Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:53 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Kастанеда и прераждане...нови [re: ПЪTниk]  
Авторopтo (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 10:18



Като нямаш претенции, че ти е ясно защо налиташ да учиш другите кое как е?



Тема Re: Kастанеда и прераждане...нови [re: Kacтaнeдиaнeц]  
Автор witness (cristal)
Публикувано31.07.07 10:20



На това последното му казват: "не щял хапано-ислал дърпано"



Всеки вярва в което му е удобно -някои вярват даже и на Кастанеда



Тема Re: Kастанеда и прераждане...нови [re: opтo]  
АвторKacтaнeдиaнeц (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 10:22



Това е само върхът на айсберга

Но не е свързано с половете, това е ясно. Салата обичат не само жените, а и мъжете, че даже и с ракийка.



Тема Re: Kастанеда и прераждане...нови [re: witness]  
АвторKacтaнeдиaнeц (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 10:25



Вярващи има бол. То за това има и толкова религии. Въпросът е не да се вярва, а да се пробва.

Някой тук вярва ли, че сексът е удоволствие, без да е пробвал?

Проблемът не е само във вярванията, а и в това, че трябва малко жили да се напънат за да се пробва. Ама кой колкото...



Тема Re: Kастанеда и прераждане...нови [re: opтo]  
АвторXaнa (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 10:27




Аз не казвам че вярвам в прераждането. Не казвам и че не вярвам. Просто тази точно вяра не ме вълнува. Нямам достатъчно нито знания, нито информация, за да имам убеждение или вяра по въпроса.
Ако се включвам в теми като тази, то е само за да дам инфото което имам, за това кой къде и как е писал по въпроса, може някой напромер да не е чел точно тази информация. Може да му е нужна за да си изгради някаква представа.
На определен момент това е въпрос който неминуемо занимава всеки. Занимаваше и мен. Но вече не. Разбрах, че на мен лично не ми е нужно да знам някаква "истина" по този въпрос, отделно дето разума ми казва, че никога няма да узная тази истина. Така че да преливам от пусто в празно не ми трябва.



Тема Re: Kастанеда и прераждане...нови [re: opтo]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано31.07.07 10:31



Вече казах, че ти не можеш да бъдеш научен.
Тези но които им е ясно не могат да бъдат научени, те вече са затворили вратата към знанието.
Това написаното тук от мен би трябвало да се разбира, че едва ли би ми минало през ум да уча някой.

Че кой друг, ако не ние!



Тема Re: Kастанеда и прераждане...нови [re: Xaнa]  
Авторopтo (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 10:41



Човек винаги приема нещо на доверие, един вид аксиома, нещо върху което да стъпи и да гради по-нататъшната си стратегия.
Няма как да знаеш сега има ли прераждане, или пък има Рай, или Орела на Кастанеда слага край на всичко, или пък реалноста е съвсем друга. По една или друга причина човек избира един път и го следва. Но има и хора, които от всичко взимат това, което им харесва и сглобяват нещо свое. Кастанеда плюс прераждане е такъв пример за съчетаване на несъвместими неща.



Тема Re: Kастанеда и прераждане...нови [re: ПЪTниk]  
Авторopтo (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 10:44



Преди малко каза, че доста неща не са ти ясни. А някъде в началото на темата стана ясно, че вече си в напреднала възраст. Демек, още не си научен и май и нямаш време да се научиш.
От това не следва ли, че и ти не можеш да бъдеш научен?





Тема Re: Kастанеда и прераждане...нови [re: opтo]  
Автор witness (cristal)
Публикувано31.07.07 10:51



Съвместимост и не съвместимост са само гледни точки. А гледните точки може вместо да се изключват, да се допълват и изясняват нещата. Обратното би било или сляпа вяра/фанатизъм или пълно безверие, но и както се казва -без необходимата вяра няма как да следваш определен път. Ти избирай



Тема Re: Kастанеда и прераждане...нови [re: witness]  
АвторKacтaнeдиaнeц (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 11:28



В отговор на:

няма как да следваш определен път



А може ли човек да следва различни пътища едновременно? Както е с прераждането и с Кастанеда

Пробвай да вървиш физически по две отделни улици и практически ще разбереш, че единственото което можеш да постигнеш, ако искаш да следваш две различни дестинации едновременно, е да се луташ, без да стигнеш до нито една от тях (или пък да стигнеш и до двете ужасно закъснял, което е равносилно, защото никой не разполага с безкрайно много време) Същата работа е и при "духовните пътища".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.