Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Where are you mr.Chaos?нови [re: тишинa]  
Автор Xaнa.Модератор (време е )
Публикувано17.07.07 21:19



Ами като не ми е ясно, както на теб, като как така хем ходи 1 час до университета пеша, хем в същото това време изследва второто внимание
ама хубаво че на някой му е ясно как става тая работа.

и на мен ми се изясни



Тема Re: Where are you mr.Chaos?нови [re: тишинa]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано17.07.07 21:20



Вниманието е най-важното нещо в тоя свят и всяко живо същество - от най-близките ти до последната буболечка-непрекъснато се борят за него.

Вниманието е единственият лост, който управлява тоя свят. Като кола с един лост, който придвижваш напред назад. При правилно внимание нищо повече не ти е нужно, за да осъществяваш нещата. Това е неправене...донякъде, защото пълното неправене е подходящо внимание плюс подходящо настроение.

Така мисля аз.

А размитото внимание е просто форма на внимание, с която не сме привикнали. То е същото като да слушаш, вместо да виждаш. Аз даже бих предложила по-драстични методи. Примерно да слушаш с очите си или да усещаш топлината с ушите си.

Всъщност същата техника, която споменах по-горе, помага и за създаване на размито внимание, като започнеш да включваш все по-голям брой обекти - монитора, себе си, стаята, поляната, улицата, молива и т.н. Опитай се едновременно да осъзнаваш всичките?



Има и по-интересна поне за мен техника. Да осъзнаваш едновременно двата горни задни ъгъла на стаята, после на 4-те и накрая на осемте.

Все едно при лоста на колата ние сме приучени само на първа скорост, размитото внимание е задна, да осъзнаваш себе си и още един предмет е втора и т.н.
Раздвижване на лоста, който управлява не колата, а света.



Тема Re: Where are you mr.Chaos?нови [re: мммммм-дa]  
Автор Xaнa.Модератор (време е )
Публикувано17.07.07 21:22



абе ще питам. чакай да се объркам още малко





Тема Re: Where are you mr.Chaos?нови [re: Kaily]  
Автортишинa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 21:33



така е
размито внимание или разфокусирано внимание е просто обратното на фокусираното върху един обект или звук или усещане
правилната походка прави точно това за разлика от типичната източна концентрация

но ... и в двата случая се запазва осъзнаването на момента
няма изчезване на вниманието, само различни форми



Тема Re: Where are you mr.Chaos?нови [re: Xaнa.]  
Автортишинa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 21:34



споко
и на мен не ми е ясно





Тема Re: Where are you mr.Chaos?нови [re: тишинa]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано17.07.07 21:39



Не, има и изчезване на вниманието.
Въпреки че не ми е ясно за какъв дявол изобщо може да послужи. Затова и не го тренирам.



Тема Re: Where are you mr.Chaos?нови [re: Kaily]  
Автортишинa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 21:40



я дай малко подробности



Тема Re: Where are you mr.Chaos?нови [re: тишинa]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано17.07.07 22:16



Ми не знам какви.
Май просто спираш да съществуваш, знам ли.



Тема Re: Where are you mr.Chaos?нови [re: тишинa]  
Автор mr.Chaos (somebody)
Публикувано18.07.07 07:24



В процеса на търсене на правилния метод по който да "тренирам" пробвах доста различни методи и някои от тях определено даваха нежелани ефекти. Като отнесеност примерно, нещо като временен Аутизъм. Концентрирането на вниманието върху някоя част от тялото съпроводено с визуализации и очакване да почувствам нещо, понякога водеше до болка изтръпване или парене в местата на концентрация.

При всички случаи използването на визуализации и очакването за определени усещания при концентрация води до нежелани ефекти при продължително практикуване. Концентрирането на вниманието силно и изцяло върху определен орган може да доведе до проблеми във функционирането му. Трябва винаги да се използва размито внимание.
Иначе се получава като да се опиташ да стоплиш хамбургер с лазерен лъч.
Може да го пробиеш но едва ли ще го затоплиш.

При използването на слушане за концентриране на вниманието странични ефекти не съм забелязал. От елиминирането на всички съзнателни процеси също. Дори напротив. Има голям положителен ефект.

Ако се сетя за още нещо ще пиша по нататък



Тема Re: Where are you mr.Chaos?нови [re: mr.Chaos]  
Автортишинa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 08:27



а пробвал ли си слушане на звуците сам сред природата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.