двете изследвания е, че при неврологични заболявания преживяванията извън тялото се дължат на "мултисензорен конфликт". Дали всички подобни преживявания обаче са резултат от отклонения в работата на мозъка все още не може да се каже със сигурност.

... че преживяванията извън тялото, които преди това упорито са убягвали на научното обяснение, вероятно се дължат на отклонения в цялостното възприятие на тялото"

Да не се окаже, че бай Кастаньеда се е повредил от много татул и всичко е илюзия...


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: преживяване "извън тялото"нови [re: Darth_Vader™]  
Авторcънyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 09:14



По-скоро доказва, че "събирателната точка" може да се премести и с други средства, в случая-технически, без да е необходима интоксикация с шантави химически съединения, които освен, че ти разбъркват мозъка, скапват и други части-черен дроб, бъбреци и прочие.
Така го виждам аз, пък кой знае?



Тема Re: преживяване "извън тялото"нови [re: Darth_Vader™]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано25.08.07 09:18



Дарки, махай ги тези учени, нали знаеш че са слепии глухи и научили наученото от други слепи и глухи.
Аз на себе си ли да вярвам или на тях, може и да съм луд, но съм истниски луд, а не като учените, които не знаят какви луди са


Нали постоянно правя опити и си водя записки...

По въпроса за доказателствените данни и само ориентацията, изглежда, че съзнанието действа в строга зависимост с неоформената мисловна команда ”РАЗПОЗНАЙ”, без никакви изменения или двумислия. Ето защо когато се случи непозната или очевидно невъзможна ситуация, място, личност или предмет, съзнанието по- скоро дава някакъв отговор, отколкото въобще да не отговаря.
Отговорът приема форма на осмисляне, ако така може да се нарече, или по - общо – извършва се търсене на стари спомени или преживявания, за да се предизвика точна идентификация. Мозъкът сравнява ситуацията, при която обектът или действието се възприемат, с минал личен спомен или преживяване. Ако няма нищо, което точно да съвпада с наблюдаваните данни, съзнанието неизменно съобщава най-сходния спомен и твърди: “Това е обектът или действието, което виждате” Само след критични анализи се получава някакво подобие с това, което в действително е било усетено. До тези заключения достигнах след дълги и усилени опити и допускане на грешки.
Друга забележителна промяна е постепенното заливане на паметта със случаи, места, хора и неща, които нямат никакво отношение с настоящите ми дейности във физическия ми живот или пък в минали преживявания. Нито пък те да имат нещо общо с посещенията ми “там”. Източника на спомените ми все още е загадка за мен. Те са почувствани и припомнени докато съм “там” с второто си тяло. Например аз имам жив спомен за едно място ”там”, където съм свикнал да живея – пътища водещи до него и обкръжаващия ландшафт. Не е плодородна земя, но изглежда съм положил доста труд, за да я облагородя, защото това бе всичко, което можех да си позволя. Имам намерение да построя къща с басейн някой ден “там”.
Имам спомени и за три свързани сгради на улица от един голям град. Стари, високи около осем етажни сгради . Последните им етажи /подобно на стара сграда с много апартаменти/ бяха съединени в една огромна жилищна площ с просторни стаи и високи тавани. Човек трябва да слиза и да се качва малко за да премине от една стая в друга, поради разликата в нивата на апартаментите. Това бе “мястото”, което посещавах не много често ”някога” , “някъде”.
Има още твърде много такива неща, вероятно важни по отношение на цялото. Трябва да ви кажа обаче, че те са директен продукт на експериментиране във второто състояние.
Каква е стойността им извън това да объркват, до сега не съм научил.
Предположение ми от вяра, подхранвана от въображението ми и опитността която описвам, говори, че живота който тук живеем и индивидуалните ни случки - радости, страдания, е едно велико училище за създаване на наши качества необходими и подготвящи ни за второто и другите състояния на съзнанието зависещи от придобитите ни тук /на Земята/ способности? Велико и даващо обяснение на всички въпроси предположение!
Моите заключения обаче би трябвало да се сравнят с вашите и други тълкувания с различна експериментална класификация.
Цялостната картина може би ще стане по-ясна с помощта на такива допълнителни съобщения.
Всички ние сме готови за други възприятия. Можем с разбиране да приемем перспективата за това, което бихме се опитали да направим в настоящето. Не следва да се твърди, че ние сами можем да внесем в земната действителност тази переспектива. Познанието ни е една малка част от цялото, което може да се появи прибавено и подържано от много, много други малки частици, точно както и ти. Независимо от това с усилието ти в настоящия момент ти можеш да завършиш своя дял и да се върнеш у дома. И не само да се върнеш, но и да споделиш плодовете на онова, което предлагаш, когато тези плодове узреят. Да споделиш вече като наблюдател - не като участник!
Има твърде много за преоценка, което е извън обсега на съзнателното персонално преживяване.
Разтроен съм напълно и то не зависи от бай ни Кастанеда, то е по- силно от нас с привличането си-то е ПЪТ.


Че кой друг, ако не ние!

Тема Re: преживяване "извън тялото"нови [re: cънyвaщ]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано25.08.07 09:23



Че за какво са ни мозъка, бъбреци и прочее- да чатим ли?
То да ги запазим, ама и да ги ползваме за нещо свястно...за оцеляване на Цялото например


Аз предполагам , че Цялото с тази цел ни ги е дало и ще си поиска неговото, ама наистина кой знае....

Че кой друг, ако не ние!

Тема Re: преживяване "извън тялото"нови [re: Darth_Vader™]  
Автор orин ()
Публикувано25.08.07 17:41



"...които преди това упорито са убягвали на научното обяснение, вероятно се дължат на ..."
А по-вероятно е тонала да не може да обясни нагуала. Но аз държа да стана заядлив. Това използваемо ли е?
Ама ми е много интересно, учените ако ги пратиш при Сай Баба, как ли ще го обяснят. Ама що не си дръпнеш да гледаш

.

Don't think that you are, know that you are.[/green

Редактирано от orин на 25.08.07 17:44.



Тема Re: преживяване "извън тялото"нови [re: orин]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано25.08.07 23:34



В отговор на:

Ама що не си дръпнеш да гледаш What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole. а?


Що да си товаря трафика, след като имам и двата филма отдавна, и на дискове, и на хардa.
В отговор на:

Ама ми е много интересно, учените ако ги пратиш при Сай Баба


Aко вярваш на доказани мошеници като СейБабо, ми се струва безпредметно да обсъждаме вече взето решение. Макар и грешно според мен, всеки има правото да следва глупавите си решения и да вярва на мошеници!

В отговор на:

А по-вероятно е тонала да не може да обясни нагуала.


Не само е вероятно, по-точно е невъзможно нагуалът да бъде обяснен чрез тонала, но опитите продължават...


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: преживяване "извън тялото"нови [re: Darth_Vader™]  
Автор orин ()
Публикувано26.08.07 20:26



Не мога да споря кое е доказано и кое не. Мога само да ти кажа, че вътрешния глас ми казва да вървя по "пътя със сърце".

Don't think that you are, know that you are.


Тема Re: преживяване "извън тялото"нови [re: Darth_Vader™]  
Автор orин ()
Публикувано26.08.07 20:30



Не само е вероятно, по-точно е невъзможно нагуалът да бъде обяснен чрез тонала, но опитите продължават...
И когато на 80 се обърнеш и погледнеш на зад, ще видиш един голям опит: да откриеш под вола теле. На тия опити им се казва лутане и суета.

Don't think that you are, know that you are.


Тема Re: преживяване "извън тялото"нови [re: Darth_Vader™]  
Авторguaho (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 20:35



Dart i ti i az znaem 4e vsi4ko za energijnoto tialo e istina ..prosto sme go pregivqvali veche........a uchenite sa prosto zadrusteni tvurdoglavci kojto se opitvat da oboriat vsichko izvun matricata





Тема Re: преживяване "извън тялото"нови [re: guaho]  
Автор anacondaa (непознат )
Публикувано28.08.07 15:57



vseki moje da se nau4i no ne vseki u4en moje da se ot-u4i.na koi sa mu pritrqbvali dokazatelstva za energeti4ni fakti.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.