Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Осъзнаваненови [re: тишинa]  
Автор mr.Chaos (somebody)
Публикувано19.07.07 11:19



Защо намесваш представянето? Мисловните образи и визуализации са вътрешен диалог. Забрави ли?

Необходимо е просто да насочиш вниманието си към цветето и да го задържиш докато получиш пълна обратна връзка от него. Т.е. ти да станеш цветето.

Това ще можеш да го направиш само ако си постигнал Самадхи.



Тема Re: Осъзнаваненови [re: тишинa]  
Автор ибpaxим (quin jazz)
Публикувано19.07.07 11:21







Тема Re: Осъзнаваненови [re: mr.Chaos]  
Автортишинa (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 11:34



представянето е това което аз и ти можем да направим, самадхи за сега е само думичка с неясно значение

ако се върнем на твоя пример от вчера :
...
-овладяване на ума и емоциите, развиване на осъзнаване и концентрация чрез техники на пратияхара (отдръпване на сетивата) и дхарана (концентрация);
-развиване на трансцедентално осъзнаване чрез дхяна (медитация) и самадхи (просветление).


ще видиш че за осъзнаване (на дишането) се говори още на нивото на пратиахара, още преди дхарана
а ти казваш че за осъзнаване ти трябва самадхи
???



Тема Re: Осъзнаваненови [re: тишинa]  
Автор mr.Chaos (somebody)
Публикувано19.07.07 11:42



Осъзнаването на дишането е цел. Никъде не пише че още щом насочиш вниманието си към него и вече си го осъзнал. Самадхи е състоянието дхарана, но задържано много по дълго при което се получават качествени промени.

Как разбра че пратиахара е преди дхарана? Щото са я сложили по напред в изречението ли?



представянето е това което аз и ти можем да направим, самадхи за сега е само думичка с неясно значение

Представянето е форма на вътрешен диалог. Мисловен образ. Вътрешния диалог трябва да е спрян. Т.е. не трябва да има представяне. Това го изяснихме в началото още.



Тема Re: Осъзнаваненови [re: тишинa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано19.07.07 11:49



...безсмъртното начало величина и смъртното начало протяжност. Пространството се мери с величината, но се превръща във време чрез протяжността. Величината има за цел да осигури свобода на съществата, а протяжността – движение. Слизайки на Земята като “Орел”, Аз трябваше да развия във воините способността да се ориентират в пространството, която е претърпяла вече много усъвършенствувания, но по онова време тя беше още начатъчна, защото воините живееха още със зрението си на етерното поле. Етерните очи обаче един ден, оживиха се физическите, а воините постоянно търсеха етерния свят чрез опити за възвръщане към вътрешно съзерцание. Много прозаична и груба природа ги обкръжаваше и те можеха да бъдат принудени да гледат навън през физическите си очи, само ако по някакъв начин живите картини на етерната вселена можеха да се появяват на неочаквани места в пространството.
На физическо ниво целта се обяснява така: съсредоточавайки се във физическия обект, окото му придава видеонни вълни и частици, а от избитите откатни частици на физическата материя получава материал за изграждане на мюонното тяло. Мюонното тяло е стадий на слизане в химическата материя с молекулярна структура. Овладяването на това материално поле изисква съсредоточаване в материално-веществени обекти и боравене с тях чрез ръцете, така че има нещо вярно в това, че трудът е създал човека. Но съвсем не по причини, по които го обяснява системата ви.


Че кой друг, ако не ние!

Тема Re: Осъзнаваненови [re: mr.Chaos]  
Автортишинa (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 11:54



Как разбра че пратиахара е преди дхарана? Щото са я сложили по напред в изречението ли?
да се смея ли да плача ли?

[плача]
чувал ли си за осморния път в йога, осемте стъпала?

разбираш ли мистър, всичко което пишеш се отнася само до това как ти си представяш осъзнаването
все още не си намерил писмен пример че е така, а аз ти дадох примери и с един от тях ти дори (за момент) се съгласи

що не вземеш все пак да потърсиш пример къде си го прочел това, защо си решил че е така?



Тема Re: Осъзнаваненови [re: тишинa]  
Автор mr.Chaos (somebody)
Публикувано19.07.07 12:06



В момента обсъждаме твоята представа за осъзнаване. Забрави ли?

Попитах за какво представянето го буташ като средство за осъзнаване , след като представите и визуализациите са част от вътрешния диалог, а ти вместо да отговориш взе да ме хокаш колко погрешно било схващането ми за осъзнаването.

И пак да повторя въпроса

Та значи защо смяташ че визуализацията е средство за осъзнаване, след като тя е част от вътрешния диалог?



Тема Re: Осъзнаваненови [re: mr.Chaos]  
Автортишинa (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 12:13




не съм казвал че смятам така, по-нагоре обясних какво имам предвид когато казвам осъзнавам

описах ти до какво се свежда твоето "осъзнаване" на цветето
или ще кажеш че ти можеш да направиш нещо повече от това да си представиш че си цветето?



Тема Re: Осъзнаваненови [re: тишинa]  
Автор mr.Chaos (somebody)
Публикувано19.07.07 12:19



не съм казвал че смятам така, по-нагоре обясних какво имам предвид когато казвам осъзнавам

Не си казвал че смяташ какво?
Съгласен ли си че визуализациите са част от вътрешния диалог?



Тема Re: Осъзнаваненови [re: mr.Chaos]  
Автортишинa (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 12:27



не съм срещал точна дефиниция какво включва спирането на вътрешния диалог, но ето един пример за спиране и визуализация, ако искащ да го тълкуваме заедно :

Задачата ти тази вечер е да видиш определени хора — каза най-сетне той. — Първо трябва да спреш своя вътрешен диалог и след това да си представиш човека, когото искаш да видиш. Всяка мисъл, която преминава в съзнанието ти в състояние на вътрешно мълчание, е всъщност заповед, защото няма други мисли, които да й противоречат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.